Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Българин прави околосветско пътешествие с мотор

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    До: Българин прави околосветско пътешествие с мотор

    Първоначално публикуван от viki terzieva Преглед на мнение
    Аз също съм от тези, които не виждат заветната червена точица и затова имам въпроси:
    Как е стигнал до там и откъде е минал
    Какъв е този челен удар с камион
    Надявам се скоро да гледаме снимки от Япония
    Ами..., значи от Чита тръгна все покраи транссибирската жп линия по някакви невзрачни пътища които дори не са отбелязани на картата, но се виждат през Google Earth, явно са без асвалтово покритие и с множство камъни по тях.
    Първия ден след Чита измина повече от 600км, но в следващите 2-3 дни минаваше по 200-300км, сигурно там са били и най-лошите "пътища".
    И така с ежедневно каране стигна да гр.Биробиджан, където е отстранявал в продължение на няколко дни аварии по мотоциклета от падания и някакъв сблъсък с камион за който няма подробности.
    След това продължи през Хабаровск, където е сменял масло и ето го сега във Владивосток.
    Очакваме с нетърпение нови пътеписи с повече подробности и включване от Владивосток.

    П.П
    Ами аз докато съм писал тои вече писал на сайта.

    Ще си позволя да прехвърля цитат:

    Здравейте, симпатяги! Дръжте се да не паднете - батко ви е във Владивосток! Влади-Фрикин'-Восток, бейбита! Краят на прекрасния континент Евразия, който се оказа един много голям остров, на който повечето от нас са стъпили - някои за дълго, други не толкова, щото Япония е отсреща и почти се вижда, ако имаш достатъчно добро въображение, а ако имам и невероятния късмет да успея да се оправя със всички документи преди да ми е изтекла руската виза - другата седмица съм там! Съвсем сам с няколко милиона японки! Йессссс! А, и 'свен т'ва, може би не е сега моментът да ви го казвам, но вие всички сте с главите надолу! За к'во мислите, че ви казвам да се държите! Рок-ен-фрикин-роооооол!
    Последно редактирано от К.Наков; 08-10-09, 11:07. Причина: Допълване на информация

    Коментар


    • #62
      До: Българин прави околосветско пътешествие с мотор

      Браво, наистина!!!

      За бирата няма проблем, доста съм изненадан, ако трябва да си призная
      Per aspera ad astra.

      Коментар


      • #63
        До: Българин прави околосветско пътешествие с мотор

        Първоначално публикуван от nakovk Преглед на мнение

        П.П
        Ами аз докато съм писал тои вече писал на сайта.

        Ще си позволя да прехвърля цитат:

        Здравейте, симпатяги! Дръжте се да не паднете - батко ви е във Владивосток! Влади-Фрикин'-Восток, бейбита! Краят на прекрасния континент Евразия, който се оказа един много голям остров, на който повечето от нас са стъпили - някои за дълго, други не толкова, щото Япония е отсреща и почти се вижда, ако имаш достатъчно добро въображение, а ако имам и невероятния късмет да успея да се оправя със всички документи преди да ми е изтекла руската виза - другата седмица съм там! Съвсем сам с няколко милиона японки! Йессссс! А, и 'свен т'ва, може би не е сега моментът да ви го казвам, но вие всички сте с главите надолу! За к'во мислите, че ви казвам да се държите! Рок-ен-фрикин-роооооол!
        И продължението
        До тук от последното ми включване - пътят беше тежък и се случиха един куп неща, които няма да разказвам подробно - не искам да ви развалям кефа от разказите, когато успея да ги допиша. Не ми се ще да казвам, че най-трудното е минало, 'щото не дай Боже нещо ново веднага ще ми се изтресе на главата, както се случва напоследък всеки път, като го кажа. Накратко - оставах с полу-замръзнала палатка, преспивах в обикновен гараж, блъсна ме камион, колко пъти изпусках мотора се отказах да броя отдавна, трошиха, гънаха, губеха се и се късаха се разни неща, които съответно заварявахме, изправяхме, намирахме и заменяхме, запознах се с един милион интересни хора по пътя и срещнах "стари" приятели, с които се запознах в Монголия. Във "Владик" - краят на света - ме посрещна мото-шефът на края на света, руският пътешественик Синус, и вчера до късно ме развежда по града, който е невероятно прекрасен, прилича и на Бургас и на Варна и ако ви кажа, че ми се насълзяват очите от факта няма да ми повярвате - ко'д се пра'и, нусталгиъ. Пфу. Ениуей. Забра'их к'о щях да кажа. Ъъъ... А! Япония. Япония ми е тука, ако мога така да се изразя, "до гъза" - съвсем близо, и проблемът, с който се сблъсквам за пореден път е, че визата ми изтича и имам два дни да си оправя документите за феррито, което се оказа егахси трудното - що'т ко не успея - не'нам к'во ще стане! Ужас! Готиното е, че сега преди малко видях една карта, и така кат' гледам - Япония е още малко по-на-юг! Ура! Поздрави и прегръдки на цялата банда, липсвъчи ми, колкото и да не искам да си го призная;P Аре от мен!

