Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем с ktm lc2

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Проблем с ktm lc2

    Здравейте, колеги, наскоро си купих ktm lc2. Реших да му сменя сегментите, защото нямаше много компресия и като го отворих, изненада - буталото беше счупено в горния край и горния сегмент сЪщо. Та смених буталото, шлайфах цилиндЪра, защото е с риза, сЪбрах го и запали всичко беше супер, само се чуваше едно цъкане. И така една седмица каране без никакЪв проблем, докато това цъкане не премина в хруптене и не блокира. Отворих пак моторчето и неприятна изненада - буталото пак счупено, но този пЪт в долния краЙ, едната пола. ЦилиндЪрЪт този пЪт не е Успял да се надере, взех пак бутало и го сложих, но се чува пак хруптене. Някой ако има предположения от какво може да е, ще сЪм много благодарен. Моите сЪмнения са, че сЪм прескочил последния шлайф на този цилиндЪр и от там ми идва проблема, защото по каталог за ktm последния размер бутало, което дават е на 56, а аз в момента сам с бутало за yamaha което е на 56,5.
    Последно редактирано от viki terzieva; 10-02-13, 08:39. Причина: правопис

  • #2
    От: Проблем с ktm lc2

    Да няма някаква разлика в буталата?
    OffRoad-a - за някои е страст, за други хоби, за трети професия, а за мен - начин на живот !!!

    Коментар


    • #3
      От: Проблем с ktm lc2

      Ами казаха, че няма и видимо като ги сравнявам, пак няма. Сега мисля да сменя и игления лагер, да пробвам и ако не, вече ще го карам някЪде да се мЪчат с него.
      Последно редактирано от viki terzieva; 10-02-13, 08:41. Причина: Моля, ползвайте запетайки

      Коментар


      • #4
        От: Проблем с ktm lc2

        А запитал ли си се парчетата от счупените сегменти и бутало къде са.

        Коментар


        • #5
          От: Проблем с ktm lc2

          100% съм сигурен че има парченца в картера

          Коментар


          • #6
            От: Проблем с ktm lc2

            Повечето бяха изплути (?), останалите ги изчистихме и мисля, че няма вече парчета.
            Последно редактирано от viki terzieva; 10-02-13, 08:42. Причина: Моля, четете си мнението, преди да го публикувате

            Коментар


            • #7
              От: Проблем с ktm lc2

              Първоначално публикуван от mitko8905 Преглед на мнение
              повечето бягхаизплути останалите гиизчистихме и мисля че няма вече парчета
              Най-добре започни от там, когато си сигурен че всичко е наред, не е логично да имаш проблеми.
              OffRoad-a - за някои е страст, за други хоби, за трети професия, а за мен - начин на живот !!!

              Коментар


              • #8
                От: Проблем с ktm lc2

                Колега и аз съм с такъв мотор. Моето бутало също е 56,5, сменено е преди 2 месеца и нямам никакви проблеми и последното, което може да сложиш е 57
                Последно редактирано от viki terzieva; 10-02-13, 08:42. Причина: Моля, ползвайте главни букви

                Коментар


                • #9
                  От: Проблем с ktm lc2

                  Понеже тия модели имат много общо с ямаха дт 125 (да не каза, че има само букви КТМ на капака на съединителя), мога да кажа, че има и ремонтни бутала и до 58 през различни стойности.
                  Димитър Тенев

                  Коментар


                  • #10
                    От: Проблем с ktm lc2

                    Колеги малко бях позабравил тази тема,но сигурно е защото моторчето стана и си върви идеално вече. Благодаря на всички, коИто писаха, сега обаче си търся други колове, че тези не ми харесват - много са меки, а и единият е малко крив. Може ли да ме ориентирате какво и кЪде да търся и дали ще станат от някои друг модел или марка мотор,или някъде където ги правят и колко парички е горе-долу ремонта?
                    Последно редактирано от viki terzieva; 10-02-13, 08:44.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Проблем с ktm lc2

                      Първоначално публикуван от mitko8905 Преглед на мнение
                      Колеги малко бях позабравил тази тема,но сигурно е защото моторчето стана и си върви идеално вече. Благодаря на всички, коИто писаха, сега обаче

                      Не знам как е за другите, но за мен е редно щом си написал и си искал съвет, да понапишеш и резултат от тези съвети, преди да искаш още нещо.

                      - Какво сте направили? Откъде се бяха появили тези шумове? Кой го е правил и как?

                      Че иначе е само едно искане, без даване. Ами не става така.
                      Павел Викторов - 0 осем 7817878 три

                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X