Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ендуро на север от Стара Планина

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Ендуро на север от Стара Планина

    От доста време се каня да напиша и аз някой ред какви ги вършим тук насевер, та се чудя дали му е дошло времето

    Честно казано не ми остава много време да пиша дълги теми както други колеги, но ще се опитвам да ви предлагам по-някоя друга порцийка от време навреме


    Та започвам от неделя, 2ри март, тъкмо съм се върнал от ските и нямам тъпрение да си покарам КТМ-а, разбираме се с моя приятел Николай (niki_4) и отпрашваме да направим една загряваща като за начало обиколка на язовир Александър Стамболийски, доколкото знам 2-ри или 3-ти по големина в България. Разбира се има ли път интресно няма и се нахакваме директно в накакви разорани ниви. Както не бях карал сериозно почти цяла зима заради тия снегове, точно за 10 мин ръцете ми се вкамениха

    Тук доста време се чудихме дали да не подходим по-смело, но брега се оказа прекалено скосен а и бетона беше доста хлъзгав, та се наложи да побутаме малко



    Моторите са отново на линия и понеже пак няма път се налага да отпрашваме през оранта


    Колегата си чака супер модерната каска от щатите ама недейте подценява и тази, това е истински uvex



    Минахме през едно село където поговорихме с наш приятел също фен на оффроуда и продължихме към изоставеното преди много години заради строежа на язовира село Дебелцово, над него се открива страхотна гледка, само дето така духаше че докато си направим снимки вихяхме зор


    В далечината се виждат един отвесни скали над водата, там е стеснението на язовира и огромната стена. След има няма половин час бяхме там и с учудване видяхме един почитател на свободното летене, смелчага е пича ама след 1 кило ракия
    това е преливника на стената, има няма 10-12 метра






    оттук нататък като дадохме една газ че направо в Севлиево, да разправяме на приятелите за летящото БМВ


    За другия ден, 3-ти март направихме по-сериозна организация и решихме да скокнем до Троян да видим жипките какви неща правят
    Групата се събра на една полянка до село Сенник, селото на Дан Колов
    уж щяхме да сме 13 ама бройката нещо се редуцира.
    Правим разбор след зимната пауза Едни са с нови мотори, други с ремонтирати, други с нови екипи а четвърти нямахме нищо ново, аз пак със стария КТМ


    на 1-ва линия са сините и оранжевите, както и плакатиста спомена за Австралия, няма да се давамя я


    Тръгнахме към Троян и тук се оказа удобен момент за някоя друга поза, странен ров насред къра сигурно оптичен кабел на БТК за близкото село Малиново
    Едни минаваха на скорост ...


    други повтаряха ....


    а трети се ушумоляваха


    след това последва доста каране ама за жалост не ми се спираше да снимам, едва долу на разклона за Троян и Дълбок дол пак се запечатахме, пушачите дават зор за цигара


    тука следва най-интересния момент за някой ама не и за нас, така се оказа а той е състезанието със жипките отидохме позяпахме ама нещо не ни впечатлиха, че на всичко отгоре и никакви кебабчета нямаше и хайде газ към култовото троянско ханче Кози вир - оригинал от 1939, голяма евтинийка и чудна кухня, препоръчвам ви го


    а това е нашата маса, пълни порцийки и пълни бири, наздраве


    дотук хич не се бяхме озорили, но ако знаехме какво ни чака нямаше да ни е така весело

    хапнахме и поехме към Троянския манастир и село Черни Осъм, оттам ни беше оффроуд пътя към Априлци
    спряхме на едно хълмче да полежим че ни дотежа бирата и да се порадваме на гледки към Стара планина


    CRF-a кътреше баира


    а и х-а не се даваше


    поокопитихме се малко и се стегнахме че още път имахме, ама в един момент започна да става интересно на северните склонове имаше доста сняг макар че температурата беше 18 градуса и можеше и гол да ходиш, ама това по-надолу




