Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Варна, морето - снимки и клипове

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    До: Варна, морето ...

    Скелетите са от тревопасно преживно животно.
    Като гледам размерите и формата на гръбнака, а и кичура на единия, си е 99,9% скелет на говедо.
    Липсата на предни зъби, на горната челюст, се наблюдава само при тревопасни преживни животни(чифтокопитни... с изключение на свинята)... поне по нашите географски ширини.
    Животни като кон, магаре и пр. имат и горни резци.

    Много бързо се стопи снега при вас...
    Беше ви затрупало, а сега няма нищо
    Последно редактирано от Жоро Донечки; 21-03-10, 19:08.

    Коментар


    • #32
      До: Варна, морето ...

      Ето и предполагаемата кожичка на една от животинките:



      Жоро благодаря за информацията.Не се замислих хич, че конете си имат и големи горни зъбки.А за снега то тук си е така.Както си ни изненадва когато идва, така и бързо си заминава.Или поне аз не го усещам.
      Иван Маринов
      Suzuki RMX 250 '92 - sold / Yamaha XTZ 750 Super Tenere '91 - sold / KTM EXC 250 2t '06 - sold
      ЕНДУРО ВАРНА

      Коментар


      • #33
        До: Варна, морето - снимки

        Здравейте - като гледам добре си си покарал а и трябва да правиш малко ремонт но си заслужава.Какво става с другите само ти караш и даваш някаква информация.Аз почти всеки ден карам но не съм се сетил да направя някоя и др. снимка то не че има кой знае какво за снемане но все пак различен раион - тук не сте карали.Не обещавам но ще се постарая по някое време да направя нещо по въпроса Чао чао за сега

        Коментар


        • #34
          До: Варна, морето - снимки

          То е така май из нашия край.Някой си караме като самостоятелни единици, други карат на по-големи групи ама не снимат.Тази седмица бяхме два дена на пистата в Игнатиево и ще кача снимки от там тея дни.Другата събота и неделя сигурно пак писта ще бъде.В Девня на пистата също се събират народ доколкото знам.Ако ти се ходи по писти, идваи и ти, макар че май моторчето ти и то като моето не е баш за писта.

          А за ендуро може да се организираме по нататъка да покараме из вашия край.
          Иван Маринов
          Suzuki RMX 250 '92 - sold / Yamaha XTZ 750 Super Tenere '91 - sold / KTM EXC 250 2t '06 - sold
          ЕНДУРО ВАРНА

          Коментар


          • #35
            От: До: Варна, морето - снимки

            така, да ви разкажа за една екскурзийка, която си спретнах сега края на юли. Нов съм в ендурото и за това за сега карам самосиндикално, защото така не слушам никой да ми дава акъли и да правя глупости и повече обръщам внимание на това какво не правя както трябва. Няколко пъти бях ходил до Камчия и в крайна сметка реших, че може да разширя малко кръгозора и да подкарам към Бяла.
            Айде на моторетката, покрай Аспарухово, Галата и на Ракитника слязох долу и от там по черните пътища. То не е кой знае какво. Преди Паша дере бях видял 2 коли да се чудят дали да слизат по един от пътищата, който е май най-разоран. Казах им че ще им е трудно връщането, те с едно ситроенче и ауди а4 ми обясниха как нямало проблем. В крайна сметка- тяхна си работа.

            Долу имаше интересна гледка


            Лиманът явно е бил прелял от тези дъждове и отнесъл пътя


            което ми остави само една възможност да мина- покрай морето съвсем по плажа. Пясъка в това "отнесеното" беше доста мек и ми се стори, че ще е абсурд да се опитвам да се изкача. За това айде към морето. Надявам се няма да протестирате, че в снимката няма една гола много спортна мацка, която събираше тен


            направо минах покрай тези хора. После обаче една много се изнерви, че минавах през този плаж и събра водорасли и ми метна една голяма топка от 1 метър. Аз в този момент имах доста по сериозни проблеми свързани с това да пазя равновесие и се потях заради горещината. От екипировката пък въобще не разбрах, че е мятала нещо.

            Излезнах от плажа и айде по черния път.


            мисля, че някъде там беше това коловозче. На моменти мисля, че беше към метър дълбоко. Явно голяма вода се е ляла там и много нещо е било отнесено. После пясъчния път към табелата от вътрешната страна беше тотално наводнен. Видях, по една следа че някой колега е минавал, виждаше се кросова гума и я следвах почти до Камчия мисля. Но това разводненото беше бая. Също така, преди доста от пътя беше като почвен, сега всичко в пясък, явно всичко е било отмито. Понамокрих се, но в тази горещина беше добре дошло.

