Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Пране на каска?

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • krik4e
    отговори
    До: Пране на каска?

    Моята каска я дадох на един приятел който има машина за сухо пране със специални американски препарати.беше леко влажна след като я изпра и след 15 мин беше напълно суха с невероятен аромат на свежест

    Остави коментар:


  • i.madev
    отговори
    До: Пране на каска?

    Няма такова значение дали е с прах или шампоан и в двата случая има ефект. Миналата година на мойта след тези процедури я изплакнах и в един леген сложих 100гр. омекотител и вода след това я накиснах за 20мин. И я оставих да се изцеди и изсъхне. Аромата дълго време след това е уникален

    Остави коментар:


  • miki64
    отговори
    До: Пране на каска????

    Първоначално публикуван от ПЛАМЕН ТЕНЕВ Преглед на мнение
    ... бебешки "неутрален" шампоан" ... "джонсън" ....
    Малко офф-топик.
    Не знам колко е неутрален и безвреден, но... е изпитано средство, като си нацапаш косата с блажна боя - единственият, който я отмива перфектно!
    Да са ни живи и здрави децата.

    Остави коментар:


  • ПЛАМЕН ТЕНЕВ
    отговори
    До: Пране на каска????

    Ползвам не само коска за мотора, но и за джипа. Често след състезание се налага да се пере, хич да не е защото се усмърдява.
    Пере се с бебешки "неутрален" шампоан" и с хладка вода. Прах за пране и други освен професионалните за пране на каски, са лека грешка с дерматологични рискове.
    Един "джонсън" и готово.
    А и спортните филтри се перат по същата технология.

    Остави коментар:


  • krik4e
    отговори
    До: Пране на каска????

    Другият вариант е шарки само от боя.има бояджии които правят чудеса.Поинтересувай се повече,там по твоят район не може да няма такива майстори.

    Остави коментар:


  • intruderzzz
    отговори
    До: Пране на каска????

    Първоначално публикуван от kenanov Преглед на мнение
    така модераторите да не ми се сардят не намерих каде по точно да питам затова в тази тема.
    та искам да сваля лака на каската ми и боята после да я дам да ми направят шарка каквато исакм и саответно пак да мога да си я ползвам-има ли такав шанс , вазможно ли е да се направи и ако е вазможно и някои има представа как става може да ме открехне
    Шкуриш на водна да се надраска лака, отиваш в една рекламна фирма лепят ти каквото искаш, и слагаш лак отгоре. Пробвано е става!
    Другият вариант е да намериш някои да рисува с аерограф.

    Остави коментар:


  • kenanov
    отговори
    До: Пране на каска????

    Така модераторите да не ми се сърдят. Не намерих къде по-точно да питам, затова в тази тема.
    Та искам да сваля лака на каската ми и боята, после да я дам да ми направят шарка, каквато искам и съответно пак да мога да си я ползвам. Има ли такав шанс , възможно ли е да се направи и ако е възможно и някой има представа как става, може да ме открехне
    Последно редактирано от viki terzieva; 06-02-10, 11:09. Причина: Използвайте ГЛАВНИ букви

    Остави коментар:


  • АСЕН МИНКОВ
    отговори
    До: Пране на каска????

    Моя опит е следния: когато решиш да се изкъпеш/ колкото и рядко да е то/ взимаш каската и я наливаш обилно с вода докато се намокрят и костите и. Слагаш шампоан по избор и втриваш с пръсти вътрешноста на каската. След като решиш, че си приключил я изплакваш обилно с вода. Съветвам със шампоан, тъй като този препарат го използваме за миене именно на косата, отмива се по-лесно от праха и мие не по-зле от него/опитайте шампоан по силно замърсени ръце и го сравнете с прах за пране/. След това оставяш каската в банята за половин ден да се отцеди и я изнасяш за един де на слънце. При силно слънце гарантирам изсъхване за половин ден. УСПЕХ

    Остави коментар:


  • vasko jonchev
    отговори
    До: Пране на каска????

    Тъкмо си приготвях нещата за пране и се сетих че имаше такава тема та ги снимах.
    Имам същият модел и съм го прал не един път в пералнята като го разглобявам без проблем.По добро изпиране от пералнята няма а ако му сложиш и омекотител за аромат става супер.
    Прикачени файлове

    Остави коментар:


  • miki64
    отговори
    До: Пране на каска????

    Първоначално публикуван от sl.daskalov Преглед на мнение
    То чорап да носиш под каската на 40 градуса, когато караш с 30-40 км/ч си е голям "кеф"! Да не говориме че потта някак си не ще да остане само по чорапа, ами минава през него и пак попива в дунапрена на каската и като се налепи и с прахоляк, става "гипс"!
    ...
    Абсолютно съгласен! Затова си намерих и решение - Ади-малкия разглобява каските ни всяка седмица и ги пере в пералнята заедно с някои от многото неща за пране след каране!

    Първоначално публикуван от Chinela Преглед на мнение
    Не си прав Иво, аз мойта на Хисар я направих на аквариум...
    Грешиш Иване...Аз аквариум с кална и мръсна вода не съм виждал...освен ако твоя в къщи вече не е такъв...Като оня във вица, дето си носи сутиена, след като жена му го намерила...
    Майтап бе, Уили!

    Остави коментар:


  • господин никой
    отговори
    До: Пране на каска????

    В случая паднах в един поток и главата ми беше под водата за секунди... Каската я изсуших и дори не я прах - потока си беше чиста дъждовна вода...

    Остави коментар:


  • sl.daskalov
    отговори
    До: Пране на каска????

    То чорап да носиш под каската на 40 градуса, когато караш с 30-40 км/ч си е голям "кеф"! Да не говориме че потта някак си не ще да остане само по чорапа, ами минава през него и пак попива в дунапрена на каската и като се налепи и с прахоляк, става "гипс"!
    Аз иначе съм върл привърженик на откритите каски, само като е много студено или за дълъг път по асфалт нахлупвам шлем! А откритата каска и по-лесно се пере и по-бързо съхне!

    Остави коментар:


  • darkrose
    отговори
    До: Пране на каска????

    Закупих си преди две седмици и аз що годе прилична ендуро каска (Nitro). Не се маха вътрешността. Нямаше книжка, но имаше едни овални листчета, на които пише да се пере в топла (не гореща вода). И аз мисля теи дни да пробвам с малко прах за пране и след това на терасата на слънцето...

    Остави коментар:


  • Краси
    отговори
    До: Пране на каска????

    Първоначално публикуван от Ради_DR 350 Преглед на мнение
    Ами според мен за да не си цапаш каската,и да няма нужда от пране-си купи чорап има ги във всеки ендуро магазин.
    Много умно , ти затова ли носиш долни гащи, че да не переш горните и да са ти винаги чисти.

    Остави коментар:


  • Ради
    отговори
    До: Пране на каска????

    Първоначално публикуван от господин никой Преглед на мнение
    Грешен раздел - така става като гледаш 4-5 теми едновременно... ако може някой да я премести на по-нормално място...

    Колеги чудя се как да си почистя вътрешността на каската.

    Самата каска е Airoh.
    Ами според мен за да не си цапаш каската,и да няма нужда от пране-си купи чорап има ги във всеки ендуро магазин.

    Остави коментар:

Активност за темата

Свий

В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

Зареждам...
X