Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Пътуване до Кавказ

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Пътуване до Кавказ

    Браво!! Значи няма невъзможни неща!!
    יעבור
    «И това ще мине»

    Коментар


    • #47
      От: Пътуване до Кавказ

      Поздравления!!! Значи ще се връщате през Турция, щом сте вече в Грузия. Обиколката на Черно море ще бъде пълна!
      Успех!
      Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
      Златомир Попов - Forry

      Коментар


      • #48
        От: Пътуване до Кавказ

        Поздравления
        Животът не се мери с броя вдишвания, които правим, а с моментите, които спират дъха ни!

        Коментар


        • #49
          От: Пътуване до Кавказ

          Браво на този сплотен екип! Завиждам и желая успех!
          Публикувайте отговор

          Коментар


          • #50
            От: Пътуване до Кавказ

            Все така.....кураж...,..
            VARADERO SD2

            Коментар


            • #51
              От: Пътуване до Кавказ

              Вече сме в Кутаиси. За съжаление днес мъглата нагоре не се вдигна и не можахме да видим целия вр. Казбек. Местните казаха, че при такова време може 3-4 дни да не се открие гледка, а чак утре дават по-добра прогноза. Нямаше как да стоим още 1-2 дни и тръгнахме. Пътят от Казбеги продължава да се изкачва нагоре и е много, много красиво. Качих нови снимки с коментари в галерийката: https://picasaweb.google.com/1097777...ucasus2011Live

              Иначе в равното стана топло. Грузинските шофьори са абсолютни джигити. Утре продължаваме към Батуми и Турция.

              И понеже видях въпрос за моторите - всичко е наред. Само доливам масло на моя (всъщност съм долял около 0.6 л за 4000 км, което е много под очакванията ми) и масло в ойлерите, помпене на гуми и общи проверки отвреме-навреме. В Украйна се появи един шум в двигателя на моя като е студен, като от звънтене на верига или клапани - не мога да разбера точно, като се стопли изчезва. Предполагам, че добрия стар FJ двигател ще изкара така още няколко десетки хил. км и няма да е проблем.
              LZ2NKM

              Коментар


              • #52
                От: Пътуване до Кавказ

                Разгледах снимките в Пикаса.
                Прекрасни са ! Благодаря !
                " По-красиви от планините могат да бъдат само планини, на които още не си бил. " В.В.
                Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

                Коментар


                • #53
                  От: Пътуване до Кавказ

                  Браво, поздравления, много интересно е пътуването ви!

                  Коментар


                  • #54
                    От: Пътуване до Кавказ

                    Вчера пресякохме в Турция. Нямаше никакви проблеми, освен че за разлика от руските граници тук цареше организиран хаос. Поне никой не прави проблеми, пък и беше бързо.

                    В Батуми, единствения останал черноморски курорт на Грузия е хубаво. Хареса ми. Градът е доста поддържан, но е и доста различен от останалите градове.

                    В Турция е супер, крайбрежието е много живописно. Пътищата са перфектни, градовете по брега са добре направени и подържани. Все съм си мислел, че не е толкова населено тук, но напротив - селищата са много живи. Плажове почти няма, няма и туристи. По малкото плажове има само местни. Също не знаех, че тук пътят покрай морето е магистала. Почва от границата и мисля, свършва в Синоп. Всъщност не е със статут на магистрала, но е трилентов път в едната посока, който върви непосредствено покрай морето. Днес карахме по "стария" път около 30 км - на първото място където магистралата се отделя от морето. Стар е в кавички, понеже пътят също е голям и хубав и се подържа. Утре ще караме от Синоп към Амсара, който е доста нагънат и вече няма магистрала.

                    Качих нови снимки в галерията.
                    LZ2NKM

                    Коментар


                    • #55
                      От: Пътуване до Кавказ

                      Браво, много Ви се кефя! Попивайте всеки пейзаж и миризма! Давайте смело напред!
                      Yamaha XT​M600E '98
                      Mazda 626 2.0 DITD '99 Estate

                      Коментар


                      • #56
                        От: Пътуване до Кавказ



                        Здравейте от Истанбул. Втори ден караме невероятния път Синоп - Амсара. Тесен път, завой след завой далече от всякакъв туризъм. Участъкът Доганйоурт - Чиде (69 км) според мен показва най-чистия вид на черноморското крайбрежие, снимката е някъде оттам. Стигнахме до Амасра и решихме, че няма да караме повече по брега - към Шиле май не е толкова интересно, пък и времето ни много накъся. Качихме се на магистралата към Истанбул. На 100 км от Истанбул трафикът стана жесток - 3 ленти с над 100 км/ч, но пък карането на тъмно в такъв бърз и сгъстен трафик много ми хареса, концентрираш се на много високо ниво. Имах пъвия "технически проблем" - скъса се жилото на скоростомера и ми изгоря една крушка на подсветката на таблото.

                        Накрая загубихме над час търсейки един определен хотел в Пендик, който накрая намерихме, но цената не беше баш такава каквато трябваше. Но пък има охраняем паркинг, което е по-важно от всичко останало в момента...

                        Утре ще тръгнем може би малко по-късничко и трябва да влезем в България през М. Търново. После ще караме по нашето крайбрежие. Все още се чудим къде трябва да затворим обиколката. Все пак не тръгнахме от никъде определено...
                        Последно редактирано от damon; 01-09-11, 00:59.
                        LZ2NKM

                        Коментар


                        • #57
                          От: Пътуване до Кавказ

                          Затваряйте на събора ...... в Приморско, плаж Перла .....

                          Довечера съм там и ще Ви чакам така ....
                          Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

                          Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

                          Коментар


                          • #58
                            От: Пътуване до Кавказ

                            Темата и самото пътуване е "Пътуване до Кавказ" а не тръгнахме от .... и тя започна от Крилата, така че другата сряда там трябва и да приключи , до тогава си се возете където щете , но минете по под балкана, че имаме противоречие, дали е готов или не
                            Животът не се мери с броя вдишвания, които правим, а с моментите, които спират дъха ни!

                            Коментар


                            • #59
                              От: Пътуване до Кавказ

                              добре дошли България
                              Животът не се мери с броя вдишвания, които правим, а с моментите, които спират дъха ни!

                              Коментар


                              • #60
                                От: Пътуване до Кавказ

                                Браво! Да сте живи и здрави още много мечтани пътувания да осъществите!
                                Публикувайте отговор

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X