Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Огромен вълк-единак отстрелян в района на Белмекен!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Огромен вълк-единак отстрелян в района на Белмекен!

    Първоначално публикуван от tef4o Преглед на мнение
    Мечка съм виждал, макар и отдалеч. Жената даже има късмет да види съвсем отблизо. Е ... късмет ... в смисъл, че всичко мина без аварии Сега е изключително горда от себе си.
    Обаче вълк ... Честно, мислех си, че тук са изчезнал вид. После порових и видях, че имало някоя друга бройка. Дори и следи по снега не съм виждал техни. Може пък в нашия район просто да няма, знам ли ...
    За да видиш вълк в природата, той трябва да не те видял, да не те е чул и да не те е надушил! Като прибавим и изключителната му предпазливост - мисията става почти невъзможна! Животното трябва да е много гладно, за да рискува по-близък контакт с човека.

    Коментар


    • #47
      От: Огромен вълк-единак отстрелян в района на Белмекен!

      Първоначално публикуван от Glow Преглед на мнение
      Това горе е ПРЕПАРИРАН вълк. С други думи вътре няма нищо. Затова този до вдига така, а предните му лапи са изпънати напред. Явно целта е да се покаже размера/дължината на вълка...
      Тцъ! Целта е да се заблуди някой наивник . Иначе защо устата му е пълна със сняг, по предна лява лапа има нещо като кръв, а задната е изцапана с кал?
      Според мен животното е снимано както е лежало на дясната си страна и после е наставено (с подходящ размер ) в ръцете на "баш-авджията". Затова и тоя стои, сякаш го е прегърнал. Освен това от ляво рана не се вижда, което предполага, че е от дясната страна (освен ако не го е удушил с голи ръце). Съвсем инстинктивно всеки би го хванал така, че да не се изцапа.
      Последно редактирано от kuzdov; 26-11-12, 13:06.
      "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
      Неизвестен мъдрец

      Коментар


      • #48
        От: Огромен вълк-единак отстрелян в района на Белмекен!

        Първоначално публикуван от kuzdov Преглед на мнение
        Тцъ! Целта е да се заблуди някой наивник . Иначе защо устата му е пълна със сняг, по предна лява лапа има нещо като кръв, а задната е изцапана с кал?
        Според мен животното е снимано както е лежало на дясната си страна и после е наставено (с подходящ размер ) в ръцете на "баш-авджията". Затова и тоя стои, сякаш го е прегърнал. Освен това от ляво рана не се вижда, което предполага, че е от дясната страна (освен ако не го е удушил с голи ръце). Съвсем инстинктивно всеки би го хванал така, че да не се изцапа.
        Тцъ !
        Пича казва, че го е хванал на капан. Което значи че вълчо е умрел и замръзнал за тва има сняг у устата и е вдървен като талпа, така че не се гъне като го дигнеш. Дето се вика една талпа 70 кила ще я дигнеш по лесно от колкото отпуснати 70 кила ... но аз не съм ловец кво ли разбирам
        Lyubomir T. Marchev / LZ1DUV
        A POS
        0885600200
        За момента пасажер

        Коментар


        • #49
          От: Огромен вълк-единак отстрелян в района на Белмекен!

          Ако е хванат в капан щеше да има някакви рани по лапите. А и животно, дето издържа по месец без да яде, не се сещам от какво ще умре в капана. Може би от старост или го е чакал 2-3 месеца преди да го прибере (но пък изглежда добре охранен). А може и в капан за мишки да го е хванал, ама по-големичък.
          "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
          Неизвестен мъдрец

          Коментар


          • #50
            От: Огромен вълк-единак отстрелян в района на Белмекен!

            Животно което издържа по месец без да яде .. съгласен съм но се ДВИЖИ а не е блокнато в капан. Една вечер при -30 да не се движи и е камък. Даже и кръв няма да се види. За да не качвам външни линкове вземете се разровете по блогове и форуми. Пак казвам не съм ловджия .. вълк съм виждал само в зоологическата .
            Lyubomir T. Marchev / LZ1DUV
            A POS
            0885600200
            За момента пасажер

            Коментар


            • #51
              От: Огромен вълк-единак отстрелян в района на Белмекен!

              Като гледам ловеца едва ли е повече от 80 кила. А ако тежиш 80 кила да вдигнеш 75 и то с лекота и без усилие да го държиш над земята при това с тези смешни ръкавици... си е голямо постижение... За мен това е кожа, не повече от 10 килца

              Коментар


              • #52
                От: Огромен вълк-единак отстрелян в района на Белмекен!

