Обява

Свий
Няма добавени обяви.

OFFRoad Варна - крайморски уговорки

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • OFFRoad Варна - крайморски уговорки

    Хихи много яко Айде някой от следващите пъти може и аз да се включа само да не е много хард трасето
    [FONT=Arial Black][SIZE=4][COLOR=Red]ЕНДУРО ВАРНА[/COLOR][/SIZE][/FONT]

  • #2
    До: Варна, морето ...

    Това не беше хард, но тенденцията е трасето да става все по-хард, а моторите по-леки.

    Коментар


    • #3
      До: Варна, морето ...

      Трасето хич не беше хард.Даже имаше доста ралиджийски участъци, а в по-голямата си част беше доста якичко (особено по пясъците).Лично мен по-дългите почивки ме умаряха повече т.к. после докато пак загрея и минаваше време.
      Лансерчо другия път без скатавки ... с нас си.
      Иван Маринов
      Suzuki RMX 250 '92 - sold / Yamaha XTZ 750 Super Tenere '91 - sold / KTM EXC 250 2t '06 - sold
      ЕНДУРО ВАРНА

      Коментар


      • #4
        До: Варна, морето ...

        Чудесна разходка! Момчета,ако ползвате ГПС ,ще ви дам доста тракове от района и до ,,Чудните скали'' по билото ,южно на яз.Цонево.
        PATROL 2.8TD КЪСА БАЗА -МАЛКО ПИПНАТ
        КТМ 990 ADVENTURE , SUZUKI DRZ400-E,YAMAHAYZ250F
        0899187766

        Коментар


        • #5
          До: Варна, морето ...

          Първоначално публикуван от churov Преглед на мнение
          Чудесна разходка! Момчета,ако ползвате ГПС ,ще ви дам доста тракове от района и до ,,Чудните скали'' по билото ,южно на яз.Цонево.
          Давай. Ще ползваме.

          П.П.
          ГПС-а го ползваме само като се загубим, да можем да се "наджипиесим" здраво. После го изключваме и си излизаме до някое село, водени от слънцето, луната, прелетните птици....или просто даваме газ нанякъде.

          Коментар


          • #6
            До: Варна, морето ...

            Първоначално публикуван от ivan_j Преглед на мнение
            Давай. Ще ползваме.

            П.П.
            ГПС-а го ползваме само като се загубим, да можем да се "наджипиесим" здраво. После го изключваме и си излизаме до някое село, водени от слънцето, луната, прелетните птици....или просто даваме газ нанякъде.
            Да но като имаш готов трак няма загубване.

            Коментар


            • #7
              До: Варна, морето ...

              Е тогава се губи и голяма част от емоцията (поне при мен е така).Да си караш без трак и да мислиш къде отиваш и да се ориентираш.
              Трака ще е полезен да си го видя вкъщи по обстойно и после да си карам по памет (нямам ГПС).
              Този през билото на Стара планина ми изглежда интересен.Мерак ми е да карам там.
              Вярно, че тук из нашия район не е много лесно да се загуби човек и е доста по различно отколкото из планините.Пък и с пътния атлас от вестник ** **** чудеса стават.
              Иван Маринов
              Suzuki RMX 250 '92 - sold / Yamaha XTZ 750 Super Tenere '91 - sold / KTM EXC 250 2t '06 - sold
              ЕНДУРО ВАРНА

              Коментар


              • #8
                До: Варна, морето ...

                Техниката е следната: като не може да се обърне, се хваща мотора за единия край и се обръща на другия. Нали е Хонда и не му пречи да се издевателства така над него.

                Коментар


                • #9
                  До: Варна, морето ...

