Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Някъде из Азия

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Някъде из Азия

    Някой няма ли снимки от "изпращането", че ... не можах да стигна до там?
    Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

    Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

    Коментар


    • #47
      От: Някъде из Азия

      Митака току що ми писа: "Баку е много красив град. Всичко е ок, след няколко часа хващаме ферито за Туркменистан".

      Гледам на спота, че току що са пристигнали в Баку, значи ако се натоварят на ферибота и тръгнат утре ще са много бързи.
      LZ2NKM

      Коментар


      • #48
        От: Някъде из Азия

        А през Грузия минаха по прохода през малкият Кавказ, а не през Кутаиси и Гори по магистралата Е60 към Тбилиси... Наистина са много бързи с тия малки едноцилиндрови мотори.
        Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
        Златомир Попов - Forry

        Коментар


        • #49
          От: Някъде из Азия

          Първоначално публикуван от ВладиЧ Преглед на мнение
          А през Грузия минаха по прохода през малкият Кавказ, а не през Кутаиси и Гори по магистралата Е60 към Тбилиси... Наистина са много бързи с тия малки едноцилиндрови мотори.
          Колко пък по-бърз би бил някой с голям мотор?
          Те карат с около 100км/ч, с големия с колко ще караш, ако не искаш да събереш всички глоби и все пак да оцелееш. Нали е пътешествие, не състезание.

          П.П. Не ми отговаряй, знам че твоят мотор е най-добрият и всички други са просто грешки в системата

          Коментар


          • #50
            От: Някъде из Азия

            Първоначално публикуван от ВладиЧ Преглед на мнение
            А през Грузия минаха по прохода през малкият Кавказ, а не през Кутаиси и Гори по магистралата Е60 към Тбилиси... Наистина са много бързи с тия малки едноцилиндрови мотори.
            E, той Митака от там минава с чопъра, пък с малкия ли няма да мине. Димо беше там преди 2 седмици, така че той може да каже какви са условията, но доколкото аз ги познавам са отлични за моторите с които са. С по-голям мотор ще е по-неприятно. Пък и малко да загреят, че ги чака и по-тежко нататък, да улегне кожата на Питона на седалката.

            Между другото спота чукна точка в морето, значи са на ферибота и се движат към Туркменбаши. Питона може да вземе награда за най-бързо минаване през Азербайджан и товарене на ферибота. Там съм чувал за истории за чакане със седмици. Утре са в Туркменистан - 6 дена от Бургас.
            LZ2NKM

            Коментар


            • #51
              От: Някъде из Азия

              Завиден успех с ферибота.

              Коментар


              • #52
                От: Някъде из Азия

                Първоначално публикуван от damon Преглед на мнение
                E, той Митака от там минава с чопъра, пък с малкия ли няма да мине. Димо беше там преди 2 седмици, така че той може да каже какви са условията...
                Ами условията са такива, че да се чуди човек как сте минали от там със Силвето :-)
                А Змията не я мисли. Той затова е Змия - минава отвсякъде
                Обаче верно са много бързи момчетата. И през Вардзия успяха да прелетят
                ______2
                Е = MZ

                Коментар


                • #53
                  От: Някъде из Азия

                  Първоначално публикуван от Димо Преглед на мнение
                  Ами условията са такива, че да се чуди човек как сте минали от там със Силвето :-)
                  Съмнявам се. Ние минахме в края на август - тогава е сухо, сега е друго. Не беше толкова зле...

                  Митака цъкна спота в Туркменбаши тая сутрин. Да видим кога ще се размърдат - явно в митницата са се задържали...
                  LZ2NKM

                  Коментар


                  • #54
                    От: Някъде из Азия

                    Митака ми писа днеш от Ашхабад - всичко е наред, нещо се оплакваше от спота, но виждам че работи. Сега се готвят да скочат в ада т.е. в газовия кратер в Дарваза

                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:screenshot.png
Прегледи:1
Размер:298.6 КБ
ID:5668593
                    LZ2NKM

                    Коментар


                    • #55
                      От: Някъде из Азия

                      Сега сме в Дашогуз. Минахме през дупката на Ада, беше доста падащо по пясъка, но си струваше.
                      Имаме проблем с визите. Ферито от Баку беше немедлено и пристигнахме много бързо в Туркменистан. Оказа се, че транзитната виза за Туркмения е до 27ми, а за Узбекистан трябва да влвзем на 28ми. Сега сме си взели хотел на границата и чакаме да стане 27ми да излезем, после да преспим в ничията земя и на 28ми да влезем в Узбекистан. Лошото е, че КППто има работно време от 7ч до 18ч.
                      Дотук пътуването върви добре, много съжаляваме за Баку, но неможехме да останем да чакаме следващото фери, а и хотелите са препълнени за олимпиадата.
                      Много се забавлявахме на Аджарската магистрала, но от след това температурата не е падала под 40гр.
                      Сега сме си оставили паспортите в един интернет клуб, за да ни дадът интернет 2$ на час.
                      Снимки сега няма, защото не може да включим флашка(запрещено).
                      Събрахме много материал и приключения, но когато се появи нормален нет, ще пуснем малко.


