Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Кой с какво масло язди своето конче 2Т

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Кой с какво масло язди своето конче 2т.

    От както си купих Ктм-а сичките ми приятели които преди мен си закупиха хубави мотори ме съветваха да карам с Мотул синтетика 36.лв/л , и така преди сигурно 3 или 4 месеца писах тема за моя мотор но тва е др въпрос . Та там Краси ми каза за маслото Деникол 20лв/л Някак не ми се отърваше по 36 лв масло на 2 седмици и започнах с това масло да карам . И искам да благодаря на Краси че го послушах за маслото Много съм доволен от това масло и се радвам че има хора които разбират от мотори атв-та и джипове в този форум , които с наи голямо удоволствие биха те просветлили във всичко
    Поздрави Марсел
    [FONT=Impact][SIZE=4] :lol: [COLOR=Red]Тетевен4x4 Offroad Club :D[/COLOR]
    [/SIZE][/FONT]

    Коментар


    • До: Кой с какво масло язди своето конче 2т.

      Е радвам се, че съм бил полезен. А като започнем да вземаме заплати по 2000 евро пак може да си караш с масло от 40 лв
      но за момента и деникола от 20 лв си е перфектен, аз вече няколко години карам и нямам оплаквания, буталото като дойде време за смяна е така запазено че чак не искам да слагам новото
      Husqvarna WR125 94-->Honda CR125 97-->Yamaha YZ125 04-->KTM 200EXC 07-->KTM 250EXC 06-->KTM 250EXC 09

      Коментар


      • До: Кой с какво масло язди своето конче 2т.

        Първоначално публикуван от Lorda_bg_bg
        аз карам с Castrol TTS от една година и нямам проблеми
        И аз карам от доста време с такова масло и нямам грижи,но май ми идват много 26 лв за литър и сега ще пробвам едно масло на Суноко пълна синтетика и е тънка лайсна с отстъпката го зимам за 14 лв.
        ПП:Някои ако е карал с такова да пише.
        Aprilia RX 125=>KTM EXC 200=>VW Golf Mk3 TDI...
        Gas Gas EC 200

        Коментар


        • До: Кой с какво масло язди своето конче 2т.

          предпочитам да дам повече пари за масло от колкото после да ме боли глава

          Коментар


          • До: Кой с какво масло язди своето конче 2т.

            А ми от старо време знам 25мл. на литър(за любителско каране)до 35мл. за състезатели

            Важно,е да не прави нагари!

            Коментар


            • До: 2Т смес има ли срок на годност

              Колеги аз карам със SUNOCO 2t от 4 месеца и не съм имал проблеми пък да си призная не съм много примерен в гората. Гласа на двигателя не се е променил, и по свеща няма нагар, и мотора все си върви по същия начин. Не съм от най-разбиращите но искам да споделя че съм доволен от маслото.


              Горенаписаното няма за цел реклама, просто излагам личното си мнение. Извинявам се ако съм оспамил темата

              Коментар


              • До: Кой с какво масло язди своето конче 2т.

                Здравейте, От скоро и аз си взех мотор ( Сузуки Рм 125 ) и сега се чудя какво масло да взема за сега съм се спрял на моторекс крос пауър. На опаковката обаче пише да се меша 1:100 , което ще рече 10 гр на литър, което ми се струва малко, та въпроса ми е ако го карам с по 20 грама на литър малко ли ще е говорим за ендуро каране и то от начинаещ, което ще рече че мотора няма да е подложен на голями натоварвания Също искам да попитам някой от вас карал ли е с пълната синтетика на репсол и да изкаже мнение за нея при кросовите мотори. Аз преди карах скутера си с него и бях много доволен като цена-качество, обаче на там натоварването на двигателя е различно и за това питам дали някой от вас е карал с такова крос и какво му е мнението.

                Коментар


                • До: Кой с какво масло язди своето конче 2т.

                  Колега 20гр. са си малко за твоята машинка. По-добре питай кака Ивка с какво масло опушваше хората, които карат зад нея и няма да имаш грижи.
                  Димитър Тенев

                  Коментар


                  • До: Кой с какво масло язди своето конче 2т.

