Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Близкия изток

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Близкия изток

    This is Sami, I bought several things from him, very nice guy, & speaks good english.

    Това е Сами. Купих няколко неща от него. Много приятен чоек, който говори добре английски.




    He had some real cool instructional posters from the old soviet army base.
    I would have bought several, if I had a way to get them home, but they are on stiff posterboard.

    Той имаше няколко наистина готини учебни плакати от старата съветска военна база.
    Щях да купя няколко, ако имаше начин да ги занеса вкъщи, но те са залепени на твърда подложка.




    He gave me this one, I will send it home from turkey. It shows how to lead a moving target when shooting.
    It was the only poster that had a bike on it. How to kill a bike rider with an AK!

    Той ми подари този и ще го изпратя вкъщи от Турция. На него е демонстрирано как да се прицелваш по подвижна цел.
    Това беше единственият плакат с мотор на него. Как да убиеш мотоциклетист с автомат Калашников!






    more sites around town

    nice roads

    Още изгледи от града

    Готини шосета




    Последно редактирано от sabin; 25-08-10, 15:53.

    Коментар


    • От: Близкия изток

      this fish carving is near my hotel. its about 4k years old.
      Kitty is not impressed

      Тази статуя на риба се намира в близост до моя хотел. На около 4 хиляди години е.
      Котето не се е впечатлило.















      \
      this mosque is a couple hundred years old, the iranians are restoring it.

      Тази джамия е на няколкостотин години. Иранците я възстановяват.





      Последно редактирано от sabin; 25-08-10, 15:44.

      Коментар


      • От: Близкия изток

        this museum is full of ancient manuscripts. they had handwritten handpainted books & bibles that were 1000 years old.
        I took a couple pics before I was told its not allowed

        Този музей е пълен с древни ръкописи. Имаха ръчно написани и ръчно обрисувани книги и библии на по над 1000 години.
        Направих няколко снимки, преди да ми кажат че е забранено да се снима.






















        Последно редактирано от sabin; 25-08-10, 17:17.

        Коментар


        • От: Близкия изток

          yesterday, I noticed russian flags everywhere. Turns out the Russian president is in town.
          As I was walking down this street, I noticed many cops, & the traffic getting less. they blocked off the whole road for the
          motorcade. it was pretty impressive to watch it go by. This is usually a very busy main street
          I didnt get to meet him, that would have been a cool foto to have, it would go good with the one of me with the bulgarian prime minister

          Вчера забелязах навсякъде руски знамена. Оказа се, че руският президент е на посещение в града.
          Докато ходех по улицата забелязах много ченгета, а трафикът оредяваше. Блокираха цялото шосе заради делегацията. Беше доста впечатляващо да ги гледаш докато преминават. Това обичайно е много натоварена главна улица.
          Не можах да се срещна с него. Това щеше да е готина снимка, щеше да върви с тази която имам с българския министър-председател












          I met Tony today (on the right) & his family. They moved back here from Chicago.
          I forget the other guys name, he is visiting from cali.
          there are more Armenians outside of AR than inside. its the only country like that.
          Very nice people!

          Днес срещнах Тони (вдясно на снимката) и неговото семейство. Те са се върнали тук от Чикаго.
          Забравих името на другия човек, той е дошъл на гости от Калифорния.
          Повече арменци живеят извън Армения, отколкото в нея. Това е единствената подобна страна.
          Много приятни хора!

          Последно редактирано от sabin; 25-08-10, 15:36.

          Коментар


          • От: Близкия изток

            Първоначално публикуван от NIKSD Преглед на мнение
            Сега вече като мина офанзивата, ще може ли някои модератор да поразчисти темата от шлокавицата.
            Не би трябвало да се трие нищо . Нека се вижда и се знае ,как се получават нещата ,когато са замесени читави
            хора. Огромен респект към българските американци в ЛА и американския българин в Грузия .

