Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Хайде на Дунава за офф-риболов

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Хайде на Дунава за офф-риболов

    Първоначално публикуван от musovir Преглед на мнение
    На Дунава кога се очаква едър морунаж, може да дойда да го пробвам на щека, ако е подходящо!
    А бе не знаем ама като отидем тази неделя на дунава обещавам да му погледна разписанието и после задължително ще пиша
    Николай Папазов

    Коментар


    • От: Хайде на Дунава за офф-риболов

      Не съм си заверил билета от нямане на време иначе щях да се истипосам и аз ама другата седмица сам там.

      Коментар


      • От: Хайде на Дунава за офф-риболов

        Първоначално публикуван от ivo_barns Преглед на мнение
        Не съм си заверил билета от нямане на време иначе щях да се истипосам и аз ама другата седмица сам там.

        Ами.. ела да ти заверя билета то не боли и става за 3 минути

        Коментар


        • От: Хайде на Дунава за офф-риболов

          Неделя бях на реката.Пробах на бял червей и на рибка-Пълно капо .Обаче перфектно време.Изглежда водата е много студена още.
          ТЛК 90 120кв Дайхатсу Ф20 Няма да пия повече .....ама и по малко няма да пия...

          Коментар


          • От: Хайде на Дунава за офф-риболов

            Първоначално публикуван от meha1971 Преглед на мнение
            Неделя бях на реката.Пробах на бял червей и на рибка-Пълно капо .Обаче перфектно време.Изглежда водата е много студена още.
            Самичак ли беше-ами компанията де се изгуби?

            Коментар


            • От: Хайде на Дунава за офф-риболов

              Преди малко се върнах, пълно капо на всякакви изкуственяци.Наблизо имаше колеги които пробваха на бял, торен и рибе - същата работа.С пружина, без пружина, навътре, наблизо, на плувка - не.Водата е пет градуса и май идва студена за всякакъв риболов.
              От друга страна, и януари и февруари е имало слука/не тази година/.
              Ще пробваме, поне минах една обилна слънчева баня напред.

              Коментар


              • От: Хайде на Дунава за офф-риболов

                Тука всичко живо се е изпокрило,темата тотално е в застой?????

                Коментар


                • От: Хайде на Дунава за офф-риболов

                  Първоначално публикуван от ivo_barns Преглед на мнение
                  Тука всичко живо се е изпокрило,темата тотално е в застой?????
                  Ами има забрана колега
                  Не е луд, който яде баницата.... Кучето си лае, кервана си върви... ДОКОГА?
                  Форд Фокус 1,4 1999 г., Крайслер Гранд Вояджър, Corvette C5
                  ИСКАМ БЪЛГАРИЯ ЧИСТА

                  Коментар


                  • От: Хайде на Дунава за офф-риболов

                    Първоначално публикуван от musovir Преглед на мнение
                    Ами има забрана колега
                    Така е -стягаме гегите за нови подвизи

                    Коментар


                    • От: Хайде на Дунава за офф-риболов

                      Ходи ми се за риба...
                      Откакто спрях през октомври миналата година, все ми се ходи.

                      Седя и си мисля 'що не взема да ида за риба? Ааааааааа....сещам се , има забрана!
                      Отварям заповедта, след нея закона...почвам да преглеждам членове, точки, букви...и хоп! - "ниша" се намери....мда...та рекох да всея малко смут в редиците наши с Приложение № 1 към чл. 32, ал. 1 към закона...та к'во излиза - забраната за дунавска пъстърва и липан е била от 1 януари до 31 март, сиреч вече могат да се ловят.

                      Ето малко инфо за тези риби...

                      Липан
                      от Уикипедия, свободната енциклопедия

                      Липан (Thymallus thymallus) е вид сладководна риба от семейство пъстървови.
                      Максималната записана дължина на този вид е 60 см, а максималното записано тегло е 6,7 кг. Характерно за липана е вида като на шаранова риба, въпреки че има мастна перка. Неговата гръбна перка е висока, като платно.
                      Липанът е всеяден. Яде разнообразие от растителна материя, ракообразни, насекоми, паяци, мекотели и планктон. Напада дребни риби и ларви. Хищници с по-големи размери като дунавската пъстърва ловят липан.
                      Липанът се ловува по същия начин като високопланинските пъстърви у нас. А именно с муха и шнур, блесна и други изкуствени и есествени примамки.

                      В заключение - щом е всеяден, значи може да се лови на всичко - на качамак, царевица, рибе, червеи и т.н.

                      Дунавска пъстърва (Hucho hucho)
                      Ако дунавската пъстърва достигне пределната си възраст от около 15 години, теглото й може да надхвърли 50 кг, а дължината и да достигне около метър и половина.

                      Тя е разпространена само в река Дунав, като предпочита горното и средното й течение, някои от по-големите нейни притоци и по изключение някои езера. У нас дунавската пъстърва се среща само в река Дунав.
                      Полово зрелите риби напускат любимите си укрития, разположени по дъното на участъците с бързо течение, и предприемат къси миграции, насочвайки се към по-плитките и по-тихи места в коритото на река Дунав и притоците му.
                      Тя обитава една специфична зона в реките, известна като зона на липана и мряната и никога не навлиза в морето.

