Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Кой с какво масло язди своето конче 2Т

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Кой с какво масло язди своето конче 2Т

    Маслото Щил за резачки е за РЕЗАЧКИ...
    Маслото Щил за мотори е за мотори. Важното е да знаеш кое купуваш. Темата е коментирана.

    http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ight=%F9%E8%EB
    Издъних се на Тюринг теста

    Коментар


    • До: Кой с какво масло язди своето конче 2Т

      Здравеите момчета.Основното за 2-т маслата кои да ползвате зависи от моторите ви.Трябва да е описано в инструкцията не се отделяите от нея докато не се запознаете с маслат

      Коментар


      • До: Кой с какво масло язди своето конче 2Т

        До сега карах KDX-са с AGIP 2t CART пълна синтетика.Резултата от него е нов биелен и бутален комплект.Кой да ми каже че масло за карт и масло за 2т ендуро са напълно различни неща.Ама този дето ми го пробута такава реклама му направи(най доброто на пазара)
        Както и да е ,човек се учи от грешките си.Айде сега да видим вие с какво ще ми предложите да карам (меша си го във бензина)?KAWASAKI kdx 200 SR 1991г
        А какво моторно масло ще е най добре за КАВАТА.

        Коментар


        • До: Кой с какво масло язди своето конче 2Т

          Кой да ми каже че масло за карт и масло за 2т ендуро са напълно различни неща
          Няма кой, понеже не са различни. По какво съдиш че повредата е заради маслото ? Имаш ли снимка на повредените части ? Можеш ли да я пуснеш ?
          Издъних се на Тюринг теста

          Коментар


          • До: Кой с какво масло язди своето конче 2Т

            Първоначално публикуван от van_rei Преглед на мнение
            До сега карах KDX-са с AGIP 2t CART пълна синтетика.Резултата от него е нов биелен и бутален комплект.Кой да ми каже че масло за карт и масло за 2т ендуро са напълно различни неща.Ама този дето ми го пробута такава реклама му направи(най доброто на пазара)
            Както и да е ,човек се учи от грешките си.Айде сега да видим вие с какво ще ми предложите да карам (меша си го във бензина)?KAWASAKI kdx 200 SR 1991г
            А какво моторно масло ще е най добре за КАВАТА.
            Моя съм го карал с кви ли не боклуци както и с мн добри масла! Повече за експеримента... но при пробата ми с масло за резачки с оказа, че се натрупва много нагар който едвам почистих после! От тогава си ползвам що годе хубаво масло.
            Приготвил съм си и нова биелка с лагери за всеки случай ! Пък като ги сменя ще започна с Мотул !
            Kawasaki KDX 220 R (Jabcho tuning)>Gas Gas EC300>Beta 300RR

            Коментар


            • До: Кой с какво масло язди своето конче 2Т

              Мотора го карах извесно време с STHIL нямах проблеми но ми казаха да го сменя и зех MotoreX


              а след като свърши минах на максима и съм много доволен от него

              Коментар


              • До: Кой с какво масло язди своето конче 2Т

                Първоначално публикуван от Goblin Преглед на мнение
                Няма кой, понеже не са различни. По какво съдиш че повредата е заради маслото ? Имаш ли снимка на повредените части ? Можеш ли да я пуснеш ?
                Чопа на коляновия вал зе е изял,иглиния лагер е на малки кратерчета,биелата също е изядена но наличие на прегряване кото посинели места върху елементите няма.Като отворих двигателя беше пълно със струшки.

                Коментар


                • До: Кой с какво масло язди своето конче 2Т

                  Първоначално публикуван от van_rei Преглед на мнение
                  Чопа на коляновия вал зе е изял,иглиния лагер е на малки кратерчета,биелата също е изядена но наличие на прегряване кото посинели места върху елементите няма.Като отворих двигателя беше пълно със струшки.
                  Това не ми се струва да е причинено от маслото в бензина! По-скоро от никаква потдръжка на двигателя!
                  Kawasaki KDX 220 R (Jabcho tuning)>Gas Gas EC300>Beta 300RR

                  Коментар


                  • До: Кой с какво масло язди своето конче 2Т

                    Като каза Аджип аз сега си взех 1 литър,обаче е Agip cross 2t много ми го похвалиха и е 18лв.пълна синтетика.Още не съм го пробвал.Някои ако е карал с такова да си каже мнението.
                    Aprilia RX 125=>KTM EXC 200=>VW Golf Mk3 TDI...
                    Gas Gas EC 200

                    Коментар


                    • До: Кой с какво масло язди своето конче 2Т

                      Първоначално публикуван от van_rei Преглед на мнение
                      Чопа на коляновия вал зе е изял,иглиния лагер е на малки кратерчета,биелата също е изядена но наличие на прегряване кото посинели места върху елементите няма.Като отворих двигателя беше пълно със струшки.
                      Това е просто стар двигател колега. Маслото няма нищо общо в случая. Може дори да му е забавило мъките. Най-вероятно игленият лагер се е износил и иглите са почнали да шават, изяждайки чопа. Може и да греша, но при всички положения изядена биела е признак за изхабени части на които им е дошло времето.
                      Издъних се на Тюринг теста

                      Коментар


                      • До: Кой с какво масло язди своето конче 2Т

                        Първоначално публикуван от Goblin Преглед на мнение
                        Това е просто стар двигател колега. Маслото няма нищо общо в случая. Може дори да му е забавило мъките. Най-вероятно игленият лагер се е износил и иглите са почнали да шават, изяждайки чопа. Може и да греша, но при всички положения изядена биела е признак за изхабени части на които им е дошло времето.
                        Май наистина така ще излезе.Вечемених биелата и лагерите на коляновия вал,чакам само да ми направят двете испускателни клапи и се качвам отново на коня

                        Коментар


                        • До: Кой с какво масло язди своето конче 2Т

                          Бих искал да попитам на моторекса пише 1:100 това би трябвало да означава на 1 л. 10 мл. Това не е ли малко?
                          Kawasaki KDX 220 R (Jabcho tuning)>Gas Gas EC300>Beta 300RR

                          Коментар


                          • До: Кой с какво масло язди своето конче 2Т

                            Първоначално публикуван от Ivan Minkov Преглед на мнение
                            Бих искал да попитам на моторекса пише 1:100 това би трябвало да означава на 1 л. 10 мл. Това не е ли малко?
                            Чел съм го много пъти и аз карам с него ама не бих пробвал,даже продавачката ми каза че на мотокрос било по 10мл на литър а на градско каране по 4мл на литър
                            0888 074 049

                            Коментар


                            • До: Кой с какво масло язди своето конче 2Т

                              Момчета това дали маслото е полу синтетика или пълна синтетика каква рола играе ? Доколкото оспях да се информирам пълната синтетика е за по екстремно каране така ли е

                              Коментар


                              • До: Кой с какво масло язди своето конче 2Т

                                Мотул. Направи сметката за 2 години да караш с хубаво масло и да не ти се повреди нищо, и обратното. Ясно е кое, е по добре за джоба и за мотора.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X