Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какво носите със себе си в гората?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    До: Какво носите със себе си в гората?

    След поредната ревизия в раницата останаха:

    Вода, банан, шоколад, вътрешна гума, щанга (малка) 3 броя, лепенка, лепило, финна шкурка, рамо за ключове и главите на самите ключове плюс адаптер за по-големите размери (20+), френски ключ (среден размер - използвам го за контра, ако се наложи), права и кръстата отверка... понякога нося и GSM, химикал и хартиена карта на района - разпечатвам си ги сам за да си водя бележки.

    За водата споменах ли? Ако съм пропуснал казвам отново - носете си ВОДА! Дневно при подобни натоварвания между 4-6 литра течности! Да се разчита, че ще намерите по път може доста неприятно да ви изненада! Поне двулитровка си нося. Макар да е двутактов MTX-а не нося гориво или масло, защото мотора има смесител, който поне за сега не дава проблеми (да чукна на дърво). Просто съм си отбелязал къде какви бензиностанции има! В този ред на мисли си отбелязвам и потоците и чешмите. Макар да не съм излизал от маса време все още имам скатката подготвена за излизане... последните два пъти бяха все кратки разходки и дори не си дадох труда да сложа раницата... макар да се наложи да бутам заради това...
    Последно редактирано от господин никой; 18-08-08, 10:27. Причина: Добавка...

    Коментар


    • #77
      До: Какво носите със себе си в гората?

      Всичко ясно,но откаде пък взимате карта на района в които ще карате.Аре с ГПС-ите ясно откаде,но карта

      Коментар


      • #78
        До: Какво носите със себе си в гората?

        Мен специално ме заинтригува планинската застраховка.Та ако може да оточните каде се прави?
        MITSUBISHI MONTERO 3.0 V6
        (А1+)
        О877ООО98О

        Коментар


        • #79
          До: Какво носите със себе си в гората?

          Първоначално публикуван от motomaniaToni Преглед на мнение
          Мен специално ме заинтригува планинската застраховка.Та ако може да оточните каде се прави?
          При всеки застраховател, можеш да се обърнеш и към peppy от форума

          По темата:

          Нося със себе си :
          -2-3л. вода в кемъл бег.
          -Голям нож - Victorinox(тип Leatherman)
          -Малко гедоре с камъни 8-12
          -Комплект шестограни
          -Помпа(странно защо я нося, като нямам ни лепенки ни нищо)
          -Термоустойчиво алуминиево фолио (решава проблема при спукан -капак на съединител и т.н., ограничава временно теча на масло)
          -Свински опашки - n на брой.
          -1-2 бинта, марли, йод, риванол, лепенки, ленти за пристягане.
          -15 м. въже 8мм. статично
          -Осигурителна лента (затворен кръг, дълга 1 м.) за прихващане към дърво, камък или друга естествена форма.
          -ролка
          -карабинер с муфа (тия неща в случай, че мотора се изсипе на място, от което няма вадене с бутане.)
          -някакви сладки (Корни, вафли и т.н.) които не изяждам, стоят си за всеки случай.
          - втори чифт ръкавици
          - 2 светлоотразителни твърди ленти по 30см., които се огъват по форма (на ръка, крак, раница), в случай че окъснея, да се вижда като давам сигнали при завой...
          - а, и цигари 1-2 кутии.
          -телефони 2 бр, по възможност с 2 оператора.

          Предстои покупка на такова одеало, от тези алуминиевите...
          Ами..това е в общи линии...
          Per aspera ad astra.

          Коментар


          • #80
            До: Какво носите със себе си в гората?

            всичко необходимо за гората което се сетя зимам.
            1.болтове и гаики резервни.
            2.тел и клещи ,дори и важе.
            3.вода рядко щото има чешми навсякаде кадето карам.
            4.ПАРИ4КИ гледам даса на стотинки , че като чуя куковицата да има в джопчето.
            5.една две котиики бира +цигари и запалка.
            6.презерватив за всеки случии, ако набарам някои мечка , че нямам мед за зимата.
            7.два ножа,чук ,отверки ,ключове,гаиковерт, и лопата малка.
            8.резервни гащи , (ако се напикая).
            9. малка бухалка 30 см.
            10. 3 ,4 торбички за боклука даси обирам .
            11. 500мл. бутилка със бензин .