        Коментар


        • #64
          До: Българин прави околосветско пътешествие с мотор



          За тези, които не виждат ...
          Път без препятствия обикновено не води до никъде.

          Коментар


          • #65
            До: Българин прави околосветско пътешествие с мотор

            Ето темата за Коста във мото форума на Владивосток: http://sinus.vl.ru/forum/showt-hread...538#post391538

            и малко статистика от сайта на Джовката:

            2009-10-10 ЕВРАЗИЯ - статистика Созопол - Владивосток - 111 дни
            * 8 часови пояса
            * 22 520 км
            * 961 км - най-много за 1 ден - 08.08.2009 Almaty - Aksu Ajuly
            * 58 км/ч средна скорост
            * 115 км/ч максимална скорост (поддържана)
            * 16 дни 6 часа 30 мин - чисто пропътувано време
            * 14 часа 43 мин - най-много чисто пропътувани часове за 1 ден - 26.08.2009 Канск-Иркутск
            * 35 дни без качване на мотора
            * 1 350 л бензин
            * 3 смени на масло

            Коментар


            • #66
              До: Българин прави околосветско пътешествие с мотор

              6/100 среден разход на мотора. Не знам 1500 кубика ли му е мотора, или е по-малкият Драфтър-800. Никъде не е написал...
              Бавно се движи, но това са си негови предпочитания. В смисъл, не че кара бавно, а прекалено дълго се заседява на разни места. Следя му сайта с интерес.
              Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
              Златомир Попов - Forry

              Коментар


              • #67
                До: Българин прави околосветско пътешествие с мотор

                800 сс му е мотора, освен ако не го е сменил в последния момент
                Alvanovo motors - Сам съм си клуб, сам съм си президент!
                Yamaha XJ 900 F, Yamaha FJ 1200, Suzuki GSX 1100 F
                Fiat Grande Punto 1.4, Volvo 460 1.7 T, BMW 523i

                Коментар


                • #68
                  До: Българин прави околосветско пътешествие с мотор

                  Коментар от Сайта :

                  Знам, че ще предизвикам завист у хиляди, дори милиони фенки, но... Днес сутринта получих обаждане от Негово Височайше Пътественичеств-о г-н Коста Атанасов Джоуви с много хубави пожелания за рождения ден След 2 дни игра на нерви с митничарите - Скитник е качен на ферибота и очаква заминаването си за острова, на който Коста ще е съвсем сам с хиляди, дори милиони японки! Успех! Скитник кара по вода!

                  Коментар


                  • #69
                    До: Българин прави околосветско пътешествие с мотор

                    2009-10-14 ЯПОНИЯ
                    Здрасти, бейбита! Днес колелата на Скитник стъпиха на Японска земя.
                    Всичко е наред, но ще ми трябва малко време да се освестя тук,
                    преди да напиша нещо повече - просто все още съм прекалено ошашавен.

                    Коментар


                    • #70
                      До: Българин прави околосветско пътешествие с мотор

                      Последно включване на убавеца:

