Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Подводен риболов и гмуркане

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    До: Подводен риболов и гмуркане

    Първоначално публикуван от Dimo_Mitev Преглед на мнение
    Межодругото какво мислите за руските харпуни като цяло мисля да си зема и 1 такъв ,ако намеря !
    Прав е Жеко. Не стават. Поне за риба, която не е умряла . Малко се шегувам, но малко. На времето поради липса на други ползвахме само руски харпуни ластични и пневматични, но харпуна е тежък, не е плаваем нито с, нито без стрела, стрелата е тежка и ако стреляш по риба "в полет" просто изглеждаш стрелата с каква страшна сила пада надолу. За попчета стават, но според мен не си губи времето с руски харпун. Знаеш, че удобните за стрелба моменти са много редки и не си струва да ги пропиляваш с такъв харпун. Турските са едно ниво над тях, макар че повечето също са с тежки (над 7мм дебели) стрели.
    Темата с подводния риболов е като войнишко одеяло. Колкото и да го тупаш все пуска, затова с нежелание спирам да пиша.
    ПП С умиление си спомня как размених три тенекии с българско сирене по три килограма всяка за един пневматичен харпун (27 рубли) с капитана на един от съветските кораби на Бургаското пристанище.
    ВСИЧКО Е НА НЕРВНА ПОЧВА
    LZ1YBB

    Коментар


    • #47
      До: Подводен риболов и гмуркане

      Здравейте отново и от мен. Аз имах проблем с едното ухо след едни от първите ми гмуркания. Първия лекар ми взе 20 лева за да ми изчисти ухото, но нищо, но втория си свърши работата и от него знам преди всяко гмуркане си слагам капки за нос. Особенно лятото от климатиците все остава по нещо в носа и това донякъде пречи за нормалното изравняване поне при мене. Така, че моят съвет капки за нос-аз ползвам виброцил и изравнявам много лесно.

      Коментар


      • #48
        До: Подводен риболов и гмуркане

        Здравейте и от мен. Преди 20-тина години си бях купил един руски ластичен харпун, който "потапях" лятото на морето, с цел най-вече шашкане на гаджета. От време на време удрях по някое попче, но нищо повече. Преди седмица при едно разчистване го изрових и ме налегна отново мерака да се топна това лято с него в морето. С ужас установих че ластиците му са нацепени от времето и вече са негодни. Та въпроса ми е: Някой знае ли откъде мога да се снабдя с нови ластици за този харпун. Живея в град който е далеч от морето и в ловно-рибарските магазини тук не предлагат харпуни и принадлежности за тях. Благодаря ви предварително.

        Коментар


        • #49
          До: Подводен риболов и гмуркане

          Ако живееш далеч от морето ела в Бургас, ластици с различни диметри се продават в доста магазини. Най-добре е обаче харпуна да е с тебе за да провериш дали резбата на желъдите на ластиците съвпада с резбата на главата на харпуна. Докато не си сигурен, че е същата не ти препоръчвам и поръчка по интернет (също има огроме избор). А най добре е заедно с ластиците да смениш и харпуна. Гледам а руските харпуни като ракета носител.Изиграха си значеието на времето, когато почти нямаше достъп до други харпуни, а сега им е време да почиват достойно в музея.
          ВСИЧКО Е НА НЕРВНА ПОЧВА
          LZ1YBB

          Коментар


          • #50
            До: Подводен риболов и гмуркане

            Здрасти на всички във форума , отдаван се лутам тук . Всащност , откакто си купух лада нива и черпя информация. Относно темата за изравняване , занимавам се с водолазна деиност от 7 години, потварждавам мнението на колегите , че каналите на ушите триабва да са отворени и да се напълният с вода непосредствено преди гмуркане. Изравняването започва още с потапянето на главата , като си стиснеш носа и надуеш леко / леко/ подчертавам , защото от пренадуване също се получават проблеми. При условие , че по време на потъването , ушите ти не изравняват/ изпукват/ трябва веднага да преустановиш потъването и да започнеш изплуване, докато достигнеш дълбочина кадето ушите ти ще изравнят. Приятно гмуркане

