Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Монголия 2017

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: Монголия 2017

    Първоначално публикуван от lubashki777 Преглед на мнение
    Да попитам/дано не е писано някъде, че уж не видях де/...С какво е снимано видеото?И...предполагам клипчетата са на 720р, заради пестене на място или да не са прекалено големи филмчетата за Тубата...
    Поздрави!
    Камерата е Contour. Да, снимах 720р, за да се пести място. Апарата е Sony DSC RX 100.

    Коментар


    • #62
      От: Монголия 2017

      Още един въпрос за камерата, мога ли да я използвам в колата като видеорегистратор виждам, че има и GPS ? Така убивам два заека!
      Колкото по-проходим джип имаш, толкова по-далеч ще ходиш за трактор.....
      0882 52 00 52 - Жоро

      Коментар


      • #63
        От: Монголия 2017

        Първоначално публикуван от zoro-1 Преглед на мнение
        Още един въпрос за камерата, мога ли да я използвам в колата като видеорегистратор виждам, че има и GPS ? Така убивам два заека!
        Моята е без GPS. Новият модел има, но не мисля, че е подходяща за целта. Батерията издържа максимум 3 часа, но не може да работи с включено зарядно.

        Коментар


        • #64
          От: Монголия 2017

          Ок, благодаря ти!
          Колкото по-проходим джип имаш, толкова по-далеч ще ходиш за трактор.....
          0882 52 00 52 - Жоро

          Коментар


          • #65
            От: Монголия 2017

            Част 11та: https://www.youtube.com/watch?v=TL8Y3BxRX0c&t=25s

            Коментар


            • #66
              От: Монголия 2017

              Чакай да се из...ая и ще ти кажа.... Това направо изби рибата, а пък беше втория пиян за 10 минути.
              Колкото по-проходим джип имаш, толкова по-далеч ще ходиш за трактор.....
              0882 52 00 52 - Жоро

              Коментар


              • #67
                От: Монголия 2017

                Аз чак сега успях да фокусирам какво стърчи там при километража! Та каква му е историята на това жило? Резервно жило за съединителя ли е?
                "Do not correct a fool, for he will hate you;
                Correct a wise man, for he will appreciate you."

                Коментар


                • #68
                  От: Монголия 2017

                  Първоначално публикуван от sl.daskalov Преглед на мнение
                  Аз чак сега успях да фокусирам какво стърчи там при километража! Та каква му е историята на това жило? Резервно жило за съединителя ли е?
                  Да, резервно жило за съединителя. Минава под резервоара, а махането му не е особено лесно, затова и предпочитам да е готово. В случай, че се наложи мога да го закача буквално за няколко минути.

                  Коментар


                  • #69
                    От: Монголия 2017

                    Първоначално публикуван от ramar Преглед на мнение
                    Да, резервно жило за съединителя. Минава под резервоара, а махането му не е особено лесно, затова и предпочитам да е готово. В случай, че се наложи мога да го закача буквално за няколко минути.
                    Аз ползвам само жило, без бронята. Нахлузва се в старата броня за секунди, струва 3 лв. и можеш да носиш в джоба си няколко намотани. Горното буренце си е запоено а долното се стяга с винтче за жилото.
                    "Do not correct a fool, for he will hate you;
                    Correct a wise man, for he will appreciate you."

                    Коментар


                    • #70
                      От: Монголия 2017

                      Първоначално публикуван от sl.daskalov Преглед на мнение
                      Аз ползвам само жило, без бронята. Нахлузва се в старата броня за секунди, струва 3 лв. и можеш да носиш в джоба си няколко намотани. Горното буренце си е запоено а долното се стяга с винтче за жилото.
                      Това е добро решение, но ме ангажира с това, че винаги трябва да нося жилото със себе си. Да, знам, че не тежи, но носиш ли го като ходиш до съседният град например? Така съм сигурен, че винаги си е там, когато ми затрябва. От опит знам, че тези неща се забравят, когато най-много се налага. Скоро пръснах предна гума на магистралата, на 200км от града в който живея. Опитах да я залепя, но на петата дупка се отказах. Бях доста засилен, когато се случи и докато успея да спра, пирона, който се беше забил, направи вътрешната гумата на решето. Понеже бях тръгнал за ден два, нямах резервна, разчитайки само на лепенките, които имах - да, ама не.

                      Коментар


                      • #71
                        От: Монголия 2017

                        В една стара книга, Наръчник за мотоциклетиста, има дадени ценни съвети. Жилата например могат да се носят навити(и изолирани) във фара, зад крушката. Също там крушки(увити в аерофолио), реле или бобина и др. Резервна гума под седалката(в кутията с инструментите) и т.н.

                        Коментар


                        • #72
                          От: Монголия 2017

                          Първоначално публикуван от Ivan_J Преглед на мнение
                          В една стара книга, Наръчник за мотоциклетиста, има дадени ценни съвети. Жилата например могат да се носят навити(и изолирани) във фара, зад крушката. Също там крушки(увити в аерофолио), реле или бобина и др. Резервна гума под седалката(в кутията с инструментите) и т.н.
                          Зависи от мотора. Зад крушката на моя, можеш да сложиш нещо, не по-голямо от половината на кутрето си. Под седалката място няма. Кутии за инструменти имам две, но в нито едната не влиза гума. Всичко е много относително и съветите на един, може да не са полезни за друг. Всеки сам си решава, на базата на собствения си опит с въпросния мотоциклет, какво да вземе и къде да го сложи.

                          Коментар


                          • #73
                            От: Монголия 2017

                            Част 12та: https://www.youtube.com/watch?v=NSat9-viai0

                            Коментар


                            • #74
                              От: Монголия 2017

                              Гледам, че все им викате тенкю, спасибо и ви гледат стерео... Не можахте ли да запомните 3-4 думи на монголски? Благодаря е баярлалаа, здравей е сайн байна уу, довиждане е баяртай байна, спане, песпиване е унтаж байна, да платя е толох, хляб - талх, сол - давс, бензин, пак си е пак бензин, юрта, пак си е юрт. Гладен съм е би олсож байна... И т.н. Всичко все е за байно...
                              Последно редактирано от ВладиЧ; 05-10-17, 17:08.
                              Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
                              Златомир Попов - Forry

                              Коментар


                              • #75
                                От: Монголия 2017

                                аз пък съм чувал, че някъде там имало паметник на Кирил и Методий-за азбуката. освен че я ползват думите не се изговарят като на български и както е писал ВладиЧ значението е съвсем друго?.....

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X