Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Между нас има ли Биткойнъри.

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Между нас има ли Биткойнъри.

    Първоначално публикуван от Jam Преглед на мнение
    Специалисти твърдят, че няма нищо анонимно свързано с биткойна. Има много информация по въпроса.
    Сравнително лесно може да бъде проследено, от създаването му, попупките направени с него, до моментното му местонахождение.



    Само стой и гледай.
    Жокер: Платина и Родий.

    Следя биткойна от към 70-80$ и от "мързел" пропуснах възможноста като залагам на друго, та леко ме е яд, но не може и всички да увиснат от тоя клон.
    По пътя на логиката, ще има и още по голям бум от други криптовалути, Лайткойна примерно има голямо предимство във сигурността пред Биткойна.
    Готов съм да изслушам лекция по въпроса.......
    Ни шакл, ни, тем более веревоньки, рваться не должны!!! Все должно быть настолько прочно чтобы отрывало мосты!
    Ει ςεγα ςι εδα μαματα ςαβςεμ

    Коментар


    • От: Между нас има ли Биткойнъри.

      Аз пък се чудя .. .с какво се обезпечават тез виртуални мангизи. Нали в момента сърбаме попарата на американската идея да не се обезпечават парите .
      Какво ще се промени с тази валута ?
      Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
      За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

      A1+

      Коментар


      • От: Между нас има ли Биткойнъри.

        Първоначално публикуван от Денислав Димитров Преглед на мнение
        Наркобосове и други с кървави пари вече имат възможността да си купуват скъпи вещи и лукс че и дори да си препродават дрога за милиони без възможност за проследяване. Чакаме само момента да разберат за това. А то ще е много скоро.
        Гледам, че вече няколко пъти се споменава тази уникална възможност и просто си представям как някой пъпчив хакер от Калифорния отива в джунглата и си купува един контейнер кока предлагайки има няма 1000 биткойна ей така на хартишка Голям смях ще падне! Как така г-н "Чапо" Гусман не се е сетил за тая яка далавера да се чуди човек

        Коментар


        • От: Между нас има ли Биткойнъри.

          Първоначално публикуван от Злой Преглед на мнение
          Готов съм да изслушам лекция по въпроса.......
          Лекции изнасям само на бира, от това фрапе ме боли стомаха.

          Първоначално публикуван от ИВАН НЕДОКЛАНОВ Преглед на мнение
          Аз пък се чудя .. .с какво се обезпечават тез виртуални мангизи. Нали в момента сърбаме попарата на американската идея да не се обезпечават парите .
          Какво ще се промени с тази валута ?
          От сигурността си.
          Смисъла от обезпечаването е контрола над количеството. Не-обезпечени валути са "работели" идеално със стотици години без инфлация.
          Справка близо 600г в Англия. Инстанцията регулираща валутата е била твърда - Царя, не банка.

          Коментар


          • От: Между нас има ли Биткойнъри.

            За мен най-интересният въпрос е фундаменталния - защо порасна стойността на биткойни и каква е справедливата такава.

            Степента на риск, която даден пазарен участник е готов да поеме си е негови решение. Единствено се надявам за тяхно добро "предприемачите, инвеститорите, спекулантите" в биткойни да не бъркат "знам" с "предполагам, очаквам"

            Коментар


            • От: Между нас има ли Биткойнъри.

              "Справка близо 600г в Англия. Инстанцията регулираща валутата е била твърда - Царя, не банка."

              Инфлацията е позната от дълбока древност - на мен поне от времето, в което римските императори са започнали да променят златното/сребърното съдържание на монетите.

              Може ли повече яснота кой е конкретния период от 600 години без инфлация?

              Коментар


              • От: Между нас има ли Биткойнъри.

                Първоначално публикуван от cheto Преглед на мнение
                Гледам, че вече няколко пъти се споменава тази уникална възможност и просто си представям как някой пъпчив хакер от Калифорния отива в джунглата и си купува един контейнер кока предлагайки има няма 1000 биткойна ей така на хартишка Голям смях ще падне! Как така г-н "Чапо" Гусман не се е сетил за тая яка далавера да се чуди човек
                Очевидно е от термина "пъпчив хакер" че въобще си нямате на представа как чрез Интернет се управлява всичко около нас и че даже гащите ви са създадени и доставени с помощта на множество мейли и компютърна техника. Жалко че сте заблудени и отказвате да приемете колко много зависите от техниката и колко е важно да сте в крак нея.

                Пожелавам ви през 2014 това да се промени, ама надали.

                Коментар


                • От: Между нас има ли Биткойнъри.

                  Все пак интелигентни хора сте и е ясно, че термина "пъпчив хакер" е по-скоро лекомислено изстреляно, но това което имах впредвид се надявам е разбираемо. И между другото не съм на мнение, че интернет е навсякъде. В много голяма част от света, и по-точно в по-добрата му част все още си шият и продават гащите без помощта на интернет. И между другото Биткойн е дотолкова сигурна валута, доколкото е сигурен достъпа до сървъра, самия сървър и въобще този вид техника. Аз лично не бих заложил на нея. Все пак е още екзотика.

                  Коментар


                  • От: Между нас има ли Биткойнъри.