            После след пясъчната кариера по пътя за къмпинга за Камчия имаше падали клони и 1 или 2 паднали дървета. И много готино нещо ми се случи- някаква хищна птица- сокол или орел ли, не знам, летя успоредно с мене на няколко метра разстояние, много красиво, аз щях да се разбия да я гледам, много красиво.
            На Камчия после отидох до едно бившо ракетно отделение, но имаше едни цигани, които разбиваха там стените и явно си събираха каквото им трябва. Пробвах да мина през гората директно да цепя по азимут, ама беше много гъста и разни храсти и се отказах, върнах се и намерих един черен път и после излязох на пътя Варна- Бургас. Там минах реката, покарах още малко и като свърши гората слезнах на черния път преди Оряхово. Днес видях, че е имало черен път веднага след моста, трябва да го видя друг път. после излезнах веднага след края на селото и айде към Шкорпиловци. Там по плажа пътя който е до края и стигнах съвсем в края, та един човек ми каза как да стигна до Бяла. Малко на шано нацелих горските пътища, но този път е кеф да се кара. Стигнах Кара Дере. Преди него на едно място се виждаше че свлачището е стигнало до ръба на пътя. Така като гледам, този път скоро ще бъде прекъснат и ще трябва д асе импровизира през гората. За нас ок, ама за джиповете няма да стане.

            После по черния път към Бяла се изкефих, защото имаше видимост и можеш да си караш бързо а и как да не се изкефиш като другите едвам се мъкнат а ти покрай тях като бързия влак
            Като стигнах Бяла се чудех дали да си тръгвам на обратно, но реших, че като съм стигнал до там, трябва да отида до Емине. На пътя, минах Обзор и тръгнах нагоре. После не знаех от къде да мина, та чак на отбивката за Иракли/Емона излезнах от главния път. Не бях ходил на Иракли и се радвах да го видя. После пътя за Емине беше голям кеф с този чакъл. Жалко, че беше толкова кратко- няколко км. Ако можеше да има такъв път да продължава доста по-дълго, много бих се кефил. То сигурно има, само дето аз не го знам.

            И накрая айде- Емине! Сефте ми беше да ходя там.



            небето беше много готино!


            отидох към края, имаше доста вятър и гларусите съвсем на близо се рееха, много готино!


            доста път надолу
            много идиотско беше, че дори тук имаше боклуци. Който е ходил там знае, че трябва да положиш специално усилие да стигнеш до там. Някой олигофрен си е бил взел тениска адидас и явно я е разопаковал, защото беше хвърлил етикетите в храста. Въпреки, че е тъпо да се хвърлят боклуци така, мога да си представя защо някой ще хвърли кутия от цигари или бутилка бира, но защо това някой ще отиде с опакована тениска и ще си я разопакова точно там и да си хвърли боклуците точно та- е, не мога да си го обясня! понякога има пълни идиоти явно.






            дзверо
            по точно добиче, което ходи навсякъде, но това за сега ме устройва добре


            айде една снимка за чао, че наближаваше 7 привечер и исках да си ходя към Варна.

            после имаше едно готино каране до Шкорпиловци, където просто трябваше да направя 1-2 снимки на небето





            После лека полека към 9 без нещо си се прибрах във Варна и бях бая изморен. Общо 205 км мисля беше. Голям кеф!

            Трябва да се домъкна някога като се събирате, но проблема ми е, че често не съм във Варна и откъм планиране е малко трудно. Ще е готина една разходка до Емине пак.

            Коментар


            • #36
              От: Варна, морето - снимки

              Мдам браво колега.Докато четох и все едно карах с теб (то защото знам и кажи речи пътищата по който си минал).Така като чета си карал сравнително доста по асфалт.

              Пътя след моста на Камчия в ляво който е, ако е валяло скоро много или реката е придошла е по-добре да не се пробва, че е адска кал и тиня.

              Като се върна към края на месеца може да идем заедно някой път.

              А пътя на Паша дере е мнооого разрушен от водата.Падналите дървета след пясъчната кариера на Близнаците по пътя за Камчия за малко да им вляза остро.Добре че първото имаше място да се заобиколи от дясно, а второто беше на участък с по-добра видимост че го видях по отрано.

