Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Кой с какво масло язди своето конче 2Т

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    До: Кой с какво масло язди своето конче 2т.

    Първоначално публикуван от Goblin Преглед на мнение
    ---
    Амии, не ги разбирам много тези работи с маслата, но няма проблем да си взема 1л. масло за 6лв. от някоя бензиностанция... Пак е за 2т., нямам представа колко е добро... 1л. за 6лв. е малко съмнително, но може да е по-добро от моето Stihl. Марката на я забравих, ще видя как беше и пак ще питам дали става. Само знам, че се меша 1:50. Но нали всяка машина изисква определено количество, за моята ми казаха 1:33.
    Пази душата си, не гумите!

    Коментар


    • #92
      До: Кой с какво масло язди своето конче 2т.

      Първоначално публикуван от Goblin Преглед на мнение
      На твоята машина става, няма проблем. Не е по-лошо от едновремешните български двутактови масла.

      На по-модерни машини обаче не е препоръчително. Маслото за резачки има специфични изисквания, които са да издържа на много високи температури. Но не маже чак толкова добре. В смисъл, при формулирането му се концентрират върху това да издържа на високи температури и да отвежда топлината. Останалото е иди дойди. А при моторите има други изисквания - работната температура не е толкова висока, но трябва да маже, да не задръства изпускателни клапи и т.н.
      Моя мотор е от по-модерните и по едно време го подкарах със STIHL и резултат бе наистина много нагар който бе блокирал цялата кипс система

      Коментар


      • #93
        Питане за 2Т масло

        Без да се усетя купих 2Т масло полусинтетика ,което се оказа че е за скутери. Дали ще е проблем да се ползва за кросов мотор или да го наливам в Щилката?Благодаря предварително.
        PATROL 2.8TD КЪСА БАЗА -МАЛКО ПИПНАТ
        КТМ 990 ADVENTURE , SUZUKI DRZ400-E,YAMAHAYZ250F
        0899187766

        Коментар


        • #94
          До: Питане за 2Т масло

          Пише ли някакви JASO норми на него ?
          Издъних се на Тюринг теста

          Коментар


          • #95
            До: Питане за 2Т масло

            на коя марка е

            Коментар


            • #96
              До: Питане за 2Т масло

              Valvolin - това намерих по спешност. другите спецификации ще ги видя довечера.
              PATROL 2.8TD КЪСА БАЗА -МАЛКО ПИПНАТ
              КТМ 990 ADVENTURE , SUZUKI DRZ400-E,YAMAHAYZ250F
              0899187766

              Коментар


              • #97
                До: Питане за 2Т масло

                Ако е от 5-10 лв по-добре недей рискува.
                Ако е качествена полусинтетика няма никакъв проблем.
                Husqvarna WR125 94-->Honda CR125 97-->Yamaha YZ125 04-->KTM 200EXC 07-->KTM 250EXC 06-->KTM 250EXC 09

                Коментар


                • #98
                  До: Питане за 2Т масло

                  От 17 лв. е
                  Пише : API:TC , ISO-L-EGC , JASO FC
                  Купих верното масло и това отива за веригата на резачката
                  PATROL 2.8TD КЪСА БАЗА -МАЛКО ПИПНАТ
                  КТМ 990 ADVENTURE , SUZUKI DRZ400-E,YAMAHAYZ250F
                  0899187766

                  Коментар


                  • #99
                    До: Питане за 2Т масло

                    ..това ще бъде..най добре смазаната верига ..

                    Коментар


                    • До: Питане за 2Т масло

                      Toва ми напомня аз като си продадох 2т то и ми остана 1литър мотул пълна синтетика<естер> 27лв литъра И го сипахме на трабант с сделката да откара мен и оште двама човека до язовира с 2 каси бира, палатка въдици и тн. Бякме като в рекламата на каменица дето трабанта влизаше на 2 гуми в гаража.
                      После момчето каза, че траби вървял много повече, чак вдигнал над 80
                      KAWASAKI Let the good times roll

                      Коментар


                      • До: Питане за 2Т масло

                        !
                        А иначе мотора се кара само с MOTUL пълна синтетика ( 36лв/л обаче).Просто се наложи да се вземе нещо набързо и така попаднах на това.
                        PATROL 2.8TD КЪСА БАЗА -МАЛКО ПИПНАТ
                        КТМ 990 ADVENTURE , SUZUKI DRZ400-E,YAMAHAYZ250F
                        0899187766

                        Коментар


                        • До: Питане за 2Т масло

                          Ако разполагаш със свободни пари давай ги за такова скъпо малко, но според мен няма смисъл. Аз карам с масло пълна синтетика за по 20 лв и мога да ти покажа старото бутало на 1 сезон каране че е в перфектно състояние все още, и то при 20 гр. на литър.
                          Husqvarna WR125 94-->Honda CR125 97-->Yamaha YZ125 04-->KTM 200EXC 07-->KTM 250EXC 06-->KTM 250EXC 09

                          Коментар


                          • До: Кой с какво масло язди своето конче 2т.

                            Щом е JASO-FC можеш спокойно да си караш мотора с него.
                            Издъних се на Тюринг теста

                            Коментар


                            • До: Кой с какво масло язди своето конче 2т.

                              Аз карам моя Цр само с MOTUL пълна синтетика по 20гр. на литар и нямам никакви проблеми.
                              [FONT=Comic Sans MS][SIZE=5][COLOR=red][SIZE=5]

                              [COLOR=Black][/COLOR][/SIZE] [/COLOR][/SIZE][/FONT]

                              Коментар


                              • До: Кой с какво масло язди своето конче 2т.

                                аз карам моя кмх125 с каквото ми падне имам предвит не даржа на едно масло а ги сменям и сам наи доволен от igol racing,motul510,stihl.и аз си го меша сам щот няма довериа на самостоятелното смесване

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X