Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Как се учи английски език

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    До: Как се учи английски език

    в бг няма да научиш освен ако не си в англиа, поне така беше при мен
    Aprilia 125 1991
    Bashan 200c 2007
    Suzuki Vitara 1.6 16v 1993
    Suzuki Grand Vitara 2.5 1998

    Коментар


    • #32
      До: Как се учи английски език

      не, в бг няма кой и как д анаучи чуждиези ци, всички излизат наван и после се вращат изучени и учато станалите.
      Volk: Уж мъжки форума, ала-бала, ама до 10 секунди темата ще е изтрита!

      Коментар


      • #33
        До: Как се учи английски език

        Първоначално публикуван от sando08 Преглед на мнение
        .....но след като свикнете и натрупате запас от около 3-4 хиляди думи, ще видите как сами ще започнат да се отпечатват в съзнанието ви. Оттам ще ви е по-лесна и граматиката.
        Еха, че то който свободно ползва 3-4 хиляди думи в правилно граматическо съчетание, със сигурност знае английски по-добре от средностатистически американец...
        "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
        Неизвестен мъдрец

        Коментар


        • #34
          От: До: Как се учи английски език

          Първоначално публикуван от Goblin Преглед на мнение
          Точно за това говоря по-горе. Не ги забравяш. Просто потъват дълбоко. Ще дойде момент в който всичко това ще избие на повърхността и ще се окаже че не е забравено.
          Няколко пъти съм пробвал с частни уроци, курсове и сам, но всеки следващ път само установявам, че "това съм го чувал" и повече не мога да напредна.
          И сега отново мисля да подновя мъченията, а тази тема ми попадна съвсем случайно.
          Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

          "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

          Коментар


          • #35
            От: Как се учи английски език

            Речник се назубря, граматика също горе-доле... Четенето, разбирането, че дори и писането са относително лесни. Проблемът е, че говорене (свободно) без практика, просто не става... За какъвто и да е чужд език.
            Грамотността е прозорец към интелекта, ако човек не може да усвои дори майчиния си език, то потенциала му за нещо повече е под въпрос.

            Коментар


            • #36
              От: Как се учи английски език

              Знам, знам ... сега стана банално ! ...
              Но тези неща се учат в ...училище.
              Граматика няма как да се научи по друг начин!
              Да знаеш думи от речника е крайно недостатъчно и не дава владеене на езика, защото и едно изречение не можеш да съставиш!
              Life is too short to drive dull cars!

              Fight global warming !
              ... turn on your A/С !

              Коментар


              • #37
                От: Как се учи английски език

                Като цяло английският не е труден език, в сравнение с немският, където граматиката е много по-сложна.Наистина варианта с гледане на филми е добър, както и частните уроци или курсовете по английски (ако сте по-малко хора като брой ще е най-добре). Ученето на думи е най- важно във всеки един език, дали с писане или само с чете, това си го определяш ти в зависимост от това къде паметта ти е по- силна. Кумуникацията с хора, които говорят този език е най-добрият учител (според мен), ако имаш възможност да отидеш там ще е най-добре. Колкото по-млад си, толкова по-лесно научаваш езика. От голямо значение е също факта дали имаш желание да учиш , колкото по-голямо е то, толкова по-бързо го научаваш.
                Повечето хора говорят за справедливост само когато се отнася до тях и забравят за нея, когато се отнася за други....

                Коментар


                • #38
                  От: Как се учи английски език

                  Здравейте.
                  Само да кажа, че не съм се отказал, продължавам с учението.

                  А това ми дава голям стимул:"Точно за това говоря по-горе. Не ги забравяш. Просто потъват дълбоко. Ще дойде момент в който всичко това ще избие на повърхността и ще се окаже че не е забравено. "
                  "Джипът започва да върви, като спре да ти е жал за него"УАЗ 469ТЕРАНО 2,7ТДПЕЖО 307 1,6хди

                  Коментар


                  • #39
                    От: Как се учи английски език

                    Гледай филми на английски и се вслушвай в репликите!

                    Коментар


                    • #40
                      От: Как се учи английски език

                      Първоначално публикуван от svil40
                      Гледай филми на английски и се вслушвай в репликите!
                      Да гледа, ама те повечето са американски....... с тяхния диалект.........
                      Повечето хора говорят за справедливост само когато се отнася до тях и забравят за нея, когато се отнася за други....

                      Коментар


                      • #41
                        От: Как се учи английски език

                        Първоначално публикуван от kra_kra Преглед на мнение
                        Само да кажа, че не съм се отказал, продължавам с учението.
                        ... а англичанка намери ли? Лято е, все пак ...

                        Коментар


                        • #42
                          От: Как се учи английски език

                          Засега наблягам само на книжките пък за по-нататък............................
                          "Джипът започва да върви, като спре да ти е жал за него"УАЗ 469ТЕРАНО 2,7ТДПЕЖО 307 1,6хди

                          Коментар


                          • #43
                            От: Как се учи английски език

                            Споко тя англичанката сама ще си дойде
                            Последно редактирано от Деси Генова; 28-06-10, 16:57. Причина: :)
                            Повечето хора говорят за справедливост само когато се отнася до тях и забравят за нея, когато се отнася за други....

                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X