Обява

Свий
Няма добавени обяви.

До ИРАН 2012

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: До ИРАН 2012.Турция

    Мълчим щото внимаваме да не се задавим с лигите като преглъщаме. Давай нататък.
    Издъних се на Тюринг теста

    Коментар


    • #17
      От: До ИРАН 2012.Турция

      И аз чета с кеф.
      Харесва ми твоя поглед и начин да опиташ всичко от близо.
      Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

      Коментар


      • #18
        От: До ИРАН 2012.Турция

        Изключително увлекателен разказ, абсолютно се потапям в атмосферата, много добре представяш нещата. Четейки изпитвам желание и аз до пообиколя света на мотор, явно е неповторим опит. Давай нататъка.. )

        Коментар


        • #19
          От: До ИРАН 2012.Турция

          Ей ... Митак, чакам цяла вечер да си взема полагаемата доза ... пътуване, ама ....
          Всички чакаме продължението!
          Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

          Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

          Коментар


          • #20
            От: До ИРАН 2012.Турция

            Цял ден четох, работата утече. Добре, че шефа е в командировка
            Разказа е страхотен. С нетърпение чакам продължението.
            Само моториста знае защо кучето си показва главата през прозореца.

            Коментар


            • #21
              От: До ИРАН 2012.Турция

              Първоначално публикуван от МИТЬО(питона) Преглед на мнение
              Mай,не се харесва много моя разказ.
              Нищо аз ,ще си пиша от време на време.
              Не е точно така,просто като прочета поредната порция просто неам думи! Освен това и оная другата причина не ми дава мира,та така!А и забелязваш ли че най увлекателните(щото едно нещо може да се предаде по няколко поне начина)все са дело на хора пътували в одиночестве.Та с две думи очарователно и продължавай в същия дух!
              Иво (таксито) Андреев
              0988 91 80 50
              Каджива Елефант 750 Лъки Експлорър 89-та

              Коментар


              • #22
                От: До ИРАН 2012.Турция

                Първоначално публикуван от CarTest™ Преглед на мнение
                Ей ... Митак, чакам цяла вечер да си взема полагаемата доза ... пътуване, ама ....
                Всички чакаме продължението!
                Знам,че чакате,ама,кой малоумник,камо ли аз,ще тръгне да пише в събота,събота вечер.
                Обещавам,утре,т.е.днес ,докато,си пия"сутрешното" кафе,да надраскам нещо.Поздрави.
                Последно редактирано от МИТЬО(питона); 15-09-12, 23:33.
                Димитър Анастасов
                d.anactacov@gmail.com

                Коментар


                • #23
                  От: До ИРАН 2012.Турция

                  Айде,не изпи ли го това кафе вече?Поздравления!!!

                  Коментар


                  • #24
                    От: До ИРАН 2012.Турция

                    Много, много готин разказ Четем тука и чакаме с нетърпение историите по-нататък.

                    В Армения и Грузия видяхме много иранци - с цели автобуси, с коли, с какво ли не. Тези с които говорихме бяха много усмихнати, говореха сносен английски и се радваха като им казахме, че искаме да посетим Иран. Въобще имах чувството, че от скоро имат по-голяма свобода да пътуват и са някак си много нетърпеливи да се запознаят с останалия свят.

                    Коментар


                    • #25
                      От: До ИРАН 2012.Турция

                      Първоначално публикуван от harley Преглед на мнение
                      Много, много готин разказ Четем тука и чакаме с нетърпение историите по-нататък.

                      В Армения и Грузия видяхме много иранци - с цели автобуси, с коли, с какво ли не. Тези с които говорихме бяха много усмихнати, говореха сносен английски и се радваха като им казахме, че искаме да посетим Иран. Въобще имах чувството, че от скоро имат по-голяма свобода да пътуват и са някак си много нетърпеливи да се запознаят с останалия свят.
                      Силви,аз като бях в Армения,в Иран се събираха 6,7 почивни дни,по случай рождения ден,на незнам си кой аятолах.Армения,беше залята от иранци.Тогава си позволих по свободни разговори с тях.Говорихме ,най вече за политика,и икономика.Така видях една страна,от Иран,която не бях виждал,в самия Иран.
                      Целият народ е опозиция,на управляващите.
                      Димитър Анастасов
                      d.anactacov@gmail.com

                      Коментар


                      • #26
                        От: До ИРАН 2012.

