Обява

Свий
Няма добавени обяви.

По Старопланинските пътеки

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: По Старопланинските пътеки

    Здравейте приятели да ви се похваля,осъществих една моя мечта,Пътеката на Живота е окончателно завършена,след година и четири месеца,и вече има излаз към горната земя или по точно връх Ботев.От къде ли не се опитвах и пробвах толкова време само да успея да я свържа,и най накрая успях,не мога да ви опиша колко много се радвам.
    Сега ще ви разкажа и покажа един незабравим ден от този прекрасен спорт наречен Ендуро.
    Началото на пътеката.
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:3767429T.jpg
Прегледи:1
Размер:143.4 КБ
ID:5299933
    Имах много свободно време на разположение и малко се почекнах по скалите,това е много стара крепост Кале,във скалите има изсечени стъпала,по които са преминавали отбранителите на крепостта като последна надежда за бягство от нашествениците.
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:3767482f.jpg
Прегледи:1
Размер:117.6 КБ
ID:5299934
    Поглед от високо,много е готино,някой път ще ви снимам да видите остатъците от зидовете на крепостта ако въобще вече е останало нещо от набезите на иманярите,преди години имаше зидове по 2 метра високи,между другото съм чувал че Калето е било разрушено до основи от тези които са го превзели защото е дало много силен отпор,долу в равнината е бил някакъв древен град,много хора и до ден днешен си търсят късмета като изравят старинни монети,чувал съм че излизали монети и най различни предмети от всички епохи.
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:3767488f.jpg
Прегледи:1
Размер:133.3 КБ
ID:5299935
    Това Сузуки още веднъж успя да ме изкара,тази година съм страшно доволен от Екстремните пътеки които покорих,тревата във Стара Планина вече е пожълтяла и има още един месец каране,след това като почнат дъждовете пътеките стават невъзможни за каране.
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:3767542X.jpg
Прегледи:1
Размер:113.1 КБ
ID:5299936
    Тук спрях да погледам,толкова много обичам планината че ако имах възможност щях направо да си живея по високото.
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:3767572x.jpg
Прегледи:1
Размер:101.4 КБ
ID:5299957
    Ето ме и мен,пък и съм с доволно изражение.
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:3767591a.jpg
Прегледи:1
Размер:85.8 КБ
ID:5299958
    Деренцето до Бар Колибатапрезареждане с вода и кратка почивка под сянката на вековните букове.
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:3767602Z.jpg
Прегледи:1
Размер:130.5 КБ
ID:5299959
    А ето я и нея
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:3767612X.jpg
Прегледи:1
Размер:100.6 КБ
ID:5299960
    Вече на Загорското кладенче,изглед към Арапчанската мандра,а тук каква студена и прекрасна вода има,просто не е истина.
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:3767637W.jpg
Прегледи:1
Размер:103.2 КБ
ID:5299961
    Прекрасна планина,но и в същото време страшно недостъпна.
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:3767657H.jpg
Прегледи:1
Размер:41.5 КБ
ID:5299962
    Ако следите репортажите,в по предният съм писал за това място,бях го набелязал че ще ми е най лесно по него да излезна да но не става,предният път беше мокро и нямах сцепление,този път беше екстра,доста по нагоре успях да се кача но колкото ставаше по високо толкова и по стръмно.
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:3767675d.jpg
Прегледи:1
Размер:109.3 КБ
ID:5299968
    Тук до някъде си личи наклонът,много е сериозен,подходящ е само за Хилклайминг
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:3767693h.jpg
Прегледи:1
Размер:141.6 КБ
ID:5299974
    Малко оставаше до върхът но осъзнах че работата няма да стане,рекох си и този път нищо.
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:3767720a.jpg
Прегледи:1
Размер:135.2 КБ
ID:5299975
    Да но точно в този момент ме озари друга идея,реших да пробвам през това място,от тук изглежда че е без-надеждно но има останки от някаква пътека,абе зная си аз че старите хора не са били никак глупави,щом са направили пътека значи няма да е много зле.
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:3767755K.jpg
Прегледи:1
Размер:88.6 КБ
ID:5299976
    Тази пътека само я бях спускал до сега,достойна е за Екстремно Ендуро,ето че дойде време и да я кача
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:3767766T.jpg
Прегледи:1
Размер:99.2 КБ
ID:5299977
    Започнах бавно но славно изкачване,аз се плашех от нея и затова търсих други варианти,но се оказа че тези алтернативни варианти са много по жестоки от тази пътечка,и разбрах че напразно съм се борил.
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:3767780E.jpg
Прегледи:1
Размер:117.1 КБ
ID:5299978
    Не се вижда нали да но я има,е малко е обрасла във ардъч но ще я възстановя и ще я маркирам,абе не е много лоша щом не съм слизал от мотора да бутам,помагах си само с краката приложих дисциплината Ендуро Балет
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:3767796u.jpg
Прегледи:1
Размер:137.6 КБ
ID:5299979
    Това са най трудните участъци.
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:3767054n.jpg
Прегледи:2
Размер:126.1 КБ
ID:5299980
    Първият по тежкият етап е преминат успешно,усмивката ми се завърна на лицето,какво е чубството ли,не мога да ви го опиша,очите ми се напълниха със сълзи от радост,вече бях готов дори да нося мотора ако видя зор,неочаквано ми дойде свръх сила.
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:3767830r.jpg
Прегледи:1
Размер:91.1 КБ
ID:5299981
    Това е коритото на Навалийската река,по средата на снимката предният път водих ожесточена борба да се докопам до отсрещният бряг.
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:3767854E.jpg
Прегледи:1
Размер:81.4 КБ
ID:5299982
    Починах си хубаво и отново нагоре,вторият етап го барнах бързо въпреки че и той не беше лесен.
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:3767868d.jpg
Прегледи:1
Размер:129.5 КБ
ID:5299983
    Край,свърши се,връх Самара остава завинаги в историята,успях да излезна напук на всички физични закони,от тук нагоре към връх Ботев е магистрала,в далечината се вижда Горният Заслон,спрях при един чобанин да поприказваме,той ми каза така,ако не те видях с мотора тук на живо и от къде излезна,някой ако ми беше казал нямаше да му повярвам.
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:3767875X.jpg
Прегледи:1
Размер:107.5 КБ
ID:5299984
    Това е нагоре,няма камъни и скали,по равно е,абе песен,позамислих се дали да не слезна през Левчанският комин но бях тръгнал с 2л бензин и не ми се искаше да закъсам,въобще не правих сметка че ще излезна и затова не се бях подготвил с повече гориво,а от където излезнах надолу е само инерция,черният змей има способноста да акомулира от слънцето.
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:3767906y.jpg
Прегледи:1
Размер:52.8 КБ
ID:5299985
    Изключително доволен от преживяното,дойде време да се прибирам,едно леко екстремче.
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:3767942E.jpg
Прегледи:1
Размер:98.6 КБ
ID:5299986
    Започнах да щракам без разборно до като ми свърши лентата,лошите участъци бяха преминати,интересно защо,надолу видях повече зор от колкото нагоре.
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:3767851O.jpg
Прегледи:1
Размер:126.2 КБ
ID:5299987
    Ей ей че къде без менама колко тънко само се усмихвам,ей Живот засмей се хубаво бре
    опа нещо ми свърши страницата,изчакайте да прелистя