                  Като гледам май няма много варненци ендуристи във форума, но нека да си пусна аз предложението.
                  Както сигурно знаете тази събота и неделя има мотокрос в гр.Девня.Наблизо ни е и си мислех защо пък да не се организираме да отидем да погледаме малко.До там ще си караме по гори и полета, там разпъваме чергите и сядаме на някой склон и гледаме и попиваме, по нататък може да изпробваме и както сме научили от изгледаното.Храната който иска може да си носи иначе предполагам и там ще има кебабчета и кюфтета за по лев, лев и нещо.
                  Официалното откриване ще е в неделя в 10:50 по данни от сайта на Българската Федерация по Мотоциклетизъм.Първия старт ще е в 11:30 - 85куб.см, в 12:05 стартират 65куб.см, от 12:35 започват 125куб.см и така нататъка.Между 14:10 и 15:30 уж ще поливат трасето така, че по прегладнелите може в някоя кръчма да отседнат, а останалите може да покарат или както се разберем.От 16:00 започват вторите маншове като в началото пак ще са 85 и 65куб.см.Лично аз имам интерес да гледам и ветерани, но за тях нищо не се споменава.
                  Че така де казвайте ако има някой съгласен да отидем групичка.На мен ми е удобно да се срещна с някой в Аспарухово от там към Белослав и там ако има още съгласни от другия край на Варна да се чакаме с тях там.
                  Иван Маринов
                  Suzuki RMX 250 '92 - sold / Yamaha XTZ 750 Super Tenere '91 - sold / KTM EXC 250 2t '06 - sold
                  ЕНДУРО ВАРНА

                  Коментар


                  • #10
                    До: Варна, морето ...

                    Здравейте пичове.Много ви се зарадвах като ви видях да щъкате напред назад из варненско.Преди месец и аз се сдобих с такава машинка - Сузуки 250/джебел/и много ще се радвам да се запознаем и обменим малко информация малко практика и всичко останоло - все пак сте стари кучета нали.Мисля че няма да ви са проблем 40-45 км. където живея в момента гр.Вълчи дол.Заповядайте... пък може и да омахаме някой шаран -така за запознанството.Разбира се рибока от мен.Много лесно ще ме намерите защото само аз патъркам из баирите тука -а да не забравя и сина ми Ники също-а аз се казвам Милко.
                    Чао,чао за сега.

                    Коментар


                    • #11
                      До: Варна, морето ...

                      Здравейте-вярно,трябваше да оставя телефон.Сега ще го направя; 0889547920-Милко ее щях да забравя развали ми се скоростомера това е доло на предната ос едно червяче-пластмасово.Дали може да се намери такова във Варна.Аз ходих в 2-3 магазина и до колкото разбрах за ендуро мотори няма много,много части.Много кофти е без километраж.Някой ако намери нещо такова ще му бъда мн.мн. благодарен разбира се и почерпка ще има.

                      С поздрав* Милко

                      Коментар


                      • #12
                        До: Варна, морето ...

                        Отскоро се регистрирах и не знам дали все още някой гледа или пише по тази тема,но ние сме се организирали 4-5 момчета с мотори и Атв-та на 15.11. Събота да покараме разбира се ако е сносно времето.
                        Направили сме си 2 срещи - една в 09:00 часа на новия магазин за мотори по пътя за с.Каменар " Crazy fox motors " (новата оранжевата офис сграда),от там тръгваме за втората среща на картинг писта Виница в 09:30-09:45 часа.Пишете в темата ако има желаещи да покарат с нас или се обадете на 0897 87 33 33. За сега сме 2 мотора и 2 атв-та като още 2-3 мотора се очакват да се включат към групата.

                        Коментар


                        • #13
                          До: Варна, морето ...

                          Първоначално публикуван от Boian Bonchev
                          С какво ATV си,ние ще сме 3мотора и 2 ATV-ta,поне би трябвало сега кой ще се скатае не се знае утре ще пиша и ще кажа със сигурност колко човека ще сме и дали въобще ще ходим де,то зависи и от времето,но по прогнозата гледам че събота няма да е зле за каране.Утре ще пиша евентуално къде и в колко часа ще бъде срещата.
                          Карам Shineray 250cc http://picasaweb.google.com/misti.at...62941177655410
                          ATV Shineray АТВ