                        Днес,трябваше да измина,около 520км.,до Есфахан.Това,беше важен момент от пyтуването, за мен тогава.Есфахан,културната столица на Иран.Черешката на тортата,дето се вика.
                        Имаше дискусия,някъде ,тук из форума,как е правилно да се изписва.Разпитах доста местни,и всички(без изключение,казаха Есфахан.дори,един голям спортист(гордоста на Есфахан),който носеше тениска с Исфахан,ми каза,че е грешно,и си свали тениската с изумление(незнаеше,че е грешно изписано).
                        Излязох от Хамедан,и спрях да погледна,на хартиената карта,от каде точно да мина.Есфахан е в центъра на Иран,и всики пътища водят,на там.До там имаше три пътя(по картата),но аз ,бях проверявал,преди това,във Гугъл и Гармина,там ми даваха два.Реших да тръгна по третия(най кратък).Докато си подреждах апаратурата,по мотора,спота се изтъркули по мен и падна на земята,и спря да мига.Вдигнах го рестарт и си тръгна нормално,успокоих се,и газ.
                        Същите,гледки,като по рано,нищо интересно.След,около 200км.,започна спускане от планината,и се отделих по нарочения,от мен път.
                        За първи път карах по селски,тесен път,със обичайния хубав асфалт и завои.впоследствие през един проход се озовах във една много зелена долина(направо джунгла),със всякакви засаждения,и без никакви коли.почувствах,се много сам,нямаше никаква жива душа,дори и птици нямаше.Долината продължаваше да се спуска,беше към 50,60км. дълга и тясна,на места по 2,3 км.накрая имаше градче,с порутини къщи и пак без хора(жегата започваше).В центъра се озовах на кръстовище,без знаци,и докато се чудих накъде да хвана,видях съвсем близо магазин за мотори и колела.Спирам,излиза омбашията,обикаля ме два пъти,гледа мотора,гледа мен с изумление.През смях,го попитах,за пътя до Есфахан,погледна ме пак,ухили се и вика ,чай.И там е ЧАЙ.Позамислих се,слязох и той се зарадва.тази долина ,и този град,бяха забравени от Алаха,далеч от главните пътни артерии,скрити зад високи хребети овсякъде.Надали,чужд турист е минавал оттам,пък,камо ли със мотор.Поднесе,ми чай,но погледа му бе все в мотора,и мълчи.Викам Ямаха,чак тогава ме погледна.Показа ми със ръце пари,написах,му на масата 10 000$(беше по лесно,за разбиране),не разбра.донесе лист и химикал,написах му пак,взе да смята,явно във техни реали.сметна и вика.Моя целия магазин струва толкова.Имаше 12 мотора и 20тина велосипеди,и аксесоари.Поръкомахахме си малко,учуди се,защо съм минал от тук,показах му на картата(нищо не разбра),и ми показа пътя за Есфахан.
                        Започнах,да навлизам във пустинята.Чак,сега усещането за Иран,както си го представях,преди пътуването,беше пред очите ми.



