Обява

Свий
Няма добавени обяви.

ГЪБИТЕ - лов или бране

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: ГЪБИТЕ - лов или бране

    Първоначално публикуван от Даниел Чобанов Преглед на мнение
    И за това не се прави с лигаво месо като дроб.Свинско филе телешки стек залят с отделно приготвен сос от манатарки.
    Хич не е лигав дробът, но при съчетаването му с гъби не е удачно да е с манатарка, поне за моя вкус. Другото, което си казал са си класически рецепти, обаче манатарката има и други приложения, не само в соса.
    Всеки трети е шести

    Коментар


    • От: ГЪБИТЕ - лов или бране

      Първоначално публикуван от Самодържец Преглед на мнение
      . Другото, което си казал са си класически рецепти, обаче манатарката има и други приложения, не само в соса.
      Не знам дали сте пробвали,но на скоро нарязах на парчета една манатарка на една тенджера боб (зрял) ей така за проба.
      Стана уникален боб,със страхотен вкус!
      jeep CHEROOKEE KJ 2,4 147kс.

      Коментар


      • От: ГЪБИТЕ - лов или бране

        Първоначално публикуван от Vankala Преглед на мнение
        Не знам дали сте пробвали,но на скоро нарязах на парчета една манатарка на една тенджера боб (зрял) ей така за проба.
        Стана уникален боб,със страхотен вкус!
        Зимата редовно със сушена манатарка
        Оправданието е като гъз-всеки го носи със себеси !

        Коментар


        • От: ГЪБИТЕ - лов или бране

          Аз пък установих друга много вкусна комбинация- пачи крак и тестени изделия, спагети, макарони. На мене поне много ми допадна. Тази година се отядох на пачунко, такова чудо не е било, сигурно над 100 кила съм набрал общо. Набумкал съм един фризер с манатарка и пачи крак за зимата. Иначе вкусово ми харесва много и кладницата, но по Витоша тази година за сефте намерих. Когато работех на Витиня много я берях. Харесвам и печурки, но ям само култивирани.

          Коментар


          • От: ГЪБИТЕ - лов или бране

            А манатарката как я слагаш във фризера? Пробвал съм сурова - като се размрази се скапва. Вероятно трябва да е бланширана.
            Nissan Terrano 2,7 TDI

            Коментар


            • От: ГЪБИТЕ - лов или бране

              Жената или майка ми ги размразяват и готвят, та не знам в какво състояние са когато се размразят, не са се оплаквали. Аз ги замразятам в прозрачни кутийки по около 300-400 грама, примерно от маслини от Кауфланд. Задължително ги чистя от дунапрена(тръбичките) отдолу.

              Коментар


              • От: ГЪБИТЕ - лов или бране

                Първоначално публикуван от bullet_pk Преглед на мнение
                Вероятно трябва да е бланширана.
                Трябва да!
                Аз ги слагам в една голяма тава,като преди това ги държа в подсолена вода за определено
                време ако има червейчета или други паразити по гъбите да излязат на повърхността. Овкусявам ги,като
                вместо сол слагам Пикантина(подправка за ястия и супи), олио,малко бира,поръсвам ги обилно със соев сос
                и ги мятам във фурната на 180гр за 40мин като завивам тавата с фолио. Слагам ги след това в кутии (пластмасови)
                от Китайските магазини ги има най различни х2лв и в камерата. Вадил съм през зимата,като се рзмразят,все едно сега
                ги вадиш от фурната!
                Прикачени файлове
                jeep CHEROOKEE KJ 2,4 147kс.

                Коментар


                • От: ГЪБИТЕ - лов или бране

                  Нема ли да падне малко дъжд, да се пробваме на някоя манатарка..?
                  Your conscience is all you can take to your grave.

                  Коментар


                  • От: ГЪБИТЕ - лов или бране

                    Аз съм по-навит на сърнела,Средна гора валя обилно вчера де,но няма да се сърдя и на манатарката.

                    Изпратено от моят MI 6 с помощта на Tapatalk

                    Коментар


                    • От: ГЪБИТЕ - лов или бране

                      В софийско не е ли валяло? Бях една седмица на Лом, та там две вечери се разпра от валежи. Говорих с един познат от Берковица, в петък е минавал през Бързия и един дядка е продавал пачи крак, много едър, към 5 кг. Мисля в сряда да прескоча на Витоша, на най дашните места.

                      Коментар


                      • От: ГЪБИТЕ - лов или бране

                        По София си превалява доволно и редовно, доколкото дочувам. По нашия край леки препръсквания.
                        Your conscience is all you can take to your grave.

                        Коментар


                        • От: ГЪБИТЕ - лов или бране

                          На село вчера две манатарки второ качество и 4 сърнели. Това набързо в гората край селото. 1500 м надморска височина в Родопите.
                          Nissan Terrano 2,7 TDI

                          Коментар


                          • От: ГЪБИТЕ - лов или бране

                            Първоначално публикуван от mitko 53 Преглед на мнение
                            един дядка е продавал пачи крак, много едър, към 5 кг.
                            Внимавайте с този пачи крак!
                            В основата на дървото ли е...не го берете,отровен е!!!
                            Прикачени файлове
                            jeep CHEROOKEE KJ 2,4 147kс.

                            Коментар


                            • От: ГЪБИТЕ - лов или бране

                              Срещал съм ги и тези миналата година, пак бяха на пън. Опасно е когато пънът е под почвата.

                              Коментар


                              • От: ГЪБИТЕ - лов или бране

                                Днес направих едно излизане от южната страна на Витоша. Качих се към 1200м.н.в. и за манатарка и пачи крак пълна скръб, абсолютна нула. За 3 часа преход срещнах една брезовка , три лютиви млечници и една коралка. И много трубенка, но вече преминала, съсухрена. Явно това беше за тази година, сърнели и печурки не бера, а може ноември да се разтърся за кладница. Прегледах няколко нови насаждения, переспективни, да ги атакувам догодина, живот и здраве.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 3 потребители онлайн. 0 потребители и 3 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X