    Коментар


    • От: По Старопланинските пътеки

      Така е по добре,на нов ред с главна буква
      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:3767967n.jpg
Прегледи:1
Размер:63.3 КБ
ID:5299988
      Вижте защо този връх се нарича Самара,скалите са образували форма на самар.
      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:3767986d.jpg
Прегледи:1
Размер:86.6 КБ
ID:5299989
      Еееее тъкмо ми стана интересно то взеха че ми свършиха снимките,нищо,да сме живи и здрави ще направим други.
      На Загорското Кладенче спрях отново да презаредя вода,а тъкмо се сетих защо така са го кръстили,разказвали са ми че едно време от северна България идвали работници в южна да работят,тогава е нямало транспорт и пеша или със коне са преминавали балкана,та на северняците им викали Загорци.Май пак се отплеснах на приказки,лека вечер и до нови срещи,доволен съм от този невероятен Ендуро сезон,за тази година нямам повече грандиозни проекти,както преди казваха изпълнихме петилетката за четири години.
      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:3768005Q.jpg
Прегледи:1
Размер:57.8 КБ
ID:5299990

      Коментар


      • От: По Старопланинските пътеки

        Браво, бе Животе! Видя му сметката най-накрая на тоя Самар
        То като няма вече криволи за покоряване крайно време е да се отдадеш на нормални разходки.... Ако искаш тези дни да измислим нещо софт, че аз с мойте стари кокали не съм за царството на орлите
        Искаш ли да получиш умен отговор-питай умно!
        0894328706

        Коментар


        • От: По Старопланинските пътеки

          Не се ослушваите стягаите моторетките.
          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P9060002.jpg
Прегледи:5
Размер:115.3 КБ
ID:5300491

          Коментар


          • От: По Старопланинските пътеки

            ЖИВОТЕ Евала много ти се кефя за репортажите УНИКАЛНИ са. Мисля си ако и моторчето ти беше по мощно щеше да си пробил балкана от всякъде .
            Гората ражда хора полето тикви !

