Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Пътят до коприната. С мотор по Pamir highway – М41 или Motosynthesis.

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Пътят до коприната. С мотор по Pamir highway – М41 или Motosynthesis.

    Днес едва ли ще може да стигне Исфахан. От там, където е сега в момента Димо до Исфахан има над 600 км... Но пък ако е решил твърдо... След това вече на път към Туркменистан ще трябва да прекосява пустинята.
    Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
    Златомир Попов - Forry

    Коментар


    • От: Пътят до коприната. С мотор по Pamir highway – М41 или Motosynthesis.

      Супер снимки!
      LZ1ZAH

      Коментар


      • От: Пътят до коприната. С мотор по Pamir highway – М41 или Motosynthesis.

        Здравейте
        Спрях на сянка за вода и намерих интернет клуб - Юра
        Не знам в кой град съм точно, но пътувам на юг ... Всичко е наред засега. Влязох бързо и лесно в Иран и чух поне пет пъти Welcome то Иран. После в Урмя започна някакъв бесен трафик и бутаница, докато едно пежо 305 в крайна сметка ме спря.
        От него слезе възрастен май и на прекрасен английски каза: Аз съм преподавател в университет. Живях на запад 12 години. Можете да разчитате на мен за всичко. От какво имате нужда ?
        Аз казах простичко "къмпинг" и той ме отведе в централния парк на града.
        Не знам как да го опиша. Все едно 1ви май в борисовата градина. Народ, въртележки, печена царевица, печени яйца, наргилета... Абе нещо не мога ей така да си опъна палатката. Ходих наляво, надясно и накрая намерих къмпиралите 20 метра в ляво, но пак на самата алея. Десетина палатки. Семейства с по две -три деца. Свалих си аз багажа и отидох да разпъна и се почна. Целия тоя народ по алеята се струпа да гледа и да "помага". В началото се усмихвах, усмихвах обаче два пъти чух " И love You" от разни зализани момченца с прически Елвис и ми писна. Окончателно, когато един се яхна на мотора и взе да "дава газ", докато си разпъвах палатката. Свалих го много бързо и всички чуха истинска българска реч, цветно да се лее из центъра на Урумие. Разбра ме прекрасно. Дойде друг англоговорящ инженер на помощ, каза ми вълшебната дума "Боро" и се поуспокои работата. Мечтаех за чаршаф с които да завия мотора. Всъщност се разотидоха напълно чак когато си влязох в палатката. Истината е, че тук наистина в центъра на градовете се спи.Без пари. Има туристическа полиция и войници, които 24 часа бдят над почиващите. За мен е странно но това е факт. Друг къмпинг - няма. Има тоалетни и вода. Сутринта съседите ми от ляво ужасно настояваха да закуся с тях и аз отидох чак след като детенцето ми донесе намазан с крема сирене и орехи хляб в моята палатка. Човека е от Есфахан работи в газова компания, жена му-учителка. Взели една седмица отпуск и си пътуват с децата. Спят по този начин във всеки град по пътя. Вероятно ако разпъвам след 12:00 интереса ще е по-малък, но иначе - не бих повторил Или поне не без чаршаф за мотора ...

        Поздрави на всички.

        Бойко споко, и аз не можах да си вдигна мотора. Лачо ми помогна. Обаче поне сега знам и затова НЕ падам И, Получих ви СМС-а късно …


        Zdraveite

        Spriah na sianka za voda i namerih internet klub - Ura
        Ne znam v koi grad sam tochno, no patuvam na iug ...
        Vsichko e nared zasega. Vliazoh barzo i lesno v Iran i chuh pone pet pati Welcome to Iran.
        Posle v Urmia zpochna niakakav besen trafik i butanica, dokato edno pejo 305 v krajna smetka me spria.
        Ot nego sleze vyzrasten maj i na prekrasen anglijski kaza:
        Az sym prepodavatel v universitet. Jiviah na zapad 12 godini. Mojete da razchitate na men za vsichko. Ot kakvo imate nujda ?
        Az kazah prostichko "kamping" i toj me otvede v centralnia park na grada.
        Ne znam kak da go opisha. Vse edno 1vi mai v borisovata gradina. Narod, vartelejki, pechena carevica, pecheni iajca, nargileta... Abe neshto ne moga ei taka da si opana palatkata. Hodih naliavo, nadiasno i nakaraia namerih kampiralite 20 metra v liavo, no pak na samata aleia.
        Desettina palatki. Semeistva s po dve -tri deca. Svalih si az bagaja i otidoh da razpana i se pochna. Celia toia narod po aleiata se strupa da gleda i da "pomaga". V nachaloto se usmihvah, usmihvah obache dva pati chuh " I love You" ot razni zalizani
        momchenca s pricheski Elvis i mi pisna. Okonchatelno, kogato edin se iahna na motora i vze da "dava gaz", dokato si razpavah palatkata. Svalih go mnogo barzo i vsichki chuha istinska balgarska rech, cvetno da se lee iz centara na Urumie. Razbra me prekrasno. Doide drug anglogovoriasht injener na pomosht, kaza mi valshebnata duma "Boro" i se pouspokoi rabotata. Mechtaeh za charshaf s koito da zavia motora. Vsashtnost se razotidoha napalno chak kogato si vliazoh v palatkata.