            Коментар


            • #51
              До: Подводен риболов и гмуркане

              Здравейте колеги!Радвам се че подводният риболов е жив.Прочетох всички публикации и виждам че има много добри в бранша.От Иван Алексиев и Dobs може да се научи много и всичко е така както го казват.Аз се гмуркам толкова отдавна, че не ми се обрьща назад в годините защо виждам колко сьм напреднал вьв вьзраста.Но все още се гмуркам и сьм в добра форма.Повода да се включа в темата е днешния ми и пореден подводен риболов, който беше доста успешен.Една от рибите ми беше кефал с тегло малко над два килограма,който беше странен.Хрилете му бяха с дупка в която бяха се захванали зелени водорасли от тези най-финните и се вееха от страни.Беше женски защото го следваха цяло ято по-малки кефала пьк и като го разфасовах имаше хайвер.Вьзможно ли е да е бил харпониран и преди да се е отьрвал и оцелял?
              Иначе отправям покана на всички колеги/опитни и начинаещи/да постреляме в моя район, който познавам отлично.Имам и оборудвае, което мога да предоставя за ползване особено за новите в бранша защото старите ми екипи и харпуни си стоят и чакат.До 20 септември сьм тук след което заминавам за чужбина /за дьлго/.Но за следващото лято сьм на линия. Пари за уроци и оборудване не вземам.

              Коментар


              • #52
                До: Подводен риболов и гмуркане

                И и колега що не писа по-рано . Тази сутрин доса зарган имаше при вас

                Коментар


                • #53
                  До: Подводен риболов и гмуркане

                  Първоначално публикуван от жеко Преглед на мнение
                  И и колега що не писа по-рано . Тази сутрин доса зарган имаше при вас
                  Защото едва сега открих този форум.Вчера не беше толкова много заргана, вдях само едно пасашче с дребаци.Пьк сега никак не е кьсно.Септември ми е един от любимите месеци.Има риба и няма джетове,сьрфове,парашути,банани и тем-подобни.

                  Коментар


                  • #54
                    До: Подводен риболов и гмуркане

                    Да ама сега няма време гроздобер

                    Коментар


                    • #55
                      До: Подводен риболов и гмуркане

                      http://chernorizec.ath.cx/Privat/Pod...ribolov-video/

                      Коментар


                      • #56
                        До: Подводен риболов и гмуркане

                        ПОЛЕЗНО !!!

                        Напоследък стана супер модерно да се ходи на почивка в Турция - Гьокчеада. Там подводния риболов е забранен за чужденци ( всъщност в цяла Турция ) и освен това ако ви хванат отнасяте мин. 160 т.лири = около 150 лв. глоба.Имат право да ви вземат цялото оборудване - харпуни, лодка и т.н. Миналата година изгърмяха поне 10 човека вкл. и аз.
                        Запалените харпунджии са запознати с това, но тук има доста любители, така че умната ))
                        Ако не - русата

                        Поздрави

                        Коментар


                        • #57
                          Добрият автомобил за подводен риболов

                          Споделете опита и препоръките си за оптималното возило на харпунджията - имам предвид, че и тук има няколко биещи се изисквания - да може да го пренесе относително комфортно на 3-400 км с обемист багаж, семейство; да е способен в последните от 50м до 3 км на лек офроуд; непретенциозен и надежден и т.н., та и вариациите сигуно са много - комби, паркетник, истински 4х4. Кой какво ще похвали?

                          Коментар


                          • #58
                            От: Добрият автомобил за подводен риболов

                            Едно такова никак не е зле колега Иречек.

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:04.jpg
Прегледи:3
Размер:154.5 КБ
ID:5250410
                            А ето и някои от моите щастливи мигове

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2-Платерини-4.09.2009.jpg
Прегледи:1
Размер:255.3 КБ
ID:5250411

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P2010004.jpg
Прегледи:1
Размер:138.6 КБ
ID:5250413

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P12-11-10_08.29.jpg
Прегледи:1
Размер:136.4 КБ
ID:5250412
                            Последно редактирано от Димо; 07-02-11, 00:06.
                            Сузуки Витара 1,6 и лодка в морето от мечти.

                            Коментар


                            • #59
                              От: Добрият автомобил за подводен риболов

                              Ефтипито с филмите за подводен риболов и др. полезни работи е с нов адрес:

                              http://chernorizec.sky-host.net/Priv...ribolov-video/

                              Коментар


                              • #60
                                От: Добрият автомобил за подводен риболов

                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P12-11-10_08.29.jpg
Прегледи:1
Размер:136.4 КБ
ID:5250412[/QUOTE]

                                Това ми прилича на рибарския залив на Варвара. Миналата година обикалях надолу чак до Резово, но в средата на юни си беше безрибие.
                                Honda CR-V 1-st Generation

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X