Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Избор на школа по Немски език за Аз Мога Повече

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Избор на школа по Немски език за Аз Мога Повече

    Здравейте, след като преди близо две години бях подал документи по "Аз Мога Повече", ненадейно и предизборно ми се обадиха да си взема ваучера.
    Сега започва търсене на подходяща школа за обучение по немски език в София. По принцип ми е по-удобно в районите около Южен Парк, но тъй като повечето са в Центъра ще трябва да се направи компромис.
    Някой има ли директни наблюдения и впечатления от конкретни школи.

    Засега от списъка изрових следните :
    КОМПЮТЪРЕН И ЕЗИКОВ ЦЕНТЪР ЕВРОПА
    Нов Стандарт - М
    Дойче центрум ООД
    Образователен център ЕС България ООД
    Кабината БГ ООД - това е дистанционно обучение, не знам доколко ще е ефективно.

    Александър

  • #2
    От: Избор на школа по Немски език за Аз Мога Повече

    Аз съм учил в Гьоте центъра (Geothe institut) на улица Будапеща номер 1.
    Това е в непосредствена близост до булевард Дондуков, жълтите павета и Раковски
    Jeep Grand Cherokee 5.9 V8 - "Mountain Rambler" project
    0888/00-55-37

    Коментар


    • #3
      От: Избор на школа по Немски език за Аз Мога Повече

      Аз съм пред същият избор.Реших да уча дистанционно но се колебая между ,,Кабината" и ,,Интензивно". Ще съм благодарен ако някой сподели преките си впечатления.

      Коментар


      • #4
        От: Избор на школа по Немски език за Аз Мога Повече

        Пълно мълчание. Гьоте не предлагат обучение с ваучери. Кабината и т.н. - не вярвам това да е ефективен начин на обучение.
        Александър

        Коментар


        • #5
          От: Избор на школа по Немски език за Аз Мога Повече

          На "Интелект" имат две места близо до НДК. Мой приятел учи при тях. Аз също исках да почна, но не се сформира групата която да ми пасне на графика.
          Нищо не коства да ги питаш едно друго, а и са ти близо. Имат и доста разнообразни графици за провеждане на курсовете. Колкото до качеството на обучение, май това е доста относително понятие, и доколкото разбирам в тези курсове е малко въпрос на късмет на каква обстановка ще попаднеш(като преподаватели и курсисти). При добро стечение на обстоятелствата, си пасвате на акъла успявате да се мотивирате взаимно и резултата е добър. Има го и варианта да си с разни комплексари, с които не можеш да се отпуснеш, а и преподаването да не се равнява по твоето ниво, тогава е тъпо, курса става досаден и като цяло се обезсмисля(доста хора се отказват при такива обстоятелства).
          Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

          Коментар


          • #6
            От: Избор на школа по Немски език за Аз Мога Повече

            Жена ми (бившата) работеше за Гьоте, ако помня добре... Скъсваха се от бачкане, ако това е някакъв показател... Прибираше се към 21:30 след обученията си в HP.

            Коментар


            • #7
              От: Избор на школа по Немски език за Аз Мога Повече

              Ако не е Гьоте или Алианс, хвъляш на боб и какво се падне.

              Коментар


              • #8
                От: Избор на школа по Немски език за Аз Мога Повече

                Избрах Дойче Център, защото ми е близо. Нямам си на идея какво е нивото.
                Другата ми опция е Нов Стандарт - М

                И двете са ми неизвестни, преподават по система tangram actuell

                Не знам нито едните, нито другите дали стават за нещо.
                Александър

                Коментар


                • #9
                  От: Избор на школа по Немски език за Аз Мога Повече

                  А ИЧС проверихте ли, аз там учих френски и съм доволен, имат вечерни курсове и са доста напред като умения и опит и са гъвкави което е важно.
                  Бъдете живи и здрави!

                  Коментар


                  • #10
                    От: Избор на школа по Немски език за Аз Мога Повече

                    Нямат Немски, иначе там щях да пробвам. Както казах, избрах Дойче Центрум на посоки, защото ми бяха на най-удобно място. Малко препускат с преподаването, защото за 300 часа трябва да се покрият три нива. Изненадан съм колко дълго продължава курса. За съжаление голяма част от групата са учили немски и са по-напред от мен, което е малко кофти, но определено не съм се демотивирал.
                    В крайна сметка съм доволен - все нещо ще науча и то безплатно.
                    Александър

                    Коментар


                    • #11
                      От: Избор на школа по Немски език за Аз Мога Повече

                      Да си по-назад от групата е винаги голям плюс, повярвай ми, имаш мотивация и амбиция и ако си печен винаги ги задминаваш после.

                      Първоначално публикуван от axlastro Преглед на мнение
                      Нямат Немски, иначе там щях да пробвам. Както казах, избрах Дойче Центрум на посоки, защото ми бяха на най-удобно място. Малко препускат с преподаването, защото за 300 часа трябва да се покрият три нива. Изненадан съм колко дълго продължава курса. За съжаление голяма част от групата са учили немски и са по-напред от мен, което е малко кофти, но определено не съм се демотивирал.
                      В крайна сметка съм доволен - все нещо ще науча и то безплатно.
                      Бъдете живи и здрави!

                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X