Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Списък на необходими вещи за мотопътешествие

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Списък на необходими вещи за мотопътешествие

    Първоначално публикуван от kro Преглед на мнение
    Няма как да извадиш от списъка точно НОЖ.
    Ножът е абсолютно задължителен. Вече можем да поговорим какъв нож. Това е основно средство са самозащита, което безпроблемно можеш да пренасяш през граници. Обикновено проблема е в дължината на острието. Доколкото си спомням ножове с острие по-дълго от 12см. са проблем.
    Можем да отворим отделна тема с позволени средства за самозащита по света.
    Иначе (ако човек не се трогва от формални ограничения) колкото по-голям, толкова по-голям.

    Има описан случай с българин с мотор на излизане от Русия с твърде голям нож е изчакал арестуван 48 часа до приключване на проверка за извършени престъпления с нож ...

    Закона за контрол върху общоопасните средства по-рано дефинираше 12 см ДВУОСТЪР нож. Иначе почти всеки кухненски - е по-голям. Аз съм си закачил на мотора едно менте китайско на щик от калашников и до сега не съм имал проблеми. Това нещо го броя и за брадвичка и за нож.

    Що се касае съда за вода - аз предпочитам подвижен къмпинг душ -20л.- при нужда става и за питейна вода , а е незаменим в жегите.

    И да не забравя резервния ключ ..... който се интересува къде по мотора го държа да пита на ЛС.
    0888932647

    Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник".

    Коментар


    • #17
      До: Списък на необходими вещи за мотопътешествие

      " какво е херметик и прокладка за предна вилица"
      В оригинал е -сальники передней вилки -семеринги на предницата,херметика си е херметик,примерно силиконов.

      Коментар


      • #18
        До: Списък на необходими вещи за мотопътешествие

        Мисля че би било хубаво да се направят списъци по определени модели мотори,комплекта за Африка е съвсем различен от GS например.Също и резервни части и модификации,по модели.

        Коментар


        • #19
          До: Списък на необходими вещи за мотопътешествие

          Добре, но да определим кои са общите за всички и после да разграничим по модели.

          П.П.
          Аз мисля, че би било добре като краен резултат да бъде един общ списък пълен с всички предложения и малки допълнителни списъци за различните мотоциклети ?
          ______2
          Е = MZ

          Коментар


          • #20
            До: Списък на необходими вещи за мотопътешествие

            Такаааа! Хайде за ножа.За какво може да се използва един нож-за да си режеш суджука,като средство за оцеляване(или по-скоро за бивакуване) и като средство за самозащита.
            От списъка съм извадил нож,но съм добавил джобно ножче.Защо? Защото джобното ножче е доста по-малко и леко и с него спокойно можеш да си режеш суджука(не е необходим 25см сатър).
            Като средство за оцеляване,брадвата е много по-универсална от ножа.Стига да знаеш разбира се как да я използваш(повечето хора я асоциират със сечене и цепене на дърва,но с нея могат да се правят хиляди неща).Да не говорим , че може спокойно да замени и чук,който в инструметите липсва.
            Като средство за самозащита да не говорим.Достатъчно е само да я извадиш...
            Големия недостатък на брадвата е размера и теглото,но пък останалите И качества напълно компенсират недостатъците И.
            Естествено дали ще носиш брадва зависи от това къде ще ходиш-в скандинавия например тя ще е напълно безсмислена.Съвсем по друг начин стоят нещата в Кавказ.
            Като става дума за брадва , не си представяй пълноразмерна брадва за цепене на дърва.Говорим за най-малкия размер+1.Т.е. нещо от средно към малко.
            Честно казано не знам как биха погледнали на нея по границите.
            Това на снимката естествено не съм аз.Обикновено тия изпълнения ги правя без да искам!


