Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Не съм ловец.Как да се защитя в гората?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Не съм ловец.Как да се защитя в гората?

    Благодаря за отговорите.Горе-долу ми се изясни картинката.От три години е в този район и още не сме се срещали макар и да съм ходил близо до бърлогата,но джипа е запален и с отворена врата.
    Хижата не е известна защото сега я възтановявам,но се намира в Родопите близо до с.Момчиловци и по-точно до с.Кутела за по-запознатите.По вестниците писаха преди известно време за нападения над домашни животни в този район,но не беше "моята"мечка.Ще питате защо.Защото на тая са и сложили нашийник с GPS и я следят къд е.Аз и за това знам къде и е бърлогата.Използва изоставени галерии от мина.
    Прикачени файлове

    Коментар


    • #17
      До: Не съм ловец.Как да се защитя в гората?

      Първоначално публикуван от Rabin Преглед на мнение
      Колкото има господство върху мен котаракът, като почне да съска . Вероятно си мисли, че изглежда уверен...
      Не се заяждам, съветите ти са ценни.

      Децата си ако ги имам някой ден, ще ги уча на това: - смятам, че е по достойно!
      http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...E0%ED%E8%ED%E0

      Котарака - така се прави на лъв , за да те пробва колко различаваш лъв от котенце .
      За децата - дай Боже всекиму . И на теб !
      Лошото на твоята позиция е следното :
      Когато ги имаш един ден , няма да има меча сланина . Причината - самоувереното и страхливо поведение на несигурен човек . Нямам пред вид теб , а всеки който мисли , че мечката яде хора . И всеки който посяга да убива диви изчезващи видове .
      Ако искаш - около мен има няколко мечки( около 100) . Ела да те запозная . Карамуш е едното място . Жена ми е от Лъки .
      Ако вярваш на журналисти , дето пишат за в с. Малево случая с мечката . Аз там ходя за гъби . Заповядай и ти . Познавам района наизуст . Има мечки ( 2 бр )- кротки и избягват срещи .
      А случая в Малево - ловеца ( бракониера ) ранява мечката .
      Нататък всичко което прави мечката е защита на живота си .
      Човека ( бракониера с ловен билет ) го познавам . Добър човек .
      Добре въоръжен , с приятели ловци . И те с добро оръжие .
      Обаче разсъждават като теб . Да изтребят всичко дето мърда ..... заради хубавите кюфтета и сланина .
      Повече няма да кажа - показах си отношението към случая.
      Жалко е , че хората си мислят за превъзходство "оръжието ".
      Дори не осъзнават колко по-силен е човек познавайки поведението на околните животни .
      Най-много нещастни случаи има на ловци , а не на невъоръжени хора . Статистика .
      Не се заяждам . Аз си имам отношение и поведение към дивите животни . И съм доволен от срещите си с мечките , змиите и другите .
      И се чувствам хищник когато поискам .
      Не убивайте мечки ! Те са много умни и добри животни . Хранят се с плодове ( сливи, дренки , къпини ) и не нападат хора .
      И аватара ми е достатъчен за да покажа отношението си .
      Прикачени файлове
      Последно редактирано от bgbul; 02-04-10, 18:21.

      Коментар


      • #18
        До: Не съм ловец.Как да се защитя в гората?

        Първоначално публикуван от Явор(dorzi) Преглед на мнение
        Благодаря за отговорите.Горе-долу ми се изясни картинката.От три години е в този район и още не сме се срещали макар и да съм ходил близо до бърлогата,но джипа е запален и с отворена врата.
        Хижата не е известна защото сега я възтановявам,но се намира в Родопите близо до с.Момчиловци и по-точно до с.Кутела за по-запознатите.
        Значи ще се срещнем някой ден .
        Аз често минавам от там , пътувайки за Смолян .
        Минавам и през Лъки -Славейно - Рожен и по традиционния път .
        Района ми е познат и е много гъбарски .
        Поздравления , че възстановяваш хижата . Успех !
        И запомни - по-голям хищник в гората от човек, който познава дивите животни НЯМА !
        И ти ще се убедиш в това .

