Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Книжка за 125 кубиков мотор

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Книжка за 125 кубиков мотор

    Здравейте. Искам да ви попитам, като стана на 16 години четох, че може да изкрам книжка за 125 кубиков мотор. Аз имам kawasaki kmx 125 2t . Наистина ли това е вярно и ще мога ли ако изкарам тази А1 категория да го карам?

  • #2
    От: Книжка за 125 кубиков мотор

    Първоначално публикуван от rdlegy Преглед на мнение
    Здравейте. Искам да ви попитам, като стана на 16 години четох, че може да изкрам книжка за 125 кубиков мотор. Аз имам kawasaki kmx 125 2t . Наистина ли това е вярно и ще мога ли ако изкарам тази А1 категория да го карам?
    Не можеш.
    Yamaha WR 200

    Коментар


    • #3
      От: Книжка за 125 кубиков мотор

      Поне може ли да кажеш защо

      Коментар


      • #4
        От: Книжка за 125 кубиков мотор

        Защото на 16г. може да изкараш М кат. до 45км/ч на МПС-то и 50куб.см, на 18г. - до 125куб. см , на 21 до 400куб. см, на 24г. над 600куб. см.
        Всяка категория се изкарва с отделен курс.
        Yamaha WR 200

        Коментар


        • #5
          От: Книжка за 125 кубиков мотор

          Категория А1:
          а) мотоциклети с работен обем на двигателя не повече от 125 куб.см, с максимална мощност не повече от 11 кВ и с отношение мощност/тегло, което не превишава 0,1 кВ/кг;
          б) триколесни моторни превозни средства с мощност, която не превишава 15 кВ;
          Лице с правоспособност за категория „А1” има право да управлява:
          а) мотоциклети с работен обем на двигателя не повече от 125 куб.см, с максимална мощност не повече от 11 кВ и с отношение мощност/тегло, което не превишава 0,1 кВ/кг;
          б) триколесни моторни превозни средства с мощност, която не превишава 15 кВ.
          Лице с права за управление на МПС от категория „А1” има право да управлява и МПС откатегория „АМ”.
          Надграждайки придобитите за категория “А1” знания, умения и поведение, чрез съответното за категорията обучение и след успешното полагане на съответните изпити, може да се придобие правоспособност за управление на МПС от категориите „А2”, „А”, „В1”, „В” и „Т” (колесен трактор или трамвайна мотриса).
          Придобитата правоспособност за управление на МПС от категория „А1” дава възможност за задоволяване на лични потребности и за професионална реализация, чрез заемане на длъжности, изискващи притежаването на тази правоспособност.
          ИЗИСКВАНИЯ КЪМ КАНДИДАТИТЕ ЗА ПРИДОБИВАНЕ НА ПРАВОСПОСОБНОСТ А1
          Кандидатът за придобиване на правоспособност за управление на МПС от категория „А1” трябва:
          - да е на възраст не по-малко от 16 години;
          - да отговаря на изискванията за физическа годност, определени в Наредбата по чл.152а, ЗДвП;
          - да е завършил основно образование.
          При започване на обучението кандидатът трябва да е на възраст не по-малко от 15 години и 9 месеца.
          Курсът за придобиване на правоспособност категория „А1” е разделен на две части:
          - теоретическо обучение – 36 часа „Безопасност на движението”, 4 часа „Общо устройство на мотоциклета” и полагане на официален теоретичен изпит пред ДАИ;
          - практическо обучение – 20 учебни часа на мотоциклет Ямаха Вираго (125 куб.см). Обучението се провежда на полигон и в градски условия.

          Коментар


          • #6
            От: Книжка за 125 кубиков мотор

            Първоначално публикуван от speedrifter Преглед на мнение
            Не можеш.
            Има изменение . От 19 01 13год . ЗДвП чл 151 т2 кат А1 - 16год.

            Коментар


            • #7
              От: Книжка за 125 кубиков мотор

              Първоначално публикуван от ivo-police Преглед на мнение
              Има изменение . От 19 01 13год . ЗДвП чл 151 т2 кат А1 - 16год.
              Хм, значи 16 годишен и 18 годишен ще могат да карат еднакви кубатури мотоциклети!? Защото доколкото съм информиран, до навършване на 21г. можеш да управляваш до 125куб. см. и 11кВ . Така ли е ?
              Yamaha WR 200

              Коментар


              • #8
                От: Книжка за 125 кубиков мотор

                Дайте още инфо колеги

                Коментар


                • #9
                  От: Книжка за 125 кубиков мотор

                  Първоначално публикуван от rdlegy Преглед на мнение
                  Здравейте. Искам да ви попитам, като стана на 16 години четох, че може да изкрам книжка за 125 кубиков мотор. Аз имам kawasaki kmx 125 2t . Наистина ли това е вярно и ще мога ли ако изкарам тази А1 категория да го карам?
                  Според новите изисквания може. На 15 години може да се изкара категория АМ до 50 м2 и до 45 км/ч. На 16 години категория А1- до 125 м2. и т.н

                  Коментар


                  • #10
                    От: Книжка за 125 кубиков мотор

                    Значи примерно ставам на 15 години и вземам ам 50 кубика и карам симсон?

                    Коментар


                    • #11
                      От: Книжка за 125 кубиков мотор

                      Не знам колко теми станаха за тая А категория тук,времето за която ще пуснете тема за нея тук ще си намерите закона и ще си го прочетете!
                      HONDA DOMINATOR 650
                      ОРЕЛ ASTRA
                      РСПБЗН-Приморско

                      Коментар


                      • #12
                        От: Книжка за 125 кубиков мотор

                        Намирам стари правила от 2013 намирам, че на 16 години може да се кара 125 кубиков мотор до 11 кв мощност!

                        Коментар


                        • #13
                          От: Книжка за 125 кубиков мотор

                          Е щом си го намерил какво питаш още

                          Коментар


                          • #14
                            От: Книжка за 125 кубиков мотор

                            Не ми стана ясно за 50 кубиковите на 15 ли трябва да съм за да го карам

                            Коментар


                            • #15
                              От: Книжка за 125 кубиков мотор

                              Първоначално публикуван от Emil Manev Преглед на мнение
                              Според новите изисквания може. На 15 години може да се изкара категория АМ до 50 м2 и до 45 км/ч. На 16 години категория А1- до 125 м2. и т.н
                              Дано не съм подвел някой с този пост. АМ категория/бившата М/ се вади на 16 години, Категория А1 до 125м2 и до 11киловата също се вади на 16 години. Ейсега погледнах листовките, който имам от преди месец.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC01092.jpg
Прегледи:1
Размер:66.9 КБ
ID:5480652 Ето и таблица за по-ясно.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X