        Istinata e, che tuk naistina v centara na gradovete se spi.Bez pari. Ima turisticheska policia i voinici, koito 24 chasa bdiat nad pochivashtite. Za men e stranno no tova e fakt. Drug kamping - niama. Ima toaletni i voda. Sutrinta sasedite mi ot liavo ujasno nastoiavaha da zakusia s tiah i az otidoh chak sled kato detenceto mi donese namazan s krema sirene i orehi hliab v moiata palatka. Choveka e ot Esfahan raboti v gazova kompania, jena mu-uchitelka. Vzeli edna sedmica otpusk i si patuvat s decata. Spiat po tozi nachin vav vseki grad po patia. Veroiatno ako razpavam sled 12:00 interesa shte e po-malak, no inache - ne bih povtoril Ili pone ne bez charshaf za motora ...

        Pozdravi na vsichki.

        Boiko spoko, i az ne mojah da si vdigna motora. Lacho mi pomogna. Obache pone sega znam i zatova NE padam J Poluchih vi SMS-a kasno …
        Последно редактирано от Peppy; 28-06-10, 19:38.
        ______2
        Е = MZ

        Коментар


        • От: Пътят до коприната. С мотор по Pamir highway – М41 или Motosynthesis.

          В град Саггез /Saqqez/ си. Следим те следим - неотстъпно.
          Последно редактирано от Nik Nikolov; 28-06-10, 16:05.
          Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

          Коментар


          • От: Пътят до коприната. С мотор по Pamir highway – М41 или Motosynthesis.

            Първоначално публикуван от Nik Nikolov Преглед на мнение
            В град Саггез си. Следим те следим - неотстъпно.
            По-скоро Саккез... или кой-знае как се казва...
            edoors.bg- Джаджи за врати и врати

            Коментар


            • От: Пътят до коприната. С мотор по Pamir highway – М41 или Motosynthesis.

              Много смешно. Аз не знам, вие знаете
              Обаче ъплоада работи ... три снимкчици от днес подарък и се яхвам надолу. Тук не ми се остава.





              Последно редактирано от Peppy; 28-06-10, 19:41.
              ______2
              Е = MZ

              Коментар


              • От: Пътят до коприната. С мотор по Pamir highway – М41 или Motosynthesis.

                Първоначално публикуван от Димо Преглед на мнение
                ........Ne znam v koi grad sam tochno, no patuvam na iug ...
                Димо, честото влизане в Иран!
                Ако продължиш доста на юг и опреш в голяма вода, да знаеш, че е Персийския залив.

                Я кажи, бензина в Иран колко струва към днешна дата,
                и свободно ли зареждаш или ти дадоха някаква карта на границата?

                Поздрави от цялото домочадие!

                П.П. Защо даваш на трима иранци да ти сменят гумата

                Коментар


                • От: Пътят до коприната. С мотор по Pamir highway – М41 или Motosynthesis.

                  Днеа заредих. 20 литра - 80 000 реала (8 Евро)
                  Не ми дадоха никаква карта на границата. Местните имат и плащат каквото пише на колонката. На мен ми смятат отделно.
                  А на колонката срещу 20 литра пишеше 20 000 реала ( 2 Евро) !!!

                  Румба, тази гума не е моя Свалихме парчетата от натрошения лагер. Мушнаха оста и продължиха ... предполагам до другия завой..


                  Dnes zaredih. 20 litra - 80 000 reala (8 evro)
                  Ne mi dadoha nikakva karta na granicata. Mestnite imat i plashtat kakwoto pishe na kolonkata. Na men mi go smiatat otdelno.
                  A na kolonkata sreshtu 20 litra pisheshe - 20 000 reala( 2 evro) !!!