                      Sega sme v Dashoguz.Minahme prez dupkata na Ada,beshe dosta padashto po pqsyka,no si struwashe.
                      Imame problem s wizite.Ferito ot Baku beshe nemedleno,i pristignahme mnogo byrzo w Turkmenistan.Okaza se tranzitnata wiza za Turkmeniq e do 27 mi,a za Uzbekistan trqbwa da wlezem na 28mi.Sega sme si wzeli hotel na granicata i 4kame da stane 27mi da izlezem,posle da prespim w ni4iqta zemq i na 28mi da wlezem w Uzbekistan.Loshoto e ,4e KPPto ima rabotno wreme ot 7h do 18h.
                      Dotuk pytuwaneto wyrwi dobre,mnogo syjalqwame za Baku,no nemovehme da ostanem da 4akame sledwashtoto feri,a i hotelite sa prepylneni za olimpiadata.
                      Mnogo se zabawlqwahme na Adjarskata magistrala,no ot sled towa temperaturata ne e padala pod 40 gr.
                      Sega sme si ostawili pasportite wyw edin internet klub,za da ni dadat internet 2$ na 4as.
                      Snimki sega nqma,zashtoto ne mojem da wklyu4im flashka(zapresheno).
                      Sybrahme mnogo material i priklyu4eniq,no kogato se poqwi normalen net,shte pusnem neshto.
                      Последно редактирано от Димо; 25-06-15, 22:50.

                      Коментар


                      • #56
                        От: Някъде из Азия

                        Хванахте ме като настинка.., следя всяка ваша крачка с интерес.
                        Безаварийно, и успешно завръщане..

                        Коментар


                        • #57
                          От: Някъде из Азия

                          Тази почивка ни дойде дюшеш. Оправихме някои неизправности по моторите.
                          Моят съединител започна да буксува, подложихме шайби, засега е ок, но незнам колко ще издържи, някакви мнения?
                          Не знам дали да не поръчам нов и да ми се достави някъде по пътя и дали ще има толкова време за доставка, още повече че движим бързо и да не ни спре някъде.
                          На Павлин коловете изтекоха, мислим че не е голяма беда, но все пак се чудим какво може да се очаква?
                          Утре ще пуснем спота преди да минем границата на Туркменистан, ще се опитаме да примолим узбеките да ни пуснат един ден предварително, ако не ще нощуваме посредата, защото неможем да се върнем в Туркменистан.

                          Tazi po4iwka ni dojde dushesh.Oprawihme nqkoi neizprawnosti po motorite.
                          Moqt syedinitel zapo4na da buksuwa,podlojihme shajbi,zasega e ok,no neznam kolko shte izdarji,nqkakwi mneniq.Neznam dali da ne pora4am now i da mi se dostawi nqkade po pytq i dali shte ima tolkowa wreme za dostawka,oshte powe4e 4e se dwijim byrzo i da ne ni spre nqkade.
                          Na Pawlin kolowete iztekoha,mislim 4e ne e golqma beda,no wse pak se 4udim kakwo moje da se o4akwa?
                          Utre shte pusnem spota ,predi da minem granicata na Turkmenistan,shte se opitame da primolim uzbekite da ni pusnat edin den predwaritelno,ako ne shte noshtuwame posredata,zashtoto nemojem da se warnem w Turkmenistan.
                          Последно редактирано от Димо; 26-06-15, 23:05.
                          Димитър Анастасов
                          d.anactacov@gmail.com

                          Коментар


                          • #58
                            От: Някъде из Азия

                            Вече сме в ХИВА,Узбекистан.Туркмените ни удължиха транзитната виза с един ден,и не се наложи да преспиване в ничия земя.
                            Никой ли няма идея за техническите ни проблеми?
                            Само едно мнение и то на лични!
                            Димитър Анастасов
                            d.anactacov@gmail.com

                            Коментар


                            • #59
                              От: Някъде из Азия

                              Mитак пробвайте да се свържете с тези. http://biker.uz/contacts.php
                              От хелп листата на форума на Синус извадих адреси и телефони за помощ в Ташкент. Ето ги.
                              Ташкент Узбекистан
                              Rustam-Afrika +998971044875,Al-Kashi ,Евгений-Shatl +998974212215,Al-Kashi ,Юра-Warlok +998903171941,Steel Scorpion ,Мишель +998974404440,Steel Scorpion. Непосредственно можем помогать не только в Ташкенте,но и в некоторых других городах Узбекистана,где есть наши друзья(Самарканд,Навои,Джизак) rustam-mr2001@yandex.ru
                              +998973374475 +998901682282 , ahmedov_boris@mail.ru Боря.На форуме borisbai Чем смогу, тем помогу.

                              Тези пък са много наясно с нещата и със сигурност могат веднага да ви помогнат, защото ползват подобни на вашите мотори, но са чак в Алма Ата - Казахстан. Имат и телефони тук. Пробвайте дали имат връзки и клонове в Ташкент, или в Самарканд. http://silkoffroad.kz/index.php?acti..._name=russian#
                              Последно редактирано от ВладиЧ; 28-06-15, 12:19.
                              Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
                              Златомир Попов - Forry

                              Коментар


                              • #60
                                От: Някъде из Азия

                                Е каква идея да имаме бе Митак ... На единия мотор коловете изтекли, другия - без съединител ... А вие още сте по равното, тя планината още не е дошла. К'во да ви пишем ? Прибирайте се :-)
                                То е ясно, че така ще ги карате ...
                                Павлин може да си кара така до края на света, ама твоя може и да спре ... Като/ако/ спре - ще му мислим.
                                Ташкент е далеч, Бишкек и Алмати - също. Това не са ремонти дето ще седнете да си ги направите на пътя.
                                Стискам ви палци да слезете живи и здрави от планината. И ако още вървят да се прибирате леко-полеко :-)
                                ______2
                                Е = MZ

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X