Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Някъде в Азия през 2012

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    От: Някъде в Азия през 2012

    Първоначално публикуван от Ilarioncho Преглед на мнение
    Ама сте точно като "I Tre Tenori"

    На добър път, с много усмивки и много припяване в каската. Пожелавам ви да се забавлявате добре и навсякъде прекрасни хора да ви посрещат като дълго чакани роднини. Машините да слушат и да газят смело километрите, милиционерите да ви черпят халва, бензина да е все по 20 ст. литъра, на границите да ви пускат за минути, облаците да бягат от вас като бушмен от бутилка Ко*а-Ко*а и... аааа да, да се върнете от другата страна!! (на кълбото)

    Къде ти този рай

    Мони,наистина за този формат ,това ще се окажат верните машини Забавлявайте се
    Бойко ,от къде измъкна тази добре изгладена риза? Тези дисаги май наистина са много добри
    Успех момчета
    PATROL 2.8TD КЪСА БАЗА -МАЛКО ПИПНАТ
    КТМ 990 ADVENTURE , SUZUKI DRZ400-E,YAMAHAYZ250F
    0899187766

    Коментар


    • #77
      От: Някъде в Азия през 2012

      Първоначално публикуван от Мони Преглед на мнение
      Привет на всички от Есфахан!!!

      [ATTACH]461143[/ATTACH]

      Момчета, наистина ли сте в Есфахан?
      Ами това е Буда !!!!!
      Suzuki Jimny, 1.3, 2009

      Коментар


      • #78
        От: Някъде в Азия през 2012

        Първоначално публикуван от Danika Преглед на мнение
        ....Ами това е Буда !!!!!
        Буда, ама с тенденция за отслабване като Махатма Ганди.
        Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

        Коментар


        • #79
          Първоначално публикуван от harley Преглед на мнение
          От известно време проучвам темата дали жени могат да карат мотори в Иран. Въпросът изглежда малко смехотворно на пръв поглед, но информацията е доста противоречива. Повечето интернет източници сочат, че карането на мотори и на велосипеди е забранено за жените в Иран. В същото време из форумите чета за доста чужденки дето са обикаляли с колелета и с мотори из Иран, даже в някои случаи са били сами. Напоследък има и информация за иранки, които карат колелета в големите градове. Явно ситуацията е динамична и много ще съм ви благодарна ако можете да споделите впечатления за това какво е положението към момента. Предварително ви благодаря!!!
          Попътен вятър
          Здравей,

          Очевидно планираш Иран!
          Планирай смело, но единственото с което трябва да се съобразиш е облеклото, а именно,забрадка на врата, която след сваляне на каската да я сложиш върху главата си. Забраните за които четеш се отнасят за местните дами, но и това вече не е съвсем сигурно, тъй като жени вече карат и коли, нещо, което до преди две години е било забранено.

          Поздрави
          търся си подписа....

          Коментар


          • #80
            Благодаря на всички за хубавите пожелания!
            Поздрави
            търся си подписа....

            Коментар


            • #81
              Първоначално публикуван от Danika Преглед на мнение
              Момчета, наистина ли сте в Есфахан?
              Ами това е Буда !!!!!
              Ами нормално. Нали казват, че Буда може да се открие навсякъде.

              Лошото е, че тръгнах като баш Буда, сега се приближавам само до Буда а към края не знам точно на какво ще приличам. А и съм прашен като Буда в изоставен от монасите манастир.

