Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Няколко седмици в Тибет

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    До: Няколко седмици в Тибет

    А мене питаш ли ме ......
    От снощи се въртя покрай компа ....

    Предния път (Норд Кап) чаках ден след ден ..... сега е подобно ....

    Мони, Благодаря!
    Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

    Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

    Коментар


    • #47
      До: Няколко седмици в Тибет

      А такааааааааа... тая снимка дето си на цикалката ще си я разпечатам и ще ти я показвам всеки път като ми коментираш мотора .
      КТМ Адвенчър викаш... абе хората с китайски-пишман-чопъри са минали, ти глезотий сега...

      Сега сериозно, с каквото и да си стигнал до там - аз така Еверест и по Дискавъри не съм го виждал... Това, което си видял е спомен доживот.

      Пък... като ще ходиш втори път - обади се отрано
      Зима иде

      Коментар


      • #48
        До: Няколко седмици в Тибет

        Първоначално публикуван от huko Преглед на мнение
        Сега сериозно, с каквото и да си стигнал до там - аз така Еверест и по Дискавъри не съм го виждал... Това, което си видял е спомен доживот.
        Много вярно! Завиждам най-искрено за цялото пътуване...

        Коментар


        • #49
          До: Няколко седмици в Тибет

          Мони, добро утро. И какво викаш стана на следващата сутрин

          Уникални снимки на Еверест.

          Коментар


          • #50
            До: Няколко седмици в Тибет

            Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
            До сега ми беше просто интересно, обаче последните снимки ме накараха да настръхна. А това са само снимки. Хич и не мога да си представя какво е било усещането на това място.

            Като се замисля май почти никога снимка не ми е въздействала така. Може би и заради разказа....

            Поздравления, и благодаря за споделеното.

            Усещането.....не само,че настръхвам....толкова яко бях на черешата,че пуснах няколко смс-а,един и до Димо(kro),ама толкова не можех да обясня чувствата си,че директно го набрах по жицата и говориме поне 5 минути или така ми се е сторило тогава.
            Такива бяха моите усещания тогава,сега докато пиша пътеписа преживявам всичко отново....много е приятно и отново много се вълнувам.Не мога да си представя,обаче какво ли усещат онези Велики мъже,които катерят до върха?!?!
            Поклон пред Христо Проданов,който се изкачи без кислороден апарат!!! поклон пред всички български катерачи,които въобще са дръзнали да си помислят(мечтаят) за изкачване!
            Възхищавам се на всички тези,които са изкачили НАЙ-ВИСОКИЯ!!!!

            Поздрави,
            търся си подписа....

            Коментар


            • #51
              До: Няколко седмици в Тибет

              Невероятни снимки!Благодаря

              Коментар


              • #52
                До: Няколко седмици в Тибет

                Има една дума , с която мога да опитам да те опиша в оня разговор- екзалтиран
                Не бяха пет минути, повече бяха, но емоцията и вълнението бяха големи. Не мога да си представя как бих се чувствал на твое място. Еверест изглежда смазващ. Невероятно е.
                Благодаря ти Мони.
                ______2
                Е = MZ

                Коментар


                • #53
                  До: Няколко седмици в Тибет

                  Мони, за малко да кажа ,че разказа ти (и снимките) предизвикват ,благородна завист , но не е така. Чувството ,което изпитвам ,към преживяното от теб е страхопочитание. Поклон ....
                  PATROL 2.8TD КЪСА БАЗА -МАЛКО ПИПНАТ
                  КТМ 990 ADVENTURE , SUZUKI DRZ400-E,YAMAHAYZ250F
                  0899187766

                  Коментар


                  • #54
                    До: Няколко седмици в Тибет

                    Благодаря, че ни направи съпричастни да се докоснем до Еверест макар и през монитора. Думите са просто излишни.
                    Поклон и респект !!!

