Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Как да се запиша да тренирам мотокрос?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Valentin Krasimirov
    отговори
    От: Как да се запиша да тренирам мотокрос?

    Едва ли ще се намери някой,на който първото му стъпване на писта да е на състезание....имам в предвид,че когато някой покара на писта и с времето добие някакви умения и се почуства уверен,а няма пари за треньори/клубове и т.н. може да се пусне на някое състезание или с цел да го забележат или да се види на какво ниво е сред трениращи....иначе темата за парите и спонсорите съм съгласен и съм наясно как стоят нещата-Божидар Беленски,който тренираше и се състезаваше допреди година ми е приятел и ми е казвал какви кинти отиват !Който няма пари за треньор пък има мерак-да си тренира самостоятелно с мотора,който има и когато се почувства уверен-да пробва на някое състезанание...нали все отнякъде трябва да се почне.

    Но някакви дилеми от от сорта на -"Ако няма кой да те тренира,ако нямаш хубав кросов мотор въобще не се пробвай" за мен са пълни глупости и убиване на всякакво желание ! ....

    Остави коментар:


  • Преслав Василев - preskata
    отговори
    От: Как да се запиша да тренирам мотокрос?

    Първоначално публикуван от Valentin Krasimirov Преглед на мнение

    П.С.Но пък не пречи ако някой се чувства талант да пробва директно на някое състезание и да се надява да го забележат....
    Според мен, даваш доста грешен съвет. На едно състезание на старта да застане пълен аматьор дето за първи път стъпва на трасе е опасно за самия него и околните. Трябват си тренировки и то много преди да се мисли за състезания.. Пък за в България и какъвто и талант да си пари как да е не се дават. Криза е, много трудно се намира някой спонсор да те обезпечи от А до Я и ти да мислиш само за каране, а не от къде да спестиш за да си купиш бутало. В България така нареченото спонсориране се състои в това, че еди кой си приятел или познат с що годе доходен бизнес много ми се кефи как се мъча и карам, следователно ми помага малко и аз в знак на благодарност слагам името на фирмата му върху мотора. Осъзнай се малко това е България, не Америка.. Има и други български моткросисти, които карат навън - Майкъл Иванов и Иван Петров, но за да стигнат до това ниво само семействата им знаят що пари са издавани и продължават да се дават.. Но не всичко е пари, това е екстремен спорт рано или късно идват и падания, травми операции и т.н. Темата е много обширна, но това е моето мнение като цяло доста резюмирано..

    Остави коментар:


  • Valentin Krasimirov
    отговори
    От: Как да се запиша да тренирам мотокрос?

    ....по въпроса за парите-преди точно 3 години на мотокрос/атв писта "Джанвара" (гр.Варна) за 1 час каране с треньор,който да те учи/съветва/поправя/показва взимаха 60лв....тоест ако на седмица правиш около 6 часа чисто каране (примерно 3 пъти по 2 часа каране)----->360лв.....360 Х 50 седмици е равно на ; ) ; )

    И мен парите ме спряха тогава,взех си ендуро и с приятели и групички си карахме и трошахме моторите по горите.....просто професионално е много,много (за мен непосилно) скъпо....

    П.С.Но пък не пречи ако някой се чувства талант да пробва директно на някое състезание и да се надява да го забележат....

    Остави коментар:


  • Георги Гущеров - / HannibaL /
    отговори
    От: Как да се запиша да тренирам мотокрос?

    Говорихме на тая тема с един познат....

    Та момчето искаше да става състезател по мотокрос, карането му се отдава доста. Купи си мотор за 13 000 лв , с който да е конкурентен. Всичко точно като начало , яко каране , тренировки, докато не дойде момента да се търси треньор ! Тогава някакъв треньор от Айтос , го харесал , видял ,че има потенциал в него, идвал да го гледа няколко пъти, но като седнали да водят преговори , човека му казал: " Мотор имаш , това е добре , даваш ми 50 000 лева , и ще те тренирам и ще водя по състезания цяла година !!! "

    След тоя разговор , момчето продаде мотора и се отказа от това да става състезател , просто финансово е найстина много скъпо и малко хора могат да си го позволят !!
    Така , че всеки сам да си прави сметката....

    П.п Това става преди 3-4 години , сега може цифрата да е по-малка , не знам , не съм се интересувал повече по подобен въпрос !

    Остави коментар:


  • rdlegy
    отговори
    От: Как да се запиша да тренирам мотокрос?

    Мотор мога да си взема, но догодина иначе вече за тренъор Христо Живота не мисля, че взема много. Той си е номер едно тук и ми каза, че ще ме учи, така че тренъора да не го мисля

    Остави коментар:


  • Pacharoza
    отговори
    От: Как да се запиша да тренирам мотокрос?

    Има 2 изисквания на всякъде,да имаш мотор и по 2000лв.на месец за бензин, части, треньор иииииии още.
    На ден трябва да изгаряш минимум 2 резервоара бензин за да излезе нещо от теб.