            "... ние ще направим това не защото е лесно , а защото е трудно! "
            Джон Кенеди

            Коментар


            • #21
              До: Списък на необходими вещи за мотопътешествие

              Първоначално публикуван от ЕМО Преглед на мнение
              брадвата е много по-универсална от ножа
              И аз съм на това мнение...
              Не случайно по-горе написах малка брадвичка. Аз от 5 г. ползвам ето тази: http://www.fiskars.com/EX/Garden/Axe...ail121120.html

              човек може да я използва за куп неща например за цепене на дърва, острене на молив, рязане на месо, за чук, за копане и др. Определено е най-скъпата на пазара но си заслужава всяко едно левче от цената.
              LZ1RED

              Коментар


              • #22
                До: Списък на необходими вещи за мотопътешествие

                Първоначално публикуван от Мони Преглед на мнение

                Резервния ключ-тук мисля е мястото да разсъждаваме къде го държиме???????????-деликатен въпрос,но нужен според мен.
                Аз лично предпочитам да го държа в колегата,а той неговия в мен.Проблема е,ако са нечетен брой мотористи.

                Поздрави
                Ако са нечетен брой - първия го дава на втория.втория на третия и третия на първия.
                ........................
                Иван Маринов
                CRF 250 X
                Не шансът определя съдбата на човека,а изборът!

                Коментар


                • #23
                  До: Списък на необходими вещи за мотопътешествие

                  ако някои тръгне на пътешествие много ще се оплите
                  според мен ще е по добре да направите един списък като първия ама да махнете ненужните неща и да сложите други

                  Коментар


                  • #24
                    До: Списък на необходими вещи за мотопътешествие

                    Първоначално публикуван от pimax Преглед на мнение
                    Ако са нечетен брой - първия го дава на втория.втория на третия и третия на първия.
                    -тва беше яко!
                    Това на снимката естествено не съм аз.Обикновено тия изпълнения ги правя без да искам!


                    "... ние ще направим това не защото е лесно , а защото е трудно! "
                    Джон Кенеди

                    Коментар


                    • #25
                      До: Списък на необходими вещи за мотопътешествие

                      Първоначално публикуван от pimax Преглед на мнение
                      Ако са нечетен брой - първия го дава на втория.втория на третия и третия на първия.
                      Интересно,ако има 4-ти той какво прави?!?
                      търся си подписа....

                      Коментар


                      • #26
                        До: Списък на необходими вещи за мотопътешествие

                        Първоначално публикуван от Мони Преглед на мнение
                        Интересно,ако има 4-ти той какво прави?!?
                        Ако спедваме логиката:

                        Първия дава на втория и съответно взима ключа на втория, третия дава на четвъртия и взима неговия ключ
                        Per aspera ad astra.

                        Коментар


                        • #27
                          До: Списък на необходими вещи за мотопътешествие

                          Първоначално публикуван от Тануцо Преглед на мнение
                          Ако спедваме логиката:

                          Първия дава на втория и съответно взима ключа на втория, третия дава на четвъртия и взима неговия ключ
                          Точно така,разменят ги по 2-ки.
                          Благодаря на pimax за логиката,но по-скоро въпроса, който се опитваме да дискутираме(поне мойта идея е такава) е дали това е най-удачното решение.Много фактори биха били както обективни така и субективни срещу този метод.Например някои колеги залепват ключа някъде по рамката,други на "тайник" в багажа?!!!??

                          Поздрави
                          търся си подписа....

                          Коментар


                          • #28
                            До: Списък на необходими вещи за мотопътешествие

                            Мотоциклета има толкова много места за криене на ключ...

                            Коментар


                            • #29
                              До: Списък на необходими вещи за мотопътешествие

                              Първоначално публикуван от Мони Преглед на мнение
                              Точно така,разменят ги по 2-ки.
                              Благодаря на pimax за логиката,но по-скоро въпроса, който се опитваме да дискутираме(поне мойта идея е такава) е дали това е най-удачното решение.Много фактори биха били както обективни така и субективни срещу този метод.Например някои колеги залепват ключа някъде по рамката,други на "тайник" в багажа?!!!??

                              Поздрави
                              Е аз засега съм "чукча читател", като стана "чучка писател" ще съм по-полезен. (т.е. като си взема такъв мотор )
                              Per aspera ad astra.

                              Коментар


                              • #30
                                До: Списък на необходими вещи за мотопътешествие

                                Първоначално публикуван от Тануцо Преглед на мнение
                                Е аз засега съм "чукча читател", като стана "чучка писател" ще съм по-полезен. (т.е. като си взема такъв мотор )
                                Пожелавам ти го възможно най-скоро
                                търся си подписа....

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X