            Коментар


            • От: Близкия изток

              after a week of Yerevan, I was ready to leave. Luckily, everything worked out, & I met with Levon sunday morning & got my
              parts. He was a real nice guy, & very interesting to talk to, he used to work for the red cross in war zones. He has some good stories!
              With many thanks to him, I left him to get some rest, as he had been on an airplane for a whole day.
              I took a taxi to Varo's house & started on the bike. First I washed everything inside & out with diesel, in case any bearing parts
              were floating around, flushed the tank, the lines, looked in the oil pump, etc.
              I didnt find anything, so this is good!
              Got it all back together, then I got worried. what if I missed something? What if there is more damage?
              what if..... etc
              Anyhow, screw it, it'll either run or it wont.
              I fired it up & rode it about 5 minutes to get it hot, then came back & changed the oil & filter again.
              everything seemed fine. It was about 6pm by the time I got it finished & loaded, but I wanted to at least get the hell outta town
              today. I went about 120km & got a room, bike is still fine, I'll do a few hundred miles then change the oil again.

              След прекарана една седмица в Ереван, бях готов за тръгване. За късмет, всичко завърши благополучно и се срещнах с Левон в неделя сутринта, и получих частите. Той беше много приятен човек и много интересен събеседник. Работил е за Червения кръст във военни зони. Той е натрупал добри истории за разказване!
              С големи благодарности към него, го оставих да си почине, тъй като беше пътувал със самолет в продължение на цял ден.
              Взех такси до къщата на Варо и се заех с ремонта по мотора. Първо измих всичко старателно с нафта, в случай че някакви частици от лагера са останали, след което изпразних резервоара и маркучите, погледнах в маслената помпа и т.н.
              Не открих никакви частици, което е добре!
              Сглобих отново всичко, след което ме налегнаха притеснения. Дали не пропуснах нещо? Ами ако има и други повреди?
              Ами ако.... и т.н.
              Както и да е, майната му, или ще върви, или няма.
              Запалих го и го покарах около 5 минути за да загрее, след което се върнах и смених отново маслото и филтъра.
              Всичко изглеждаше наред. Беше вече около 6 часа вечерта когато привърших и натоварих багажа, но исках поне да излезна от града днес. Пропътувах около 120 км и си взех стая. Моторът засега е наред, ще мина още няколкостотин километра и пак ще сменя маслото.


              Levon, who brought me the parts from LA

              Левон, който ми донесе частите от Лос Анжелис



              Nik had found me a couple NOS rollers at a HD stealership. I also had a spare set from Jim, just in case....

              Ник ми беше намерил две NOS лагерчета от 'търгобирски' представител на HD. Имаше също и резервен комплект от Джим, за всеки случай....



              I went to the local garage operated gas station & got 2 liters of diesel

              Отидох до местната бензиностанция в гараж и купих 2 литра нафта



              I tried not to make too big of a mess....

              Опитах се да не правя голяма кочина....



              This had me worried for a bit, the one on the far right is the one that went bad, & the adjuster is up higher than the rest.
              I took it back apart, but everything looked ok, so maybe thats just how it is.

              Това малко ме разтревожи. Този най-вдясно е повредилият се и регулатора е по-нагоре от останалите.
              Разглобих го отново, но всичко изглежда наред, така че може би просто така трябва да бъде. [изглежда погрешка е прикачена предната снимка]




              Tiko, a local kid who was helping me work on the bike, whether I needed it or not! hahaha

              Тико - едно местно хлапе, което ми помагаше за ремонта, независимо дали ми трябваше помощ или не! хахаха


              Последно редактирано от sabin; 25-08-10, 15:24.

              Коментар


              • От: Близкия изток

                finally.......

                Най-накрая.......





                watch for cows....

                Оглеждайте се за крави....



                Gyumri, this town was almost levelled by an earthquake 22 years ago. Many people died, & its still being rebuilt.
                Most of the buildings are new.

