Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Кой с какво масло язди своето конче 2Т

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Кой с какво масло язди своето конче 2т.

    Ооо, на Ивка мотора ли си взел
    Аз го пробвах есента, много приятна машинка беше, учудващо стегнато се държеше. Малко псувах в началото понеже мислех че трудно превключва скорости, до момента в който се усетих че на двутактов кросак скорост се превключва като го изрежеш в обороти като хората. И стана приказка, направо заспа. Със здраве да го караш.
    Издъних се на Тюринг теста

    Коментар


    • До: Кой с какво масло язди своето конче 2т.

      Goblin, свършва ми бутилката с маслото. Къде от Варна да си купя
      И къде мога да видя цените на максимата?

      Коментар


      • До: Кой с какво масло язди своето конче 2т.

        Оуеуе...
        Прати ми адрес на лично, ще ти пратя.
        Издъних се на Тюринг теста

        Коментар


        • До: Кой с какво масло язди своето конче 2т.

          Ами днес му чистих цедката на резервуара та и го продухах малко и източих стария бензин, защото явно беше сипвано много масло, че като го запаля направо оливаше всичко отзад. Та сипах си 98 от Лукойл и му сложих по 30 грама на литър от Максимата преди това му продухах и карбуратора и се оказа, че в него е имало адски много вода Даже не знам как е палил тоз мотор. И сега вече всичко е различно. пали от първия път със със съвсем леко усилие ( а дори не съм му свикнал още на манивелата) и работи много по-чисто и по-добре . Вече почти не плюе масло от ауспуха, но се пак има малко останало ама с времето предполагам, че ще се изчисти напълно А иначе за задния амортесиор вече си поръчах лагери и сега ги чакам ... Проблема е че като го дигна рязко нагоре чука, а пък и като го хвана за бутилката и го мърдам наляво на дясно си шава така Аз бях пускал и тема в другия раздел за ходовата част ама нещо никой не пише Ако някой има някакви идеи относно задния амортесиор нека ги сподели там да не спамим тук

          Коментар


          • До: Кой с какво масло язди своето конче 2т.

            ..тоз мотор трябваше хич да не го продавам ами да си ми стои тука в нас..толкова ми е любим и така го бях стегнал..в последствие го поразсипахте ..
            тъкмо му бях намислил и няколко интересни тунинга с които щеше да стане дзвер
            30мл на литър си е много добре-става
            като отваряш карба от време на време продухвай пилот джета защото има склонност да се запушва
            като това става постепенно и не се усеща ..докъто съвсем не се запуши и тогава започва един такъв да върви само на високи и да не подема от ниските
            ..амортисьора ако е долния лагер-имам чисто нов още от едно време за горния-тр да си го поръчаш

            Коментар


            • До: Кой с какво масло язди своето конче 2Т

              И аз карам с мотул вярно повече пари но си заслужава Аз имам ктм 250 2т и питах в ктм и те ми казаха по 25 мл на литар
              [COLOR=darkorange][B][SIGPIC][/SIGPIC][SIZE=7] [/SIZE][SIZE=5]
              [/SIZE][/B][/COLOR]

              Коментар


              • До: Кой с какво масло язди своето конче 2Т

                Здравейте,
                От известно време карам с Мобил 2т полусинтетика от 16,50лв.
                Помпичката е регулирана точно а пък отзад всичко е в масло.Да не би това масло да не е за помпи? Как да разбера?
                Благодаря предварително!

                Коментар


                • До: Кой с какво масло язди своето конче 2Т

                  Аз пък смазах с каране една 125-ца кх със хусварна 1 сезон,на следващия сезон карах с мобил от 25 лв , и като го отворих пак за смяна на бутало имаше много повече нагар

                  Коментар


                  • До: Кой с какво масло язди своето конче 2Т

                    Първоначално публикуван от bronzer
                    Аз използвам MOTUL мисля, че това е едно от добрите масла на българския пазар
                    Eто тук се крие ключа от бараката Все пак сем в България и маслата ни ги продават все наши си търговци. И както казва Гоблин тея джигити вкарват маслата от Турция с варелите и ги наливат в бутилки, пък и ти ги дават по-скъпо. Не всички търговци са така но съм сигурен, че има такива. Което автоматично задава въпроса в тиквата ми. "А бе аз от къде да съм сигурен, че това масло за незнам колко си пари въобще ги заслужава". И затова вече си копувам маслото от магазина на Гоблин дето си е истинско и си свиркам, пък и не е толкова скъпо като мотула, но затова си знам, че си заслужава всеки лев, и е дошло от правилното място а не от Турция например.
                    KAWASAKI Let the good times roll

                    Коментар


                    • До: Кой с какво масло язди своето конче 2Т

                      Карал съм с IGOL ,MOTUL 100% синтетични сега ползвам Maxima Oils -Castor 927 или Formula K2, но предпочитам Castor 927 защото е на рицинова основа

                      Коментар


                      • До: Кой с какво масло язди своето конче 2Т

                        Не, не, не и не колега. Грешно си ме разбрал. Никъде не съм казвал за вкарване на варели от Турция и наливане в бутилки.

                        Имах предвид че по-големите фирми имат производствени мощности наблизо. И че примерно като вкарваш в масло в България, ти го пращат по възможност от най-близкия завод. А не от най-далечния. За варели и бутилки е съвсем друга история, и не съм казвал нищо такова.
                        Издъних се на Тюринг теста

                        Коментар


                        • До: Кой с какво масло язди своето конче 2Т

                          Да така е ама аз съм го чувал и от доста други хора дето са в бранша с маслата. Ставаше въпрос за мотул за коли. Та той ми разправя как им пристигали варелите и само ги наливат в бутилки. И нямало разлика за това дали е го взимаш наливно или бутилирано. Само в цената.
                          KAWASAKI Let the good times roll

                          Коментар


                          • До: Кой с какво масло язди своето конче 2Т

                            Е то е ясно, то и максима-та ако я докарам на варели ще е по-евтина.
                            Издъних се на Тюринг теста

                            Коментар


                            • До: Кой с какво масло язди своето конче 2Т

                              сега да отворим темата за Валволин , че пред мен си имам и каталог и така: Mtorcycle Oil 2T - 13.10lv /API TC,JASO FB, ISO L-EGB. предварително разредено за по лесно смесване,подходящо за двигатели с предварително смесване в съотношение 1:50 и Competition Oil 2T - 17,50лв дават го полусинтетика за картинг двигатели /не е предварително разредено/, че сега кажете си мнението за тези масла , ако някой ги е пробвал
                              Чуквам първа, чуквам втора, а на трета палиме мотора: http://bit.ly/1Y4WCAk

                              Коментар


                              • До: Кой с какво масло язди своето конче 2Т

                                Първоначално публикуван от GSXR Преглед на мнение
                                Eто тук се крие ключа от бараката Все пак сем в България и маслата ни ги продават все наши си търговци. И както казва Гоблин тея джигити вкарват маслата от Турция с варелите и ги наливат в бутилки, пък и ти ги дават по-скъпо. Не всички търговци са така но съм сигурен, че има такива. Което автоматично задава въпроса в тиквата ми. "А бе аз от къде да съм сигурен, че това масло за незнам колко си пари въобще ги заслужава". И затова вече си копувам маслото от магазина на Гоблин дето си е истинско и си свиркам, пък и не е толкова скъпо като мотула, но затова си знам, че си заслужава всеки лев, и е дошло от правилното място а не от Турция например.
                                РУМЪНИЯ ! Никфа Турция,мотул се внася от Румъния

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X