Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Хайде на сафрида

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: Хайде на сафрида

    аа...така си и мислех..знам го Васил, комшия ми е ..той от доста време се пресели на морето...и лови доста успешно до колкото знам...

    към Ахтопол слизаш ли...къде да търся попчета...кат няма сафриди,?
    Disco II td5
    2" OME,Safari snorkel, front D44bumper, 9500winch,chip, Fedima 265/70/16
    planed: air locker, rear D44bumper

    Коментар


    • #62
      От: Хайде на сафрида

      Първоначално публикуван от traper2504 Преглед на мнение
      Абе Дочев още ли не си ги хванал. Аз всеки ден ги скубя ,сутрин и после след обяд и току виж си ме обвинил ,че за теб не съм оставил. Тази вечер ги скубах до тъмно на лунна светлина ,излезнах на брега в 20 и 45 часа резултата 5 кила. Обаче имаше силен вятър и още ме болят кокалите от клатенето на лодката. Гледаи някои като мен да ти направи ,,тунинг чепаре,, т.е. да е тънко 0,20 на 0,20 и после чууудооо.
      Човек, дай един телефонен номер, та като идвам на там да се чуеме. Идвах на събора и пушката носих, а не можах да се свържа с теб.
      За риболова-нищо, два сафрида от брега.
      Станимир Дочев - тел.0888 939 434; 0897 800 790.
      Jeep Grand Cherokee * WJ * 4.7 V8 * Quadra Drive * LPG LR

      Ако можеш - дай, ако неможеш - признай!

      Коментар


      • #63
        От: Хайде на сафрида

        Дочев и аз бях на Офа в Приморско,но не сме се видяли,тела ми е 0899376929. Току що излизам от морето , сафрид 4 кила и една морска лястовица ,която с голям зор извадих , щото се беше хванала за корема ,а чепарето ми е фино 0,20 на 0,20..
        Сузуки Витара 1,6 и лодка в морето от мечти.

        Коментар


        • #64
          От: Хайде на сафрида

          Първоначално публикуван от ivanomir Преглед на мнение
          аа...така си и мислех..знам го Васил, комшия ми е ..той от доста време се пресели на морето...и лови доста успешно до колкото знам...

          към Ахтопол слизаш ли...къде да търся попчета...кат няма сафриди,?
          Всяка сутрин карам малкия на градина до там. Сафридите понамаляха временно , но които умее да ги търси все ще вземе нещо макар и трудно и с цената на по голям разход на гориво. Доста от колегите имат ,,Телевизор,, в лодките си да гледат де са сафридите , но и това не им помага понякога за да вземат повече от мен. Попчетата по това време на сезона са навътре. Гледаш лодките на ,които носовете им са срещу вятъра.Това означава ,че са на котва и ловят попчета,отиваш при тях с много дълго котвено въже и котва закотвяш се и ги мяташ. Имаи пред вид , че за да ти хване стабилно котвата ,когато вятърът надуе трябва да имаш 100м.въже за презастраховка ,щото там никак няма да е плитко. За да хване една котва здраво трябва ъгълът на котвеното въже спрямо дъното да е колкото може по малък. Успех.
          Сузуки Витара 1,6 и лодка в морето от мечти.

          Коментар


          • #65
            От: Хайде на сафрида

            Първоначално публикуван от traper2504 Преглед на мнение
            Дочев и аз бях на Офа в Приморско,но не сме се видяли,тела ми е 0899376929. Току що излизам от морето , сафрид 4 кила и една морска лястовица ,която с голям зор извадих , щото се беше хванала за корема ,а чепарето ми е фино 0,20 на 0,20..
            Ще си го запиша.
            Станимир Дочев - тел.0888 939 434; 0897 800 790.
            Jeep Grand Cherokee * WJ * 4.7 V8 * Quadra Drive * LPG LR

            Ако можеш - дай, ако неможеш - признай!

            Коментар


            • #66
              От: Хайде на сафрида

              и аз имам телевизор...ама тия дни йок сигнал...та за тва искам попче, знам за една точка на траверс с гръцкото ущилище 40м дълбочина...ама само миджит вадих, не че е лоша риба-напротив.
              А за котвата..аз вече отървах една/купена, сгъваема/ и сега трябва да си направя истинска арматурена...ама нямам електрожен тука в Синеморец..
              Тази година съм сефте рибар с лодка, така че ще се радвам да дадеш някой урок..
              Поздрави!
              Иво
              Disco II td5
              2" OME,Safari snorkel, front D44bumper, 9500winch,chip, Fedima 265/70/16
              planed: air locker, rear D44bumper

              Коментар


              • #67
                От: Хайде на сафрида

                Akо лодката ти е малка гледаи пръчките от арматурна тел ,които ще заваряш да не са по дебели от 6мм. Като ги завариш преди да ги огънеш им надени една тръбичка 3 или4 см. дълга и после огъваи. Така рогата на котвата ти ще имат мн. по дълъг живот. Иначе се чупят точно от заварката, а ония сгъваемите котви не са за нас ,много въжета харчат. Ето я и моята цапалка.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P16-08-11_17.48.jpg
Прегледи:2
Размер:193.0 КБ
ID:5303502
                Последно редактирано от traper2504; 12-09-11, 23:40.
                Сузуки Витара 1,6 и лодка в морето от мечти.