                    Аз лично от много време ползвам само MOTUL ... Не помна друго да съм пробвал,не съм имал проблеми и са толко скъпи .

                    Коментар


                    • До: Кой с какво масло язди своето конче 2т.

                      Взех си масло Максима К2 и отделно масло за скоростите и спирачна течност пак на Максима Надявам се да е качествено, все пак и цената му предполага да е хубаво, пък нали и американски състезатели карат с него Като имам възможност да покарам мотора ще напиша и какво ми е мнението за него

                      Коментар


                      • До: Кой с какво масло язди своето конче 2т.

                        Радвам се че си избрал правилната марка, пиши ако имаш въпроси
                        Издъних се на Тюринг теста

                        Коментар


                        • До: Кой с какво масло язди своето конче 2т.

                          A по тоя въпрос с правилното масло, защо нямате в магазина от по-големите разфасовки масла. Например 5 литра?
                          KAWASAKI Let the good times roll

                          Коментар


                          • До: Кой с какво масло язди своето конче 2т.

                            Защото не ги внасяме от Сърбия, Гърция или Турция, та да можем когато решим да щракнем с пръсти и след два дена да са ги докарали
                            Караме ги от Щатите, при това от грешния бряг, оня далечния, та се налага да избираме какво точно да сложим в пратката. Но нямаш проблем, като си харесаш модел - свирни, ще ти докараме и големи разфасовки.
                            Издъних се на Тюринг теста

                            Коментар


                            • До: Кой с какво масло язди своето конче 2т.

                              А какво ви е мнението за 2т маслата на shell? Има ли такива които покриват необходимите изисквания за качество(JASO, API и тн.) и ако да как точно се водят(за да знам какво да търся де ).

                              Коментар


                              • До: Кой с какво масло язди своето конче 2т.

                                Здравейте, От скоро и аз си взех мотор ( Сузуки Рм 125 ) и сега се чудя какво масло да взема за сега съм се спрял на моторекс крос пауър. На опаковката обаче пише да се меша 1:100 , което ще рече 10 гр на литър, което ми се струва малко, та въпроса ми е ако го карам с по 20 грама на литър малко ли ще е говорим за ендуро каране и то от начинаещ, което ще рече че мотора няма да е подложен на голями натоварвания Също искам да попитам някой от вас карал ли е с пълната синтетика на репсол и да изкаже мнение за нея при кросовите мотори. Аз преди карах скутера си с него и бях много доволен като цена-качество, обаче на там натоварването на двигателя е различно и за това питам дали някой от вас е карал с такова крос и какво му е мнението.
                                честито за мотора
                                ..този мотор преди известно време ..беше мой
                                много готин мотор /макар че..ива малко -му повзе здравето /
                                та на въпроса..никога не съм го карал с 20мл на литър
                                не те съветвам и теб никога да го правиш
                                по книжка минималното което му дават е поне по 31 мл масло на литър бензин
                                аз съм му слагал винаги между 33 и 38 мл на литър
                                и съм нямал проблем..а това е може би единственният 125 кросов 2 тактов мотоциклет стигнал на пълна газ от бузлуджа до нос емине без да се счупи
                                за други въпроси по подръжжката питай ако те интересува
                                -виждам че сменяш лагери-горният на амортисьора още като дойде мотора от япония бе с луфт и го смених
                                но по принцип го дават че има ..ннам си колко часове работа а аз го карах 2 години и не бе мръднал след смяната
                                сменял съм и предните на задната вилка-но те -особенно левия/от към веригата/ се износват за 1-2 сезона не са скъпи сменят се лесно в една тема съм снимал как ги сменям точно на твоя мотор

                                най специфичното за този мотор е от време на време да му сменяш сегмента /той е само 1/ и не е скъп сменя се и много лесно
                                аз съм го карал по 1 година на всички състезания с 1 сегмент -но после взех да го сменям по често -испускателният отвор на тези сузита 125-97 ма е много широк и сегмента контактува на много малка площт -и особенно на пръчицата от към испускателният отвор се износва доста по интензивно за това тунинг майсторите препоръчват на този модел специално да се подменя по на често сегмента и затова не е и добре да се рискува с намалено съотношение на маслото в бензина

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X