                    Коментар


                    • #55
                      До: Няколко седмици в Тибет

                      Рано сутринта беше много студено,на „пляките” седалките бяха покрити със скреж,а вятъра беше леден.Опаковахме се,натоварихме се на автобус и отидохме до същиския палатков лагер,отново безоблачно и от тук Еверест изглеждаше....ха и да го пипнеш.








                      Няколко часа по-късно минавахме отново щателна проверка на паспорти,документи,визи и прочие в Тингри,където изкарахме и нощта в невероятно чист хотел,чак учудващо за това малко селце.
                      На 20.09 сутринта потеглихме към Шигатце,отново през същия проход Pang-pass 5,120 м,но малко преди прохода спряхме на отбивка със страхотна прощална панорама към „Господаря на върховете”.Не се сбогувахме,казахме му само довиждане.







                      В Шигатце пристигнахме в ранния следобяд.Втория по големина град в Тибет,но само толкова,нищо общо с Лхаса в нито едно отношение.Много мръсен,разхвърлян и неподреден.За съжаление и Shigatse Yak Hotel приличаше на града,макар,че в задния двор имаше помпозен спа-център.
                      Манастира Tashilunpo Monastery известен най-вече с 250кг златна статуя на Буда,пострроен през 1447г., за съжаление беше затворен за една седмица,поради религиозен фестивал.
                      Вечеряхме в страхотен ресторант,собственост на непалец,като кухнята беше интернационална,включително и европейска,като най-важното беше кафе,истинско кафе.




                      А ето как се приготвя ориз пред ресторанта


                      Сутрешната ни разходка започна от сцената(двора на манастира) на която се провеждаше фестивала.На поляната имаше стотици,да не кажа хиляди,нещо като на нашенски родопски събор.













                      Програмата започна със странни за нас танц и още по-странни участници.










                      и други,които разиграваха скечове




                      Все пак по някое време се напъхахме в манастира....как ни пуснаха не знам?!



















                      Около целия манастир,или по-точно манастира целия беше заобиколен от тези прословути "буренца",определено са на голяма почит в Тибет.


                      Димо....,а следващата серия е специално за теб-подарък








                      Следва продължение,

                      Поздрави
                      търся си подписа....

                      Коментар


                      • #56
                        До: Няколко седмици в Тибет

                        Тези "буренца" са молитвени барабани. По тях са изписани на санскрит молитви и мантри, (най-често мантрата "Ом мани падме хум"), и когато ги завъртиш молитвата ти отлита при бога.
                        Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
                        Златомир Попов - Forry

                        Коментар


                        • #57
                          До: Няколко седмици в Тибет

                          Хайде , бе ! Да не вземеш да си легнеш ,сега...
                          PATROL 2.8TD КЪСА БАЗА -МАЛКО ПИПНАТ
                          КТМ 990 ADVENTURE , SUZUKI DRZ400-E,YAMAHAYZ250F
                          0899187766

                          Коментар


                          • #58
                            До: Няколко седмици в Тибет

                            Първоначално публикуван от Мони Преглед на мнение

                            ТУП!
                            ... това е звука от челюстта ми, удряща в пода...
                            О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

                            Коментар


                            • #59
                              До: Няколко седмици в Тибет

                              Първоначално публикуван от ВладиЧ Преглед на мнение
                              Тези "буренца" са молитвени барабани. По тях са изписани на санскрит молитви и мантри, (най-често мантрата "Ом мани падме хум"), и когато ги завъртиш молитвата ти отлита при бога.

                              ВладиЧ,Благодаря!!!

                              Така и не го питах Джабу,как точно се назовават тези молитвени барабани.Само едно допълнение,че само будисти ги въртят по часовниковата стрелка.Тези като нас(не-будисти),също така могат да ги въртят,но по посока обратна на часовниковата стрелка.


                              Поздрави,
                              търся си подписа....

                              Коментар


                              • #60
                                До: Няколко седмици в Тибет

                                Мони! Уникално!
                                Благодаря ти за споделеното!

                                Поздрави

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X