Обява

Свий
Няма добавени обяви.

HONDA CR 500

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46











    тази е саморъчно направена от рама на ср125 и двигател500



































    Коментар


    • #47
      Даниеле,радвам се,че показваш смелост,но това в този случай е просто защото не си съвсем наясно.Значи ако трябва да го сравним с нещо,това ти поведение е като на някой който до сега е плувал в басейна в задния двор,но твърди,че вече иска да преплува океана.
      Този мотор,повярвай ми,не е за тебе.Всеки път когато съм давал моя на някого за кръгче,а това все са били хора които цял живот са карали какви ли не мотори,състезатели и други екстремисти,всеки път съм се тревожил съвсем искрено за тях.За някой с опит не е проблем,но СЛЕД КАТО СВИКНЕ.Никога не бих ти дал да го пробваш!!!Твърде опасно ще е за теб.И щом аз ти го казвам,значи е така.По-принцип аз съм против някакви изкуствено измислени схеми на развитие,като това да караш 125 една година поне,после да минеш на 250 и т.н.Според мен всичко е според човека.Но тоя двутактов 500...това не е лъжица за твоята уста.
      Аз започнах да се състезавам направо в клас Супербайк и винаги съм обичал мощните мотори.От няколко години карам само най-мощните.Но след като покарах CR-a реших,че трябва да взема 250,защото този мотор за нашите условия е прекалено силен.И не го бъркай с четиритактов с подобна мощност,който можеш да караш с половината газ.

      Е инъче...всъщност бих карал един такъв с алуминиева рама и окачване от 450,но не и на крос или нашето ендуро.А за пясъчните дюни няма по-подходящ мотор!
      К. Кулев

      Коментар


      • #48
        Може човече, аз не се съмнявам във думите ти, защото имаш адски много повече опит от мене и си разбираш от тази работа, но все пак както ти каза сам.. всичко е до човека.... ЗНАМ, СИГУРЕН СЪМ, че ще е много по-силен отколкото си мисля, но все пак бих пробвал един такъв, немога да кажа нищо повече преди да пробвам такава машина...
        Да виж КХ 250Ф много ме накефи защото вози меко, мощен е и дърпа от всякакви убороти, но да ти кажа честноо очаквах нещо доста по-мощно, но все пак това е 250 и повече от това, което притежава моторчето неможе да се изисква..!
        Както казах, трябва да пробвам и чак след това мога да говоря
        [CENTER][B]Не търся пътя, а ходя там където го няма, за да оставя следа след себе си ![/B] [FONT=&quot]®
        [/FONT]________________________________________
        [CENTER] [I][SIZE=1]..Победите се постигат с рискове и компромиси а не със очакване на момента..
        [/SIZE][/I][FONT=Lucida Console][SIZE=1][B]..[/B][/SIZE][/FONT][FONT=Tahoma][SIZE=1]Давай наставления само на този, който търси знания, осъзнавайки своето невежество. Оказвай помощ само на този, който не умее понятно да изказва своите заветни думи. Обучавай само този, който е способен, узнавайки за единия ъгъл на квадрата, да си представи останалите три[/SIZE][/FONT][FONT=Lucida Console][SIZE=1]..[/SIZE][/FONT]
        [/CENTER]
        [/CENTER]

        Коментар


        • #49
          Боже, тия съвсем са се вдетенили!
          То ако беше така хубаво, нямаше "големите" да карат 450 4т. или 250 2т. на крос. да сте видели в Overall-ът някой да употребява този мотор като е толкова хубав и дава по-добри времена от CRF 450 ???
          Хубав кон, ама кьорав!
          Ендурото и сексът не са шега работа !
          -------------
          Животът се измерва с броят на издишванията !