    по пътя имаше доста паднали дървета и ня места се налагаше да караме из гората с елементи на лек траял




    помните ли какво ви казах по-горе


    и още една прекрасна гледка към северния джендем


    след малка почивка слязохме в Априлци, пихме по 1 водичка че бяхме се препотили по 3 пъти и тръгханме да превземаме посления баир който ни разделяше от Севлиево, така наречения Разлатец. Оттук насетне започна истинския х..й който несме и предполагали че ще ядем. Докато се катерихме по южния склон всичко беше ОК с изключение на няколко паднали дървета които бяха дружно преместени. Качихме се на билото но от север ни чакаше голяяма изненада, сняг в изобилие, паднали дървета още повече. На места снега буквално беше до коляно и мотора лягаше на рамата си, започна се едно носене, дърпане и теглени на мотори през снега и дърветата, шоуто беше ненадминато в един момент никой нямаше сили за нищо, започна да се стъмва а някой от колегите хванали друг път който се оказал без изход, шоуто започна да става още по интересно, освен това останали без сили и ни нагоре ни надолу. Всички бяхме мокри от снега, гладни и жадни. В крайна сметка всичко беше с добър край въпреки че някой бяха леко изнервени а други пък доволни от преживяното на другия ден всички имахме една приятна усмивка на лицето и се питахме какви ще ги забъркаме идния уйкенд много съжелявам че нямаше как да правя снимки, наистина беше яко пара ама все пак ето една за финал
    Husqvarna WR125 94-->Honda CR125 97-->Yamaha YZ125 04-->KTM 200EXC 07-->KTM 250EXC 06-->KTM 250EXC 09

  • #2
    До: Ендуро на север от Стара Планина

    Много хубава разходка.Хубава група сте събрали в понеделник Ви видях в Априлци (карах колата,мотора още е в ремонт).Поздрави!

    Коментар


    • #3
      До: Ендуро на север от Стара Планина

      Мале тоя пич е направил як тунинг на BMW-то,иначе много хубава разходка е зор е било ама нали хората казват:

      Колкото повече влиза толкова по малко остава.Така че и това маи го има в играта.Поздрави.

      Коментар


      • #4
        До: Ендуро на север от Стара Планина

        Браво, Краси....яка разходка!
        No bike - no fun!

        Коментар


        • #5
          До: Ендуро на север от Стара Планина

          Браво Краси добре сте покарали със групата
          в това БМВ хората живили са

          Коментар


          • #6
            До: Ендуро на север от Стара Планина

            браво винаги е интересно когато има какво да се види
            Оправданието е като гъз-всеки го носи със себеси !

            Коментар


            • #7
              До: Ендуро на север от Стара Планина

              Първоначално публикуван от ivo_KLR Преглед на мнение
              Браво Краси добре сте покарали със групата
              в това БМВ хората живили са
              Живи са бре, 3ма човека са били яко почерпени и 3мата са се отървали с леки натъртвания и май една счупена ръка, късметлии
              Husqvarna WR125 94-->Honda CR125 97-->Yamaha YZ125 04-->KTM 200EXC 07-->KTM 250EXC 06-->KTM 250EXC 09

              Коментар


              • #8
                До: Ендуро на север от Стара Планина

                Първоначално публикуван от Краси Преглед на мнение
                Живи са бре, 3ма човека са били яко почерпени и 3мата са се отървали с леки натъртвания и май една счупена ръка, късметлии
                ВЕРНО СА късметлий

                Коментар


                • #9
                  До: Ендуро на север от Стара Планина

                  Тия с bmw-то сигурно са били като тоя опосума от Ice Age 2 дето вика"I beleeve I can fly" и после се размазва в едно дарво А иначе прекарасна разходка сте направили евала.
                  Краси а KTM а колко бензин глътна, за тази разходка штото мойто галта около 8-9 литра на 100 при смесено каране, бързи чени пътища и хард калища
                  KAWASAKI Let the good times roll

