Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Планиране на мотопътешествие

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Планиране на мотопътешествие

    Аз не мога да се самоопределя.

    Всъщност, мога - аз съм тип "паразит" - ползвам чуждото планиране, като внасям известна дезорганизация

    Пътувал съм и с подробно планиране, и с малко планиране, и хептен без планиране - според случая. Но без едно ми е гадно, когато пътувам - целта. Ако тя ми липсва, не се получава нищо читаво.

    Коментар


    • #17
      До: Планиране на мотопътешествие

      Втриса ме, когато видя Автобус от Албена с австрийски баби да се изсипят на паркинга в Созопол -стария град и едно девойче с вдигната синя папка в ръка да ги поведе към забележителностите ....
      Затовя правя разлика между туризъм и пътешествие.

      Бойко разбира се, че си прав Най-малко щото свободно къмпиране в Африка май няма и се налага човек да се добере до охранявани места за спане, които съвсем не са много ...

      Хе-хе на Гошо формулировките много ми харесват. Само липсва категорията Змей
      ______2
      Е = MZ

      Коментар


      • #18
        До: Планиране на мотопътешествие

        Това, за планирането на пътешествие е изключително важно.
        Защото, иначе става, като в шопският лаф:
        ...Одим...
        ...Одим.
        ...Па,мислим!
        Па,като се обърнем, то само съм одил!
        Откак паднах от коня, чакам с интерес четивата, които ни сготвя Димо(Кро)
        Желая, успех на новите му приключения.
        Последно редактирано от boiko73; 18-03-10, 15:24.
        I am just a simple man.

        Коментар


        • #19
          До: Планиране на мотопътешествие

          Разбира се че е важно, а при по сериозните пътешествия - неизбежно трябва и да е точно - примера с визите е показателен , както и много други неща. А това с возене, возене па мислене ( по шопски ) , пак е нещо повече от мислене, мислене, па стоене в къщи ... Всеки си преценява за себе си, даже удоволствието от планирането и изучаването на маршрута е много голямо. От друга страна пък тръпката от това да се хвърлиш в непознатото , не може да се сравни с нищо , и на мен ми е давало най-приятни емоции . Даже липсата на предварителни очаквания се изплаща многократно . Целта на едно пътешествие може да не само конкретен обект(град, ит.н.), а идеята да се отърсиш от ежедневието и да се заредиш . Удоволствие от пътя, не само от достигането на т. Х . Две еднакви пътувания няма - не може да отсъстваш един месец , и да нямаш план, освен ако не си скучаещ милионер ( от тук пишещите не се сещам за такъв) , от друга страна пък за един уикенд може да го удариш на пълна импровизация - на мен са ми се случвали и двете крайности ...
          Последно редактирано от go6o; 18-03-10, 23:13. Причина: бързопис :)

          Коментар


          • #20
            До: Планиране на мотопътешествие

            Първоначално публикуван от go6o Преглед на мнение
            А това с возене, возене па мислене ( по шопски ) , пак е нещо повече от мислене, мислене, па стоене в къщи ...
            ...

            Не съм виждал спонтанността по-добре обяснена!
            You'll never find out - I got no key hole....

            Коментар


            • #21
              До: Планиране на мотопътешествие

              Най-трудно се взима решение за тръгване. Като се забие една дата и всичко си идва на място.

              Като чета темата осъзнавам какви западняци сме станали. Сега получих като подарък за РД дискове, които се продават от форума Horizons Unlimited . В първия е описано планирането и там всеки пътувал надалеч обяснява как се е случило. Общо взето всички съветват да се планира по-малко време, да се определя точна дата и т.н.

              Коментар


              • #22
                До: Планиране на мотопътешествие

                За датата съм абсолютно съгласен. Действа мобилизиращо. Щото ако знаеш, че може и днес, може и утре ... и вземе, че те домързи. Изнервящо е. Багажа нареден ти седиш и чакаш.
                Аргумента на Влади4, че два пъти му се налага да тръгва в дъжд не го приемам. Е какво ако тръгнеш на слънце и на следващият ден те пердаши дъжда до вечерта Къде е разликата ?

                Първоначално публикуван от f500
                Откак паднах от коня, чакам с интерес четивата, които ни сготвя Димо(Кро).Желая, успех на новите му приключения.
                Скоро се "запознах" с F500 Oказа се, че го познавам отдавна, но виж коня му - не. Та аз пък с нетърпение очкавам оздравяването на коня, на F500 и неговите разкази
                ______2
                Е = MZ

                Коментар


                • #23
                  До: Планиране на мотопътешествие

                  Първоначално публикуван от Димо Преглед на мнение
                  За датата съм абсолютно съгласен. Действа мобилизиращо. Щото ако знаеш, че може и днес, може и утре ... и вземе, че те домързи...
                  Ще цитирам Ангелчо: "Ако не беше последният момент, нищо нямаше да се случи"

                  Дълбоко споделям казаното горе, но забелязвам благотворна промяна след като добих опит да планирам. "Последният момент" преди първите ми пътешествия беше холеричен хаос в който се опитвах да подредя всичко необходимо по "правилният" начин. Оказваше се разбира се, че за повечето неща вече е късно и няма как да се случат. Резултата: изнервяне, трескава умора, усещане, че нещо си пропуснал и множество компромиси (включително с неща с които не бива). Или казано по-просто, тръгваш на пътешествое кълбо от нерви, вместо да се забавляваш. Стигна се до там, че направо не ми се тръгваше, като знам какво напрежение ме чака в "последният момент". За щастие това беше за кратко

                  Може да сме станали "западняци" (дай Боже да е вярно ) но за мен е по-добре всичко да си е по местата поне 2 дни предварително и в "последният момент" само да накича торбите по мотора.
                  Следващият път, когато умът ви витае, последвайте го! => www.smehurko.info

                  Коментар


                  • #24
                    До: Планиране на мотопътешествие

                    Нищо няма да редя в последния момент! Този път ще кача и подредя всичко един ден предварително и последният ден само ще надувам перки, ще се мотам насам натам, и ще се прощавам с приятели и познати! Абсолютно! На другата сутрин паля и тръгвам. Но още не съм определил точната дата. От 24 до 27-ми юни трябва да е.
                    Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
                    Златомир Попов - Forry

                    Коментар


                    • #25
                      От: Планиране на мотопътешествие

                      Приятно е когато имаш общи теми за разговор със съмишленици.
                      Благодаря на всички,които са споделили опита си при плануването на едно пътешествие.До тово лято пътешествах с автомобил.Но в момента имам мотоциклет и с него ходя насам-натам.При плануването на пътуването използвам Гугъл карти,Гугъл земя и още два английски сайта,както и Мишелин.След като определя маршрута,го разделям на етапи,кото основното е продългителността на карането.Обикновенно стартирам около 8.00 сутринта и карам до към 16.00.Има разбира се и отклонения от тези часове,но никога не замръквам,без да съм осигурил спането.Споделям твърденията,че колкото и да е добра мащината,без бензин не върви.Това е едно от основните направления в пътуването,особено ако си с мотор.Търся по маршрута бензиностанции,отбелязвам ги на Гармина.Отделно от това си разпечатвам и на хартия маршрута за всеки ден,с всички контролни точки и времето за преминаването им.По този начин си осигурявам равномерност на карането и възможност за корекции,ако се наложат такива.
                      Нека силата да бъде с нас!
                      Suzuki Grand Vitara
                      +34 642 91 4154

                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X