                Гюмри - този град е бил почти изравнен със земята от земетресение преди 22 години. Много хора са загинали и все още текат възстановителни работи.
                Повечето от сградите са нови.








                It was a bit chilly in the morning, as I was over 7000feet hi

                Беше малко хладно сутринта, тъй като се намирам на над 2100 м. надморска височина.





                Последно редактирано от sabin; 25-08-10, 14:33.

                Коментар


                • От: Близкия изток

                  Im not in the affluent part of armenia now, heres a fence made from junk cars

                  Вече не се намирам в благоденстващата част на Армения. Това е ограда, направена от стари коли и части.





                  everyone has huge piles of hay, stocking up for the long winter coming soon

                  Всеки трупа огромни купи сено, запасявайки се за дългата зима, която се задава




                  I pass an army base, then the border.
                  it went pretty fast, considering I was in the middle of nowhere, at one of the smallest border crossings I have seen.
                  Not many tourists come thru here, they didnt know what to think, but were all very nice, & it didnt take that long.

                  Подминавам военна база, след което и границата.
                  Всичко стана много бързо, като се има предвид че се намирам по средата на нищото, в един от най-малките гранични пунктове, които съм виждал.
                  Оттук не минават много туристи и те бая ми се чудиха, но всички бяха много приятни и не отне много време.


                  Последно редактирано от sabin; 25-08-10, 14:25.

                  Коментар


                  • От: Близкия изток

                    after the border, road construction.
                    I hate road construction!

                    the villages in this part of georgia are different, many of the old houses have dirt roofs with grass growing, and many of them
                    are in ruins.

                    След границата, пътят е в ремонт.
                    Мразя пътните ремонти!

                    Населените места в тази част от Грузия са различни. Много от старите къщи имат калени покриви с растяща трева по тях и доста от къщите са разрушени.














                    it took me a minute to figure out these little bricks.

                    they keep the cows in pens during the winter, then they cut the mud/cow crap into bricks, & let it dry out during the summer (when the cows are wandering the roads)
                    they burn it for heat in the winter, theres no trees here, so no wood.
                    I bet it makes a tasty BBQ!

                    Отне ми известно време за да разбера за какво служат тези тухлички.

                    През зимата държат кравите в обори, след което нарязват сместа от кал и кравешки фъшкии на тухлички и я оставят да съхне през лятото (когато кравите блуждаят по пътищата).
                    Използват тези тухлички за отопление през зимата, тъй като тук няма дървета, и съответно дърва за горене.
                    Обзалагам се, че правят вкусно барбекю!


                    Последно редактирано от sabin; 25-08-10, 14:13.

                    Коментар


                    • От: Близкия изток

                      This is the Georgia I had been looking for, nice scenery, & no traffic. OK, the road sucked, but it got better....

                      it was mostly bad thru the towns. outside the towns it was finished.
                      It was very dusty, so they had this truck spreading water, to keep the dust down, & make it muddy. I prefer the dust....

                      Това е Грузията, която търсех. Красиви пейзажи и никакви коли. ОК, пътят е калпав, но и той се пооправи....

                      Беше предимно зле в населените места, но извън тях настилката беше завършена.
                      Беше много прашно, поради което пръскаха с вода от един камион за държат прахта на земята и да я разкалят. Аз лично предпочитам прахта....






                      they made a bridge over the river with this old train car. I wonder how they put it there?

                      Направили са мост над реката от този стар вагон. Чудя се как ли са го поставили там?



                      I went down this valley for many miles. it got deeper & deeper.

                      Пътувах през тази долина в продължение на много километри. Тя ставаше все по-дълбока и по-дълбока.



                      Последно редактирано от sabin; 25-08-10, 13:56.

                      Коментар


                      • От: Близкия изток

                        this castle was built in the 10-12th century. It is one of the coolest & biggest castles I have seen. it was awesome, pictures
                        dont do it justice.