            ми товае несе сещам още ко нося , ма днес като изляза да карам ще видя още ко щеми трябва

            Коментар


            • #81
              До: Какво носите със себе си в гората?

              Аз пък до сега нищо не взимах, ама явно е голяма грешка.Може би защото не сам изпадал в беда, но всичко се случва рано или касно и е добе да си подготвен.

              Коментар


              • #82
                До: Какво носите със себе си в гората?

                [QUOTE=Тануцо;727625]При всеки застраховател, можеш да се обърнеш и към peppy от форума
                Благодарско колега . И поздрави!!!
                MITSUBISHI MONTERO 3.0 V6
                (А1+)
                О877ООО98О

                Коментар


                • #83
                  До: Какво носите със себе си в гората?

                  Здравеи те. Аз съм разбрал едно. Каквото и да носиш със себеси не е достатачно. Винаги потрябва нещо което го нямаш.

                  Коментар


                  • #84
                    До: Какво носите със себе си в гората?

                    Първоначално публикуван от mutora Преглед на мнение
                    Всичко ясно,но откаде пък взимате карта на района в които ще карате.Аре с ГПС-ите ясно откаде,но карта
                    С любезното съдействие на Руския Генерален Щаб(за мен това са най-добрите хартиени топографски карти които съществуват въпреки , че са малко стари):
                    http://www.topomaps.eu/europe/bulgaria.shtml

                    и още по темата

                    http://forum.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=7443

                    Картите могат бързо и лесно да бъдат изпринтирани.
                    Последно редактирано от ЕМО; 04-05-09, 08:59.
                    Това на снимката естествено не съм аз.Обикновено тия изпълнения ги правя без да искам!


                    "... ние ще направим това не защото е лесно , а защото е трудно! "
                    Джон Кенеди

                    Коментар


                    • #85
                      До: Какво носите със себе си в гората?

                      Първоначално публикуван от ice222 Преглед на мнение
                      Здравеи те. Аз съм разбрал едно. Каквото и да носиш със себеси не е достатачно. Винаги потрябва нещо което го нямаш.
                      Май точно така излиза.
                      MITSUBISHI MONTERO 3.0 V6
                      (А1+)
                      О877ООО98О

                      Коментар


                      • #86
                        До: Какво носите със себе си в гората?

                        Свещ + ключ за свеща. Както и преносима кутийка с инструменти, парцал. Обаче в техническата част съм доста зле... трябва да ходя някаде на уроци .
                        Както GSM , водата също е важна и някоя вафла.
                        [COLOR=RoyalBlue][I][IMG]http://www.pro-manuals.com/images/yamaha_logo-small.gif[/IMG] [COLOR=RoyalBlue]YZ250F 2005[/COLOR][/I][/COLOR]

                        Коментар


                        • #87
                          До: Какво носите със себе си в гората?

                          Вафла да, но водата според мен е излишна.В повечето дерета в гората има вода(по-чиста и добра за пиене от всчка друга).
                          MITSUBISHI MONTERO 3.0 V6
                          (А1+)
                          О877ООО98О

                          Коментар


                          • #88
                            До: Какво носите със себе си в гората?

                            Дето казва TARGAta - най-необходимите неща са списък от 90 страници...всичко друго е глезотия...

                            Коментар


                            • #89
                              До: Какво носите със себе си в гората?

                              Първоначално публикуван от Morskia Преглед на мнение
                              Дето казва TARGAta - най-необходимите неща са списък от 90 страници...всичко друго е глезотия...
                              Аз го повтарям, ама оригинала е на Стефан. Естествено.
                              За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

                              Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

                              Коментар


                              • #90
                                До: Какво носите със себе си в гората?

                                Първоначално публикуван от motomaniaToni Преглед на мнение
                                Вафла да, но водата според мен е излишна.В повечето дерета в гората има вода(по-чиста и добра за пиене от всчка друга).
                                Никога не се знае . Без храна може да се изкара доста време (73 дена е считан за абсолютния лимит) но без вода от 5 до 10 дена (по температурите в България). Не се знае какво може да стане в гората/ планината ако нещо стане и не намериш вода. Да се обезводниш до смърт е доста болезнено
                                [COLOR=RoyalBlue][I][IMG]http://www.pro-manuals.com/images/yamaha_logo-small.gif[/IMG] [COLOR=RoyalBlue]YZ250F 2005[/COLOR][/I][/COLOR]

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X