              От 3г карам из него район и тази година за първи път виждам такива промени - пропаднали пътища, дълбоките коловози, многото паднали дървета навсякъде.На някой участъци където преди имаше много коловози от джипове и камиони сега е като магистрала равно, но на други където преди беше равното сега е кошмар и т.н.
              Иван Маринов
              Suzuki RMX 250 '92 - sold / Yamaha XTZ 750 Super Tenere '91 - sold / KTM EXC 250 2t '06 - sold
              ЕНДУРО ВАРНА

              Коментар


              • #37
                От: Варна, морето - снимки

                Да, не знам още пътищата и малко по малко се научават. Сега моментите където съм карал по асфалт гледам на картата в wikimapia.org или гугъл земята и намирам нещо друго. Наистина и аз много се учудих на всичките промени, много вода се е ляла, ама и това е хубавото на този спорт, че може да се ходи по места, където по друг начин практически няма как да се стигне. Трябва да спирам и да снимам повече май

                Коментар


                • #38
                  От: Варна, морето - снимки

                  Ето ви и малко снимки от Средна гора

                  http://www.snimka.bg/?profile,albums
                  (НЕУДОБНО?????) неудобно е да си обуеш панталона през главата!!!

                  Тошко 0878524239

                  Коментар


                  • #39
                    От: Варна, морето - снимки

                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:S4032470.JPG
Прегледи:1
Размер:342.0 КБ
ID:5205422Натиснете снимката за да я уголемите

Име:S4032513.JPG
Прегледи:1
Размер:433.7 КБ
ID:5205421Натиснете снимката за да я уголемите

Име:S4032456.JPG
Прегледи:1
Размер:434.3 КБ
ID:5205420Натиснете снимката за да я уголемите

Име:S4032613.JPG
Прегледи:3
Размер:373.2 КБ
ID:5205419
                    Последно редактирано от tonial; 02-09-10, 23:01.
                    (НЕУДОБНО?????) неудобно е да си обуеш панталона през главата!!!

                    Тошко 0878524239

                    Коментар


                    • #40
                      От: OFFRoad Варна - крайморски уговорки

                      Малко снимки и няколко клипа от днешното каране по варненските терени.
                      Пози преди старта!
                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:04122010464.jpg
Прегледи:1
Размер:225.4 КБ
ID:5232986
                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:04122010465.jpg
Прегледи:1
Размер:200.8 КБ
ID:5232988

                      Групата и малки фенове на ендурото.
                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:04122010467.jpg
Прегледи:1
Размер:301.3 КБ
ID:5232985
                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:04122010468.jpg
Прегледи:1
Размер:111.1 КБ
ID:5232987
                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:04122010466.jpg
Прегледи:1
Размер:328.9 КБ
ID:5232989
                      Последно редактирано от Андрей Андреев; 04-12-10, 18:13.
                      А.А.

                      Коментар


                      • #41
                        От: Варна, морето - снимки

                        Ето малко снимки от една по-стара разходка.Хем да преминем на друга страница, че много натоварена стана тази.











                        Накрая разходката завърши така:





                        За което благодарим на ivan_j
                        Иван Маринов
                        Suzuki RMX 250 '92 - sold / Yamaha XTZ 750 Super Tenere '91 - sold / KTM EXC 250 2t '06 - sold
                        ЕНДУРО ВАРНА

                        Коментар


                        • #42
                          От: Варна, морето - снимки и клипове

                          ето ги на , клиповете

                          http://vbox7.com/play:0cc6460e
                          http://vbox7.com/play:8f76d87b
                          http://vbox7.com/play:aedfc56f
                          http://vbox7.com/play:3dd0b7d5
                          А.А.

                          Коментар


                          • #43
                            От: Варна, морето - снимки

                            Първоначално публикуван от VaHk0_ Преглед на мнение

                            Накрая разходката завърши така:



                            За което благодарим на ivan_j
                            Не забравяй и Мария, тя беше главният готвач.

                            Коментар


                            • #44
                              От: Варна, морето - снимки и клипове

                              Опс, моля да ме извини.Много вкусно беше.Ама друг път по-малко зеленчуци или повече месо.

                              Аз първо се чудех как така сме карали деренцето и после сме яли манджата ама се усетих накрая.
                              Иван Маринов
                              Suzuki RMX 250 '92 - sold / Yamaha XTZ 750 Super Tenere '91 - sold / KTM EXC 250 2t '06 - sold
                              ЕНДУРО ВАРНА

                              Коментар


                              • #45
                                От: OFFRoad Варна - крайморски уговорки

                                [QUOTE=Андрей Андреев;1358739]Малко снимки и няколко клипа от днешното каране по варненските терени.
                                Пози преди старта!

                                Браво добре сте покарали.
                                А ти от къде взе този хубав мотор.Поздрави.
                                Последно редактирано от vent68; 05-12-10, 11:36.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X