                  Коментар


                  • #10
                    До: Ендуро на север от Стара Планина

                    Ами и моя толкова 8-10 гори долу горе, заради студеното време съм с по голям горивен жигльор и гори повече, ама лятото с по-малкия е около 8 разхода. В конкретния случай и по специално в снега на финала е изгорил доста, то беше въртене яко.
                    Husqvarna WR125 94-->Honda CR125 97-->Yamaha YZ125 04-->KTM 200EXC 07-->KTM 250EXC 06-->KTM 250EXC 09

                    Коментар


                    • #11
                      До: Ендуро на север от Стара Планина

                      Ех икономични тия КТМ и бе няма спор моя е 125 и пак така му върви разхода. А тези с 4т моторите доста зор са видели по снега и по леда където не се иска толкова голяма мощност оште в ниски обороти. Поне това е моето мнение де и то е потплатено с глтки на ктм 450 exc където се върти като гламав по леда
                      KAWASAKI Let the good times roll

                      Коментар


                      • #12
                        До: Ендуро на север от Стара Планина

                        Наистина е така, тия с тежките мотори бая зор видяха
                        и се окопават а и трудно се тикат, остават без сили
                        нали знаеш "The choice is yours"
                        Husqvarna WR125 94-->Honda CR125 97-->Yamaha YZ125 04-->KTM 200EXC 07-->KTM 250EXC 06-->KTM 250EXC 09

                        Коментар


                        • #13
                          До: Ендуро на север от Стара Планина

                          Първоначално публикуван от GSXR Преглед на мнение
                          Ех икономични тия КТМ и бе няма спор моя е 125 и пак така му върви разхода. А тези с 4т моторите доста зор са видели по снега и по леда където не се иска толкова голяма мощност оште в ниски обороти. Поне това е моето мнение де и то е потплатено с глтки на ктм 450 exc където се върти като гламав по леда
                          е какво става тука?мойто хъски е 360 2 такта и гори 7,най-много 8.а другият ми е 125
                          кавазаки и гори......3литра по асфалт и 5 в гората.вашите цифри нещо не ми харесват.
                          доста високи са.

                          Коментар


                          • #14
                            До: Ендуро на север от Стара Планина

                            краси ще си изям ушите от яд дето не дойдох
                            ама нямаше как 3и дена каране на мотора
                            1я ден ок 2я ден ме гледаха на кръв ако бях излязъл и с вас щяха да ме застрелят
                            ама другия път се обади 2а 3и дена по рано за да знам как да си настроя жената предварително
                            Да се откажеш е лесно,да успееш е трудно.

                            Коментар


                            • #15
                              До: Риск клуб Габрово организирани разходки

                              Eми нали и ние малко трябва да се отсрамим.Нашата група този път в доста голям състав видяхме малко хубаво време и гас за Севлиево където се срешнахме с Краси модератора,който беше с още три момчета и ни чакаше на моста на река Росица.След дълго умуване се разделихме на две групи от които едната запраши към трасето на Горна росица а ние по пътечките към яз АЛ.Стамболииски.Краси поведе групата и естественно познаваше пътя перфектно.Не разбрах защо само реши да снима тук.Очакваше се някоя ексцесия но нали сме печени.И само да кажа понеже сме готини и жените с нас.



                              Тука малко почивка и газ към язовира.



                              Тука снимки на азовира страхотни скали-красота.А аз и още двама умници се бяхме загубили,нали сме умни.


                              И малко екстриим леко.






                              От някъде се появи и спортен трактор.Я кой бил той Краси Колев.

                              Eхе кой с този синия мотор ама и без каска, ако го видят полицаите и без книжка


                              Накрая яка почивка в което сме майстори и гас че стана ракиено време.

                              Много съжалявам че Краси-модератора не фигурира на нито една снимка но това е тежката съдба на снимащите.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X