          http://sixdayscrazyjob.com
          http://crazy-job.com

          Коментар


          • #50
            В кой overall бе Жоро??
            За какъв мотокрос говориш?
            Ш'ма караш да ти се обяснявам.
            Ако живеех в южните щати и редовно си карах (както сега в гората) по дюните в пустинята,много щях да се кефя на такъв мотор,щото на половината цена от новите хит модели,щях да карам мотор с тяхното тегло и окачване и дори по-силен.Който нa всичкото отгоре е 2 пъти по-прост и евтин за поддръжка.
            Вече не се състезават с такива,по същата причина заради която не карат 500сс в Мото GP...
            Кой се е вдетенил и за кво????
            К. Кулев

            Коментар


            • #51
              Първо погледни разликите в самите мотори от 19 ... г. и днешните, които модифицират с алуминиев делтабокс и с хубави предници Да не мислиш, че в България е пълно с модифицирани?! Ще вземеш някоя гробница от 1986-1987 г. за 1500 лв и колкото и да е бавнооборотна, ще е разкапана навсякъде.
              Нищо лично, но не искам да се набутваш
              Ендурото и сексът не са шега работа !
              -------------
              Животът се измерва с броят на издишванията !

              http://sixdayscrazyjob.com
              http://crazy-job.com

              Коментар


              • #52
                Първоначално публикуван от Калин Кулев
                Ако живеех в южните щати ...
                Да, ама Different_Soul живее точно там!
                Не ми се спори за глупости.
                Ендурото и сексът не са шега работа !
                -------------
                Животът се измерва с броят на издишванията !

                http://sixdayscrazyjob.com
                http://crazy-job.com

                Коментар


                • #53
                  мммдааа
                  за пясъци и дюни това е наистина може би най доброто
                  по пясък няма да уморява толкова и карача
                  няма да иска и някви специални челъми да го държиш в оборот и т.н
                  врътваш газта и заминаваш а е и лек
                  също е подходящ за хиллклайминг
                  по твърдо е гадно да се кара на трасе
                  иначе в пясък или в кал е супер,врътваш газта и изтрелваш назад по няколко стотин кила пръст и пясък в минута
                  определено за тези дето искат много мощност а не им се дават пари и не им се поддържат скъпи мотори -тва е супер моторче
                  за нашите условия е кофти обаче щото ние караме предимно по горите
                  а тоя мотор не е чак толкова подходящ за там
                  иначе тука в харманли и двата ср500 дето бяха все ги взимаха едни супер маниаци
                  и да ви кажа единия преди това беше карал само една дърта уз125 а с този ср мноо яко го караше ама пича е малко креизи де
                  правеше някви невероятни скоци с него а между другото имаше много хубаво окачване тоя мотор
                  другия пич пък дето имаше такъв е супер каскадьор
                  преди да го вземе бе карал различни мотори най вече иж и мз но и около една година почти не слизаше от един кх250
                  много бързо свикна на ср500то макар че отначало го биех с един ср250
                  на нашто трасе за мотокрос,след тва обаче като му свикна ми даваше много зор,е верно че нашето трасе има едни много дълги прави и високоскоростни скоци а техничарските елементи са само няколко завоя и един хвърлящ нагоре скок ,по тях издърпвах с 250 то ама на едно място има около 150м нагорнище почти право,е те там с ср500то така ме издухваха че ми се струваше че съм спрял
                  тоя втория пич много го караше и на задна ср500то
                  даже един път качил димитър отзад и карали на задна над километър и то по нагорнище с над 100км/час
                  не знам кефи ме и мен тоз мотор много е евтин намират се много запазени екземпляри /щото малко хора могат да го карат/много просто е направен а по новите модели са с много хубаво окачване
                  освен това ще се изненадате но по новите модели с оригиналните си ауспуси работят мнооого тихо
                  проблема е че бързо те изморява и много много не можеш да се кефиш с него из чукарите ,иначе по някой плаж ще е супер и няма да се притесняваш че нещо ще му прецакаш
                  докато с едно 125 например ако го покараш няколко часа по плажа и после все нещо ще трябва да се сменя
                  новите 250 обаче на практика са почти толкова силни колкото тези 500 е при по високи обороти но пък мощността е доста по контролируема

