Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Crazy Job - Обикновено Ендуро

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • kocha
    отговори
    До: Crazy Job - Обикновено Ендуро

    Пускам ви няколко снимки с познати изпълнители! Коментари не ми се правят, да не объркам нещо

    Поехме посока Трявна и за да избегнем новоположена бариера, хванахме алтернатива и стигнахме, до друга новоположена...





    Капитана!







    А, пак Капитана









    Я, пак Капитана





    Край на сеира, по местата!




    На връщане от Трявна!





















    Точно слязахме до Енина преброихме се и хоп '-1'
    Звъни някакъв GSM и "помощ, на кантар съм трябват ми двама"
    Тръгнахме с Радо, той основно като спасител, а аз основно като ексклузивен репортер! Цък нагоре по единия улей, цък надолу по другия,,,...никой, на второто кръгче и Капитана се присъедини към нас! Двата улея ги минахме на зиг-заг, по едни интересни местенца и ето го изгубеният!











    Бързам аз, да заснема закъсалият, а истинския материал се е движел зад мен

    Капитанчето е осъществил много добър въргал, на едно от интересните места и изобщо не съм го усетил

    Гледа лошо, кормилото...пистово станало!!!



    И като цяло изкарахме добре, Радо беше малко кисел, но пък за сметка на това и АТВ-то му взе да прекъсва

    Остави коментар:


  • Мартин Иванов
    отговори
    До: Crazy Job - Обикновено Ендуро

    Благодаря на всички

    Остави коментар:


  • Marty YzF
    отговори
    До: Crazy Job - Обикновено Ендуро

    Честито и от мен на адаша .

    Остави коментар:


  • anubis
    отговори
    До: Crazy Job - Обикновено Ендуро

    Едно евала и от мен

    Остави коментар:


  • arney
    отговори
    До: Crazy Job - Обикновено Ендуро

    Честито на Марти Ако може някой ,които е снимал да даде повечко снимки на ботевградската група.

    Остави коментар:


  • GaZeTo
    отговори
    До: Crazy Job - Обикновено Ендуро

    Браво за победата !

    Остави коментар:


  • Жоро Хаджиев
    отговори
    До: Crazy Job - Обикновено Ендуро

    Да, наистина Марти вчера и днес победи безапилационно на Х-кроса в Троян. Това той направи в клас мотоциклети "Експерт" !
    Нека му честитим първата победа, която съм сигурен, че няма да е последна !



    Повече подробности в темата на състезанието тук:

    http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...t=80160&page=4

    Остави коментар:


  • I.Yankov
    отговори
    До: Crazy Job - Обикновено Ендуро

    Марти се справи отлично в Троян , направо ги смаза .И мотора много ме кефи само неможах да разбера колко сс е. За съжаление не снимах .

    Остави коментар:


  • ChochoTDR
    отговори
    До: Crazy Job - Обикновено Ендуро

    Супер супер! Ше чакаме снимки и от Троян

    Остави коментар:


  • Жоро Хаджиев
    отговори
    До: Crazy Job - Обикновено Ендуро

    Хей, Змей, я не обиждай Марти така ! Мен - може !
    Иначе идва време за голямото каране и това много ме радва като циганче намерило винкел !
    Програмата ни е запълнена плътно от тук нататък.

    Обичам розови каски, нали съм джуниър (по акъл) !

    Остави коментар:


  • ЗМЕЙ
    отговори
    До: Crazy Job - Обикновено Ендуро

    Е, той Марти ще ти отдели малко от времето си - нали и двамата сте джуниъри

    Жоро, мерси за готините репортажи - беше малко скучно, като позачезна. Радвам се, че се върна.

    А, щях да забравя - розовата каска много ти отива

    Остави коментар:


  • Жоро Хаджиев
    отговори
    До: Crazy Job - Обикновено Ендуро

    Я да видим, дали ще осъмна с поредния пост !
    Ще карам по схематично, че сутринта трябва да ставам рано да правя питки за хамбургери !
    И така в събота решихме да покараме из по-засуканите пътечки между Мъглиж и Енина. Този район на планината изобилства с най-различни възможности за изпробване на майсторлъка на ендуриста. Можеш да си избереш и такова място, че да се пречукаш, ако това те влече.
    Аз конкретно реших да видя на какво ниво са ендуристите от клуба, тъй като цяла зима почти не сме спирали да караме.


