Обява

Свий
Няма добавени обяви.

София-Кейп Таун

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: София-Кейп Таун

    Eто малко обещани снимки.

    От Сахара с един от най-бързите конвои



    До Нил, малко преди Луксор





    Един фараон



    Малко ни е топличко тук, но навсякъде съм с очилата на Янко, за което съм му безкрайно признателен





    И малко египетско настроение от Карнак















    и накрая от Асуан. Това е на другия бряг на Нил



    След няколко дни няма да имаме вече интернет, но при първа възможност пак ще пуснем снимки.
    Последно редактирано от boiko73; 12-06-10, 23:07.

    Коментар


    • От: София-Кейп Таун

      Еее Бойко, тази последната ... Браво. Страшен цвят.
      Пиши докато си на линия - време за връзка ?
      ______2
      Е = MZ

      Коментар


      • От: София-Кейп Таун

        И мен ме учуди как стана, но може би защото беше срещу слънцето. Ама и на живо са почти такива цветовете. От понеделник живот и здраве сме към Судан и там поне две седмици няма да имаме интернет. Ще разчитаме на сателитния за връзка, докато има батерия, че нямам контакти в палатката. И естествено СПОТ брадъра ще ни издава къде сме. Не знам какво ще стане, когато измислят СПОТ с камера, ама наистина ще е като в Биг Брадър.

        Коментар


        • От: София-Кейп Таун

          По-горе предложих време за сат сесии 12:00 GMT всяка сряда.
          Вие сте GMT +2 за мен най-далечната точка ще е GMT + 6.
          Пиши как ти се струва или дай друго предложение.
          ______2
          Е = MZ

          Коментар


          • От: София-Кейп Таун

            Не знам, но вечер ще е по-добре. Ние поне в Судан ще караме от доста рано до обяд и после ще се крием някъде от жегата. Гледам, че гори има много Ти кажи като прецениш спрямо часовата разлика. Ние почти по целия маршрут сме същото време като в България.

            Коментар


            • От: София-Кейп Таун

              18:00 при вас, за мен ще е 22:00.
              Последно - всяка сряда - 14:00 GMT(+/-10min) ?
              ______2
              Е = MZ

              Коментар


              • От: София-Кейп Таун

                За разлика от влизането в Египет на пристанище Нувейба,където през цялото време за нас се грижеха от "Туристическа полиция" и това ни струваше 3 часа(очквахме поне 5 часа формалности),то тук в Асуан ходенето по институциите,а именно "Traffic Court"-мястото на което представяш временната египетска книжка и паспорт за да удостовериш, че нямаш нарушения,глоби,катастрофи и т.н.,отне ни точно половин час и 25 EGP(1 USD=5,66 EGP).Следващата инстанция беше "Traffic Police"(наш КАТ),като и лудницата и врявата,която цареше вътре беше идентична,като при нас.Тук върнахме номерата(временните) и книжките(временните),като тук не се плаща нищо.От тук директно отидохме до превозващата компания от кято си закупихме билети(бяха останали само за палубата).Това,което трябва да се направи утре на пристанището е товаренето на моторите и митница,която обаче вече е формалност при тази свършена днес работа.Това всичкото ни отне 1ч и 20 мин.,при все,че очаквахме поне 3 часа.Много сме щастливи,че сме "вътре",защото от вчера ни казваха как баржата е пълна с карго и едва ли ще има място за нас,съответно всички "гемии" ни бяха потънали и вече се виждахме как стоим и се пържим на 42 градуса цели 9 дена още.Слава Богу,с любезното съдействие на шефа на настаняването на фери-то и баржата,всичко се разви както трябва и то без да платим нищо допълнително,чак се изненадахме с Бойко.

                @Димо-ОК, нека да се разберем за всяка сряда 14 GMT,както ти предлагаш,но имай предвид,че ние започваме да губим ориентация за това какъв ден е,а предполагам,че това ще се случи много скоро и с теб.


