Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Българин прави околосветско пътешествие с мотор

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    До: Българин прави околосветско пътешествие с мотор

    Значи от сайта му можеш да гледаш онлайн през неговата камера,ако това е така някой ще даде ли линк
    [B]Honda 450R
    Kawasaki 450R -продава се!
    Range Rover Sport 2.7 stormer ;)[/B]

    Коментар


    • #32
      До: Българин прави околосветско пътешествие с мотор

      Първоначално публикуван от juST Преглед на мнение
      Значи от сайта му можеш да гледаш онлайн през неговата камера,ако това е така някой ще даде ли линк
      Едва ли това е възможно...
      Камера, закрепена на мотора за директно излъчване няма.
      На мотора си има само GPS предавател.
      Камера има, но в багажа си и снима където му се стори интересно
      .

      Коментар


      • #33
        До: Българин прави околосветско пътешествие с мотор

        Първоначално публикуван от AHATEMA Преглед на мнение
        Може ли да се следи на живо от камерата на мотора ?
        Първоначално публикуван от juST Преглед на мнение
        Значи от сайта му можеш да гледаш онлайн през неговата камера,ако това е така някой ще даде ли линк
        Следващият, който зададе подобен въпрос, означаващ единствен и само, че не е прочел нито първата страница, нито дори последните 5 мнения, ще получи картон за спам!
        Последно редактирано от giorgio; 06-09-09, 14:18.
        Land Rover Discovery I; Jeep Wrangler 4.0; Jeep Grand Cherokee 5.2.
        Honda Transalp XL600V; Suzuki DR-Z400; BMW F800GS.

        Коментар


        • #34
          До: Българин прави околосветско пътешествие с мотор

          Димо на 03.09 тук в темата е писал че Коста влиза в Монголия. От къде е инфото, защото днес 06.09 в сайта последната информация е от 23.08, а именно Павловск - Кемерово. Та питането ми е, от къде е влязъл в Монголия? През Кизил под Красноярск, или през Улан Уде след Иркутск. От едното до другото място са над 1000 км.
          Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
          Златомир Попов - Forry

          Коментар


          • #35
            До: Българин прави околосветско пътешествие с мотор

            В сайта му на заглавната страница има раздел: "Говори радио Скитник". В него Коста дава инфо за местоположението си, нещо като моментно състояние, а в Дневник са си пътеписите, които вървят с около две седмици закъснение.
            В Монголия Джовката влезе по втория вариант, който специално монголците са измислили за чопъри, а и асфалтирали калпазаните - Иркутск - Улан Уде.
            Ето последното инфо от първия раздел:

            2009-09-04 Привет, наш'те! Вече съм в Монголия и както без съмнение сте забелязали, GPS тракърът тук не лови, също както и повечето видове дървета - всичко е голо, но за разлика от Казахстан, който беше плосък - тук хълмове да искаш. На стотина километра от границата срещнах турския мото-пътешественик Адам, чийто блог е тук - http://blog.erdemyucel.com/ - и заедно останахме на палатки някъде между хълмовете. Валя дъжд цяла нощ... Студът тук е ужасяващо хладен и дори няма да го коментирам, защото още са ми измръзнали ръцете и гледам да не тракам излишно по клавиатурата... В момента съм в Улан Батор и смятам да прекарам няколко дена в работа тук, едновременно рисърчвайки накъде да се разходя в околностите - не твърде далеч от асфалта...

            Коментар


            • #36
              До: Българин прави околосветско пътешествие с мотор

              Дам, от Иркутск, както посочи бат Димо.
              И от два дена, ако не се лъжа няма данни за локацията му.
              Хм, в цяла Монголия ли няма покритие/излъчване на GPS ?

              Далеч съм от мисълта нещо да е станало, но все пак.
              .