                  Коментар


                  • #54




                    ако искаш да ходиш по такива места
                    бива

                    Коментар


                    • #55
                      Митков, учудвам се че не си купил досега някой CR500, защото като гледам хората какви баири качват с тях.... - ами това са ти любимите терени на тебе

                      Ето как се кара CR500 на задна (сори за качеството на снимките)


                      2010 CRF 250 R

                      Коментар


                      • #56
                        Първоначално публикуван от Different_Soul
                        Мен лично ме е страх да го вдигна толкова, защото имам чувството, че ще се обърна, но предполагам, че тоя дзвер по друг начин неможе да се кара..
                        Но все някак ще преодолея страховете си де
                        На мен пък ми е въобще много неприятно когато предната ми гума не е на земята. Този човек на снимката обаче повече обича мотора да е на една гума и то на много голям градус. Сега няма мотор и затова обикаля с колело на задна .
                        Понеже му се строши кормилото на колелотоот дърпане, той му сложи едно от кросак
                        2010 CRF 250 R

                        Коментар


                        • #57
                          Така, това мнение е спецялно за Гичев, пък и не само..
                          Във темата за Хонда ХЛ 600Р установихме някои неща за МЗ-та ми и за ХЛ-а, който съм си харесал много, остановихме също така и защо го поставям на 2-ро място...
                          Тук искам да кажа, защо толкова държа да имам чудовище като HONDA CR500....
                          Държа толкова на тази машинка, поради няколко причини:

                          1-во КОНЕТЕ... Пре,пре,пре-достатъчно, и мисля, че ако е чак толкова че да неможе да се кара изобщо нямаше да бъде създадена..и нямаше да бъде произвеждана всяка година и подобрявана все повече и повече

                          2-ро ПАРИТЕ...
                          Основен проблем за повечето тинейджъри израснали не кадето трябва и мечтаещи за неща, които по принцип са много трудни за осъществяване !
                          В момента ми липсват някой неща за да карам карам такъв мотор, както трябва (имам в предвид някои неща, които почти всички имат и има много отделни КАТЕГОРИИ свързани с тези неща, но както и да е не очаквам това да го разберете..макар, че не е маловажно...)
                          Този мотор съм сигурен, че е предлаган на по-ниски цени отколкото са почти всички ендура със що годе "добро здраве" (не говоря изобщо за марка или модел а като цяло за ендурата) при положение, че както каза някой "този мотор неможе всеки да го кара и затуй не са толкова тозмозени" (мисля, че Митков го каза, но все пак моля да ме извините ако греша!), което е една доста доста по сигурна "крачка" към добра сделка

                          3-то РАЗХОДИТЕ...

                          Смятам, че след пръснати ..... дори 1000 лв. по този мотор, за да съм сигурен, че абсолютно всичко "основно" ще му бъде наред този мотор ще ме "влачи" минимум 2 сезона, че дори и 3 със моето каране без да давам пари за нищо друго освен за вериги, гуми и масло естествено.. (и евентуално спойлери при някакви екстремни прояви от моя страна или някакви странно проявени тикове в китката караши ме да я чупя рязко като луд ) именно заради това, че аз всъщност не карам чак толкова щуро ... т.е. карам щуро, но не карам неразумно, това исках да кажа и определено едва ли ще успявам да го напъвам до край, защото това са наистина адски много коне за едно двуколесно МПС

