Обява

Свий
Няма добавени обяви.

До Щутгарт с два 'тигела' из Алпите

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До Щутгарт с два 'тигела' из Алпите

    Днес се отправям към 'Немачко' , както казват Сърбите . Във вторник имам важна служебна среща, от която много зависи много дали за в бъдеще ще имам парички за още пътувания. Следобеда на 14.09. стискайте палци и отправяйте потоци с положителна енергия, за да стане работата. И на отиване и на връщане ще направя по едно зигзагче из Алпите. Ако намеря нет , ще пусна снимки.

  • #2
    От: До Щутгарт с два 'тигела' из Алпите

    ...Ми хайде, Успех!
    И на добър път.
    Поздрави.
    I am just a simple man.

    Коментар


    • #3
      От: До Щутгарт с два 'тигела' из Алпите

      Докато му пожелая успех и Лъчо взе, че отлетя...
      Днес ми е писал, че вече е в Алпите и влиза в Австрия през прохода южно от Клангенфурт.
      Аз почвам с потоците положителна енергия, пък белким вземе работата и се прибере по живо по здраво.
      ______2
      Е = MZ

      Коментар


      • #4
        От: До Щутгарт с два 'тигела' из Алпите

        Прохода южно от Клагенфурт е Лойблпас (Loiblpass) или Подлюбель (Podljubelj). Зависи дали гледате австрийска или словенска карта. Няма много завои. Обаче за преодоляването му трябва мнооого енергия, здрав съединител и спирачки "на 6". Просто в този проход има един участък с наклон 22%. Останалото е по-равно, ама много малко коли успяват тук таме да включат втора. Така около 15% е. Но пък е много красива гледката. И от двете страни на прохода. Отвсякъде си струва усилието. Аз нямах куража да тръгна съвсем през билото, ами минах през тунела Лойблтунел. А освен на проходите, да се изкефи човека и на Немските Автомагистрали. Който е карал по тях, ще ме разбере защо ги пиша винаги с главни букви. Стискам палци срещата да е успешна.

        Коментар


        • #5
          От: До Щутгарт с два 'тигела' из Алпите

          Първоначално публикуван от Luke Преглед на мнение
          важна служебна срещa
          Щом работата е толкова сериозна , пускам и аз един лъч . От нас енергията от теб снимките

          Коментар


          • #6
            От: До Щутгарт с два 'тигела' из Алпите

            Днес е писал, че е близо до Gerlos, "но днес времето се прецака - мъгла и дъжд. Още се чудя на къде да поема"
            Това в 10:00, но аз не мога да го навигирам щото не съм постоянно пред комп-а.
            Ако някой има предложения, може да му пратим. Вероятно е взел решение вече де
            ______2
            Е = MZ

            Коментар


            • #7
              От: До Щутгарт с два 'тигела' из Алпите

              Димо, то в тази част навсякъде гледам, че го дават дъжд. Просто от Герлос да продължава по маршрута си.

              Коментар


              • #8
                От: До Щутгарт с два 'тигела' из Алпите

                Ми той няма маршрут. Той твори ...
                ______2
                Е = MZ

                Коментар


                • #9
                  От: До Щутгарт с два 'тигела' из Алпите

                  Да видим, кви ще ги свърши.
                  "Тигелите" може да станат повече.
                  Да видим.
                  Поздрави.
                  I am just a simple man.

                  Коментар


                  • #10
                    От: До Щутгарт с два 'тигела' из Алпите

                    Имам еди въпрос. Допустимо ли е едно кръгче от около 200 километра северозападно от Щутгарт? Там може да се съчетаят малко къдрави пътчета и хубави неща за гледане.

                    Коментар


                    • #11
                      От: До Щутгарт с два 'тигела' из Алпите

                      Първоначално публикуван от boiko73 Преглед на мнение
                      Димо, то в тази част навсякъде гледам, че го дават дъжд...
                      Дано покрай дъжда и работата да му тръгне по вода!
                      Land Rover Discovery I; Jeep Wrangler 4.0; Jeep Grand Cherokee 5.2.
                      Honda Transalp XL600V; Suzuki DR-Z400; BMW F800GS.

                      Коментар


                      • #12
                        От: До Щутгарт с два 'тигела' из Алпите

                        Първоначално публикуван от Alexr Преглед на мнение
                        Имам еди въпрос. Допустимо ли е едно кръгче от около 200 километра северозападно от Щутгарт? Там може да се съчетаят малко къдрави пътчета и хубави неща за гледане.
                        Ами дано Лъчо се включи отнякъде и да сподели дали е допустимо

                        Иначе аз мога да му пратя СМС със съдържание " Северозападно от Щутгарт е много яко !"
                        ______2
                        Е = MZ

                        Коментар


                        • #13
                          От: До Щутгарт с два 'тигела' из Алпите

                          Привет на всички!

                          Ей, доплувах до Щутгат успешно. През целия път ме валя и в момента , вкойто се настаних в хотела изгря слънце. Май онзи горе си прави майтап с мене. ДАно утре варви по вода наистина. Днес все пак минах Gerslos, След което казах на GPS a да ме води право в Щутгарт, в резултат на което той ме поведе по някакви горски пътеки. Много красиво , но не е много приятно в проливен дъжд. Накрая спрях и се оказа , че съм го забравил да навигира за велосипедист . Това е станало след последната ми разходка на Витоша. Така и не знам къде ме е прекарал . Ще видя после на трака. После всичко беше наред - Autobahn и гаааз.
                          Вчера времето беше перфектно. Първо минах този Loibpass. Наистина е много стръмен и навсякъде се усеща миризма на изгоряло феродо. Минах и през Faaker See, където събираха багажите след срещата на Harley Davidson. Вчера беше последния ден, но пак си имаше още доста народ. После минах Grosklokner и стигнах до Gerlos. Опитвам се да кача снимки , ама нещо тегаво върви. Ще пробвам по-късно.

                          Благодаря за потоците енергия , вече ги усещам ! Утре ще се движа с градския транспорт. В сряда тръгвам обратно и , ако времето става , ще мина Стелвио и още два - три не толкова известни прохода.
                          Последно редактирано от Luke; 13-09-10, 20:10.

                          Коментар


                          • #14
                            От: До Щутгарт с два 'тигела' из Алпите

                            Ако времето се е скофтило - лошо. Ние точно преди месец бяхме там и като е лошо времето е неприятно - студено, нищо не се вижда, а и ако вали съвсем. Не че е лошо и така де. Но предполагам е минал Гросглокнър преди Герлос - все пак е добре. Оттам пътища доста, но предвид, че утре трябва да е в Щутгард предполагам е тръгнал натам. Можело е да отиде и до Otztal наляво от Инсбрук по магистралата, но пътя се качва на 2800 м и ако вали ще е веселба. Дано да му тръгне на човека бизнеса и на връщане с пресни сили - Стелвио, Passo di Gavia, Passo di Umbrail, ех...
                            LZ2NKM

                            Коментар


                            • #15
                              От: До Щутгарт с два 'тигела' из Алпите

                              Най-накрая успях да кача малко снимки. НЕ съм взел истински фотоапарат , но може пък да взема награда за снимки , направени с мобилен телефон.
                              Това е в Словения, малко преди да влезна в Австрия. Един 'мотористки етюд'


                              Това е от Faaker See. 'Една каса бира и една каса Харли, моля.'



                              И Grossklokner

                              И най-високата точка от панорамния път (2500м.)

                              Последно редактирано от Luke; 13-09-10, 21:05.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X