Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Багаж за двама души ( единият е жена ;)

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Багаж за двама души ( единият е жена

    Първоначално публикуван от Вива ViRuS4eto Преглед на мнение
    а аз съм жена....
    Я, това е новост...
    Нали, онзи, къв беше, Вилиян ли беше, Витман ли...
    Има ли желание-има и начин!

    Коментар


    • #32
      От: Багаж за двама души ( единият е жена

      Все пак за някои дрехи място все ще се намери ...
      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:cropped-top-mini-skirt-heeled-sandals-clutch-bracelet-original-12475.jpg
Прегледи:1
Размер:73.3 КБ
ID:5739473

      Коментар


      • #33
        От: Багаж за двама души ( единият е жена

        Ako случая е такъв,и аз мога да я повозя
        Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
        Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
        Анатолий Пейчинов o8875о9815
        https://dvrbg.com/

        Коментар


        • #34
          От: Багаж за двама души ( единият е жена

          Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
          Ako случая е такъв,и аз мога да я повозя
          Твоята жена гледа от другата страница, не се захласвай

          Някои така ходят на гости за една вечер



          А ние с жената така ходим едноседмично на палатки по планините

          Последно редактирано от Ivan_J; 04-01-17, 21:38.

          Коментар


          • #35
            От: Багаж за двама души ( единият е жена

            Първоначално публикуван от Ivan_J Преглед на мнение
            Твоята жена гледа от другата страница, не се захласвай
            😅😅, това като вица за Чукчата, дето загубил жена си в Москва😉

            Изпратено от моят SM-T805 с помощта на Tapatalk
            Nah! Just smile and wave, boys. Smile and wave...

            Коментар


            • #36
              От: Багаж за двама души ( единият е жена

              Темата е доста интересна.Моята дилема е следната.Когато пътувам сам, няма проблем, защото си събирам багажа доволно и дори остава празно място/за по обемистите неща използвам сак на Louis от най-големите-мисля беше 50л./, който е вързан на седалката зад мен.Отделно от това на мотора ми има топ каса/доста голяма/ и...вградени странични куфари.
              При пътуване от двама обаче настъпва обърквация...Първо не може да се сложи сака, защото там седи втория човек и второ...Страничните ми куфари освен, че са вградени, са и не-сваляеми.За съжаление обаче обема им не е много голям/от порядъка на 16-18л. за всеки/.Поради спецификата е най-малкото сложно да се направят стойки и да се поставят втори куфари...
              Та и аз обмислям кое и как..., защото втория човек на мотора предполага отделно от тази ситуация и ...допълнителен негов личен багаж.
              На този етап увеличих обема на топ касата от 44л. на 52л., което не е малко и си купих много здрава и водоустойчива кутия , за да отделя инструмента извън останалия багаж/предстои монтаж/.
              Така...като чета обаче всичкото написано ми идва един въпрос, който все си задавам, но не намирам правилния...или иначе казано приемливия отговор за мен лично.
              След като напълните куфарите и топ касата с багаж почти догоре...пътувайки и стигайки по маршрута за деня до място, където ще искате да спрете и да се разходите/някой град, някоя забележителност/, оставяйки мотора за примерно час някъде без пряка видимост...как решавате проблема с багажа, който е извън куфари и топ каса.
              Примерно ще свалите магнитната раница от резервоара и ще я мъкнете на гръб...това ОК, ама...какво правите с якето/а то е първото нещо, което сваляте когато спрете някъде в летните жеги/ и каските...???
              Е да...някой ще каже, ами какво толкова, ще си ги носиш на ръка.Е да де...ама много е тегаво в летните жеги, натоварен като муле да се разхождаш и да се наслаждаваш на забележителностите...
              Та след като няма свободно място да приберете каските и якетата в куфарите, какво правите...Разбира се, каските може да се заключат с приставките към седалките, ама аз лично не бих рискувал по този начин...
              Поздрави!
              NISSAN FOREVER
              -----------------------------------------------------------------------------
              Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

              Коментар


              • #37
                От: Багаж за двама души ( единият е жена

                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Untitled.jpg
Прегледи:1
Размер:137.4 КБ
ID:5739545

                С тоя, синия сак съм бил най-безгрижен за обем и валагоустойчивост. Тестван около 5-6 часа на оранжев код за проливен дъжд..



