Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Дайте предлoжeния за начинаещ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Дайте предлoжeния за начинаещ

    Така , здравейте .. Тъй къто съм нов във сферата с моторите нямам си и ни най-малка представа за тях , в смисъл такъв карал съм мотори но не разбирам почти нищо .. Таа въпросът ми е ще може ли да ми предложите определена марка мотор и какви кубици ще са добре за начинаещ като мен на 16 съм 185 см 69 кг. Разполагам със сумата от 2000 лв .Ако е възможно за тези пари да ми предложите възможно най добрия модел и кубици Благодаря предварително.

  • #2
    От: Дайте предолежния за начинаещ

    Сега забелязвам че съм направил грешка в заглавието на темата , за което се извинявам ПРЕДЛОЖЕНИЯ* така , пиша отново за да ви кажа на кои модели се спрях след дългото търсене из нета цял ден Единият е Honda xr125 i Yamaha DT същите кубици мисля . Давайте мнения моля ви , нуждая се от опитни и разумни хора които да ми предложат най-доброто поради простата причина че почти не разбирам от мотори както казах по-отгоре. Мерси отново

    Коментар


    • #3
      От: Дайте предлoжeния за начинаещ

      Голям брой опитни и разумни хора вече са изразили мнения и дали съвети по въпроса който стои пред теб.
      Разгледай темите в раздела и по специално тези:
      http://forum.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=7960
      http://forum.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=8609
      http://forum.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=1114
      Това за самия мотор. Също обърни сериозно внимание и на екипировката тъй като в началото ще падаш често.
      За 2000 може да намериш не лош мотор. Добре си се ориентирал към японските марки. Като събереш още малко впечатления ще стесниш кръга и около конкретни модели.
      Трябва да си изясниш за какво ще ползваш мотора - предимно за разходки в гората, за по спортно каране или за грдска употреба....
      Най на края бъркаш в торбата със змиите и каквото ти се падне : )

      *това последното не си спомням за моторите ли беше или за жените ама няма значение...

      Коментар


      • #4
        От: Дайте предлoжeния за начинаещ

        Благодаря ти за съдействието mendi, сега ще погледна линковете . Ако ще взимам мотор ще го взимам с цел каране за кеф както се казва по "черни" пътища баири и т.н. За екипировка също си нямам ни най малка престава за съжаление ако може да предложите нещо конкретно но и не толкова скъпо. Също така чух от приятел на мойта възраст че Yamaha Serow 225 (не съм сигурен за кубиците или 125 беше) е също много издържлив мотор въпреки че е леко "дърт" . Коментирайте , би било чудесно повече хора да изразят мнение по моя въпрос и дали тези кубици ще са ми достатъчно (125 например) също съвети за екипировка не отказвам впрочем не мисля да карам мотора по асфалт понеже нямам категорията за момента още съм на 16 . Мерси предварително.

        Коментар


        • #5
          От: Дайте предлoжeния за начинаещ

          Здравейте отново , току що се спрях на точно определен мотор във нета . Ето това е : Honda xl 250 кубика 4т. 1996 г. на 27000км за 2350лв предполагам за 2000лв cash го дава веднага .. дайте съвети за моторчето какво да правя да се спирам ли на него или да търся друга машинка

          Коментар


          • #6
            От: Дайте предлoжeния за начинаещ

            Здравейте , отново съм аз Така ,след цял ден отново и отново ровене из нета и консултиране с приятели , намерих едно моторче в нета и мисля че се спрях твърдо на него , то е : YAMAHA DT 125 2т. 1997г. което ми се струва на много изгодна цена , а тя е 1700 лева . Кажете си мнението по въпроса да го взимам ли или както казах преди да търся друго моля ви коментирайте щом съм тук и пиша следователно имам нужда от помощ. Мерси предварително

            Коментар


            • #7
              От: Дайте предлoжeния за начинаещ

              Щом ти трябва за возене и разходки по добре гледаи 4-тактовите. 2Т са за по спортно каране защото са по резки и имат не равномерно разпределение на мощността спрямо оборотите - абе по нервни са си. Освен това за начинаещ е по лесно да се научи на 4Т. Поне според мен.
              Иначе е трудно да се дава мнение за конкретен мотор като го гледаш през монитора. Всичко зависи от това как е поддържана машината от предишния собственик и до какво състояние е приведена към момента.
              В тази връзка машина от най прославеният модел може да е превърната в пълна кочина и да се чупи през ден...
              Хвърли едно око и на 350сс 4Т. За мен фаворит при тях е Ямаха ТТ350 но има и доста други модели. Двигателя има достатъчен ресурс на мощност и издръжливост и при добро начално състояние и последваща правилна поддръжка ще си те вози със здраве до момента когато искараш книжка или решиш да минеш на нещо по голямо.

              Коментар


              • #8
                От: Дайте предлoжeния за начинаещ

                http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=121279
                Погледни този мотор, гарантирам за него на 100%, а и е със стартер и редовни документи.
                Чуквам първа, чуквам втора, а на трета палиме мотора: http://bit.ly/1Y4WCAk

                Коментар


                • #9
                  От: Дайте предлoжeния за начинаещ

                  Аз карам ДТ 125 2006 година , на 17 години съм и съм 78 кг. Мотора си върви доста добре в гората на почти равно с 250 кобиковите на пресечени терени, карам го от 1 година и всичко по двигатела си е оригинално.Ако искаш хвърли едно око на обявата. http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=119081
                  Zongshen 200 --> Yamaha DT 125 R --> Suzuki DR 350 S --> Honda CR 125

                  Коментар


                  • #10
                    От: Дайте предлoжeния за начинаещ

                    Kawasaki KDX-220R Мотора е с много тунинг, обслужен и с редовна регистрация.
                    Перфектно ендуро за начинаещ.
                    https://lh4.googleusercontent.com/-M...s/s800/111.jpg

                    Коментар


                    • #11
                      От: Дайте предлoжeния за начинаещ

                      М-у другото , аз първо си купих екипировка и след това мотор .Много скоро след като подкарах се появиха "следи" по каската и жилетката...
                      "Суетата, е любимият грях на дявола"!

                      Коментар


                      • #12
                        От: Дайте предлoжeния за начинаещ

                        Първоначално публикуван от yurgana Преглед на мнение
                        М-у другото , аз първо си купих екипировка и след това мотор .Много скоро след като подкарах се появиха "следи" по каската и жилетката...
                        Ами аз като до ден днешен имам само каска.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Дайте предлoжeния за начинаещ

                          Първоначално публикуван от hristo jivota Преглед на мнение
                          Ами аз като до ден днешен имам само каска.
                          За сметка на това може би имаш гумени кокали ...или някоя мноо яка застраховка...
                          "Суетата, е любимият грях на дявола"!

                          Коментар


                          • #14
                            От: Дайте предлoжeния за начинаещ

                            Леко спам, леко в кръга на шегата - бих искал да не идва денят, в който да си кажа "ех, да имах там протекторче, че сега цял живот ще си патя". Поздрави!
                            09 YZ290F Athena BB

                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X