Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Набързо - Ягодина и Триград

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Набързо - Ягодина и Триград

    Първоначално публикуван от бат Димо Преглед на мнение
    .....п.п. Птиците са розови пеликани
    И те като щъркелите имат черни подкрилия, но един от признаците, по които се различават от далече е формата на ятото. При щъркелите е хаотично, а при пеликаните синхронно. Останалите признаци - като доведеш Добата при мен
    Жив да си Димо , за мен лятото си отива с щъркелите Значи още не е свършило Снес 7 часа бяхме по горите с ДОбата ,а утре сме на плаж ,а ако не е късно другия уикенд ,ноже да гледаме птици
    PATROL 2.8TD КЪСА БАЗА -МАЛКО ПИПНАТ
    КТМ 990 ADVENTURE , SUZUKI DRZ400-E,YAMAHAYZ250F
    0899187766

    Коментар


    • #17
      От: Набързо - Ягодина и Триград

      Първоначално публикуван от Чичко Фър Преглед на мнение
      Oоххх ,уникално е нали!!! Пренесохте ме там където бях миналата година!!! Напълни ми се душата!!! Само че аз от Кожари продължих до Воднипад и от там до конната база та в Триград!Има още уникални маршрути около Триград! И непременно посещение на панорамната площадка! Но хаиде другия път.Пожелавам на всички колеги да изживеят незабравими мигове в необятната Родопа планина!!! Поздрави Чичкови Фър!!
      За последно бях по тези места през 2006-а ,но с джипа.Единствената новост за мен бе Орлово око и ,,от къде сте ,че да знам какви цени да ви дам...'' . Едно от най-красивите кътчета на Родината
      PATROL 2.8TD КЪСА БАЗА -МАЛКО ПИПНАТ
      КТМ 990 ADVENTURE , SUZUKI DRZ400-E,YAMAHAYZ250F
      0899187766

      Коментар


      • #18
        От: Набързо - Ягодина и Триград

        [QUOTE=churov;1279242].Единствената новост за мен бе Орлово око и ,,от къде сте ,че да знам какви цени да ви дам...'' .

        Пуста и лакомия!!!Нали знаиш че кога гониш дивото винаги испускаш и питомното!!! Има и още ама трябва голяяяма червена точка!!
        Най-добре е да имаш богати приятели!!!
        Ако не ти дадат, барем няма да ти искат!!!

        Коментар


        • #19
          От: Набързо - Ягодина и Триград

          Чуров, мерси за уточнението за с. Водни пад - аз се поразчетох в петък и установих, че не мога да го намеря, защото по официални данни вече не съществува. Оказа се, че съвсем близо до района, в който сте били е и едно друго емблематично село - Чамла. Изчезнало е през 80 години, но е най-високо разположеното село в България като има и спекулации, че голяма част от него е закупена от Васил Божков. Странно - тлкова много пари да имаш, а да си купиш къща в изоставено село

          Има информация, че там като отшелник е живял първо един англичанин, а после един испанец, ама явно липсата на други хора ги е проганила
          Ако няма къде да отидеш, ела на себе си!

          Коментар


          • #20
            От: Набързо - Ягодина и Триград

            А аз ти благодаря за село Чамла - ще се провери
            PATROL 2.8TD КЪСА БАЗА -МАЛКО ПИПНАТ
            КТМ 990 ADVENTURE , SUZUKI DRZ400-E,YAMAHAYZ250F
            0899187766

            Коментар


            • #21
              От: Набързо - Ягодина и Триград

              Страхотно пътешествие, но понеже съм новичък и тепърва мисля да следвам Вашите стъпки искам да попитам този маршрут може ли да бъде изминат с автомобил, тъй като на някои места ми направи впечатление, че пътят е доста тесен и надали биха се разминли два автомобила ако се срещнат. Благодаря за разказа и продължавайте в същия дух.

              Коментар


              • #22
                От: Набързо - Ягодина и Триград

                до Чамла с този мотор..... съмнява ме да стигнеш или ако да, не си струва риска. Трябва да призная, че от време на време трябва да се мисли и да се има търпение, а това второто ми е доста в недостатък, не знам от варненския въздух ли ми е, но е факт

                та до Чамла има път откъм Мугла и откъм една пресечка преди Триград, на ждрелото. Също и от едно село Гьоврен, ама не знам до Гьоврен дали се стига от главния път. Както и да е, аз преди месец си направих една екскурзийка малко като вашата- София-Смолян-София и на връщане от Смолян минах през Мугла и Триград, точно през пътя през Чамла. МНОГО е красиво, но според мен трябва да сте поне 2 мотора и те да са евентуално ендуро. Иначе трябва да се надяваш на сух път и по-малки коловози. А на места коловозите са много големи заради камионите, които пренасят дървета. На места камъните са големи и наклоните по-големи. С една дума, определено е за по-друг тип мотор. Освен пътя, други неща които ме притесняваха бяха стадата с овчарките (които са като малки магаренца направо) и увеличената популация на мечки тази година. Като се има предвид, че този път е извън всякаква цивилизация, би било добре ако човек има кно.
                Също, пътят от Мугла към главния път го няма. На хартиените карти го има, но преди няколко години го отнесла реката, така че до Мугла се ходи откъм Смолян само.
                Има да говоря доста за това свое приключение и сигурно ще има полезни неща за хората, може би по-добре да направя една тема със снимки.

                Коментар

                Активност за темата

                Свий

                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                Зареждам...
                X