                        Слънцето започна,леко,полеко да придобива други форми.жегата вече,беше стигнала 36',незнам за хектопаскалите,но видимо,имаше слой със леки пясъчни частици(как ми дойде на акъла),над мен,и криеше отчасти слънцето.Жегата,не ме мореше,до 44',сух въздух ,издържам(изпробвано в Йордания).Качих се на магистралата,и пак започнаха,едни изравнявания,свирки,снимки,газ и дим да ме няма.Трафика,много се усили.Камион,след камион,в дясната лента,в лявата кола след кола.По,едно време,гледам спота примигва червено,оппа,нещо не е наред.Спрях,поразчовърках,го,няма промяна,значи е сгънал.Обадих ,се на Димо,да попитам за координатите,на хостела(Амир кабир хостел) в който е спал в Есфахан.беше ми ги дал,преди заминаването,но ги сложих в нетбука,а той вече го нямаше.
                        Та звъня,Димо вдига,и вика сега немога,на агне сме(сигурно много от вас са били),питай,някой полицай,те всички го знаят.Напуши ме голям смях,аз във нищото,другите на агне в планината в Бг.Продължих,следвах табелите Центрум(имаше и квартал Амир кабир),усетих,че стигам центъра,спирам,оглеждам се за полицаи,няма.Но,веднага ,около мен 5,после 10,15 човека.Викам,Амирр Кабирр Хостелл,всеки вдига рамене.Няколко човека ,викат хотел,викам ДА.Казват от тук,наляво,надясно,но не е това,което търся.
                        Иии,в следващия момент,един от тълпата,доближава се и ми казва,на чист английски "бъди мой гост".Сигурен,съм,че и други ,от тълпата са ме канили,но незнам Фарси.

                        АХХ,как,искам да ви видя израженията.

                        Не,не ,неискам,искам на хотел,моля ви.Вие сте най готините хора,които съм виждал.С добротата си,искате да ме затриете.Никой,нямаше да ме разбере.Отказах.

                        Бях,решил ,да спа,вече по хотели,защото ,от тези софри,неможех да си почина, колкото да е интересно,все пак,имах нужда,да остана сам,да не се съобразявам с никой,да си избърша гъза с хартия,дето се вика.Макар,че да си го мия,по ми хареса.
                        Явно,като са видели тълпата,полицаите веднага дофтасаха.казах,им какво търся,но,Не ,и те не знаеха,но много искаха,да ми помогнат.Обадиха се по радиостанцията,пак НЕ.Единия,отиде до стоянката на такситата,не след дълго каза карай(на никакъв английски),след жълтото такси.Гледам,всички жълти,но видях,че един излезе и ме чака.Карах 400,500м. след него,и стигнахме.минал,съм точно покрай хостела.А,преди това,карах бавно ,и се оглеждах,но съм го подминал.

                        Сега,да поясня.Тази снимка ,сигурно всички,от вас са я виждали от пътеписа на Димо.Втория стикер в центъра,от горе на долу,не е експедиция от Бг.,а е на някакви хора от Лондон,със бус дърт Мерцедес.Моя,английски ,не е никак добър,но DRAGOMAN,може би означава,някакъв човек,на нещо си,а може и да има някаква връзка,със Бг,незнам.
                        Настаниха,ме във двойна стая,за два дни на стойност 500 000 ИР(по малко от 30$),впоследствие от Димо разбрах,че със закуска(не ми пукаше,нали бях сам).В ,хостела бяха предимно чужденци.И най интересното за ,мене,че се запознах,със няколко Американци.Впоследствие и в други градове,срещнах много американ пипол.Чудех,се какъв ,му е проблема на Дъг.Всички,ми казваха,че са си изкарали виза,от трета страна(надали в Щатите има иранско посолство).Мисля,че проблем ,няма за Дъг.На,няколко пъти,ме питаха,дали съм американец,и със нерадост,разбираха,че не съм.Американската пропаганда в Иран,е на голяма почит(не мисля,че е за добре).Както,каза един Иранец,със който се запознах в Армения-Целият народ е опозиция на управляващите.
                        Но,за политика,аз в Иран,не смеех да говоря,а и не ми и трябваше.