        Сега да ти кажа и друго поведение към мечката . Запознанството с нея . Сериозно говоря .
        Мой приятел си я возеше в буса като куче . Докато порасна много и я остави в Карамуш . Ако той ти заразказва за мечка....... няма начин да не я харесаш .
        Ако искаш да правиш туристическа атракция с мечката - създай и навици . Хранене при определен сигнал и на точно място .
        Мечката бързо свиква с хубавото .
        Направи място отдалечено от хижата , храни я всеки ден в точен час . След поставяне на храната подавай ясен сигнал за това .
        Ако я усетиш да приближава хижата - стресни я с нещо ( чукане , пиратка , рев на двигателя). Така ще и създадеш граница на общуване .
        И когато и подаваш сигнала за храна -ще може да я наблюдаваш и снимаш ОТ ДАЛЕЧЕ .
        Такова поведение обаче може да си позволи само човек уверен в това което прави . Имаме много специалисти в тази област . Точно в Карамуш .
        Последно редактирано от bgbul; 02-04-10, 17:42.

        Коментар


        • #19
          До: Не съм ловец.Как да се защитя в гората?

          Първоначално публикуван от bgbul Преглед на мнение
          Та да продължа :
          Ако се движите тихо рискувате да изненадате животното. Дори да изненадате животното - бъдете сигурни , че то знае добре какво да прави , а именно да избягва човека и опасността .
          Нападението е ПОСЛЕДНАТА реакция на една мечка, диво прасе или вълк . В България нямаме агресивни диви животни . Все пак като съвет - носете една тояга и почуквайте по някое дърво.
          "Тихото движение" на съвременният човек в гората може да се сравни с движение на БТР в стъкларски магазин - животните ни чуват (и надушват) от стотици метри. "Нападението е ПОСЛЕДНАТА реакция на ... диво прасе ..." (в живота) - за разгонен дърт глиган това важи само ако сте бърз стрелец и ползвате тежка пушка (нерезите вероятно са отсъствали от часа по "как да се държим в обществото"). А тоягата, освен за "почукване", може после да ви служи и за подпиране. Носете си и нож - за да има с какво "после" да си остържете гащите.
          ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

          Коментар


          • #20
            До: Не съм ловец.Как да се защитя в гората?

            Първоначално публикуван от bgbul Преглед на мнение
            ... Нямам пред вид теб , а всеки който мисли , че мечката яде хора .
            Аз си мислех, че има предостатъчно дзверове, дето ядат, ако са гладни. Може и да съм в грешка. Но за момента си мисля, че може да подхлъзнеш някого така, че да му струва живота. Ако греша си посипвам главата с пепел! А ако ти грешиш???

            ...И всеки който посяга да убива диви изчезващи видове .
            Съгласен, не това ми беше идеята. Не трябва, и за това не искам да ставам ловец.

            Ако искаш - около мен има няколко мечки( около 100) . Ела да те запозная
            ...
            Жалко е , че хората си мислят за превъзходство "оръжието ".
            Дори не осъзнават колко по-силен е човек познавайки поведението на околните животни .
            За всеки случай е добре да има оръжие, пък нека да се запознаваме. 100 мечки... хаааа, купон ще да е, за мен 2 калашника! Заклевам се, че няма да стрелям без причина... искам 2, ако единия засече.

            Най-много нещастни случаи има на ловци , а не на невъоръжени хора . Статистика .
            Дай да я видим, че съм на 1 към 100 противоположно мнение.

            Коментар


            • #21
              До: Не съм ловец.Как да се защитя в гората?

              Първоначално публикуван от Явор(dorzi) Преглед на мнение
              Точно мечката ми е проблем,че живее на 800м. от хижата ми.До сега съм нямал проблем,но ме притеснява че ако тръгна да се разхождам със семейството си например и се срещнем...
              Адаш вземи се сприятели с мечока, мъжки ли е женски знаеш ли? После може и мед да ти носи

              Коментар


              • #22
                До: Не съм ловец.Как да се защитя в гората?

                Има само един вариант.
                Не ходиш в гората.

                Коментар


                • #23
                  До: Не съм ловец.Как да се защитя в гората?

                  Първоначално публикуван от Rabin Преглед на мнение

                  Дай да я видим, че съм на 1 към 100 противоположно мнение.
                  Първия въпрос в гуглето и ето :

                  http://www.nalov.com/forum/lofiversi...hp?t20486.html

                  Не ми се търси повече .
                  Пише , че мечката е нападнала ловеца .......вярваш ли ?
                  Аз не предполагам , а знам от участник в лова какво се е случило .
                  Изгледайте видеото . И ....не вярвайте на лъжи !
                  Всяка година в този район се убиват по няколко мечки . Ако искате може да си купите кожа от мечка в района . Лесно е !
                  Темата стана страшна , но щом се намесят очите на страха и журналистите които не знаят какво е гора ......мечката става динозавър .
                  Извинения за отклонението от въпроса на колегата !
                  Последно редактирано от bgbul; 02-04-10, 19:02.