                Каските ги заключвам или на ключалката на мотора, която е за тази цел направена за модела, или с металното въженце (къдравото) на заключвалката на предния спирачен диск... ако нося веригата - с нея за някое колело...

                Че стана дума... Топкасите според вас надеждни ли са за съхранение на багаж без надзор? Един 50 литров куфар Dewalt DS-400, като лично виждане, е нещото, на което мога да се доверя в това отношение и твърдо съм решил да го реализирам...
                Публикувайте отговор

                Коментар


                • #38
                  От: Багаж за двама души ( единият е жена

                  Има го тоя момент, затова планираме предварително. Примерно Венеция - настанихме се в къмпинг в покрайнините, преоблякохме се и с рейса до града. В Швейцария си взимахме само портфейлите. В Гирокастер се прецакахме и си мъкнахме багажа в жегата, ама пак беше весело:

                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:555.jpg
Прегледи:1
Размер:195.1 КБ
ID:5739547

                  Най-добрия вариант е този - ако ти се пешеходи, настаняваш се, оставяш всичкия багаж и обикаляш колкото ти е кеф. Ама аз лично много обичам туризма, но не и ходенето.
                  The Flat Earth Society has members all around the globe.

                  Коментар


                  • #39
                    От: Багаж за двама души ( единият е жена

                    Каквито и съвети да даваме ,всичко опира до това от какво може да се лиши жената. Така че ако сте решили да пътувате двамата с мотор първо намираш място за задължителните неща/ инструменти ,аптечка/ и каквото място остане го разделяш 60:40 в полза на жената Показваш и обема и тя да си реши какво ще вземе. Ако не може да се събере тръгвай сам. При нас за 6 дена из България бе разпределено така ,една дисага за мен една за нея и чанта на резервоара със нейни неща и други дреболии като таблети ,зарядни, карти и т.н.
                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:CAM00052.jpg
Прегледи:3
Размер:200.9 КБ
ID:5739548Натиснете снимката за да я уголемите

Име:CAM00055.jpg
Прегледи:1
Размер:110.1 КБ
ID:5739549
                    Вече трета година пътуваме така и няма проблеми.
                    Мотор и жена не се дават, мотора може да ти го счупят а на жената може да и хареса
                    0889 619 319

                    Коментар


                    • #40
                      От: Багаж за двама души ( единият е жена

                      Защо човек който не краде и не е бил ограбван мисли само за това. Това може не само пътуването да ви развали ами и целия живот да вгурчи. Спирате, едно дълго въже за колело през ръкавите и каските и ... Ама като огледате мото парка там ще ви стане ясно.
                      На повечето тур. обекти винаги ще се появи някой да кажа " ок ок, проблем найн"

                      Аз си го оставям така и си джиткам...
                      още за мен на ВВВ//sites.google.com/site/fozysite/home