            Коментар


            • От: По Старопланинските пътеки

              Първоначално публикуван от george_mit Преглед на мнение
              ЖИВОТЕ Евала много ти се кефя за репортажите УНИКАЛНИ са. Мисля си ако и моторчето ти беше по мощно щеше да си пробил балкана от всякъде .
              Той ако има по-нов мотор, Тадеус ряпа да яде!
              Yamaha WR 200

              Коментар


              • От: По Старопланинските пътеки

                Мотора е много важен,другото се учи,но и човек трябва да бъде упорит,тези пътеки са изключително трудни,мотора въобще не ми е подходящ за тях,и това ми е пречка да се развивам,но като няма друг трябва с него да се задоволя,единственото му предимство че е много добър в ниските.Разбрах че кривите пътеки най ми подхождат,въпреки че изглеждат страшни са безопасни,падането при тях е с минимална скорост и с най малко поражения,затова наблягам на тях,не съм за скоростно каране защото тежа 100кг,при скорост около 100км падането ще е поне 5-степен по Рихтер.

                Коментар


                • От: По Старопланинските пътеки

                  Ооп идвам,ще ви разкажа със какви простотий се занимавам по време на отпуската,нормалните хора ходят на почивка,на пътешествия по света,на море,а аз местя скалички и правя маркировка в балкана,за да има пътека по която да излизам с мотора
                  Започвам със снимковия материал,трябваше да се кача на върхът,по средата на снимката е моята цел.
                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:3805803o.jpg
Прегледи:1
Размер:88.1 КБ
ID:5302673
                  Вкъщи започнаха да ме бъзикат че снимам само скали и камъни,еми като само това ми радва окото.
                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:3805809A.jpg
Прегледи:1
Размер:85.3 КБ
ID:5302674
                  Тук съм пеша,мотора го оставих във подножието на пътеката,качих се до върхът да започна да маркирам от горе надолу,така най хубаво става защото мога да правя корекций да търся най идеалното място.
                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:3805818Z.jpg
Прегледи:1
Размер:130.4 КБ
ID:5302675
                  Отклоних се малко на изток,да видя дали няма по добро място,да не взема да се прекарам да ми остане трудът,няма камъни но е много стръмно,не става,пътеката ще е там където минах предният път,няма друга.
                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:3805822l.jpg
Прегледи:1
Размер:117.5 КБ
ID:5302676

                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:3805825U.jpg
Прегледи:1
Размер:125.2 КБ
ID:5302677
                  Извадих четката и боята и започнах,тук камъче там камъче,добре че я маркирах,когато я изкачвах я обърках сто пъти,и това при положение че съм излезнал веднъж с мотора.
                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:3805829u.jpg
Прегледи:1
Размер:92.8 КБ
ID:5302678
                  Ако се загледате по задълбочено ще видите синята маркировка,на живо си личи повече.
                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:3805834T.jpg
Прегледи:1
Размер:155.6 КБ
ID:5302679
                  Ааа ето я по отблизо
                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:3805837T.jpg
Прегледи:1
Размер:176.4 КБ
ID:5302680
                  След като си свърших работата,седнах да хапна че нещо ме беше налегнал глад,цялата процедура маркиране и оформяне като пътека ми отне 3 часа,преди години когато балкана беше повече населен със животни се поддържаше от хората но сега едвам я открих и като се има предвид че я зная.
                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:3805841x.jpg
Прегледи:1
Размер:88.6 КБ
ID:5302681
                  На черният козел му бяха истинали кокалите от стоене,но сега беше негов ред хем да видим как ще се справи,за мое учудване излезна на бургия.
                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:3805842q.jpg
Прегледи:1
Размер:128.2 КБ
ID:5302682
                  Тук е почти на върхът.
                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:3805845N.jpg
Прегледи:1
Размер:136.1 КБ
ID:5302683
                  Реших да го поразкарам малко по равното,тази местност се нарича Тавата,в далечината е Чадъра.
                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:3805848f.jpg
Прегледи:1
Размер:66.5 КБ
ID:5302684
                  А ето го и връх Коч-Мара,някакви напушени пропани викаха от там,скалите създават много силно ехо.
                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:3805860S.jpg
Прегледи:1
Размер:85.0 КБ
ID:5302685
                  Ооо тази снимка е станала уникална,тоя фотоапарат е като Смяна 8,винаги трябва да се барне центровката,от тук се мъчих в по предните серий да излезна но разбрах че не е по силите на моето Сузуки.
                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:3805875A.jpg
Прегледи:1
Размер:73.1 КБ
ID:5302687
                  Това не е мъгла а много голям пожар до град Баня,в местността Момини гърди,явно дървеният материал е привършил,та се е стигнало до там,миризмата и пушекът стигаха чак до мен.Абе какво става тези листове не могат ли да бъдат по големи,снимката ще е на другата страница.
                  Прикачени файлове

