Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Трансфагарашан и Трансалпина 15.08.2016 пътуване за два три дни има ли желаещи колеги

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: Трансфагарашан и Трансалпина 15.08.2016 пътуване за два три дни има ли желаещи ко

    Браво, момчета!
    Публикувайте отговор

    Коментар


    • #62
      От: Трансфагарашан и Трансалпина 15.08.2016 пътуване за два три дни има ли желаещи ко

      Първоначално публикуван от p-pleven Преглед на мнение
      Браво, момчета!
      Здравей,спах на същото място дето миналата година,към 12 през ноща дойде един човек,вика свири,не му обърнах внимание,дойде при мен и ми разправя че там не може....аз му излаях(лай) ....да се чете на английски защо....обясни че това е единственото място през което мечките пресичали пътя и се хвана за главата като разбра че съм сам....казах му че имам пищов...и да каже на мечката да не идва....ма той се притесни и изпрати жена си че говорила по добре английски....Та късметлий сме....пък аз се чудех що такова хубаво място все е свободно,
      Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
      Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
      Анатолий Пейчинов o8875о9815
      https://dvrbg.com/

      Коментар


      • #63
        От: Трансфагарашан и Трансалпина 15.08.2016 пътуване за два три дни има ли желаещи ко

        Само да вметна...това с мечките хич и не е шега.При нашата първа нощувка мечките бяха в лагера...буквално на 30-40м. от моята палатка...Та...не пренебрегвайте всяко дори и пресилено инфо за мечките в Карпатите!
        NISSAN FOREVER
        -----------------------------------------------------------------------------
        Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

        Коментар


        • #64
          От: Трансфагарашан и Трансалпина 15.08.2016 пътуване за два три дни има ли желаещи ко

          Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
          казах му че имам пищов...
          През граница?

          Коментар


          • #65
            От: Трансфагарашан и Трансалпина 15.08.2016 пътуване за два три дни има ли желаещи ко

            Любо как сте се качили не знам в петъка ,ние в събота сутринта умряхме от студ хем беше слънчево време.Горе беше ли облачно а уж нямаше да бързаме.Сега разбрах колко съм подценил планината колко ми куца екипировката.Нямах никакъв шанс на дъжда да продължа.За другия път ще съм подготвен.И спрея за мечки дето мислех да търся по магазините в България се оказа че не е майтап де да бях взел.Приключението беше страхотно в буквалния и преносния смисъл само да си подредя мислите и започвам да качвам заснетото.
            moto_star

            Коментар


            • #66
              От: Трансфагарашан и Трансалпина 15.08.2016 пътуване за два три дни има ли желаещи ко

              Първоначално публикуван от monistar Преглед на мнение
              Любо как сте се качили не знам в петъка ,ние в събота сутринта умряхме от студ хем беше слънчево време..
              В събота кое качвахте, алпина или фагараш
              В събота сутринта умрях от студ,на Шипка ми беше второто обличане на всичко което носих като дрехи,ако не беше подгрева на кормилото 100% щях да се върна и да отпраща към морето в бг.

              Митак,нали разбираш че това с мечките и сега ми се струва майтап.Бърз анализ на ситуацията е че,човека е на средна възраст,облечен прилично и в свободни дрехи,официални но му дават и възможност за работа,колата средно нова,комби,вероятно работна,английския му стигна точно за колкото да ми каже за беер ...тоест заучини фрази,още повече че ме праща в платен къмпинг и то точно определен,та мисля си че има нещо с къмпинга
              Последно редактирано от Roninn; 16-08-16, 00:04.
              Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
              Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
              Анатолий Пейчинов o8875о9815
              https://dvrbg.com/

              Коментар


              • #67
                От: Трансфагарашан и Трансалпина 15.08.2016 пътуване за два три дни има ли желаещи ко

                Фагараш ,докато излезем на стената бая студ брахме.
                moto_star

                Коментар


                • #68
                  От: Трансфагарашан и Трансалпина 15.08.2016 пътуване за два три дни има ли желаещи ко

                  Това към колко часа.
                  Към 17 часа съм бил на 10-15 км.преди върха



                  На фагараш беше хладно но приятно,тука се скрих под мотора на сянка,даже за 15 мин.леко ми зачерви от изгаряне кожата,на Шипка 10 часа по рано,работата беше на отказване,жесток студ който не съм брал дори на нова година на беклемето и заледен път.
                  Последно редактирано от Roninn; 16-08-16, 00:22.
                  Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                  Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                  Анатолий Пейчинов o8875о9815
                  https://dvrbg.com/

                  Коментар


                  • #69
                    От: Трансфагарашан и Трансалпина 15.08.2016 пътуване за два три дни има ли желаещи ко

                    Преди десетина дни ходих до Белмекен по тениска по едно време захладня обаче си викам абе какво толкова и си карах така.Но в Румъния нещата са коренно различни облякох всичките дрехи който носех с мен и пак по едно време не се издържаше.На Трансалпина не беше студено може би защото беше късен следобет.
                    moto_star

                    Коментар


                    • #70
                      От: Трансфагарашан и Трансалпина 15.08.2016 пътуване за два три дни има ли желаещи ко

                      Сутринта към 8
                      moto_star

                      Коментар


                      • #71
                        От: Трансфагарашан и Трансалпина 15.08.2016 пътуване за два три дни има ли желаещи ко

