Обява

Свий
Няма добавени обяви.

МАРОКО

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: МАРОКО

    Съжаляваме,но ни е доста трудно със този слаб нет,да се качват снимки ,пък и е доста бавно във този форум.
    Знам,че много колеги не ползват Фейсбук,но съм си отворил профила,и има доста материал.
    Dimitar Atanasov Anastasov,ми е профила.
    Димитър Анастасов
    d.anactacov@gmail.com

    Коментар


    • #32
      От: МАРОКО

      Пътуването приключи. Вече сме в Марбея и довечера с Митака хващаме самолета за БГ. До сега не пускахме информация, защото на 24.04.се случи неприятен инцидент и на никой не му беше до писане. При едно падане Питона счупи левия крак. Случката стана в сърцето на пустинята, близо до Марзуга.Как сме се справили е въпрос на подробности, но важното е,че изпълнихме плана на 90 % и само в края последните 600 км.минахме по магистрала. Прибрахме се както тръгнахме - 4 човека с 4 мотора. Случи се нещо,което едва ли някой друг е правил. МИтака кара около 1000 км.със счупен крак, като минахме и през прохода Тичка-2260 м. В крайна сметка всичко приключи успешно. За повече подробности и снимки има думата потърпевшия, чиято е и темата.
      BMW R1200GS LC EXCLUSIVE, Triumph Tiger 800 XRx, Honda Transalp 600
      LAND ROVER Discovery II V 8 - 4.0, BMW 530 xDrive
      Не е достатъчно да си знаеш цената, трябва да се отчита и търсенето.

      Коментар


      • #33
        От: МАРОКО

        Очакваме обещаните подробности и снимки.
        Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

        "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

        Коментар


        • #34
          От: МАРОКО

          Бързо оправяне на пострадалия! А довечера ще погледна във "фейса".

          Коментар


          • #35
            От: МАРОКО

            Дълго се чудих да взема ли отношение. Приключението почва когато нещата се объркат.
            Митак ти си железен

            Коментар


            • #36
              От: МАРОКО

              Всички живи и здрави и поздрави за начинанието!
              Публикувайте отговор

              Коментар


              • #37
                От: МАРОКО

                Радвам се че всичко е приключило ОК.
                Имам един въпрос, понеже предстои подобно пътуване , в спийд формат. Интересува ме предимно юг-югоизток от страната - отвъд Атлас, какво е състоянието на пътищата,
                до колко е възможно преминаване на големи разстояния в рамките на ден ( да речем 12 часа...), проблеми с власти и местни?

                Коментар


                • #38
                  От: МАРОКО

                  С ченгета/власти няма да имаш проблеми. Трябва да се спазват пътните ограничения, има пътна полиция с радари със спусъци. Аз изгорях с 30 евра докато свикна, няма пазарлъци/рушвети - директно акт. Пътищата са добри, но все пак са арабели-шофьори и да имаш едно на ум, особено в градовете. Планинските проходи са интересни в Мароко, особено в Атласите. На юг от Sidi Ifni (Южните Територии) към Мавритания е мъртвило, добри пътища (асфалтовите) и никаква жива душа, само жега и пущинак. С големите дневни разстояния всичко зависи от конкретния маршрут, може и да направиш 600-700 на ден, може и 200-300.

                  Ако ти трябва още някакво инфо - питай, ако мога ще помагам.

                  Коментар


                  • #39
                    От: МАРОКО

                    Този сайт е много добър с информация за доста маршрути и писти, кетегоризирани и описани детайлно. Tim Cullis е страшен пич и жива енциклопедия за Мароко. Винаги можеш да му пишеш и ако е в състояние ще помага.

                    Коментар


                    • #40
                      От: МАРОКО

                      Потвърждавам за пътищата. Наистина са добри. Относно дневни разстояния-зависи от терена, релефа и издръжливостта на каращите. И доколко търпят на изтръпването на задните части Ама като ви знам, вие сте корави. Обаче на юг от Атлас вече е пустинята и жегата е бая. При нас беше около + 35 гр. При вас през май може да е и повече. Така, че спиранията ще са по чести. С полицията и местни няма проблеми. На входа и изхода на всеки по голям град има полицейски постове, но не спират чужденци с мотори. Е, стига да не префучиш покрай тях.Има и засади с радари, даже на два-три пъти май ни засякоха, но не са ни спирали. С местните шофьори едно на ум-имахме няколко засичания в завои и насрещни изпреварвания. А бе ще се видя с Емовците от Варна и ще им обясня подробно по карта.
                      BMW R1200GS LC EXCLUSIVE, Triumph Tiger 800 XRx, Honda Transalp 600
                      LAND ROVER Discovery II V 8 - 4.0, BMW 530 xDrive
                      Не е достатъчно да си знаеш цената, трябва да се отчита и търсенето.