                          4-то УПРАВЛЯВАНЕТО...
                          По принцип, наистина си карам щуро, и винаги съм искал здрава машина със супер мощност, която дори да ми е предостатъчна и да не се налага да сменям самата машина..
                          Но в интерес на истината карам мотори от 3-4 години... и истината е, че съм имал само 1 единствено падане с мотор, независимо какъв е бил той, карал съм го диво, било то дори ИЖ !
                          Знам, че този мотор е уникален и няма друг като него, но никога не бих си правил шеги костващи ми счупени части на тялото или дори смърт !
                          Това деренце което съм пост-нал..............в някоя от темите, която вече не помня как се казваше, е може би НАЙ-ГОЛЕМИЯ ми проблем в маршрута, по който карам по принцип, всичко друго е почти прави отсечки черен път предполагам класиращ се за първокласен, на места дори стъпващ на асвалт...
                          Това, което се опитвам да кажа е, че не карам по мотокрос трасета както всички си мислите, че ще правя.. и никога не съм карал на мотокрос писта макар, че постоянно имам тази възможност понеже трасето, по което минавам минава на 10 км.. от тази писта... макар, че тя е смятана (поне така знам) за най-трудна на балканите, но това не ме притеснява, защото дори да отида да карам там никога не бих минал през място по което не съм поне 97% сигурен, че ще успея да мина без трудност, която не ми е по възможностите..
                          Смятам, че колкото и да е мощен този мотор, все пак може да се кара разумно и ако не се кара разумно просто трябва да си се прежалил.. , а да ви кажа чесно аз все още не съм, че и не мисля да се прежалвам скоро заради 1 опъване до край на масура или пък изпробване колко може да дигне....... НЕ, просто не бих бил толкова неразумен...
                          Та основната идея е, че нито карам неразумно, нито спокойно... маааааааааалко под границите на максимума за мен (но за максимума воден от разума а не този воден от адреналина в кръвта) и ако едно обикновено ендуро поддръжката ми за неговото употребяване в "мой стил" би била 700 дори 800лв за един сезон
                          този мотор би издържал с по-малко, почти сигурен съм във това..... но говорим ако го взема читав и поддържан !
                          Основния ми недостатък за мене ще е това, че съм много слаб и едва ли ще мога да го контролирам хептен както трябва, но съм готов да променя този си недостатък и да позаякна малко, което смятам, че мога да направя почти за отрицателно време...
                          Други мои + ове в тази насока са, че съм жилав и инат... и съм много предпазлив...особено за неща засягащи личното ми здраве...
                          Та основната идея е, че все още не съм напълно навит да взема такъв мотор..защото изобщо нямам представа какво ще стане на края на месеца и дали няма да имам възможност да взема нещо наистина горе долу равностойно на това и по-безопасно на това, но преди всичко продължавам да се придържам към причини номер 2 и 3..

                          Сигурен съм, че в момента пропускам нещо, за което със сигурнос ще се "зачекнете" с мен, но просто в момента малко блокирах от толкова много текст така че, очаквайте продължение...
                          ----
                          ПП. Мале аз направо съм се олисал ... не вярвах, че ще е толкова много (това определено е най дългото ми съобщение във който и да е форум или изобщо сайт някъде и някога...)
                          ----
                          [CENTER][B]Не търся пътя, а ходя там където го няма, за да оставя следа след себе си ![/B] [FONT=&quot]®
                          [/FONT]________________________________________
                          [CENTER] [I][SIZE=1]..Победите се постигат с рискове и компромиси а не със очакване на момента..
                          [/SIZE][/I][FONT=Lucida Console][SIZE=1][B]..[/B][/SIZE][/FONT][FONT=Tahoma][SIZE=1]Давай наставления само на този, който търси знания, осъзнавайки своето невежество. Оказвай помощ само на този, който не умее понятно да изказва своите заветни думи. Обучавай само този, който е способен, узнавайки за единия ъгъл на квадрата, да си представи останалите три[/SIZE][/FONT][FONT=Lucida Console][SIZE=1]..[/SIZE][/FONT]
                          [/CENTER]
                          [/CENTER]

                          Коментар


                          • #58
                            Ще ти кажа къде си прав и къде грешиш.

                            Прав си,че си инат!То е видно.!100 човека ти казаха,че тоз мотор не е за тебе ти пак...Ама ако продължаваш ще ти се разсърдя,щото вече ми изглежда,че само се намираме на приказка.На другите вече им писна.
                            Прав си,че такъв мотор няма да е натоварван много,че е с много здрав двигател.Прав си и за това,че този мотор не е невъзможен за каране...