                        Незнам ,замалко и аз да тръгна с лятното яке,щеше да е фатална грешка.На шипка видимостта беше 5 метра макс.Жесток студ,на другия ден Неделя в 6 сутринта мъглата на т образното в което се включваш за главния път към Сибиу освен шлема,и огледалата се изпотиха и в движение ставаше скреж
                        Последно редактирано от Roninn; 16-08-16, 00:34.
                        Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                        Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                        Анатолий Пейчинов o8875о9815
                        https://dvrbg.com/

                        Коментар


                        • #72
                          От: Трансфагарашан и Трансалпина 15.08.2016 пътуване за два три дни има ли желаещи ко

                          Ние катерихме освен в студа Трансфарагаша и в обилен дъжд.Първоначално облякох якето без подплатата върху тениската.Тръгнахме нагоре, дори спирахме на язовира да снимаме в дъжда.Продължихме нагоре...Постепенно се изкачихме до около 1300м. над морето и се принудих най-сетне да карам Миро да търсим място с нещо като беседка, за да си сложа подлатата.Имай чувството, че цялата тениска под якето ми е мокра.Върнахме се дори малко назад и при един хотел със заведение под чадърите на външните маси се преоблякох.Не беше мокра тениската като цяло.Само горе около врата и беше леко тръгнало по едното ми рамо.Значи...по-скоро ми е било повечето студено.Миро като ме видя колко леко съм облечен се оцъкли.Сложих подлатата/тя има и противо - водна мембрана и топла част/, смених тениската и дори си облякох и една блуза с дълъг ръкав.Така вече за студеното проблем нямаше.Продължихме и скоро бяхме на върха.На големия водопад спряхме за снимка, но после на върха вече толкова много валеше, че просто макар и да отбихме на паркинга...в крайна сметка дори и не слязохме от моторите.Много ме е яд...горе почти нищо не видях, камо ли пък снимки.Тръгнахме на долу от северната страна в доста силен дъжд.През визьора почти нищо не се виждаше, и постоянно се изпотяваше и трябваше като част от управлението на мотоциклета да вкарвам и опцията вдигане и сваляне на визьора.Пробвах да карам и с вдигнат на най-тънък процеп/т.е. почти затворен/, но беше толкова студено, че струята направо замръзяваше скулите ми.Карането беше с 10-15км/ч.Видях множеството красиви серпентини , които правеше пътя, видях и множеството водопади спускащи се от върховете наоколо и пробождайки всички серпентини на шосето стигаха чак долу до дерето...Беше уникална и омагьосваща гледка.За съжаление видяна само в движение, през дъжда, мъглата и в много студ.Горе на върха беше 4 градуса като минахме.
                          Всяко зло за добро разбира се де...тествах екипировката и себе си.Първи ме предадоха ръкавиците.Долу в равното като слязохме, като ги усуках и изтече вода, сякаш са били киснати цял ден в някоя кофа...
                          Якето като цяло издържа, но по ръкавите около китките ми, както и горе около врата ми беше намокрено.Панталона най-добре се държа...беше влажен вътре от конденза на топлината на краката ми и единственото намокряне беше в зоната на слабините...там той има едни ластични платки, които явно не са дотам водоустойчиви, а и от резервоара всичката вода си стичаше именно там...в зоната на слабините ми и донякъде е нормално там да пропусне.
                          Като цяло и аз си направих някои изводи относно корекция на екипировката.
                          За прохода...пак ще се ходи и то без да се бърза.За мен там ще са необходими поне няколко часа да снимам това или онова...Така само с минаване и спиране тук-там няма да стане...
                          Та така...Сега си обработвам малкото кадри и ще спретна все пак един пътепис за красотата и изживяното през призмата на моя поглед.
                          Поздрави!
                          NISSAN FOREVER
                          -----------------------------------------------------------------------------
                          Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                          Коментар


                          • #73
                            От: Трансфагарашан и Трансалпина 15.08.2016 пътуване за два три дни има ли желаещи ко

                            Трябваше да изчакате на другия ден .Ние слязохме в селото под къмпинга дето бяхме и платихме по 60 лей за спане,хотелчето беше прилично и на нормална цена.Беше ме яд че трябва да чакам още един ден ,но разума надделя.Целия ден валя почивахме след изморителното каране до прохода и срещата с мечката.В събота сутринта тръгнахме със свежи сили и положителни емоции,времето беше с нас.
                            moto_star

                            Коментар


                            • #74
                              От: Трансфагарашан и Трансалпина 15.08.2016 пътуване за два три дни има ли желаещи ко

                              Каква мечка ?!
                              Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                              Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                              Анатолий Пейчинов o8875о9815
                              https://dvrbg.com/

                              Коментар


                              • #75
                                От: Трансфагарашан и Трансалпина 15.08.2016 пътуване за два три дни има ли желаещи ко

                                Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
                                Каква мечка ?!
                                Ами нали ти писах малко по-горе...,

                                Първоначално публикуван от lubashki777 Преглед на мнение
                                Само да вметна...това с мечките хич и не е шега.При нашата първа нощувка мечките бяха в лагера...буквално на 30-40м. от моята палатка...Та...не пренебрегвайте всяко дори и пресилено инфо за мечките в Карпатите!
                                ...че шега с мечките в Карпатите не бива.През първата нощ в лагера ни имаше мечка...на 30-40м. от палатката ми беше дори...
                                NISSAN FOREVER
                                -----------------------------------------------------------------------------
                                Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X