                          Коментар


                          • #14
                            До: Техники в офроуда: Кал и Коловози

                            Първоначално публикуван от SAMURAI Преглед на мнение
                            Ами неделята дойде, както и уговорената с Иван среща. Той толкова се беше надъхал да ме научи как се кара в кал, че чак се престара. Вкара ме в най-големите калища в живота ми. Тръгнахме в 10:30ч и излязохме от гората към 15:30ч. Изминахме "само" около 50-тина километра, обаче всичките в кал до гушата. После един час не можахме да измием моторите. Сега и най важното: ПАДНАХ САМО ВЕДНЪЖ. За сметка на това успях да изкривя задната спирачка. Оправихме я за 15-тина минути с помощта на адаша. В същност паднах точно когато реших, че съм му хванал чалъма. Класика в жанра. Карахме по всевъзможни трасета. Кал с големи коловози, кал с малки коловози, лигава кал без коловози, кал с листа, кал с камъни, кал с дървени трупи и клони, кални спускания, кални изкачвания, кални орани ниви, кални поляни отъпкани от добитък и порядъчно осрани, кални пътища с огромни кални локви, прекосяване на река със стръмни кални брегове и други кални места съдържащи елементи от предходните във всевъзможни комбинацй. В общи линй трасетата бяха много разнообразни, но по едно си приличаха. Имаше кал в изобилие. В същност то друго нямаше. Определено майката му е стискане на резервоара с колене и да не пускам крак в завоите, а да подавам газ и да натискам с коленете. Схванах и момента с излизането от коловозите. Не е чак толкова трудно, когато ти го покажат. Имах няколко доста критични ситуацй, от който не само, че се измъкнах с лекота, ами дори и не си забавих темпото. Когато изкачвахме стръмен, кален баир през сечище покрит с клони и трупи целия мотор се мяташе по трасето, като заклана кокошка. По едно време се метна бая яко във въздуха и се завъртя на 90 градуса, но аз не върнах газта и веднага щом докосна земята просто се изстреля в правилната посока. Прегазваше трупите с лекота и мятайки се страхотно летеше право на пред. Осещането беше все едно дъвча чакъл без да си строша зъбите. Не съм карал така добре никога даже и на сухо. Все едно не карах аз, а някой друг. В края на деня бях много доволен и превъзбуден. Чувствах се страшно горд от себе си и имаше защо. Все пак преодолях най-големия си страх. Е има още много да уча, но най важното го научих, а именно че В КАЛ МОЖЕ ДА СЕ КАРА и даже е готино. Определено голяма роля изиграха съветите на Иван, както и усещането, че не си сам и имаш морална подкрепа. Потвърди се поговорката че човек се научава да плува във дълбоки води. Иван беше 100% убеден, че аз ще мога да карам в кал и ще схвана бързо и лесно. Това ме накара и аз да повярвам и да му се доверя за да направя неща, които инстинкта ми за самосъхранение не ми позволяваше да правя преди. Ами най просто казано майката му е газ, натискане с колене, и без подпиране с крак в завоите. Разбира се имам още много да уча и да тренирам, но определено вече виждам смисъл и смятам, че е въпрос на време да се отпусна напълно. Не само, че не е чак толкова страшно, ами даже е страшно кефещо. Май вече по сухо няма да карам. ХАХАХАХА По-късно ще кача и малко снимки от телефона.

                            ахаха почна се само така !
                            Последно редактирано от Жоро Донечки; 02-12-08, 14:06.

                            Коментар


                            • #15
                              До: Техники в офроуда: Кал и Коловози

                              Браво, Чефо така те искам
                              В началото доста чаках, но после взе да хващаш темпото.
                              Специални адмирации и за другия Иван, който кара с гумите, които съм изхърлил и падна само два пъти на последните 50 м от калта.
                              Също така и за другия Чефо, който също кара с галошки, с изключително износена верига и с немощна 125-ца, на която и свършиха конете на същите 50 м от края
                              Добро каляне(опа, каране се получи)
                              Всички, които са в бокса и само четат, да си сглобяват моторите, да си слагат новите гуми и в калта

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X