              Първоначално публикуван от harley Преглед на мнение
              От известно време проучвам темата дали жени могат да карат мотори в Иран. Въпросът изглежда малко смехотворно на пръв поглед, но информацията е доста противоречива. Повечето интернет източници сочат, че карането на мотори и на велосипеди е забранено за жените в Иран. В същото време из форумите чета за доста чужденки дето са обикаляли с колелета и с мотори из Иран, даже в някои случаи са били сами. Напоследък има и информация за иранки, които карат колелета в големите градове. Явно ситуацията е динамична и много ще съм ви благодарна ако можете да споделите впечатления за това какво е положението към момента. Предварително ви благодаря!!!
              Попътен вятър
              Само допълвам Мони за нещо, което се сетих сега. Миналата година в Иран видях две жени - холандки, които обикаляха с колелета и още други три, които пътуваха сами на стоп. Освен това във фейсбук си свързах с някакви девойки и се оказа, че в Иран си имат състезания по мотокрос за жени и тези са двете шампионки. Така че и за местните вече падат някакви забрани. Иначе тук е забранено със закон и карането на големи мотори над 250 кубика, но това е само за тукашните.
              Във всички случаи обаче жените чужденки в Иран трябва да носят забрадки - кърпи на главата, които да скриват част от косата и дълга дреха, която да скрива задните части. Тук носят нещо като тънки шлифери по тях на около 15 см. над коляното, забрадките така уж небржно някои слагат да не им скриват цялата коса. Така че докато си с екипировката за каране ти трябва само забрадка, която да слагаш веднага след свалянето на каската и по възможност не пред много хора и само това е неудобството. Иначе няма проблем да си караш мотора тук, защото си от голямата чужбина и никой нищо няма да каже. Доста жени са пътували така, а само миналата година четох три пътеписа за мъж и жена с два мотора да минават през Иран.
              Последно редактирано от alex_markov; 11-06-12, 17:55.

              Коментар


              • #82
                Първоначално публикуван от Nik Nikolov Преглед на мнение
                Буда, ама с тенденция за отслабване като Махатма Ганди.
                Ми той и Бойко така си каза,че докато се върне ще поотслабне,ама знам ли......!

                Първоначално публикуван от Мони Преглед на мнение
                Благодаря на всички за хубавите пожелания!
                Поздрави
                И дано при толкова път успееш да си намериш и подписа!!! Човек какво ли не прави за един подпис!!!
                Последно редактирано от alex_markov; 11-06-12, 17:54.
                Иво (таксито) Андреев
                0988 91 80 50
                Каджива Елефант 750 Лъки Експлорър 89-та

                Коментар


                • #83
                  От: Някъде в Азия през 2012

                  Първоначално публикуван от boiko73 Преглед на мнение
                  .....Лошото е, че тръгнах като баш Буда, сега се приближавам само до Буда а към края не знам точно на какво ще приличам. А и съм прашен като Буда в изоставен от монасите манастир.
                  Хич не го мисли. Важното е да сте здрави и безаварийни .
                  А прашна или чиста - фланелката ти е като от инвентара на манастира Шао Лин.
                  Suzuki Jimny, 1.3, 2009

                  Коментар


                  • #84
                    От: Някъде в Азия през 2012

                    Ето още малко от вчера и днес.

                    Naqsh-e Rustam





                    Персеполис









                    И от днес докато пътувахме към Язд и се опитвахме да се правим на майстори извън пътя.









                    Сега сме в Язд, където ще останем два дни.

                    Поздрави !

                    Коментар


                    • #85
                      От: Някъде в Азия през 2012

                      Следим, следим .
                      И по SPOT-а. http://dream2ride.com/index.php/bg/spot
                      Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

                      Коментар


                      • #86
                        От: Някъде в Азия през 2012

                        Много благодаря за информацията за жените и карането на мотори в Иран Успех !!!

                        Коментар


                        • #87
                          От: Някъде в Азия през 2012


                          Еееее, не така ,кви са тези пости!Зелен боб и пита, а агнето сте го скрили !Много кеф и да си останете БАШ Буди!

                          Коментар


                          • #88
                            От: Някъде в Азия през 2012

                            Забавно е при вас
                            PATROL 2.8TD КЪСА БАЗА -МАЛКО ПИПНАТ
                            КТМ 990 ADVENTURE , SUZUKI DRZ400-E,YAMAHAYZ250F
                            0899187766

                            Коментар


                            • #89
                              От: Някъде в Азия през 2012

                              Забавно, забавно, колко да е забавно
                              Нали навлязоха в пустинята, та вече е адски забавно. Спряха да карат по обяд, защото жегата била невъзможна. Това направо ме изуми, като знам, че и в Африка не беше особено хладно. Пустинята била, цитирам: "зловеща".
                              Явно ще е на схемата каране през нощта...

                              Коментар


                              • #90
                                От: Някъде в Азия през 2012

                                Вики,повярвай ми -от там ще са най- силните им емоции и най-трайни спомени Благородно им завиждам
                                PATROL 2.8TD КЪСА БАЗА -МАЛКО ПИПНАТ
                                КТМ 990 ADVENTURE , SUZUKI DRZ400-E,YAMAHAYZ250F
                                0899187766

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X