Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Изграждане на задна главина за вело-мотор

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Изграждане на задна главина за вело-мотор

    Здравейте, почнах един проект напарава на Вело-мотор, тип чопър. Намерих планове, и почнах да събирам материали. И така. Решил съм за задно колело, да бъде изградено от 14" джанта резеервна гума тип патерица. От схемната документация се взема главина от колело, което се доработва и поставят 4 спици, които се заваряват към джанта (все едно да се получи лета джанта). Така от много варианти се спрях да направя главина. Направил съм примерна скица на идеята, но тъй като нямам необходимите знания, ще ви помоля ако имате възможност да се разрешат някои проблеми. Главина донор, която е ползвах е на jawa 250 или 350.
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:hub.jpg
Прегледи:1
Размер:78.8 КБ
ID:6094451Натиснете снимката за да я уголемите

Име:glavina.jpg
Прегледи:1
Размер:80.4 КБ
ID:6094450Натиснете снимката за да я уголемите

Име:79776726_2_585x461_kapla-ot-motor-snimki_rev002.jpg
Прегледи:1
Размер:182.6 КБ
ID:6094452Натиснете снимката за да я уголемите

Име:79776726_1_585x461_kapla-ot-motor-gr-plovdiv_rev002.jpg
Прегледи:1
Размер:185.9 КБ
ID:6094453

    Tака..
    1) Kазаха ми, че страничната част лагера не трябва да опира на корпуса, а трябва да опира на вътрешната втулка, колко трябва бъде разстоянието между лагера и вътрешната втулка. Както и разстоянието между лагера и зегерката.
    2) Разтоянието между оста и вътрешната втулка ми казаха да бъде около 1/10;8 mm или свободно да се движи.
    3) Ще ползвам лагер с външен диаметър 42 мм, какъв трявба да е диаметъра на "тръбата", като го мерих от главината, на която го извадих беше 41,7мм, това означава че диаметъра на тръбата е по-малка от диаметъра на лагера (не звучи много логично)
    4) Каква трябва да е разликата между уплътнението и външния диаметър на дистанционната втулка, предполагам 0,5 мм, но не знам все пак.
    5) За материал на корпуса мисля да ползвам стомана 45.
    6) Дистанционните втулки мисля да бъдат от неръждаема стомана 301
    7) Главината ще бъде с дискова спирачка свалена от скутер, а пиньона ще бъде от педалетка Puch maxi MK или S, там както се води, той 50 кубика с автоматична скоростан кутия.
    Благодаря че отделихте време за моето запитване.

Активност за темата

Свий

В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

Зареждам...
X