                Не знам кой ловец и кой не, но ако този екземпляр е бил хванат в капан гледката щеше да не е за хора със слаби нерви и стомаси. Виждал съм различни животни хванати в още по-различни и разнообразни капани, и да знаете че за тази гад капанът трябва да е СЕРИОЗЕН, а такъв оставя отвратителни следи. И вариант с примка/ въпреки че вълк и примка не ми се връзват/ но и тя оставя СТРАШНИ следи. По този манекен няма нищо. Остава за мен вариантът като е видял великият ловец да е умрял от страх/смях.
                Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
                Селска фурна аспух нема. Пак същият.
                В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

                Коментар


                • #53
                  От: Огромен вълк-единак отстрелян в района на Белмекен!

                  http://inews.bg/%D0%9B%D1%8E%D0%B1%D..._i.240988.html
                  0897девет7996две

                  Коментар


                  • #54
                    От: Огромен вълк-единак отстрелян в района на Белмекен!

                    А туй нещо са го 'пушнали' юнаците от четата в Чипровци миналата събота - 72 кила!

                    http://www.bglov.com/page/Vulk-gigant-v-chiprovtzi/

                    Коментар


                    • #55
                      От: Огромен вълк-единак отстрелян в района на Белмекен!

                      Много похвално.
                      Вълка паднал от куршум -карабина най вероятно с оптика.
                      Сега разбрах ,че кучетата работят по косми а не по мирис.
                      Вълците бягат ловеца ги гони -500м .Лекоатлет се извъдил най страшен.
                      След 500м тичане -попадение достойно и за СОБТ.
                      Вълка като магаре . Магаретата ли са ни дребни или вълците едри.
                      Едвам дигнали покосения вълк. А тръгнали за прасета , кой ще им ги вдига.

                      Много съм гаден ма какво е виновно животното , че се е родило вълк.

                      Коментар


                      • #56
                        От: Огромен вълк-единак отстрелян в района на Белмекен!

                        Огромен вълк-72кг. ....... е баш пък огромен....... Миналия сезон в нашия край убиха вълк тежащ 93кг., а нашата дружинка-с.Ичера, в събота 20.12.2014г., още на първата гонка един колега-Христо Ганев отстреля 60кг. вълк.
                        Станимир Дочев - тел.0888 939 434; 0897 800 790.
                        Jeep Grand Cherokee * WJ * 4.7 V8 * Quadra Drive * LPG LR

                        Ако можеш - дай, ако неможеш - признай!

                        Коментар


                        • #57
                          От: Огромен вълк-единак отстрелян в района на Белмекен!

                          Първоначално публикуван от ivo-police Преглед на мнение
                          ...
                          Ама никакъв познавач на ловджийският фолклор явно не си това за 500-те метра. Още повече на красноречието на родните журналя /това за свинският косъм/. А точно над Чипровци на един форумен офф поход, на излизане от резервата около 10 ч. сутринта пред колона от ревящи джипове се разходи като на парад бая едър вълк. Едно уточнение само: В този там резерват ходеше за трофейни вълци именитият ловец Гоце
                          Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
                          Селска фурна аспух нема. Пак същият.
                          В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

                          Коментар


                          • #58
                            От: Огромен вълк-единак отстрелян в района на Белмекен!

                            Всекaкви мaгaретa съм виждaл ,дaже и двукрaки,мa все сa по-големи от тоя вълк!Кaвкaзкa овчaркa съм виждaл от близо 85кг.е нaпрaво е кaто мaмут в срaвнение с тоя вълк.Не е мaлък ,но чaк огромен,моя шaр овчaрец е горе- долу толковa нa ръст.Из нaшия Бaлкaн имa подобни единaци.
                            Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                            Коментар


                            • #59
                              От: Огромен вълк-единак отстрелян в района на Белмекен!

                              Ето го 60 килограмовият Натиснете снимката за да я уголемите

Име:10390457_795452027184779_2123129046575316238_n.jpg
Прегледи:1
Размер:150.9 КБ
ID:5630536Натиснете снимката за да я уголемите

Име:10516613_795452020518113_7986596198826178270_n.jpg
Прегледи:1
Размер:113.1 КБ
ID:5630537
                              Станимир Дочев - тел.0888 939 434; 0897 800 790.
                              Jeep Grand Cherokee * WJ * 4.7 V8 * Quadra Drive * LPG LR

                              Ако можеш - дай, ако неможеш - признай!

                              Коментар


                              • #60
                                От: Огромен вълк-единак отстрелян в района на Белмекен!

                                Оня от статията е с малко по як скелет,от там и теглото!В Балкана над х.Пробойница попаднахме преди време на труп от овца ,следите около нея бяха респектиращи,жена ми се стресна ,пък и смърдеше доста!Където има спокойствие и див шубрак ,там и голям дивеч ,стига да ти се катери,не съм ловджия ,но обичам да обикалям из горите/като има време/и да им откривам убежищата и пътеките,дето болшинството не ги виждат.
                                Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X