                  Коментар


                  • От: По Старопланинските пътеки

                    Разбрах къде ми е грешката,да ми свърши страницата толкова бързо,моля модератор ако може да изтрие най отдолу на репортажа,прикачените файлове,явно те са ми объркали нещата,ако не може да си стоят така,все се старая да не греша но какво да се прави,няма безгрешни хора.

                    Коментар


                    • От: По Старопланинските пътеки

                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:3805887u.jpg
Прегледи:1
Размер:108.2 КБ
ID:5302689
                      Мислих си да слезна по някой отвес но вече бях изморен и не ми се рискуваше,щтракнах някоя друга снимка по високото и тръгнах да се прибирам.
                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:3806410M.jpg
Прегледи:1
Размер:83.1 КБ
ID:5302690
                      Не съм много за представителна снимка че не съм избръснат но на който не му харесвам да не ме гледа.
                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:3806418s.jpg
Прегледи:1
Размер:77.0 КБ
ID:5302691
                      На връщане реших да посетя една много интересна чешма,водата извира от корените на вековен дъб и е много студена,самата местност се нарича Брезата,на времето имаше голяма бреза но при буря беше изкоренена,и това местенце едвам го открих,всичко замира в балкана като не се посещава,преди години се събирахме пичове и пички и идвахме на палатки.Сега да ви разкажа най интересното,като тръгнах да търся чешмата,влезнах с мотора в гората и след това не можах да си го намеря къде съм го оставил,всички дървета са еднакви никакъв ориентир,та се наложи да се върна до началото на гората където влезнах и по следите от гумите го открих.
                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:3806422K.jpg
Прегледи:1
Размер:141.1 КБ
ID:5302692
                      Като си намерих мотора продължих напред,имаше нещо като пътечка,това е дерето което слиза на Арапчанската мандра.
                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:3806421z.jpg
Прегледи:1
Размер:162.4 КБ
ID:5302693
                      Бях наблизо до още една невероятна местност също вече не-използваема та реших да ида да я видя,и от нея имам много хубави спомени,нарича се Тихият кът и се намира във Кочмарските дерета,ето и отгоре самият връх.
                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:3806438F.jpg
Прегледи:1
Размер:143.8 КБ
ID:5302694
                      След като вече нямаше какво да разглеждам,пък и времето доста беше напреднало реших че все пак трябва да се прибера,през това място се минава Пътеката на Живота
                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:3806444E.jpg
Прегледи:1
Размер:147.8 КБ
ID:5302695
                      Ей там в горният десен край на снимката трябваше да слезна,реших че трябва да приложа от техниката на Сергей Бубка
                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:3806451X.jpg
Прегледи:1
Размер:160.8 КБ
ID:5302696
                      Вече съм в циЛиВилизацията,но все още не ми се прибираше вкъщи,защото беше горещо,имах в раницата останала храна и да не си я връщам да може друг път пак да ми сложатреших да се отдам на заслужена почивка на прохлада до реката,местността се нарича Пийналоото това е реката която слиза както по горе ви писах от Тихият кът.
                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:3806456N.jpg
Прегледи:1
Размер:141.5 КБ
ID:5302697
                      И това е и последната снимка на самата река,слънцето я беше осветило и гледката е невероятна.Това е приятели до следващият път,чао.
                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:3806483x.jpg
Прегледи:1
Размер:146.8 КБ
ID:5302698

                      Коментар


                      • От: По Старопланинските пътеки

                        ЕВАЛА Христо пълниш ми душата . много ми се иска да покараме заедно ,най вероятно за другото лято.
                        Гората ражда хора полето тикви !