    Остави коментар:


  • sunny88
    отговори
    От: Как да се запиша да тренирам мотокрос?

    Първоначално публикуван от rdlegy Преглед на мнение
    Мисля, че да попринцип трудно се уморявам. Догодина ако никой не знае какво да правя ще взема един крос 125 кубика и ще се пробвам на пистата
    Може да пробваш и в Плевен супермото.

    Остави коментар:


  • chemomche
    отговори
    Re: От: Как да се запиша да тренирам мотокрос?

    Първоначално публикуван от rdlegy Преглед на мнение
    Знам, но съм свикнал на мощност и скокове карал съм 450тка ктм крос и съм го изпъвал и скачал с него. Вече не знам дали някой от Севлиево ще иска да приказва с мен и да направим нещо, защото и на мен ми е мечта
    На мен пък ми е мечта да карам космически кораб, карал съм иж пранета, така че може да се каже, че познавам космоса...някой ще ми даде ли ракета за едно кръгче?
    Пич, много ти е интересна логиката. На мотокрос трасе не съм въртял, но има 2-3 карания на Калояново и мога да ти каже, че няма нищо общо с това да навъртиш масура на някоя права.
    А и дори да си най-големия роден талант, без да има някой който да ти покаже кое как се прави, нищо няма да направиш.
    Все пак ако не е да си чешем езиците, всеки който иска да пробва и да се научи да кара мотокрос или ендуро си има училище - Balkan Orange Adventures.
    Ходили сме с брат ми там на ендуро училище веднъж, два часа мисля че беше, и мога да кажа че за тези 2 часа научих много, въпреки че преди това си мислех че горе долу мога да карам, а и имах 6-7г. стаж на асвалт.

    Остави коментар:


  • 4ef4o
    отговори
    От: Как да се запиша да тренирам мотокрос?

    И нещо друго. Дори и да имаш невероятен потенциал (в което без да се обиждаш мнооого силно се съмнявам), какво очакваш да се случи ако някой те забележи ?
    Дори и нашите топ топ съсзатели се чудят от къде да намерят пари да се състезават (99% всичко е борба на семействата им).
    Много не следя изявите на нашите момчета по мотокрос ама освен Печето не знам за друго момче привлечено към чуждестранен отбор (най-вероятно бъркам де). Но и да има , не са повече от 5-6.
    Така, че ако мама и тати нямат яко кинти не очаквай някой да тръгне да се занимава с теб (още повече вече си дърто магаре )

    Остави коментар:


  • rdlegy
    отговори
    От: Как да се запиша да тренирам мотокрос?

    Мисля, че да попринцип трудно се уморявам. Догодина ако никой не знае какво да правя ще взема един крос 125 кубика и ще се пробвам на пистата

    Остави коментар:


  • s_s1
    отговори
    От: Как да се запиша да тренирам мотокрос?

    Чакай сега, аз преди доста години отидох на пистата в Троян, за да покарам АТВ работно 4х4. Покарах си и никой не ме спря. Нормално е да си караш своята машина независимо, че не е пригодена за мотокрос. Като ми даде хондата си Ники Йовчев на пистата в Порой я карах само на първа и втора скорост, и само 1 път на е права включих 3-та, ама не посмях да дам много газ.И като си свикнал на мощност и скокове имаш ли необходимата издържливост?

    Остави коментар:


  • rdlegy
    отговори
    От: Как да се запиша да тренирам мотокрос?

    Знам, но съм свикнал на мощност и скокове карал съм 450тка ктм крос и съм го изпъвал и скачал с него. Вече не знам дали някой от Севлиево ще иска да приказва с мен и да направим нещо, защото и на мен ми е мечта

    Остави коментар:


  • 4ef4o
    отговори
    От: Как да се запиша да тренирам мотокрос?

    Няма. Поне не и непознат. Вероятността да се пребиеш е голяма и никой няма да рискува (да не говорим, че може и мотора да потрошиш).
    А и ти какво очакваш да покажеш с мотор, който никога не си карал. Карането на писта не е като по полянките.

    Остави коментар:


  • rdlegy
    отговори
    От: Как да се запиша да тренирам мотокрос?

    Мотоциклета ми е ендуро и не е за крос дали има някакъв начин да ми дадът един за няколко обиколки и да ме видят що за карач съм?

    Остави коментар:


  • s_s1
    отговори
    От: Как да се запиша да тренирам мотокрос?

    Нали имаш мотоциклет, отиди на пистата и карай. Като изгориш няколко резервоара и научиш елементите започни да караш на серии по 25-30 мин. Като започнеш да не се задъхваш и уморяваш хвани някой да ти мери времената обиколка по обиколка. И ако с всяка измината обиколка не намаляваш темпото, а намаляваш времето, значи има потенциал в теб.Ако всичко е така както ти го написах, ще те забележат, не се безпокой.

    Остави коментар:

Активност за темата

Свий

В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

Зареждам...
X