                Коментар


                • #68
                  От: Хайде на сафрида

                  Първоначално публикуван от traper2504 Преглед на мнение
                  Akо лодката ти е малка гледаи пръчките от арматурна тел ,които ще заваряш да не са по дебели от 6мм. Като ги завариш преди да ги огънеш им надени една тръбичка 3 или4 см. дълга и после огъваи. Така рогата на котвата ти ще имат мн. по дълъг живот. Иначе се чупят точно от заварката, а ония сгъваемите котви не са за нас ,много въжета харчат. Ето я и моята цапалка.[ATTACH=CONFIG]362357[/ATTACH]
                  Дизел или бензин харчи?
                  Станимир Дочев - тел.0888 939 434; 0897 800 790.
                  Jeep Grand Cherokee * WJ * 4.7 V8 * Quadra Drive * LPG LR

                  Ако можеш - дай, ако неможеш - признай!

                  Коментар


                  • #69
                    От: Хайде на сафрида

                    Първоначално публикуван от traper2504 Преглед на мнение
                    .......................................... Ето я и моята цапалка......................
                    Много готина .... черупка! ....
                    Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

                    Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

                    Коментар


                    • #70
                      От: Хайде на сафрида

                      Първоначално публикуван от Дочев Преглед на мнение
                      Дизел или бензин харчи?
                      На лодката съм и сложил Кубота мотор,дизел , 3 цилиндъра ,водно охл. , 600куб.см.,за конете не съм сигурен точно около 10 или11кончета , с директен вал на перката т.е.без муфа или скоростна кутия. Днес влезнох в 9часа и обикалях на паламудено чепаре около час и полувина и нищо. След което минах на сафрид и работата беше мн. зор.По някое време заигра едно малко елаиче от паламуд до мен и ахаа да ме предизвика отново да пусна паламуденото чепаре ,но все пак се сдържах и си продължих със сафрида.До 12 часа едвам направих към 3 кила , а дракони с тонове ,сигурно дъното е побеляло то всеки колега ,като убие наи малко по 100 представете си кво става...........
                      Сузуки Витара 1,6 и лодка в морето от мечти.

                      Коментар


                      • #71
                        От: Хайде на сафрида

                        Първоначално публикуван от traper2504 Преглед на мнение
                        На лодката съм и сложил Кубота мотор,дизел , 3 цилиндъра ,водно охл. , 600куб.см.,за конете не съм сигурен точно около 10 или11кончета , с директен вал на перката т.е.без муфа или скоростна кутия. Днес влезнох в 9часа и обикалях на паламудено чепаре около час и полувина и нищо. След което минах на сафрид и работата беше мн. зор.По някое време заигра едно малко елаиче от паламуд до мен и ахаа да ме предизвика отново да пусна паламуденото чепаре ,но все пак се сдържах и си продължих със сафрида.До 12 часа едвам направих към 3 кила , а дракони с тонове ,сигурно дъното е побеляло то всеки колега ,като убие наи малко по 100 представете си кво става...........
                        Тези дракони не стават ли за ядене?
                        Станимир Дочев - тел.0888 939 434; 0897 800 790.
                        Jeep Grand Cherokee * WJ * 4.7 V8 * Quadra Drive * LPG LR

                        Ако можеш - дай, ако неможеш - признай!

                        Коментар


                        • #72
                          От: Хайде на сафрида

                          Стават и са вкусни. Просто има играчка докато ги обработиш и затова "лодкарите" ги изхвърлят директно и не им се занимава .
                          ВСИЧКО Е НА НЕРВНА ПОЧВА
                          LZ1YBB

                          Коментар


                          • #73
                            От: Хайде на сафрида

                            Първоначално публикуван от Дочев Преглед на мнение
                            Тези дракони не стават ли за ядене?
                            Драконите са страхотна вкусотиика ,но първо тр. да им режеш отровните шипове,после дереш и приготвяне според предпочитанията. Аз едно време ги правех сушени , немам думи...... Днес пълно капо,ни сафрид ни паламуд.След обиколката право вкъщи,че и там едни задачиии.......
                            Последно редактирано от traper2504; 14-09-11, 10:35.
                            Сузуки Витара 1,6 и лодка в морето от мечти.

                            Коментар


                            • #74
                              От: Хайде на сафрида

                              Ех ........... жалко, че не живея до морето.
                              Три пъти ме канят на работа в Бургас и трите пъти не ми стига куража да зарежа всичко и да почна на ново.
                              Станимир Дочев - тел.0888 939 434; 0897 800 790.
                              Jeep Grand Cherokee * WJ * 4.7 V8 * Quadra Drive * LPG LR

                              Ако можеш - дай, ако неможеш - признай!

                              Коментар


                              • #75
                                От: Хайде на сафрида

                                Как е улова на Варвара тия дни...че ми се наложи спешно прибиране в София...
                                Дай знак като тръгне паламуда/чернокопа...да палиме към морето..
                                Disco II td5
                                2" OME,Safari snorkel, front D44bumper, 9500winch,chip, Fedima 265/70/16
                                planed: air locker, rear D44bumper

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X