Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Морски риболов в Гърция

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Морски риболов в Гърция

    Браво ! Завиждам (не)благородно !
    Виден столичен ихтиолог

    Коментар


    • Морски риболов в Гърция

      Единствено сфиридата е от различна вечеря в гръцки ресторант и определено имах забележки към готвача.

      Останалите неща се случиха на една вечеря вкъщи. Октопода е сниман докато го мия, иначе го правя с малко вода по възможност на пара в конвектомата. Въпросния сос няма пържене,олио или каквато и да е форма на задушаване и т.н. Тук се разчита на редукция, да се постигне нужната емулсия. Още в началото се слагат шалота, дафиновия лист, мащерката и виното в тиган или касерола и сместа ври докато изгуби около 2/3 от обема си, някои готвачи оставят да се сгъсти и тогава добавят сметана, която не е задължителна. Буквално преведено Beurre Blanc означава бяло масло. Маслото задължително се замразява във фризер и се добавя на малки порци, като топлината на тигана се контролира от готвача.
      За коремчето на синегридата е същото както и при фагри, чауш или ципура. Но това в моя случай не ме касае, защото свалям един слой от вътрешната част на корема заедно с “ребрата” и не оставам нито една костица.
      Дипломиран готвач съм и съм част от екип, който от 16 години управлява един от най-добрите ни хотели и ресторанти по нашето черноморие. Може да се каже, че съм много по-добър готвач, отколкото рибар, защото за едното съм учил доста, а за другото каквото и да правиш, без късмет не става нищо
      Кухнята ми е оборудвана с повече уреди отколкото повечето ресторанти среден клас. Имам вакуум машина, SousVide и още куп уреди за готвене. Фурната ми е по-голяма от конвектомат (90см). Като вкарам тава гастронорм 1/1 остават по десет сантиметра от двете страни

      Лошото е, че има само няколко месеца в годината, в които имам възможност да се вихря в моята кухня и не винаги имам достатъчно желание да го правя. Обикновено след добър улов се събираме с приятели и избухвам
      Гледам да съм в час с нововъведенията в готварството, да мога да тормозя готвачите, които бачкат при нас
      Последно редактирано от JohnnyBravoBG; 18-11-18, 22:55.

      Коментар


      • От: Морски риболов в Гърция

        Първоначално публикуван от JohnnyBravoBG Преглед на мнение
        Единствено сфиридата е от различна вечеря в гръцки ресторант и определено имах забележки към готвача.

        Останалите неща се случиха на една вечеря вкъщи. Октопода е сниман докато го мия, иначе го правя с малко вода по възможност на пара в конвектомата. Въпросния сос няма пържене,олио или каквато и да е форма на задушаване и т.н. Тук се разчита на редукция, да се постигне нужната емулсия. Още в началото се слагат шалота, дафиновия лист, мащерката и виното в тиган или касерола и сместа ври докато изгуби около 2/3 от обема си, някои готвачи оставят да се сгъсти и тогава добавят сметана, която не е задължителна. Буквално преведено Beurre Blanc означава бяло масло. Маслото задължително се замразява във фризер и се добавя на малки порци, като топлината на тигана се контролира от готвача.
        За коремчето на синегридата е същото както и при фагри, чауш или ципура. Но това в моя случай не ме касае, защото свалям един слой от вътрешната част на корема заедно с “ребрата” и не оставам нито една костица.
        Дипломиран готвач съм и съм част от екип, който от 16 години управлява един от най-добрите ни хотели и ресторанти по нашето черноморие. Може да се каже, че съм много по-добър готвач, отколкото рибар, защото за едното съм учил доста, а за другото каквото и да правиш, без късмет не става нищо
        Кухнята ми е оборудвана с повече уреди отколкото повечето ресторанти среден клас. Имам вакуум машина, SousVide и още куп уреди за готвене. Фурната ми е по-голяма от конвектомат (90см). Като вкарам тава гастронорм 1/1 остават по десет сантиметра от двете страни

        Лошото е, че има само няколко месеца в годината, в които имам възможност да се вихря в моята кухня и не винаги имам достатъчно желание да го правя. Обикновено след добър улов се събираме с приятели и избухвам
        Гледам да съм в час с нововъведенията в готварството, да мога да тормозя готвачите, които бачкат при нас
        Благодаря!
        Особено за технологията на сосчето.
        Ако ви се отвори място за дегустатори моля те пиши ме първи.
        Като рибар съм слабичък, а като готвач съм си трагедия. Ама мога да нося каяци, мия чинии, чистя риба и всякакви други неинтелектуални дейности с които бих допринесъл.
        И признавам, тайничко ще надничам докато готвиш.
        GPS системи https://www.easytracking.bg/
        Пътна помощ навсякъде и по всяко време https://закъсах.бг

        Коментар


        • От: Морски риболов в Гърция

          Перфектни снимки и клипове.
          Много увлекателен и вкусена разказ. Въпреки, че съм закусвал устата ми се напълни със слюнка.
          Имам и няколко въпроса, защото нищо не разбирам нито от риболов, нито от fine dining:

          1. Защо мъкнете 3 каяка и ловите по отделно, а не се качите на една надуваема лодка;
          Така ще бъдете заедно, ще споделяте повече емоции и някоя друга бутилка. Може да се ползват едни и същи уреди /сонар, кепи др/. Може да се сложи хладилник, изобщо има повече място.