                            Ама не си прав за много неща.Например,че очакваш тоя мотор да е по-евтин от другите.В България са 5 такива.Всичко е на късмет.За стар мотор това което ще купиш(съотношението качество/цена) е супер субективно.Може някой мотор да е много здрав и много евтин,а друг да е потрошен и да му искат много пари.Няма "правило" по което да мислиш,че CR500 ще е здрав и евтин.(В този ред на мисли в твоето състояние не си прев да си избираш марка и модел.По-скоро трябва да намериш нещо читаво за парите които можеш да събереш.)
                            Не си прав,че за 1000лв ще го направиш "като нов".Грешно е да си мислиш,че ще ти е евтино да го караш.Зъбчатки,вериги,гуми...всичко заминава 2 пъти по-бързо от на едно 125.И гори бензин и скъпо масло не по-малко от него,а може и повече.
                            Ама най-не си прав дето изобщо си мислиш,че ще можеш да го караш.Карал си 3 години мотор,слаб си,до сега си имал МЗ...ТОВА Е НАЙ-НАЙ-НАЙ-НАЙ НЕПОДХОДЯЩИЯ ЗА ТЕБЕ МОТОР!!!!!!!!!!!!!!!!!!
                            К. Кулев

                            Коментар


                            • #59
                              и аз също съм съгласен че ср500 не е за теб
                              НО не те разубеждавам
                              защото ти като си го разбереш ще е най добре
                              а и не вярвам да стане нещо много страшно
                              1 во като го вземеш много ще се кефиш а и понеже из вашия край кой кво кара е мноого интересно за всички то ще има да се пъчиш и като цяло рейтингът ти ще нарастне
                              ще викат ааа даниел с ср500 те
                              ти съответно ще се кефиш и ще се мъчиш да му даваш газ
                              това доста ще те поизмъчи и ще ти струва не малко падания и мъки
                              така до някое време ще пътъркаш с него и после полека лека ще решиш че може би бива да го продадеш
                              по това време горе долу ще вземеш от някой с по малък мотор завойче и ще видиш че ..бре мното лесно се кара и то даже и по бързо ще го караш от 500те а пак ще минава през същите места дето и преди си минавал
                              тогава вече съвсем ще решиш да го продадеш и да вземеш 250 например ср
                              щото вече ще си фен на хонда тъй или иначе
                              тогава ще вземеш да пускаш обяви -и ще се поозориш още малко щото трудно ще се намери кой да го купи
                              накрая някой ще го вземе за няква супер евтина цена на която в отчаянието си ще му го дадеш
                              и така нататък няма да разправям щото стана дълго
                              а и стана малко все едно пророкувам
                              но както и да е горе долу това е най вероятното което ще стане
                              все пак ще понатрупаш някакъв опит и самочувствие но и леко ще поизостанеш в развитието си като карачкато това е при положение че не получиш някаква тежка контузия което надали ще стане но все пак има известна вероятност и то не малка макар че като цяло този мотор е толкова силен че ще те държи винаги нащтрек и няма да можеш да се отпуснеш да правиш големи глупости с него

                              ако все пак решиш да ме /ни/ послушаш лично според мен най подходящия за теб мотор е кдх200 та дори и да не е R

                              много са здрави много ниски експлоатационни разходи имат
                              имат фар и всичко останало и можеш да разкарваш и гаджетата с него
                              което за младеж на твоята възраст не е за подценяване
                              работят много тихо -което е мноооого важно
                              горят малко особенно ако ги караш по лекичко
                              и много лесно се продават без никви загуби като решиш да ги продаваш
                              с кдх са можеш и по трасе и навсякъде да караш и ако му даваш газ може да ти се струва че не върви прекалено много но всъщност ще се движиш -бързо ще се научиш и на много нови техники и ще обикаляш околните планини и на длъж и на шир ще придобиеш доста опит
                              и всъщност ще станеш за по малко време доста добър карач със много малко загуби на време пари и почти без травми

                              -избора е твой

                              Коментар


                              • #60
                                Та докъде бяхме стигнали с CR 500? Между другото, Митков, имаш маняшка колекция от снимките. Братята американци вярно е, че живеят комерсиален живот, но имат развит мотоспорт. Т'ва никой не може да го успори!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X