    Започвам по същество.
    Групата в състав: Янчо, Иван, Цецо, Марти, Ицо, Борката и аз сме пред началото на първия по-сериозен улей до Мъглиж.


    Първата половина на улеят е песен, но на втората има повече камъни, дървета и прагове. Някой, ако закъса, другите дремят и чакат.


    Ицката си почива.


    По едно време се налага всички май да си почиват ...


    Нужна е помощ от приятел чат-пат. Който е бунак да помага.
    Аз нито помагам, нито позволявам да ми помагат ! Всеки трябва да се учи сам !




    Янчо Терзиев


    Ицо позволи на Марти да покара мотора му за малко.


    Още един праг остава ...


    Изкачване след платото. Само метрите в края на гората са по-стръмни.


    Цецо е подготвил маршрута. Той води групата към следващата пътека.


    Спускането е стръмно ...


    Марти минава отвсякъде с лекота !


    Дори си позволява гъзарии като тази. Спускане само на предна гума.


    Пътеката след "Ушите". Тук, ако е малко кално става доста трудно !


    Изкачване на поредния много стръмен склон.


    Всеки гледа за останалите, а Марти постоянно вади мотори.


    Към известният вече "Саръяр". Този по-висок от Бузлуджа връх има поне шест подстъпа от различни страни и с различна трудност.


    Реших да пробваме този рид. Тук не бяхме се качвали никога.


    Страхотни са тия била и много красиви ! Меки, овални и преминаващи плавно от едно в друго. Да ти е кеф да караш на скорост. Марти.


    Янчо


    От тук надолу вече няма накъде. Под нас е Мъглижката река, но склонът е почти отвесен и само от скали.


    Това качване изглежда много стръмно, но на практика е малко по-голямо от легендарния "Фенер" в Средна гора.


    Спускаме се на запад към "Пъстървата" в Енина. Време е за обяд.


    Много места съм обикалял из цяла България с ендуро, но не съм срещал досега по красиви гледки никъде !


    Накрая Енинската река беше доста придошла, но всички се справиха блестящо с прекосяването и с изключение на мен.


    Аз угасих мотора си в реката, после се убих да го "киквам", но явно имам проблем някъде с инсталацията ... Докато не го избутах на по-плитко, не запали отново.


    ... и излизам с пълни ботуши и по две пъстърви в тях.
    Ядохме от най-вкусната риба в околията, пихме по някоя бира и се пръснахме за прибиране, както винаги.

    В заключение искам да кажа, че всички, кито видях да карат през този ден са напреднали много в ендурото ! Радостно е също, че всички се увличат по екстремното ендуро и има от кого да се учат, а не си губят времето с глупости. Кара се непрекъснато в темпо, без да се почива ! Да имаш най-добрият ендурист в редиците си и да се учиш от него е изключително важно !
    Спокойно мога да заявя, че няма по-добър ендуро клуб към момента от Crazy job в България и това твърдение си има своите аргументи.

    Цецо напредва в ендурото буквално с часове ! Той е много упорит и със силен спортен дух, така че може и да загубя един слон от баса с него, но пък загубата май ще ме зарадва повече !

    А Марти ... какво да кажа за това момче ? Виждате сами с каква техника разполага само на 16 години, а той не спира да тренира ! Ще видя кога е по-свободен, че да взема някой-друг час при него и аз ...

    Остави коментар:


  • arney
    отговори
    До: Crazy Job - Обикновено Ендуро

    Много ме радват вашите разходки , имате едно евала от мен.

    Остави коментар:


  • Жоро Хаджиев
    отговори
    До: Crazy Job - Обикновено Ендуро

    Направо започвам с карането заедно с Мартин в петък.
    Трябваше да проверим в какво състояние е отсечката Стара Загора - Котел, тъй като предстои поход по маршрута Ст.Загора - Емине скоро с една австрийска група.
    Маршрутът по билната пътека в тази отсечка не е никак труден, но е разнообразен, техничен и преминава през много красиви места. Отделно, винаги някой паднал и покрит с листа клон може да си направи ташак с теб.


    Идеята за разходката се роди спонтанно след следния разговор между мен и Марти:
    - Брът'чет, искаш ли да проверим дали можем да минем 300 км днес ?
    - Да-а.
    - Ако си закусил вече, казвай "чао" на последното гадже и да тръгваме, а ?
    - ОК, само да си изсвиря скерцото за последно !
    Щом е за култура, винаги съм съгласен. Отидох на сутришната сбирка с клуба и зачаках.