                      Коментар


                      • #41
                        От: МАРОКО

                        Мерси за инфото. То ние се надскачаме леко, ама дълга история, просто така се получава ( има ден с планирани 800 км...). Поне не е на всяка цена, просто ни притиска време, в крайна сметка ще е каквото дойде, 12-16 часа каране няма да са новост.

                        Коментар


                        • #42
                          От: МАРОКО

                          Ами кофти се получи,но можеше и да е много по кофти.
                          На завой 90гр. имаше изсипан дебел слой баластра,която беше със същия цвят на асфалта(сигурно от скорошни ремонтни дейности),и не я разпознах,вероятно съм намалил със предна спирачка и Айдее.
                          Съвсем леко падане,ако не беше ми натиснал крака мотора.още на момента разбрах,че пътуването ще придобие съвсем друг смисъл.
                          Накратко линейка,първи медицински пункт,болница,друга болница и след 280км.гипс.Отчупване на кост от фибулата
                          Всички решихме,да почина няколко дни,колкото да отмине оттока и болката,а другите да продължат по начертания маршрут,след това ще решаваме какво да се случва.Бяха наистина дълги самотни 4 дни в хотела в Уарзазате.
                          Добре че същия ден спота,без да сме обърнали внимание не е хванал сигнал и неработеше,та всичко остана в тайна.






                          След 4 дни,моите спътници в това приключение,щяха да се върнат при мен и да решим, как да евакуираме мотора и мен до Испанския бряг.До там, са около 1000км.
                          След,много опити да вземем пътна помощ или бус от рентакар,всичко пропадна,и самостоятелно реших да си карам мотора до Танжер,всички останали бяха против,но не им дадох възможност да ме откажат.
                          Купиха ми обувки 50 номер,нахлузихме лявата,армирано тиксо и все едно бях с ендурски ботуши.




                          Избрахме най бързия маршрут,и настъпи
                          момента.
                          Най големия проблем бяха първите 200км. до Маракеш,най опасния високопланински проход на Мароко,на всичкото отгоре със ремонтни участъци.
                          После 700км. магистрала до ферибота,и накрая 70км по испанските пътища до Марбея.За два дни го взехме.
                          Няма да испадам в подробности,но плана с някои петипетии успя.
                          Хванах си първият полет от Малага до София,а мотора пътува със камион за Бургас.
                          Ако не бяха моите спътници,Павлин,Иван и Серго,нямаше да мога да се справя,за което съм им безкрайно Благодарен.











                          Ето и едно видео,да видите каква картинка бяхме.

                          https://youtu.be/Q8czo9VjcPQ
                          Последно редактирано от МИТЬО(питона); 17-05-16, 18:57.
                          Димитър Анастасов
                          d.anactacov@gmail.com

                          Коментар


                          • #43
                            От: МАРОКО

                            Отстрани наистина изглежда комично... Ама само зад компа....
                            Бързо оправяне
                            Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                            Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                            Коментар


                            • #44
                              От: МАРОКО

                              Другата група е вече в Мароко Натиснете снимката за да я уголемите

Име:TTTTT.jpg
Прегледи:1
Размер:43.9 КБ
ID:5716221

                              Коментар


                              • #45
                                От: МАРОКО

                                Първоначално публикуван от МИТЬО(питона) Преглед на мнение
                                Ами кофти се получи,но можеше и да е много по кофти.
                                ...
                                Ако не бяха моите спътници,Павлин,Иван и Серго,нямаше да мога да се справя,за което съм им безкрайно Благодарен.
                                ...
                                Ето и едно видео,да видите каква картинка бяхме.

                                https://youtu.be/Q8czo9VjcPQ
                                Велики сте!
                                Благодаря за споделеното.
                                Надявам се че вече здравия ендуро ботуш№ 50 е вече свален и крайника е напълно функционален.
                                Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                                "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X