Обява

Свий
Няма добавени обяви.

ГЪБИТЕ - лов или бране

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: ГЪБИТЕ - лов или бране

    Сутринта си бях намислил един здрав маршрут но не било писано да го измина. Като се почна с манатарка, след 3-4 км. не се носеше, скъса се дръжката на една яка кауфландска торба, специално за гъби я бях взел. Та бързо, бързо се прибрах с 8,5 кила манатарка. Е, като я изчистих остана половината, но такъв уражай не е било тази година и то на места където съм минавал преди 2-3 дена. Утре, рано преди туристите, мисля да си довърша маршрута.

    Коментар


    • От: ГЪБИТЕ - лов или бране

      Еее дай малко насоки къде ходиш,че витоша е много относително понятие.
      0 8 76 36 8 542

      Коментар


      • От: ГЪБИТЕ - лов или бране

        По горе ти писах къде ги бера(пост 2043). Сутринта се разговорих с две гъбарки, преди два дена засекли един колега над заслона Пинко, влачел две грамадни торби с манатарки. Може и да ме гъбаркат нещо, няма как да се кача на 1400м.н.в , при положение че е фраш с гъби и в ниското. Пачият крак обаче е дал фира масово, намерих много, но вече на шушулки.

        Коментар


        • От: ГЪБИТЕ - лов или бране

          Това снощи:
          Прикачени файлове

          Коментар


          • От: ГЪБИТЕ - лов или бране

            Това днес:
            Прикачени файлове

            Коментар


            • От: ГЪБИТЕ - лов или бране

              Еха!
              Тука при нас нема. Гръми, треска, дува, ама не вАли. По Витоша се сцепи от дъжд.
              Your conscience is all you can take to your grave.

              Коментар


              • От: ГЪБИТЕ - лов или бране

                И твоите любимки булките никакви ги нема, всеки път се завирам там където излизат, няма и помен от тях. Тази година много се объркаха сроковете, пачият крак тръгна чак след 20.06.

                Коментар


                • От: ГЪБИТЕ - лов или бране

                  Първоначално публикуван от Самодържец Преглед на мнение
                  Давай някакви снимки от тая Витоша.
                  Синът качи някакви снимки, извинявам се за лошото качествоНатиснете снимката за да я уголемите

Име:Photo0065.jpg
Прегледи:1
Размер:424.9 КБ
ID:5817001
                  Прикачени файлове

                  Коментар


                  • От: ГЪБИТЕ - лов или бране

                    На снимката с обърнатата манатарка,кое чистиш и кое оставяш.
                    0 8 76 36 8 542

                    Коментар


                    • От: ГЪБИТЕ - лов или бране

                      Ako питаш за тази с ножчето, това е първата ми витошка манатарка за сезона-665гр. на 06.06 и единствена от излета. Иначе махам от долу тръбичките на всички манатарки, които позволяват това. Тези най младите отдолу са много светли, само на тях не махам тръбичките. Иначе дръжките ги цепя надлъжно на филийки 4-5 мм. дебели. Шапката я режа на филийки около1см и мятам в тиганя, или редя в кутийки от маслини и във фризера.
                      Неясните снимки 6 и 7 са на двойника на пачия крак, горчива миризливка, намерена на един дъбов пън на 24.06 над с. Рударци. Първата снимка и тези с брадвичката са от вчера, Осмата снимка е от вторник а деветата от сряда. Снимки 4 и 5 са на сярна гъба на върбов пън, пак над Рударци на 07.06.
                      Последно редактирано от mitko 53; 06-07-19, 18:23.

                      Коментар


                      • От: ГЪБИТЕ - лов или бране

                        След два дена почивка за гъбите, днес пак ги подгоних. Набарах в едно церово насаждение стотици манатарки, такова нещо не съм виждал, на групи по 5-6, обаче всичко прерасло, колкото чиния, пълно с протеини. Успях да пробера 7 килца по- здравички. Намерих и доста от бронзовата манатарка, тя като че ли по не червясва. На връщане минах през едни изоставени кариери и намерих първите булки за сезона, три гъби, та утре съм на лов за булки.
                        Последно редактирано от mitko 53; 08-07-19, 13:57.

                        Коментар


                        • От: ГЪБИТЕ - лов или бране

                          От булките нищо не излезе, намерих 3 гъби, едната я взех, а другите бяха във фаза яйце и ги оставих. Само се катерих по едни сипеи като дива коза. За сметка на това набрах манатарчица, като смених тактиката. Вече ги чистя на място, че ми омръзна да мъкна червиви гъби. Та избрах 3,4 кг. изчистена, без дунапрена и дръжките.
                          Последно редактирано от mitko 53; 09-07-19, 15:20.

                          Коментар


                          • От: ГЪБИТЕ - лов или бране

                            Днес направих един много бърз гъбинг. За час и половина, страх ме беше да не загърми, резултатът е 4,1кг. манатарка, десетина гъбета пачи крак и един кърлеж. Полазила ме беше гадината по крака, добре че майка ми я видя преди да се е впила.

                            Коментар


                            • От: ГЪБИТЕ - лов или бране

                              Да докладвам днешните резултати- 3кг пачи крак, 1,2кг. изчистена манатарка(без дунапрена и дръжките) и три булка гъби. Манатарката нещо секна, няма млади попълнения. Утре до обяд мисля пак да изляза, че после заминавам в провинцията да пека ракията и берем с жената първата реколта от доматите. Като се върна, след десетина дни, може и да са свършили гъбите.

                              Коментар


                              • От: ГЪБИТЕ - лов или бране

                                Дръжките на манатарката не ги ли консумираш.
                                0 8 76 36 8 542

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X