Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ловуване около София

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • sek.1
    коментира - отговор
    И там в момента е засилено .

  • sek.1
    коментира - отговор
    За тези с многото пари има ловни стопанства . Там едно не се цапаш а не е задължително и дивеча ти да си отстрелял .

  • Чавдар (V93)
    коментира - отговор
    Къде това?!? По селата в района?

  • sek.1
    коментира - отговор
    Засиленото полицейско присъствие ги спира .

  • gy6ter
    коментира - отговор
    Еми това си е вид по-висока такса ,този вариант съм го предлагал и аз като гост ,ама не стана ,всичко зависи от хората и управлението на дружинката

  • sttekata
    коментира - отговор
    Добре за високите такси, но ако човека не е само гост , а идва да работи - разнасяне на храна, масла, просеки, направа на хранилки и всичко друго, което правят колегите
    защо да се таксува повече, редно ли е?
    Разбира се аз лично знам много хора гости,, които идват, ловуват , месари са си , т.е. вземат си месото и си заминават. Също тези хора не желаят да се цапат - не дерат , не помагат грам при оправянето на животното.
    За такива "гости" - ДА , трябва да има такси!

  • gy6ter
    коментира - отговор
    Аз съм за по-високите такси ( 2-3 пъти ) и при добра дружинка тези допълнителни пари се влагат в подръжката на ловното поле .

  • sttekata
    коментира - отговор
    Аз лично не пия и рядко оставам за такива ритуали , та като знам , че има и други такива колеги едва ли това е проблем , поне по мои виждания.
    Относно дали ще спазват правилата на дружинката - като не спазват , следващия път ще му кажат - колегите са против да ловуват чужди хора с нас и до там,
    така че ако иска да ловува ще гледа и ще слуша

  • sek.1
    коментира - отговор
    Не е само до дивеча . В една ловна дружинка хората се познават от много години знаят кой какво може имат си организация на гонките и безопасността . Като дойде нов непознат нито го познаваш нито му знаеш възможностите и до колко ще спазва вашите правила . Та и за това хората не искат чужди . В ритуалите след лова също не се посвещава всеки .
    Последно редактирано от sek.1; 24-04-20, 10:11.

  • sttekata
    коментира - отговор
    Да, аз също съм виждал и при нас как се сърдят хора и казват "що ги каните тези", "не ги канете" и тем подобни, но аз това не мога да го разбера - няма да свърши дивеча.
    Другите колеги не идват от хубаво и точно затова знам , че и с моята молба за ловуване ще е така.

    Ясно ми е, че без препоръка е невъзможно да гостуваш/ловуваш с друга дружинка.

  • gy6ter
    коментира - отговор
    Трапера го е написал много добре за ,,изтребителните групи " в горния пост .Не навсякъде ги има ,но иначе стават големи патърдии от рода гостите ни изядоха дивеча -разни хора ,разни идеали .

  • Чавдар (V93)
    коментира - отговор
    Ти що си мислиш, че короната спира бракониерите?!?

  • sttekata
    отговори
    Колега,
    Ясно че е скъпо хоби, въпроса е защо са тези такси.

    Остави коментар:


  • sek.1
    коментира - отговор
    Лова навсякъде по този свят е скъпо хоби .

  • sek.1
    коментира - отговор
    Сърните най вече ги бърка и плаши човешкото присъствие . От месец и половина ги няма ордите туристи по Боровец и другите курорти та е нормално сърните и друг дивеч да се покаже на места където преди не е виждан .

Активност за темата

Свий

В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

Зареждам...
X