                  Коментар


                  • #24
                    До: Не съм ловец.Как да се защитя в гората?

                    Аз питах за статистика, не за конкретен случай... едва ли има такава! Логиката е, че ловец е въоръжен, турист - не. Не виждам как невъоръжен ще има предимство.

                    Коментар


                    • #25
                      До: Не съм ловец.Как да се защитя в гората?

                      Първоначално публикуван от Rabin Преглед на мнение
                      Аз питах за статистика, не за конкретен случай... едва ли има такава! Логиката е, че ловец е въоръжен, турист - не. Не виждам как невъоръжен ще има предимство.
                      Бяга по-бързо!
                      Теб мечка гонила ли те е? Мен ме е гонила, ама май, да си поиграе.
                      Не съм ловец.

                      Коментар


                      • #26
                        До: Не съм ловец.Как да се защитя в гората?

                        Дай сериозно... бяга 2 пъти по-бързо от спринтьор! Освен това има и други видове от клас зъбати...
                        Освен на bgbul и на мен аватарът ми е мечок

                        Коментар


                        • #27
                          До: Не съм ловец.Как да се защитя в гората?

                          Първоначално публикуван от Rabin Преглед на мнение
                          Дай сериозно... бяга 2 пъти по-бързо от спринтьор! Освен това има и други видове...
                          Освен на bgbul и на мен аватарът ми е мечок
                          Съвсем сериозен съм. Просто трудно взима завоите. Особено в гората. Физика.

                          Коментар


                          • #28
                            До: Не съм ловец.Как да се защитя в гората?

                            Първоначално публикуван от Rabin Преглед на мнение
                            Аз питах за статистика, не за конкретен случай... едва ли има такава! Логиката е, че ловец е въоръжен, турист - не. Не виждам как невъоръжен ще има предимство.
                            Оръжието не прави човека .
                            Знанието е силата на човека . Знанието за мечка , за змия все едно .
                            Знанието ни дава увереност да влияем на "страшните" ситуации .
                            Аз мисля така .
                            Не отричам оръжието . Дори го обичам . Няма да пиша защо .
                            Но за почти 20 години в гората само една съм ходил с оръжие . Всеки ден се оглеждах за дивеч .......и съжалявам за това .
                            Сега ходя с фотоапарат и нож . Чувствам се по-силен и сигурен .
                            Оръжието няма нищо общо . Разликата е в натрупаните знания и опит . Само това .

                            Коментар


                            • #29
                              До: Не съм ловец.Как да се защитя в гората?

                              Първоначално публикуван от Пенчо
                              Съвсем сериозен съм. Просто трудно взима завоите. Особено в гората. Физика.
                              Трябваше да я изгледаш страшно! Що бягаш?
                              Първоначално публикуван от bgbul
                              Знанието е силата на човека
                              Силата да прави оръжие. На животните природата е дала сила.
                              А ний повечето сме комсуматори. Нов животински вид... Дето се радваме на реклами за т. хартия, сапунки, чалга и имплантирани чипове. И пращаме SMS-и да кажат колко % си влюбен и дали гаджето кръшка.
                              Аз не!
                              Последно редактирано от Rabin; 02-04-10, 18:46.

                              Коментар


                              • #30
                                До: Не съм ловец.Как да се защитя в гората?

                                Първоначално публикуван от bgbul Преглед на мнение
                                Оръжието не прави човека .
                                Знанието е силата на човека . Знанието за мечка , за змия все едно .
                                Знанието ни дава увереност да влияем на "страшните" ситуации .
                                Аз мисля така .
                                Не отричам оръжието . Дори го обичам . Няма да пиша защо .
                                Но за почти 20 години в гората само една съм ходил с оръжие . Всеки ден се оглеждах за дивеч .......и съжалявам за това .
                                Сега ходя с фотоапарат и нож . Чувствам се по-силен и сигурен .
                                Оръжието няма нищо общо . Разликата е в натрупаните знания и опит . Само това .
                                Така е от години обикалям в този район, животните се страхуват много повече от нас, отколкото ние от тях.Мен винаги повече са ме притеснявали змиите, а и доста по често ги срещам.
                                Това не е краят. Това дори не е началото на края. Но може би е краят на началото.
                                0+ при нужда от кръв!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X