Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Прави ли сме мъжете, да зарежем образованието в ръцете на бг-мамите?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Прави ли сме мъжете, да зарежем образованието в ръцете на бг-мамите?

    Да си набие камшиците овреме.
    А тези простотии се правят от името на всички ни.
    Даника
    Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

    Коментар


    • #47
      От: Прави ли сме мъжете, да зарежем образованието в ръцете на бг-мамите?

      Като за начало - да не обръща особено внимание на кръвосмучещите. Няма да му изпият кръвта, просто са досадна, съпътстваща подробност. После е добре да научи как се трупа кръв в достатъчни количества че да не са фактор паразитите. Останалото ще се нареди някак.

      Коментар


      • #48
        От: Прави ли сме мъжете, да зарежем образованието в ръцете на бг-мамите?

        Първоначално публикуван от BatGeorgeone Преглед на мнение
        Аз нямам с какво много да допринеса,

        Имам някаква идея кои неща пречат на децата ни
        Всеки има с какво да допринесе и най вече с личен опит.Има коренна разлика при деца отгледани в семейство с баща и при такива само с майки и баби.

        Според мен най лошо влияе на децата а и не само на тях масираната атака от средствата за масова информация на този рекламен ураган от разни рекламни канонади които ни заливат .И неусетно човек се подава и хоп в капана.Умен телефон за 1 лев кво му ппащаш . Умен ТВ с плосък екран за 10 лева кво му плащаш . Нова кола за 256 лв / месец кво и плащаш и т.н. и докато се усетиш така си се увлякал че , нямаш време от работа да се наспиш като хората.Защото ходиш на три работи за да можеш да покриеш всички " Кво му плащаш "

        И май от преследване на материални екстри и работа нямаме време да живеем.Сутрин тръгваме по тъмно децата още спят , вечер се прибираме по тъмно децата вече спят и така докато престанат да са деца.И идва момента с тъжните размисли и констатации , боже къде сбърках нали бях добър и грижовен , стараех с нищо да не им липсва и т.н.

        Решението е просто , трябва да правим като нашите баби и дядовци от близкото минало, да спестяваме и когато съберем нужната сума да купуваме мечтаните вещи , а не да се подаваме на моментни пориви , тогава няма да ни дишат във връта събирачи на кредити и отделно ще имаме достатъчно време да усмислим дали тази мечтана вещ е толкова нужна че , да си струва да търпим месеци лишения ...

        Ще ни остане време за самите нас , за любимата , за децата.

        В практичен план аз се придържах и придържам към идеята за научаване на децата на практични умения и способности.Неща които биха им помогнали по лесно да се справят в живота.Момчетата насърчавах във всякакви занаятчийски насоки технически строителни и кои каквото го влече , момичетата също.
        От малки да се учат да мислят и да намират техните си решения по техните си начини.Не съм спирал никого да учи , и никого не съм насилвал да учи.

        Не съм жалил средства и усилия да ги подкрепям , но не на всяка цена а само ако те имат нужда и желание.
        Последно редактирано от Николай Колев; 22-04-19, 20:24.
        Всичко което човек иска и търси през целия си живот е :
        Място и хора към които да принадлежи ...

        Коментар


        • #49
          От: Прави ли сме мъжете, да зарежем образованието в ръцете на бг-мамите?

          Вчера разбрах, че съм зарязал възпитанието на 19- годишната ми дъщеря. Оставил съм го в нейните ръце. Когато се усетя, че и синът ми (12 годишен) се самовъзпитава, значи съм си свършил работата.
          Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

          Коментар


          • #50
            От: Прави ли сме мъжете, да зарежем образованието в ръцете на бг-мамите?

            Първоначално публикуван от Николай Колев Преглед на мнение
            Всеки има с какво да допринесе и най вече с личен опит.Има коренна разлика при деца отгледани в семейство с баща и при такива само с майки и баби.

            Според мен най лошо влияе на децата а и не само на тях масираната атака от средствата за масова информация на този рекламен ураган от разни рекламни канонади които ни заливат .И неусетно човек се подава и хоп в капана.Умен телефон за 1 лев кво му ппащаш . Умен ТВ с плосък екран за 10 лева кво му плащаш . Нова кола за 256 лв / месец кво и плащаш и т.н. и докато се усетиш така си се увлякал че , нямаш време от работа да се наспиш като хората.Защото ходиш на три работи за да можеш да покриеш всички " Кво му плащаш "

            И май от преследване на материални екстри и работа нямаме време да живеем.Сутрин тръгваме по тъмно децата още спят , вечер се прибираме по тъмно децата вече спят и така докато престанат да са деца.И идва момента с тъжните размисли и констатации , боже къде сбърках нали бях добър и грижовен , стараех с нищо да не им липсва и т.н.

            Решението е просто , трябва да правим като нашите баби и дядовци от близкото минало, да спестяваме и когато съберем нужната сума да купуваме мечтаните вещи , а не да се подаваме на моментни пориви , тогава няма да ни дишат във връта събирачи на кредити и отделно ще имаме достатъчно време да усмислим дали тази мечтана вещ е толкова нужна че , да си струва да търпим месеци лишения ...

            Ще ни остане време за самите нас , за любимата , за децата.

            В практичен план аз се придържах и придържам към идеята за научаване на децата на практични умения и способности.Неща които биха им помогнали по лесно да се справят в живота.Момчетата насърчавах във всякакви занаятчийски насоки технически строителни и кои каквото го влече , момичетата също.
            От малки да се учат да мислят и да намират техните си решения по техните си начини.Не съм спирал никого да учи , и никого не съм насилвал да учи.

            Не съм жалил средства и усилия да ги подкрепям , но не на всяка цена а само ако те имат нужда и желание.
            Не е и това начина. Аз съм жив пример, защото точно от това се се стараех да избягам. Бачках на по 2-3 места за да няма недоимък и видях, че не става. Едно отива за сметка на друго. Потърсих алтернатива да бачкам на 1 място и да стига-пак не се получи, Щото пари имаше, ама мен ме нямаше. И те така ... географското местгоположение е грешно ....
            "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
            Неизвестен мъдрец

            Коментар


            • #51
              От: Прави ли сме мъжете, да зарежем образованието в ръцете на бг-мамите?

              Даммм.

              Ама. Ей сега като намисля и въплътя идеалният вариант - и веднага ще споделя.... Най малкото двете от три пепоръки за правна помощ са си от тук...
              - Зверь, самый лютый, жалости не чужд.
              - Я, леди, чужд. Так, значит, я не зверь.

              Коментар

              Активност за темата

              Свий

              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

              Зареждам...
              X