                      Коничи уа, бейбита! Никак не ми оставя време да се освестя съвсем, но вече започвам наистина да схващам, че съвсем наистина съм в Япония, не само с двата крака, а и с двете колела. След оправянето на митническите формалности, което беше невероятно пр...осто (от японската страна, а от руска - около дванайсет страници пътеписи), но бавно, защото едно японско момиче трябваше да набере около сто грама английски текст, се отправих към Нагано, където ме посрещнаха Хиро и Мидори - приятели на Шигеру, за който знаете от разказите за Казахстан. През общи приятели тук дойде и Тифани (англичанката, която обикаля с мотора си по Евразия, и с която се засичах в Казахстан, Монголия, Русия), и утре ще ходим да гледаме как се къпят някакви маймуни. Как се къпят маймуни вече съм виждал в Русия, но тогава беше студено, повечето бяха пили и ни е простено. Предполагам, че не става въпрос за същото. Почти свикнах с лявото движение. Идея си нямам кой къде е с предимство все още де, все се каня да питам някого и забравям. Тук има шантави дървета - точно като по снимките, дето съм виждал от Япония. Може би в това няма нищо странно. Друго - за първи път ядох суши - както се изразиха едни южно-африканци, това е правилната страна да го опиташ. За огромно мое учудване, въпреки че винаги бих предпочел някаква сготвена риба, която дори да бъде ,по възможност, пиле, сушито се оказа брутално и се натъпках със сурова риба до откат. Чувствам се като пълен пеликан. Гра-а-а! До къде бях стигнал. А, да - до Япония. Мхъ-хъ-хъ. Без карта да се кара тук е трудно - не мога да чета никоя от трите азбуки с по не-знам-си-колко-хиляди йероглифа, но за щастие на повечето табели има имената на градовете и на английски - специално за тези, които са направили труда да запомнят имената на градовете, където отиват, в чиито редове аз определено не влизам. Друго... Да, скъпо е - ужасно скъпо, и се налага да карам по не-платените пътища, които са безплатни, защото за тях не се плаща, но АДСКИ бавни, защото тук няма такова понятие като междуградски път - цялото нещо е един голям град, честно! Лудница. В момента се намирам в Киото, след като заедно с Тифани се добираме до тук - цели петстотин-шестотин километра от Нагано - в продължение на цели два дни - единият от които замръзвахме в палатките си в планината, а втория беше приятно топло на брега на едно голямо езеро. Всичко е адски интересно и различно - хората, местата, природата, храната... много е яко. Наистина. Поздрави от тук - Коста

                      ---

                      Привет отново, бейбита! Този път няма да ви спамя с моите си аматьорски приключения, а ще ви метна линк към страницата на един истински пътешественик - Владимир "Snooper " Донков, изключително близък мой приятел и невероятен фотограф (вижт...е последните снимки тук: http://www.verticalshot.com/en/gdetail/pid/16 ) , който започва своето приключение. Пътешествието му се казва Vertical Africa не защото Африка е продълговата, а защото той смята да я прекоси от горе до долу за десетина месеца с интернационален екип от пичове - катерачи, които също като него в предишния си живот са били планински кози, които са умрели от естествена смърт, именно защото са били професионални планински кози, а не обикновени кози, които са се опитвали да се катерят, и съответно са се отдалечавали в посока от планински връх към планинска основа с утихващо, но дълго отекващо между скалните масиви "М-е-е-е-е-е-е-е-е...."
                      Защо ви пиша - щото Влади си е направил собствена група във Фейсбук, баш кат' Вътрешно Горене - и ако искате да получавате готини новини за друго готино пътуване, запишете се във фейсбук групатаVertical Africa на адрес:
                      http://www.facebook.com/pages/Vertic...a/161279396575
                      Ride to arrive.

                      Коментар


                      • #71
                        До: Българин прави околосветско пътешествие с мотор

                        Шогунът
                        Прикачени файлове
                        Ride to arrive.

                        Коментар


                        • #72
                          До: Българин прави околосветско пътешествие с мотор

                          Oт три дни сайта на Коста не се отваря. Последните пътеписи бяха все още от Улан Батор.
                          Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
                          Златомир Попов - Forry

                          Коментар


                          • #73
                            До: Българин прави околосветско пътешествие с мотор

                            Сутринта се отваряше, но няма новини.

                            GPS-а не показва да се движи и текущото местоположение.
                            Предполагам, че ако работи през GPRS в Япония отдавна не поддържат
                            такъв протокол.

                            Коментар


                            • #74
                              До: Българин прави околосветско пътешествие с мотор

                              И при мен не се отваря.
                              Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

                              Коментар


                              • #75
                                До: Българин прави околосветско пътешествие с мотор

                                Преди малко Коста писа в Facebook.
                                На около 60км преди Токио е, подгизнал от дъжд, но както всички знаем
                                повелителят на облаците не го плаши това

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X