Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Произведение на моторджийското изкуство

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Пройзведение на моторджийското изкуство

    Здравеите колеги аз имам един приател които е маняк на тема балканче само вижте снимката !
    Прикачени файлове

    Коментар


    • #17
      До: Пройзведение на моторджийското изкуство

      еми да се включа и аз (май ми е 1-ва публикация тук),
      това беше на дядо още седи в гаража на село (дядо го няма отдавна) -на него за първи път натиснах съединител през живота си.
      Прикачени файлове

      Коментар


      • #18
        До: Пройзведение на моторджийското изкуство

        Ех момчатии млади,връщате ме в далечната 1973 та първи стъпки в онова чудо моторджилък,не не монтьорлък.Имах на разположение едно балканче с двигател в щаига на съставните си части.А сега мъчисе да намериш на всеки чарк мястото.Голямо завиване и развиване падна.Вкраина сметка еии стана мъкар и да хартисаха два чарка които дълго време не знаех за какво са а те били центроващите втулки между картерите и без тях вървеше!!!!В годините до 1990 в нашия район около Енина се провеждаха страхотни състезания с Балканчета. Момчетиите и част от зрелите мъже така ги преобразяваха и тунинговаха, че много често самите те са се чудили откъде му се взима силата на това чудо. Спомням си през годините коло 1979 мотокросът се провеждаше два пъти задължително за 24 май и за 9 септември. В Енина се събираха над 40 мотора, а тренировките продължаваха седмици наред преди заветното състезание. Събираха се не по-малко от 2-3 хиляди зрители. Голям празник , голямо шоу. И сега , и сега има в Енина един страхотен фен - Минчо Гущера - РАНГЕЛОВ, който в момента има най-малко 6 , да шест, движещи се Балканчета, които знаят всяка пътека в Стара планина, и може да направи с тях смешни голяма част от новоизлюпените ендураджии. А с частите, които има в къщи може да събере почти още толкова. Замислил съм някой ден да направя една фотосесия на този чешит и да я публикувам в нашия форум. И това ще стане.
        Чичко ви ФЪР.
        Най-добре е да имаш богати приятели!!!
        Ако не ти дадат, барем няма да ти искат!!!

        Коментар


        • #19
          До: Пройзведение на моторджийското изкуство

          Балканчето е класика,която предизвиква спомени у повечето мъже.Това доста измъчено ми изглежда и ще е цяло чудо ако се движи...

          А другото по-надолу е случило на стопанин...
          Далеч се стига не като се бърза, а като не се спира...

          Коментар


          • #20
            До: Пройзведение на моторджийското изкуство

            Това е най -великия мотор .Аз имах 2 едно с крачни скорости ,надигнато и капли от мз , и едно за шусе с ръчни скорости от най-старите.

            Коментар


            • #21
              До: Пройзведение на моторджийското изкуство

              Спомням си всяка лятна ваканция докато бях още в 3-4-5 клас всеки божи ден се занимавах с балканчето . Ах сега като се сетя и се чудя с какъв акъл, но пък спомени...2-3 лева за бензин и цял ден бръмкане из черните пътища...сега за 2-3 лева неможеш да отлепиш резервата . Имах някъде една снимка на моят дзвер, ще я изровя тези дни ще се опитам да я сканирам или снимам с апарата, да допълним колекцията тук .

              Коментар


              • #22
                До: Пройзведение на моторджийското изкуство

                А ето го и мойто МК-3,което е пълен оригинал,и е 75 набор,си чака спокойно за реставрация.

                Коментар


                • #23
                  До: Произведение на моторджийското изкуство

                  Привет!
                  Спомени ех спомени...тати ма би ама голям бой ма би, като го качих на ореха на бай Стойчо от инатлъци, че не ми купуват симсон...но пък си беше голямо шоу като го свалят с комшиите...Колегите са прави, че навремето от немай и къде почвахме с балканчета...страшен матор е това балканчето...повече правиш отколкото караш...
                  Историята на цивилизацията може да се опише с шест думи: колкото повече знаеш, толкова повече можеш.
                  .................................................................................................
                  Е. Абу

                  Коментар


                  • #24
                    До: Произведение на моторджийското изкуство

                    Когато баща ми добута едно Балканче в двора и възторжено ми каза "Купих ти мотор" вече бях на 12-13г и се обидих.
                    Казах му "това е пълен боклук", няма гуми (беше само по ръждясали капли), няма карбуратор, тръбичка за карбуратор, няма жила, няма седалка,купчина ръждиво желязо - "Ти ми се подиграваш, нали ? Аз искам МОТОР!".
                    А той сериозно: "Това е супер моторче, нищо не разбираш, ще го направим кукла".
                    И така и стана.
                    Най-смешното, че след като ме остави дни на ред да го стягам и ми носеше разни неща да ги "качвам" по моторетката, дойде деня за паленето. С две три хлапетии бутахме цял ден. Ръце не ни останаха и крака. Нямахме въздух, да си кажем имената. И накрая то изпуфка.
                    Стъмни се и се прибрах тъжен бутайки Балкана. Баща ми взе инстументите, свали главата, извади ризата и видя, че няма сегменти
                    И каза: " Това е страхотен мотор Щом без сегменти е запалило, представяш ли си какво ще стане като му сложим ?"
                    Не съм спал от трепети ... Какво ли ще стане като му сложим сегменти. Ще литна
                    И така. После тунинг. Моткрос пистата, парковете, милицията ...Спомени
                    ______2
                    Е = MZ

                    Коментар


                    • #25
                      До: Произведение на моторджийското изкуство

                      И аз съм имал няколко,даже със централен амортисьор и пружина от Жигули(беше като камила).Не знам колко се научаваш да караш на него,но задължително ставаш монтьор.
                      Когато няма друг изход- използвай централния вход!

                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X