Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Не съм ловец.Как да се защитя в гората?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Не съм ловец.Как да се защитя в гората?

    Първоначално публикуван от derhunter Преглед на мнение
    Тема на друг разговор е.
    Съгласен.
    Но нека ходещите в гората да имат предвид, че има места на които и от тези трябва да се пазят.
    Всеки трети е шести

    Коментар


    • От: Не съм ловец.Как да се защитя в гората?

      Хънтаре, аз не съм писал статиите . Не претендирам и да знам практиките на ловните дружинки. Само цитирам, щото аз дори меча стъпка не съм виждал, пък все през годините да съм бил в гората чат пат. Твърдение нямам различно от това, че мечките не се прескачат около туристите, да се забиеш в нейната територия и да те изяде... по-скоро напада добитъци май напролет... та баш от мечките в гората пазенето ми се струва прецедент.


      Нямам проблем аз с мечките /ай да чукнем на дърво да е вовеки така/ бай Печа, нещо се бъркаш...


      Та извинете ме дето тепам рибата, но ще се съглася явно с вас, пъъълно е с мечки иии работата е опасна...

      Коментар


      • От: Не съм ловец.Как да се защитя в гората?

        Насов, прецедент е за теб, я да питаме там в Родопите около Лъки, Павелско, Забърдо...да не изреждам, дали е прецедент. Ако си мераклия мога да ти дам и точна локация където да се разходиш. Гарантирам ти че в рамките на 24ч. а и по-малко ще се срещнеш с "босият циганин". Въпросът е какво ще правиш и как ще ти понесе. Меците не са разпределени равномерно по територията ни и на места концентрацията е солидна.
        Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
        Селска фурна аспух нема. Пак същият.
        В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

        Коментар


        • От: Не съм ловец.Как да се защитя в гората?

          Моето мнение по темата и заглавието на същата е, че ако не си търсиш белята проблем няма. Не трябва чифте или друго. Дали в гората или бетонната джунгла, разлика няма. Ако си я търсиш, май темата е друга. Та що ме осмивате, вие си знаете. Сигурно е от предполагаемата логорея, дето ме тресе и беше разкрита в партенковата тема... Болен човек, така ли му се помага!?

          Коментар


          • От: Не съм ловец.Как да се защитя в гората?

            Първоначално публикуван от Насов Преглед на мнение
            ... Болен човек, така ли му се помага!?
            Зависи от болестта и степента на развитие. За някои случаи помага само шокова терапия, и то не за дълго.
            Ние не сме неутрални!

            Коментар


            • От: Не съм ловец.Как да се защитя в гората?

              Съжалявам,че не снимах миналото лято следите от мечи нокти оставени на едно дърво на бая прилична височина-район 2км. над х. Пробойница на има нема 15-20км. от Бов.Тъста има вила там цяло лято е там,ходи и да боровинки той ме заведе ,но междувременно беше спрял да обикаля известно време сам.Тоя мечок е бил голяма сила поне от белезите дето беше оставил по вековният бук.Само да видиш ,че има присъствие става интересно!
              Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

              Коментар


              • От: Не съм ловец.Как да се защитя в гората?

                [QUOTE=Насов;2159394]........... щото аз дори меча стъпка не съм виждал, пък все през годините да съм бил в гората чат пат. Заповядай. http://prikachi.com/images.php?images/282/6122282H.jpg

                Коментар


                • От: Не съм ловец.Как да се защитя в гората?

                  По нагоре в темата съм описал мойта близка среща.Та и аз не можах да я снимам.....щото много бързах

                  Коментар


                  • От: Не съм ловец.Как да се защитя в гората?

                    Първоначално публикуван от arni68 Преглед на мнение
                    По нагоре в темата съм описал мойта близка среща.Та и аз не можах да я снимам.....щото много бързах
                    Трябваше и да доуточниш в каква посока спрямо мецата бързаше
                    Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
                    Селска фурна аспух нема. Пак същият.
                    В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

                    Коментар


                    • От: Не съм ловец.Как да се защитя в гората?

                      Първоначално публикуван от derhunter Преглед на мнение
                      Трябваше и да доуточниш в каква посока спрямо мецата бързаше
                      Посоката я уцелих веднага,лошото беше,че се падна по нанагорнище

                      Коментар


                      • От: Не съм ловец.Как да се защитя в гората?

                        Ти се радвай, че е на нагоре, щото мецанките на надолнище си лепят къде 50км/ч.
                        Кой'т не скача е червен, кой'т не скача е червен!

                        Коментар


                        • От: Не съм ловец.Как да се защитя в гората?

                          Бахти мечките,бахти напаста.Най-близката ми среща с нашите мецани беше преди години в Същинска средна гора.На спускане от х.Павел Делирадев и преди изкачването към х.Фенера,попаднахме на пушещо мечешко лайно.И енергия ни дойде и скорост,както на спускане в дерето ни се запали ''феродото'' така на катеренето на ската ни запушиха подметките (бяхме със планински велосипеди).Иначе га бех активен ''въртивелобудалист'' всяка година правехме маршрут из Западни Родопи за по седмица предимно по черни пътища и горски пътеки и...нищо ни сме виждали или чували покрай нас зли зверове.Абе не знам толкова ли е страшно в гората:
                          На времето в София ме сдобиха с белег за поставяне на очила на носа,ама не бяха оптици щото ''лекуващия''беше с бокс и живо се интересуваше от фирма ''Найк''.
                          Та мисълта ми бе,познати и съседи са ме питали:
                          Е как не те ли е страх да ходиш в гората?!
                          -Е па не около сточна гара и триъгълника е много по-страшно.
                          Тома Томов
                          Вече с Kia Sportage.

                          Коментар


                          • От: Не съм ловец.Как да се защитя в гората?

                            Колега вземи си лютив спрей от първия оръжеен магазин и си готов. Животните (мечки, вълци) имат много чувствителен нос и дори да не ги напръскаш директно би ги прогонило. Гледай само да е по-голяма опаковка и ако се случи да пръскаш от 2-5м, а не от 50м например. Преди година две след нападение на мечка над овчар в родопите им бяха раздали пак спрейове, така че това е решението не ти трябват документи, надеждно е, леко и компактно и не убива животното.

                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X