                Поздрави,
                Последно редактирано от boiko73; 13-06-10, 16:33.
                търся си подписа....

                Коментар


                • От: София-Кейп Таун

                  E то щом,ще ползвате фери работата е ясна,ама аз пак да питам.Е немат ли сухопътен граничен пункт тези държави?
                  Успех в начинанието и от Канада!
                  Последно редактирано от Мони; 13-06-10, 15:09. Причина: грешен правопис и нецензурни епитети

                  Коментар


                  • От: София-Кейп Таун

                    Първоначално публикуван от kkcbr Преглед на мнение
                    E то щом,ще ползвате фери работата е ясна,ама аз пак да питам.Е немат ли сухопътен граничен пункт тия тарамбуки.
                    Успех в начинанието и от Канада!
                    Не,нямат!
                    Всъщност имат,но там е затворено за туристи.Единият начин е Асуан-Вади Халфа,а другия фери от Саудитска Арабия-Порт Судан.
                    търся си подписа....

                    Коментар


                    • От: София-Кейп Таун

                      Ще ви пратя телефона си и ще оставям Иридиума включен, да звъните ако трябва да се предават съобщения.
                      Show must go on!
                      LZ1VES

                      Коментар


                      • От: София-Кейп Таун

                        Първоначално публикуван от Веско Преглед на мнение
                        Ще ви пратя телефона си и ще оставям Иридиума включен, да звъните ако трябва да се предават съобщения.
                        Това ме подсети за предложението на NIKSD. Та както казва Мечо Пух, за гърненцата с мед - два телефона на "послушване", са по-добре от един:
                        Първоначално публикуван от NIKSD Преглед на мнение
                        ... Бях чел някъде за проблеми при свързване на Iridium телефони с Български номера. На лични съм пратил на Мони и Вили Терзиева нашия Iridium телефонен номер /дано не е късно/. Минаваме на подслушване 24/7 докато не дадете отбой. Спя с телефона, тетрадка и химикал. Разликата с България е 10 часа. Говорим Английски, Български, Руския го разбираме, преводач от Испански намираме за 8-10 минути. Имаме сторици минути предплатени на Iridium. Ако сте на късо с минутите, звъннете да се разберем с едно изречение как да ви се обадим и затворете. Ние ще звъним обратно и после ще препредаваме информацията. Май Iridium плаща само този който търси. Гадно е да ти свършват минутите по средата на нищото /от опит го казвам/. Успех в начинанието!!!
                        Land Rover Discovery I; Jeep Wrangler 4.0; Jeep Grand Cherokee 5.2.
                        Honda Transalp XL600V; Suzuki DR-Z400; BMW F800GS.

                        Коментар


                        • От: София-Кейп Таун

                          Размърдаха се стрелките на СПОТ - а. Точно в 9.00.
                          Вероятно сега се борят с администрация.
                          С каква ли скорост се движи таз ГИМИЯ - наречена Феррибоат ? 15 км.час ?
                          Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

                          Коментар


                          • От: София-Кейп Таун

                            Ник, от тук нататък пътя и скоростта се мерят в часове и дни, а не в километри в час
                            Гледам, че вече са на кея и вероятно са започнали товаренето на баржата.
                            Товарене на ферибот в Африка- най-доброто практическо занятие по "Теория на хаоса"
                            There is no dark side of the moon really. As a matter of fact it's all dark.
                            No wahalla.

                            Коментар


                            • От: София-Кейп Таун

                              Камила в лодка Улазя или не Улазя ??
                              11:04 - египетската логистика продължава.
                              Единственото сигурно нещо е, че парахода потегля днес, по някое време !
                              Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

                              Коментар


                              • От: София-Кейп Таун

                                Качиха моторите изглежда, и пак се върнаха на брега.
                                Във всеки случай имаме точка във водата и сега отново точки на брега. 13.13 мин.
                                Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X