          2. Каяка стабилен ли е във водата;
          Това лято се опитах да греба с каяк и ми се стори доста нестабилно корито.

          3. Като ангажирате хотел или апартамент как мъкнете тази голяма фурна;

          4. Законен ли е риболова в гръцки води и до какво количество;

          5.Какво правите с рибата, която не можете да изядете прясна;
          Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

          "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

          Коментар


          • От: Морски риболов в Гърция

            1. Защо мъкнете 3 каяка и ловите по отделно, а не се качите на една надуваема лодка;
            Така ще бъдете заедно, ще споделяте повече емоции и някоя друга бутилка. Може да се ползват едни и същи уреди /сонар, кепи др/. Може да се сложи хладилник, изобщо има повече място.

            -Каяците имат огромно предимство пред лодките, защото нямат шумни двигатели, могат да се пускат отвсякъде, газят значително по-плитко и още куп предимства. Трима в лодка определено си пречат и в повечето случаи хващат по-малко отколкото един в каяк. Разбира се от каяк до каяк има огромна разлика. Моя каяк се предвижва с педали и ръцете са ми винаги свободни. Когато сме повече хора гледаме да се пръснем в различни посоки и поддържаме връзка през морските радиостанции. Така шанса да намерим къде е рибата се увеличава. Много хора подценяват шума от лодката, но повярвайте, рибите чуват дори и електрическите двигатели. Не са малко случаите, в които е имало приятели с лодки, които викаме, когато риболова стане "гъст" и в момента, в който лодката дойде, всичко приключва. На дълбокото не е така, но рибите не винаги са в дълбокото. Ако имаш време изгледай този филм на Калоян. Споменатата във филма група на каякарите е именно нашата група, която за съжаление вече е известна и на местните рибари, които определено не таят добри чувства към нас и към майките ни


            2. Каяка стабилен ли е във водата;
            Това лято се опитах да греба с каяк и ми се стори доста нестабилно корито.

            -Както писах по-горе, има огромна разлика между каяк и каяк
            Виж това клипче и сам се убеди в стабилността на каяка. Това е старият ми каяк, който е доста по-тесен от новия и съответно в лошо време слагам допълнителни стабилизатори. Благодарение на педалите успяваме да задържим каяка на една позиция във всякакво време, което е супер важно за отвесния риболов.

            http://vimeo.com/251218865

            3. Като ангажирате хотел или апартамент как мъкнете тази голяма фурна;

            -Фурната седи в моята кухня, когато сме в Гърция предпочитаме да ходим по ресторанти, но има случаи, в които се налага да си готвим сами.

            4. Законен ли е риболова в гръцки води и до какво количество;

            -Количеството, което е разрешено е до 5 кг. на човек, като не е проблем килограмите да са повече, ако рибата е една и е голяма.

            5.Какво правите с рибата, която не можете да изядете прясна;

            -Имаме големи хладилни чанти и се стремим да я изядем прясна, но ако не успеем да се справим се стига и до фризер, но за кратко. Винаги подаряваме по някой рибок на хазяина и на хората, които ни я готвят. Стараем се да не прекаляваме с улова, защото при евентуална проверка, може да се окаже, че сме хванали най-скъпата риба в живота си
            Рибата от фризера не е същата като прясната, но определено е за предпочитане пред аквакултурите от Метро
            Първият ден, когато хванах двете големи риби се наложи да приключим с риболова още по обяд, защото вече бяхме извън нормата. Аз дори си изключих сонара, да не гледам животните, върху които преминавам, защото щях да се изкуша и да хрърля. Можехме да хванем огромни количества, но разума надделя.

            Коментар


            • От: Морски риболов в Гърция

              Благодаря за подробния отговор.
              Макар, че изобщо не ме влече риболова изгледах цялото филмче и научих прекалено много за мен за морския риболов /това защото съм ловил сафрид на чипаре, попче на мида или вмирисано месо и писия с копие от вилица и това до пуберитета/. Малко ме дразни поведението на главния герой, но това е извън темата.
              И да продължа с въпросите:
              1. какви разстояния се изминават с педалите и ако излезе буря има ли опасност да не се приберете там от където сте тръгнали?

              А местните рибари освен спортна злоба и завист могат и да се поучат от похватите Ви за риболов.

              2. Може би тогава варианта е риболов с придвижване на платна?