              Коментар


              • #37
                До: Българин прави околосветско пътешествие с мотор

                Благодаря за инфото, Димо! Аз имах в предвид другият Димо (krо), но в същност важното е информацията.
                Значи е в Улан Батор. Правилно е постъпил, че е избрал асфалта от Улан Уде. Мотора му не е за 800 км черно каране през камениста пустиня. Зимата идва в Сибир! Закъснява това момче. Дано да се справи!
                Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
                Златомир Попов - Forry

                Коментар


                • #38
                  До: Българин прави околосветско пътешествие с мотор

                  Първоначално публикуван от ВладиЧ Преглед на мнение
                  Зимата идва в Сибир! Закъснява това момче...
                  И според мен вече трябваше да е прекосил Русия.
                  Някъде в пътеписите му прочетах, че в края на август по пътя по който трябва да мине през сибир падал първия сняг, а вече е септември.
                  Но, мисля, че ще се справи. Дано се справи.

                  Коментар


                  • #39
                    До: Българин прави околосветско пътешествие с мотор

                    Пълна идиотщина. Нямам идея защо сега за пръв път виждам темата.
                    Ама и вие бе, красафтци, що не ми казахте да погледна. Можеше да му покажа поне описания на тия маршрути за мотоциклет, обясненията на засадните места, да му дам връзки с нужните хора. Ех ...
                    Кво да правим сега? Пари нямам, кажете нещо друго, което имам, или мога да направя ...

                    Коментар


                    • #40
                      До: Българин прави околосветско пътешествие с мотор

                      Чакай, да влезе отново в Русия .....
                      Ще търсим наши хора там!!!

                      Даже .... я пусни, една темичка в техния форум!
                      Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

                      Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

                      Коментар


                      • #41
                        До: Българин прави околосветско пътешествие с мотор

                        Владич, Бат Димо ти е дал верният отговор.
                        Аз гледам позицията му и след това чета пътеписите.
                        Затова на 3ти видях, че е на 30 км от руската граница. После сигнала изчезна...
                        Коста все още е в Улан Батор. Делят една стая с пътешественик с колело. Чака руска виза. Може би седмица, може би - две.
                        После/като се върне в Русия/ силно се надявам, че ще вземе влакче до Владивосток - по много причини. Има още един времеви проблем. Ферибота до Япония върви до края на септември.
                        Виждам се с майка му Ирина.Вече три пъти. Невероятна жена. Няма да ми стигне една тема, за да опиша гостоприемството й и всички впечатления от нея. Мотористите по света си имат още една майка в Созопол - в нейно лице.

                        Човекът, който качва пътеписите и се грижи за "всичко" е "базата" - Зинаида. Надявам се скоро да се включи и тя тук ...
                        ______2
                        Е = MZ

                        Коментар


                        • #42
                          До: Българин прави околосветско пътешествие с мотор

                          След двадесетдневен престой в монголската столица, днес Коста отново влезе в Русия.
                          Остава да разберем как ще продължи. Очевидно се е насочил към Чита. След Чита - път няма. Според мен качването му на влак е без алтернатива в момента. Опит за офроуд в Сибир точно сега би бил безумие с предизвестен край.
                          Все едно, пътуването продължава, което си е добра новина.

                          П.П.
                          Сега се загледах още. Моторчето мига върху релсите, така че всичко е наред
                          Последно редактирано от Димо; 23-09-09, 12:16.
                          ______2
                          Е = MZ

                          Коментар


                          • #43
                            До: Българин прави околосветско пътешествие с мотор

                            Там често карат покрай релсите, виж дали се движи непрекъснато, също и нощем.
                            Ако е във влака, може да има два проблема. Джебчии, и запой.

                            Коментар


                            • #44
                              До: Българин прави околосветско пътешествие с мотор

                              Ами точно в момента не е върху релсите

                              +51° 21' 3.60", +109° 41' 60.00"

                              Май е спрял в Мухор-Шибирка и не се движи.

                              Времето там е UTC +9 т.е. сега трябва да е 00:48.

                              Във влак или не, вероятно спи.Може и влакчето да е спряло, но по-скоро не е във влак...
                              ______2
                              Е = MZ

                              Коментар


                              • #45
                                До: Българин прави околосветско пътешествие с мотор

                                Или попътни дрезини ...
                                Яд ме е на вас, че не ми се обадихте навреме.
                                Доколкото схванах от разните източници, тоя човек едва ли просто ще си купи билет, и ще се качи на влака до оня край на маршрута.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X