    Не след дълго Марти се появи, Кокера - също. Завърза се кратък разговор около гуми и мусове.


    Трябваше да бързаме, че къде чак бе Котел, а и не се знаеше каква ще е обстановката на връх Чумерна ... Всъщност аз се досещах - сняг.
    Прекосихме набързо Средна гора. Тунджа в момента е много пълноводна, дори разлята на места. На снимката е Дъбовска река, която лятото е пресъхнала, но сега ...


    Навсякъде е започнало да се разеленява и от природата струи свежест.


    Излизаме на това място на Прохода на Републиката. Пчелиново.


    Време е отново за закуска !


    Слагаме на сандвича чесън от шкембето, както го правят навсякъде.


    Биволско мляко от котка.


    Време е да поемаме към билната пътечка. Хубав черен път ни отвежда до там. Нямаме време за много снимки, защото караме на дълги отсечки и гледаме да не спираме често.


    Тази маркировка е останала още от състезанието през 2006-та година. Интересно състезание беше тогава с над 120 участника !


    Извор на планинско поточе. Красиво !


    Първото препятствие. Е, то е по-скоро предизвикано, защото може и да се заобиколи, но Марти нали тренира, всяко по-криво място трябва да се пробва !


    Разбира се, че няма проблем !


    Нямахме трак, а маркировката на места се уцелва трудно ! Хубаво е, че имам някакви спомени от преди.


    На места се кара ей тъй, направо през гората.


    - Их, тая раница ! Ще ми помогнеш ли ?
    - Не !


    Край оградата на дивечовъдното стопанство на Злати (Баретата) над Твърдица.


    Марти следва стриктно моите инструкции ! "В гората без презерватив не се ходи !"


    Тук се пуши задължително. Хижа Буковец.


    Който не пуши, осведомява гаджетата едно по едно къде е и какво прави в момента.
    Изпуших три цигари една след друга !


    Ловен дом строен още по царско време. Как са строели тогава, а ?!


    Напред към връх Чумерна.


    Малко баланс на задна ...


    ... ама тука не може и на две ! Заобикаляме пътеката от юг.


    Това вече е хижа Чумерна. Настроението ни е кофти. Преди три дни е валял отново сняг.


    Това е положението ! Нагоре е още по-кофти, а за северните склонове не ми се мисли изобщо.


    Заобикаляме върха и се включваме в по-ниската част на планината около черния път Бяла паланка - Елена. Тук сме вече след прохода "Вратник".


    Спускаме се вече към Котел и маркировката през цялото време те води по пътеката. Няма как да се изгубиш, освен ако няма дъжд, мъгла или и двете заедно и да се наложи да спиш в някоя каросерия на автобус.


    Високите, открити пасбища край Котел, където са пасели стадата си котленските овчари, описани така добре от Захари Стоянов в "Записки по българските възстания".


    Непосредствено преди Котел има доста паднали дървета. Както споменах вече, те се заобикалят, но Марти си тренира.


    Край. Маршрутът е проверен, няма трудности по трасето. Вече сме до хотел "Чукарите" - базата за спане след първия ден.


    Пролетта вече се чувства и в този край. След седмица всичко вече ще е потънало в зеленина.


    Марти: "Ми то много лесно, няма ли нещо по-трудно ?"


    На връщане минахме покрай Жеравна. Споделих на Валтер, че ако се движим в график по време на похода, ще прекарам групата да разгледа старият български град. Предложението ми беше посрещнато с радост.


    Друг изглед към Жеравна.
    На връщане бързахме много и нямаше време изобщо за снимки. Като се прибрахме бях като застрелян ! 300 и кусур километра навихме с Марти за един ден, а бузите ми бяха изтръпнали ... и четирите !

    Довечера най-вероятно ще пусна снимки и от карането в събота ... ако не ми се случи нещо чрезвичайно, ама ще гледам да съм послушен !
    Последно редактирано от Жоро Хаджиев; 12-04-10, 13:58.

    Остави коментар:


  • ChochoTDR
    отговори
    До: Crazy Job - Обикновено Ендуро

    По добре късно от колкото никога ! Супер снимки

    Остави коментар:

Активност за темата

Свий

В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

Зареждам...
X