                      Мряновата зона на реките е населена предимно от шаранови риби. Поради силното течение на водата, в нея хищниците сом, щука и бяла риба не се срещат. Тяхната роля тук се изпълнява от дунавската пъстърва. Тъй като тя е хищник, улавящ жертвите си с преследване, за енергията, която изразходва, са необходими и повече калории. Затова възрастните пъстърви се ориентират към по-едра плячка - половинкилограмови скобари, килограмови мрени. В менюто им влизат още речни кефали, кленове, главочи, лещанки и др. Като намалява числеността на шарановите риби, дунавската пъстърва способства за поддържане на запасите на липана, изпитващ силна конкуренция от тях по отношение на храната и укритията. Въпреки че лови и липани, дунавската пъстърва би предпочела да атакува винаги, когато има възможност, по-бавните шаранови риби, отколкото да преследва по-бързия дори от самата нея липан.
                      Дунавската пъстърва трудно се лови с изкуствени примамки. Блесните и девоните привличат само младите и неопитни индивиди. Затова баварските и чешките "рибари" предпочитат да я ловят на мъртва рибка.

                      В заключение - може да се лови на изкуствени примамки и на рибе (живо или мъртво)...пък ако налети друг хищник - кой го е бил по главата.

                      И такааа....
                      Вече заповедта не ме спира....само да отмине лошото време и отивам на Дунава с качамак за липан и рибета за пъстърва...хем ще си пробвам новата лодка ...
                      А за вас - к'во друго остава - или ще чакате репортаж от сефтето ми за годината, или ще вземете въдиците и ще отидете на Дунава.
                      Hyundai Galloper 2.5 /щар Х щар, турбо катерач спринцовка/

                      Коментар


                      • От: Хайде на Дунава за офф-риболов

                        Гаранция ще чакам репортажа, пък и мисля да се поразходя с лодката, че да и свиквам на чалъмите.
                        Аз направих сефтето, ама нищо, само вятър набрах.
                        Последно редактирано от Лъчезар; 02-05-11, 08:28.

                        Коментар


                        • От: Хайде на Дунава за офф-риболов

                          Карагьоза за '11 - след 18.05., за липана не знам, понеже не ми е интерес.
                          Железарии и дървении са готови за 19.05.

                          http://iara.government.bg/wp-content...nia-period.pdf

                          Коментар


                          • От: Хайде на Дунава за офф-риболов

                            Зррррррррррр...

                            Упс!
                            4:50 е, време за ставане...

                            Жипката и лодката в готовност:


                            Газ към Дунава....слънцето се мъчи да изгрее, а м'гла се стели над земята....напраО smoke on the water отвсякъде.


                            Тихият бял Дунав ни очаква:


                            И ние сме готови за него.....'баси, все едно сме горски!


                            Пробвах със замятане от брега и се Фана т'ва:


                            Ааа....така няма да се разберем! Хоп на лодката:


                            И се почна...


                            По едно време ми писна и се поразтиках насам-натам с лодката:



                            Рекох и да потроля....може би щеше да се хване друга скумрия... ....по-голяма....канибал някакъв.... ...с мустаци ....ама не иска....то при толкова скумрии, баш на мойта ли?!


                            И близък план на един малтийски монтаж:


                            По едно време се сетихме, че сме гладни, та решихме и този проблем:


                            Тролерът ме чакаше за нови подвизи...


                            Ама при толкова риба:



                            ...му отказах, но зат'ва пък рекох да го снимам в движение:
                            http://youtu.be/oagBlP6dD5I /

                            Та така мина "малкото" откриване днес....малко, малко, ама пък кефа беше голям!
                            Hyundai Galloper 2.5 /щар Х щар, турбо катерач спринцовка/

                            Коментар


                            • От: Хайде на Дунава за офф-риболов

                              Айде бе никой ли няма да се похвали със шаран от Дунава.Аз не съм излизал на откриването защото се подготвям за чавдаровото състезание.Живот и здраве другата седмица съм на линия някъде по Дунава.
                              ТЛК 90 120кв Дайхатсу Ф20 Няма да пия повече .....ама и по малко няма да пия...

                              Коментар


                              • От: Хайде на Дунава за офф-риболов

                                След "малкото" откриване, дойде ред и на голямото такова...

                                Бяхме избрали труднодостъпно място, за да сме сигурни, че няма да има навалица:


                                Един чичко беше курдисан да варди от предишния ден:


                                С пристигането метнах въдиците и пуснах лодката:


                                По обяд пристигнаха гости от София:



                                Един от тях трябваше да разработвата новия двигател на новата си лодка:


                                ...та не слезна от нея:

                                Аз също се повозих на моята:




                                Тъй както знаете, аз риба не ловя :-[, та зат'ва се повозих и на другата лодка, та да им бучкам и те да хващат....Момък един поведе хорото:


                                ...последван от другия:




                                По едно време се оказахме в окото на бурята:



                                ...но скоро премина и всички, подушили аромата на шишчета, се присъединихме на масата:




                                На другия ден едни бяха уморени...


                                ...а други пък все още имаха ентусиазъм:



                                Откъм риболов - вяла работа, ама пък купонЯ бе на макс!

                                Малко без думи:



                                И още малко:
















                                Нъл има пържоли - за к'во ни е риба?
                                Hyundai Galloper 2.5 /щар Х щар, турбо катерач спринцовка/

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X