              От "вкусния" клип останах с впечатление, че готвите току що извадената риба, затова запитах за фурната.

              И във връзка с количеството улов да запитам:
              3. Проверявали ли са Ви по време на риболов в гръцки води?

              Още един път благодаря за детайлния отговор.
              Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

              "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

              Коментар


              • От: Морски риболов в Гърция

                Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение
                Благодаря за подробния отговор.
                Макар, че изобщо не ме влече риболова изгледах цялото филмче и научих прекалено много за мен за морския риболов /това защото съм ловил сафрид на чипаре, попче на мида или вмирисано месо и писия с копие от вилица и това до пуберитета/. Малко ме дразни поведението на главния герой, но това е извън темата.
                И да продължа с въпросите:
                1. какви разстояния се изминават с педалите и ако излезе буря има ли опасност да не се приберете там от където сте тръгнали?

                -Имаме дни, в които изминаваме по повече от 40 км. Случвало се е да ни хване буря в морето, но сме се измъквали без проблеми. Проблеми по-скоро са имали колеги с гребла, които сме вадили по язовири, защото лопатите на греблото се превръщат в мини платна, които създават голямо съпротивление.

                А местните рибари освен спортна злоба и завист могат и да се поучат от похватите Ви за риболов.

                -Там са традиционалисти, ловят както са ловили и дядовците им, но има и доста хора, които са в час с новите техники.

                2. Може би тогава варианта е риболов с придвижване на платна?

                -Това не ми е никак чуждо
                Това са ми другите "каяци", които са тримарани. С тях вече разстоянията стават огромни. От две години има и спинакер, който може да се добави, с него и при лек вятър се движиш бързо.








                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_6229.jpg
Прегледи:1
Размер:566.7 КБ
ID:5802548

                От "вкусния" клип останах с впечатление, че готвите току що извадената риба, затова запитах за фурната.

                -Рибата не беше минала през фризер, държахме я 3-4 дни в лед и хубава хладилна чанта.

                И във връзка с количеството улов да запитам:
                3. Проверявали ли са Ви по време на риболов в гръцки води?

                -Питали са ни на доверие и са ни предупреждавали да внимаваме, защото имали сигнали за един от колегите.

                Още един път благодаря за детайлния отговор.

                Коментар


                • От: Морски риболов в Гърция

                  Клипчетата са много зарибяващи.

                  Не е по темата но това лято мислех да си купя Миникет инстинкт нов демонстрационен, но ме разубедиха, че катамарана не качвал с/у вятъра.

                  Още един път БЛАГОДАРЯ за отговора и споделеното пътешествие и очакваме да споделите с нас следващите риболовни и готварски подвизи.
                  Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                  "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                  Коментар


                  • От: Морски риболов в Гърция

                    Аз с тримарана успявах да катеря на 30 градуса срещу вятъра. Другата екстра са педалите, с тях може и без вятър или срещу вятъра
                    Ето няколко клипа с тримарана и риболов в Гърция


                    Коментар


                    • От: Морски риболов в Гърция

                      Много барнати клипчета, усещам мириса на море.

                      А за курса с/у вятъра и 45' ми е напълно достатъчно, но двама ветроходци били чували, че надуваем катамаран не катери с/у вятъра.
                      Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                      "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                      Коментар


                      • От: Морски риболов в Гърция

                        Впечатлен съм от клипчетата на Johnny Bravo, благодаря за споделянето!!!

                        Бих искал да попитам защо не използвате вирбел за бърза смяна на примамките. Виждам, че използвате възел на лидера към воблера.
                        Y260

                        Коментар


                        • От: Морски риболов в Гърция

                          Когато съм с воблер съм на бърза връзка с вирбел, но за джиг и силикон съм със солид и сплит ринг.




                          Коментар


                          • От: Морски риболов в Гърция

                            Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение
                            Много барнати клипчета, усещам мириса на море.

                            А за курса с/у вятъра и 45' ми е напълно достатъчно, но двама ветроходци били чували, че надуваем катамаран не катери с/у вятъра.
                            Надуваемите каяци и катамарани са малко като надуваемите жени, вътре си, но не е същото

                            Коментар


                            • От: Морски риболов в Гърция

                              След всеки улов правим по една гала вечеря вкъщи и имам доста материал за споделяне
                              Ако искате мога да споделям и по някоя друга рецепта за риба и морски дарове.

                              Коментар


                              • От: Морски риболов в Гърция

                                Първоначално публикуван от JohnnyBravoBG Преглед на мнение
                                След всеки улов правим по една гала вечеря вкъщи и имам доста материал за споделяне
                                Ако искате мога да споделям и по някоя друга рецепта за риба и морски дарове.
                                Искаме разбира се! Нямаш си на идея колко и каква хубава риба се прахосва поради незнание как да се приготви.
                                GPS системи https://www.easytracking.bg/
                                Пътна помощ навсякъде и по всяко време https://закъсах.бг

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X