                  Rumba, tazi guma ne e moia
                  Svalihme parchetata ot natroshenia lager. Mushnaha osta i prodaljiha ... predpolagam do drugia zavoi ..
                  Последно редактирано от Peppy; 28-06-10, 19:46.
                  ______2
                  Е = MZ

                  Коментар


                  • От: Пътят до коприната. С мотор по Pamir highway – М41 или Motosynthesis.

                    Първоначално публикуван от Воден дух Преглед на мнение
                    Страхотни снимки.Успешно прибиране в БГ.На Димо хубав и безавариен път и късмет.Апропо с какво се правят тези хубави снимки? Още веднъж успех!
                    В темата за подготовката на пътуването има снимки с техниката за снимане.
                    BMW F800GS

                    Коментар


                    • От: Пътят до коприната. С мотор по Pamir highway – М41 или Motosynthesis.

                      Абе, Димо, брадясал си като некой талибан. Иначе всеки, бил в Иран, разправя за гостоприемството на местните, готини хора са май. Айде, късмета да не те напуска и чакам снимка от оня горящ газов кратер.
                      LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
                      www.ADV-Bulgaria.com

                      Коментар


                      • От: Пътят до коприната. С мотор по Pamir highway – М41 или Motosynthesis.

                        Ние сме в Памуккале. Димо , добре правиш , че не падаш и продължавай все така! Сега вече не мога да помагам, но не мога и да досаждам .

                        Коментар


                        • От: Пътят до коприната. С мотор по Pamir highway – М41 или Motosynthesis.

                          Тръгнах без никакви очаквания, но в момента съм екзалтиран, на където и да тръгнем изкача някаква забележителност. Днес съвсем случайно решихме да се отбием на 9км от пътя до Termessos древен римски град невероятно запазен и зашеметяващо голям, разглеждахме го 3 часа.
                          До преди малко си киснах каквото имам за киснене в топлите извори на Памук кале, оказа се че пускат 24ч. и нощем няма никой бях си само аз и цамбурках където ми хареса, резултата е този:

                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:pam.JPG
Прегледи:1
Размер:277.6 КБ
ID:5188942

                          Част от Termessos повече за него като се върна.

                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:pam%20%281%29.JPG
Прегледи:1
Размер:243.1 КБ
ID:5188943

                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:pam%20%282%29.JPG
Прегледи:1
Размер:260.4 КБ
ID:5188944

                          Пожелавам го на всеки

                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:pam%20%283%29.JPG
Прегледи:1
Размер:112.8 КБ
ID:5188945

                          Коментар


                          • От: Пътят до коприната. С мотор по Pamir highway – М41 или Motosynthesis.

                            Днес се надпреварвате със супер снимки.
                            Благодаря!
                            Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

                            Коментар


                            • От: Пътят до коприната. С мотор по Pamir highway – М41 или Motosynthesis.

                              На кого да досаждаш бе Лъчо, на теб едва ти се чува гласа
                              Яворе чудни снимки, ама онази, дето си легнал сам в памука не я виждам
                              Момчета жалко, че не продължихме заедно насам. Идват ми много смешки наум ...ама - като се видим.

                              Иранците са мили и добри хора. Много мили и много добри.
                              Всички искат да ми помогнат. Но аз не бедствам.

                              Вече е много весело. Научих някои думи на Фарси.
                              Много млади хора тук учат английски и са ужасно любопитни.
                              България не е много популярна по тези места. Интересно е, че инициативата в разговора е на жената, обаче след като той вече е започнал.
                              Искат да видят снимка на жена ми, децата ми ..
                              Разказват, че има ограничения, които им тежат понеже не са женени още ..
                              Пък аз им викам : Ми то и при нас има ограничения. Ето аз примерно не мога да имам 4 жени

                              П.П.
                              Пепи, благодаря ти за превода. Когато мога, ще кирилизирам сам.
                              Последно редактирано от Венцислав Петров; 29-06-10, 10:58.
                              ______2
                              Е = MZ

                              Коментар


                              • От: Пътят до коприната. С мотор по Pamir highway – М41 или Motosynthesis.

                                Много хубави ботуши, ама ги сваляй от време на време ) Откъде си ги взел? Димо сори, че не дойдох на изпращането, но излезе един ангажимент. Моторът слуша ли? Поздрави от всички и лек път.
                                Последно редактирано от viki terzieva; 29-06-10, 15:46.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X