                      Коментар


                      • #41
                        От: Багаж за двама души ( единият е жена

                        Зависи, къде ще се ходи, на какви места, а при дълги трипове и в каква държава. Случвало ми се е всичко. И да мъкна каски и якета с мен, случвало се е да ги заключвам на мотора, слувало се е, и да оставям всичко по мотора без надзор. Всичко зависи от мястото и държавата. А много пъти съм оставял екипировка, якета и каски на местата, където се продават билетите за даденото място, ако има каси, вход, и голяма посещаемост от туристи. Никога до сега не са ми отказвали. Последно това упражнение да оставям част от екипировката на касата го правих миналата година на Крушунските водопади.
                        Аз обикновенно пътувам сам на мотора, но колкото повече пътувам, в последно време, някак си багажът ми все повече намалява. В смисъл, че нещата ми са така подредени и подбрани, за пътуванията ми, че все по-малко багаж нося със себе си, а инструментите ми са само основните, които винаги са под седалката на мотора. За Грузия само една помпа за гуми бях взел допълнително към инструментите ми, но слава Богу не се наложи да я ползвам. Всякакви резервни работи, крушки и инструменти отдавана съм ги оставил в гаража и не ги мъкна с мен. Навсякъде има сервизи и такива работи. Ако ти трябват някакви по-специални инструменти все някой ще ти услужи, или да си купиш в крайна сметка, някоя крушка, ако ти изгори на пътя. В същност, ако се наложи да опреш до по-специални инструменти от стандартните за мотора, най-вероятно сам, на пътя няма да можеш да направиш ремонт, а работата ще е за сервиз, така че няма смисъл да мъкнеш куфар с комплект гедоре и динамометричен ключ със себе си.
                        Последно редактирано от ВладиЧ; 05-01-17, 11:45.
                        Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
                        Златомир Попов - Forry

                        Коментар


                        • #42
                          От: Багаж за двама души ( единият е жена

                          Аз със жената не бих тръгнал с мотор... Освен ако наема и нормално МПС да носи багажа (И)...
                          При моята обиколка на източна Европа джипа бе НАБЛЪСКАН догоре, включително задните седалки.. Като отново нямаше палатки, инструменти и т.н...

                          Ако все пак си решил да пътувате с мотор, то единствения вариант, който според мен е работим, е да си приготвиш ти изцяло багажа, и да оставиш на жената да пробва дали би могла да си събере багажа в останалия обем...
                          Лошото е, че багажа има едно много лошо свойство - колкото и да го оптимизираш, винаги заема с поне 10% повече от разполагаемия обем
                          Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                          Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                          Коментар


                          • #43
                            От: Багаж за двама души ( единият е жена

                            Ето така през лятото на 2015 год., 15 дни обикаляхме с жената из централна Европа. Стандартни куфари и спане по хотелчета. На връщане имахме место и за дребни подаръчета.

                            Коментар


                            • #44
                              От: Багаж за двама души ( единият е жена

                              Първоначално публикуван от ВладиЧ Преглед на мнение
                              Аз обикновенно пътувам сам на мотора, но колкото повече пътувам, в последно време, някак си багажът ми все повече намалява. В смисъл, че нещата ми са така подредени и подбрани, за пътуванията ми, че все по-малко багаж нося със себе си, а инструментите ми са само основните, които винаги са под седалката на мотора. Навсякъде има сервизи и такива работи. Ако ти трябват някакви по-специални инструменти все някой ще ти услужи, или да си купиш в крайна сметка, някоя крушка, ако ти изгори на пътя.
                              Тотално съгласен. С две изключения:
                              - Ремонтния комплект на мотора подмених с много по-качествени и олекотени инструменти. Добавих и комплект за лепене/помпане на гуми.
                              - Седалката ползвана от съпругата беше заменена за допълнително багажно отделение за ремонтния комплект (Съпругата беше заточена с целия и багаж в колата зад мене )

                              Коментар


                              • #45
                                От: Багаж за двама души ( единият е жена

                                Мнооого встрани, но ще опитам да стрелям.
                                С мойта жена бяхме още гаджета. Декември е. Будя я в 4 сутринта, в някаква хижа, щото трябва да юркаме някакъв връх и да се върнем по светло... тя се размърдва:
                                – Уфффф, че си гаден! Тъкмо сънувах, че се къпя!
                                Та-а-а-а-а, щом твойта жена се е съгласила да я развяваш на мотор по пътищата, може би, поне вечерното облекло и роклите с гол гръб може да ги спестите. В този случай, стотина литра не са малко. Наблегни на хигиенните приспособления.
                                Поздрави и лек път!
                                Последно редактирано от Тропчо; 05-01-17, 23:14.
                                Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X