                        Коментар


                        • От: По Старопланинските пътеки

                          Първоначално публикуван от george_mit Преглед на мнение
                          ЕВАЛА Христо пълниш ми душата . много ми се иска да покараме заедно ,най вероятно за другото лято.
                          Жоре в Англия няма ли такива местности за каране.

                          Коментар


                          • От: По Старопланинските пътеки

                            Тук на тоз остров е равно като в Доброджа и всичко е оградено няма никакви условия за ендуро , виш за мотокрос писти колкото искаш ама на мен не ми допада това да се вартя в кръг по пистата за 20 минути искам си балкана там се зареждам
                            Гората ражда хора полето тикви !

                            Коментар


                            • От: По Старопланинските пътеки

                              Първоначално публикуван от george_mit Преглед на мнение
                              Тук на тоз остров е равно като в Доброджа и всичко е оградено няма никакви условия за ендуро , виш за мотокрос писти колкото искаш ама на мен не ми допада това да се вартя в кръг по пистата за 20 минути искам си балкана там се зареждам
                              Без балкан наистина е лошо.

                              Коментар


                              • От: По Старопланинските пътеки

                                Честит първи сняг,днес времето не беше много за каране но едно червейче вътре в мен не ме остави на мира цяла седмица,миналата неделя ходих да разуча една нова пътека и все си мисля че май тя вече е последната,успях да я открия но беше кална,пробвах да се кача но работата не стана и така ме хвана яд че цяла седмица я умувам,страшно оскъдна информация за нея къде излиза какво представлява,все неизвестни.Тръгнах пак неуверен,казах си какво толкова до където стигна,пак беше мокра но този път се търпеше,лошо че не съм сменил задната гума със зимна шарка.
                                От тук започва моето приключение,за съжаление пак съм сам.
                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:3935632H.jpg
Прегледи:1
Размер:76.1 КБ
ID:5311736
                                Пътя ми беше през това екстримче.
                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:3935635m.jpg
Прегледи:1
Размер:106.4 КБ
ID:5311738
                                И така озовах се на мотокрос писта във Васил Левски.
                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:3935646E.jpg
Прегледи:1
Размер:83.3 КБ
ID:5311739
                                От тук започва пътеката,много готина,средна трудност.
                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:3935654k.jpg
Прегледи:1
Размер:161.2 КБ
ID:5311740

                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:3935669n.jpg
Прегледи:1
Размер:170.3 КБ
ID:5311741
                                Бесният,малко ме ядоса на връщане,влезна вода между лулата и кабела та се наложи да го заваря зверски иначе прекъсваше.
                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:3935676B.jpg
Прегледи:1
Размер:156.7 КБ
ID:5311742
                                На това място може да се развие страхотно затворено трасе има перфектни деренца.
                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:3935875z.jpg
Прегледи:1
Размер:173.3 КБ
ID:5311743

                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:3935881N.jpg
Прегледи:1
Размер:162.9 КБ
ID:5311745
                                По билото към връх Ботев си е същинска зима.
                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:3935891g.jpg
Прегледи:1
Размер:55.5 КБ
ID:5311746

                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:3935906D.jpg
Прегледи:1
Размер:41.1 КБ
ID:5311748
                                Пътечката вие нагоре,лошо че като не я познавам на места спирам да не я объркам че е заличена и не ми се правят излишни курсове.
                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:3935921I.jpg
Прегледи:1
Размер:189.4 КБ
ID:5311751
                                Усещам че и тук ще трябва да дойда да маркирам,не мога да ги разбера от БТС може ли такова безхаберие.
                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:3935947p.jpg
Прегледи:1
Размер:178.9 КБ
ID:5311752
                                А ето тук,напред ли е или наляво,наляво е.
                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:3935965F.jpg
Прегледи:1
Размер:127.3 КБ
ID:5311753
                                Вижда му се краят,гората става по рядка това значи че свършва,много кратка пътека към 2км.
                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:3935975u.jpg
Прегледи:1
Размер:167.4 КБ
ID:5311754
                                Вече на билните поляни,какво следва ли,продължението утре вечер.
                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:3935999C.jpg
Прегледи:1
Размер:121.6 КБ
ID:5311755

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X