                        Хотела,прилично добър.В стаята ,имаше хладилник,мивка ,централна климатизация(гадна работа,не можеш,я спря),и най важното затворен паркинг.
                        На рецепцията ,любезен младеж,на мноо добър английски,ми показа интернет клубъ,каде се намират основните забележителности,които исках да посетя. Докато си говорихме,явно дойде омбашията и започна,някаква кавга.Излязох навън и изчаках,да се оправят.На ,моя пич смяната ,му беше свършила и ,той излезе.Попита,ме дали в другите хотели,кадето съм отсядъл,говорят английсски,аз му отговорих,че за пръв път съм на хотел,и не знам.Но,за негово успокоение,му споменах,че рядко срещам англоговорящи Иранци,и той се зарадва,видимо много?пак започнахме разговора,за забелижителностите,и ми предложи ,да бъде мой гид.Беше вече 18ч.,и че няма време,ако иска утре,но утре бил на работа,и неможе.И ,така аз тръгнах сам,без цел и посока,във града.
                        Много,жив и модерен град,пълно с хора,почти всички знаещи значението на думичката ХЕЛОУ.Навсякъде ме поздравяваха,разминавайки се,най вече млади хора.Странно,как ме различаваха,предвид,че според мен не се различавах много от тълпата(прилично брадясъл).Реших,да не ходя,там кадето си бях набелязъл,а да го оставя за следващия ден.Просто се разхождах,по главните улици и попивах от атмосверата(страхотно е).един полицай,ми помогна да си купя ,и заредя,ваучер,че беше свършил.
                        От Иран,със техен опертор,международния разговор струва;Незнам ,колко струва,но за около 10мин.,ти взимат 1,5 $.,ако успееш да се свържеш(в големите градове е трудно).беше ,ми едно тържествено,исках да споделя със моите хора.
                        Първото,ми впечатление е,много зелено по улиците(макар в пустинята),и много паркове.После разбрах,каква е причината.през 2,3 ч.пускат вода от сифони ,по вадите по улицата ,и във парковете.После,същото го видях във всички градове във пустините.



                        На търговската улица ,се редяха маркови магазини(истински,проверих),и заянатчииски работилнички.






                        за пръв,път видях КаНазаки ЦБР.

                        Също така,знаех,че ми предстоеше истинския ден,демек утре.
                        Отидох, до интернет клубъ,включиха ми проксито ,и се отдадох,на изкушението да споделям.В 23.00 ме "изгониха",отидох си в стаята,и се наслаждавах на самотата(голем кеф),в очакване на следващия ден.
                        Междудругото,спота не щеше да работи,та се обадих на Явор,и след дълги консултации,решихме, да не го давам на работилничката до хотела,кадето поправяха мобилни устройства.Така,останах и без спот,голям праз,за мен,кофти за вас.СОРИ.
                        За следващия ден,ще има много снимки.Да,пиша,че докато карам,хич,не се сещам за снимки,просто,ме грабва пътя и край,за което се извинявам.Искам,да стигна по бързо,а уникални гледки много.Отчитам,го като грешка.
                        Димитър Анастасов
                        d.anactacov@gmail.com

                        Коментар


                        • #27
                          От: До ИРАН 2012.

                          Моля,някой,от модераторите,да махне Турция от заглавието,че немога да намеря начина.Нека,всичко бъде в една тема.
                          Последно редактирано от МИТЬО(питона); 16-09-12, 13:11.
                          Димитър Анастасов
                          d.anactacov@gmail.com

                          Коментар


                          • #28
                            От: До ИРАН 2012.

                            Чакаме продължението...)
                            Много интересно за четене.
                            Благодарим за споделеното.
                            Поздрави.
                            I am just a simple man.

                            Коментар


                            • #29
                              От: До ИРАН 2012

                              Не знам защо , обаче май наистина най-интересните пътеписи се пишат от хора,които пътуват сами.Обяснявам си го с това,че когато човек е сам,той се опитва да се слее с местата ,където е и с хората там.Когато пътуващите са повече от един,светът около теб се възприема с очите на завоевател(най-малкото не спираш да говориш на собствения си език). БРАВО за пътеписа и........ОЩЕ ПО-БРАВО за пътуването!!!!!

                              Коментар


                              • #30
                                От: До ИРАН 2012

                                Митак, а за спота сетихте ли се, че батериите може да са паднали? Почва да мига в червено като му падат батериите. Макар, че ако свети постоянно в червено май показва повреда...
                                LZ2NKM

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X