                        Този замък е бил построен през 10-12 век. Това е един от най-яките и най-големите замъци, които съм виждал. Беше грандиозен, снимките просто не могат да предадат усещането.





                        if you notice, the 2 towers are different. In the 1200's Queen Tamar took a stone mason & his apprentice, & told em both to build a tower.
                        when they were done, the queen liked the apprentice's better, and the master jumped off of his & died.
                        Now THAT is taking things a little too far!

                        I climbed up to the castle to check it out.

                        Ако забелязвате, двете кули са различни. Около 1200-ната година царица Тамара наела каменозидар и неговия чирак, и им поръчала и на двамата да построят по една кула. Когато приключили, царицата харесала повече кулата на чирака, а майсторът се самоубил като скочил от своята кула.
                        Ето ТОВА е вземане на нещата прекалено сериозно!

                        Покатерих се до замъка, за да го разгледам.






                        the trail up was a bit rough

                        Пътеката нагоре беше малко неравна



                        this little guy greeted me on the way

                        Този симпатяга ме посрещна по пътя






















                        Последно редактирано от sabin; 25-08-10, 13:45.

                        Коментар


                        • От: Близкия изток

                          from there, its 16km down a dead end road to Vardzia.
                          this was a cave city with over 600 rooms, several churches, 25 wine cellars, all handmade in the rocks.
                          in 1283 an earthquake hit, & split the city, about 1/2 the rooms went tumbling down.
                          they kept working on it, but soon after it was sacked by the persians, & pretty much abandoned.
                          theres still a small monestary working here now. the road was of course.... under construction!
                          the first 1/2 was ok tho.

                          this old building was a persian slave market

                          Оттук нататък са 16 км по път без изход към Вардзия.
                          Това е пещерен град с над 600 стаи, няколко църкви, 25 винарски изби, целият ръчно издълбан в скалите.
                          През 1283 го поразява земетресение и го разцепва на две, като половината стаи се срутват.
                          Те продължават да работят по него, но скоро след това е ограбен от персийците и почти изоставен.
                          Има един малък манастир, който все още функционира. Пътят, разбира се, беше ... в ремонт!
                          Първата половина от него беше ок, все пак.

                          Тази стара сграда е била персийско тържище за роби












                          Последно редактирано от sabin; 25-08-10, 13:30.

                          Коментар


                          • От: Близкия изток

                            Vardzia

                            Вардзия

































                            Последно редактирано от sabin; 25-08-10, 13:18.

                            Коментар


                            • От: Близкия изток

                              at the bottom, I met the head pope (in white)
                              he handed another guy his beer before posing for the pic. the other priest is holding 2 beers

                              The head pope was real nice, we sort of talked for a little bit, asking where I was from, etc.
                              Then he blessed me by doing the sign of the cross with his cross, then had me kiss the cross, then he kissed the cross.

                              So I have that going for me now.
                              I wanted him to bless the bike, but wasnt sure how to ask him that!

                              He asked me to send him this pic, so I gave him my email address. I asked if he had wifi in his cave.....

                              На снимката по-долу се срещнах с главния поп (в бяло)
                              Той си подаде бирата на един друг човек, преди да позира за снимката. Другият свещеник държи две бири

                              Главният поп се държа много приятно и даже малко си поговорихме, той ме пита откъде съм и т.н.
                              После ме благослови като направи кръст с неговия кръст и ми даде да целуна кръста, а после и той целуна кръста.

                              Така че, вече съм благословен.
                              Исках да благослови мотора, но не бях сигурен как да го помоля за това!

                              Той ме помоли да му изпратя тази снимка, така че му дадох моя е-мейл адрес. Питах го дали има безжичен интернет в неговата пещера.....


                              Последно редактирано от sabin; 25-08-10, 17:20.

                              Коментар


                              • От: Близкия изток

                                Дъг преспа в Догубаязит. Сигурно днес ще снима пак Арарат този път от към Турция.
                                Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
                                Златомир Попов - Forry

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X