                    Първоначално публикуван от blago72 Преглед на мнение
                    Може ли повече яснота кой е конкретния период от 600 години без инфлация?
                    Примерно: Split tally in England

                    Коментар


                    • От: Между нас има ли Биткойнъри.

                      Първоначално публикуван от Денислав Димитров Преглед на мнение
                      Очевидно е от термина "пъпчив хакер" че въобще си нямате на представа как чрез Интернет се управлява всичко около нас и че даже гащите ви са създадени и доставени с помощта на множество мейли и компютърна техника. Жалко че сте заблудени и отказвате да приемете колко много зависите от техниката и колко е важно да сте в крак нея.

                      Пожелавам ви през 2014 това да се промени, ама надали.
                      Да не преиграваме. Използването на предимствата на днешните комуникации не означава, че който е изостанал ще седи без гащи. Интернет търговията вече преживя един голям балон, ще видим кой ще е втория. Доколкото в цял свят най-сигурния начин за разплащане си остават добрите стари хартийки, т.е. единствени се приемат абсолютно навсякъде, то изоставането от модерните технологии няма да е голяма трагедия, да не казвам никаква.
                      Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

                      Коментар


                      • От: Между нас има ли Биткойнъри.

                        За мен примерът не е добър. tally е по-точно първична счетоводна система, касаеща уреждане на задълженията на субектите и в частност данъчните им такива.
                        А ето и цитат от статията в Уикипедия:
                        Royal tallies (debt of the Crown) also played an infamous role in the formation of the Bank of England at the end of the 17th century when these royal tallies, trading at a hefty discount of up to 60 percent, were engrafted into the Bank's capital stock.

                        Финансовият инжинеринг не е измислен днес

                        Коментар


                        • От: Между нас има ли Биткойнъри.

                          Първоначално публикуван от Jam Преглед на мнение
                          Лекции изнасям само на бира, от това фрапе ме боли стомаха.

                          Значи ще се чуем
                          Ни шакл, ни, тем более веревоньки, рваться не должны!!! Все должно быть настолько прочно чтобы отрывало мосты!
                          Ει ςεγα ςι εδα μαματα ςαβςεμ

                          Коментар


                          • От: Между нас има ли Биткойнъри.

                            Свиркай, че аз и зимата съм на бира!

                            Коментар


                            • От: Между нас има ли Биткойнъри.

                              Оле боже. Тя работата била страшна: http://coinmarketcap.com/
                              Таман щях да се хвана за Sexcoin, ама нещо няма цена.

                              ПС: Тъкмо гледам, че всички са си наблъскали трибуквени кодове като истински валути и се позачудих как се определят. Ами оказа се , че по стандарта ISO 4217:
                              ISO 4217 е международен стандарт, установен от Международната организация по стандартизация, който дефинира трибуквени кодове за паричните единици.
                              Ами като се зачетох още повече в стандарта, излиза, че всички просто са си измислили трибуквието и то не отговаря на него и съответно няма големи изгледи да излезе на нормална борса. Но пък ме кефи как се опитват да приличат на нормални валути. Особено биткойните с тяхното BTC. Само не са написали "За тебе е."
                              Последно редактирано от silverfox; 02-01-14, 00:46.
                              Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

                              Коментар


                              • От: Между нас има ли Биткойнъри.

                                За много години!Вече почти няма форум, който си няма подобна тема. Много мистика се завъртя с тия койни. Ще понапиша и аз каквото прочетох. Нямам крипто портфейл, топлещи духалки или вяра в светлото бъдеще. 1. Ограниченост. Вече се спомена в тази тема, че има и други криптовалути. Лайткойн май се спряга за китайско изобретение. https://www.coinpayments.net/index.php?cmd=directory ей тук разни магазини приемат по 30 вида алтернативни криптовалути наведнъж. Всяка една от тях е технически по-съвършена от Биткойн. Пиъркойн, популярна след Лайткойн дори не хаби процесорно време и ток за копаене. 2. Анонимност. Кешовите хартийки и дори кредитните карти са по-анонимни. Всяка транзакция остава в базата данни вовеки веков, и се види от цял свят в реално време. Най-голямата койн борса иска наснимани с висока резолюция лични документи. В момента базата на Биткойн е около 12 гигабайта, и все още Биткойн не може да се каже, че е популярен като валута за разплащане. Ако си купуваме банички с него ще стане терабайти. 3. Разпределеност. Малко село, 1000 души притежават половината изкопани Биткойни. Най-големият портфейл е наистина на ФБР, прибират с тонове. А реално се използват под 20% от изкопаните койни. 25% от BTC ги държат 100-тина портфейла. 4. Сигурност. Вече има успешен опит да се напечатат милиард нови неизкопани биткойна и те влязоха в системата. На практика се дърпа от едно място, и шепата хора контролиращи сорсовете и компилираните файлове са върнали с версия назад до стабилно състояние. Освен това сигурността на собствения портфейл представлява поредица от символи на някой друг килобайт, на диска на притежателя. Задача на собственика е да си го пази. Няма на кого да се оплачеш ако стане сакатлък, няма възможност за сторниране.5. Независимост. Правителствата вече показаха могат или не могат да влияят на цената. За 20-тина дни Лайткойт намали цената си в долари 5 и нещо пъти. 80 и нещо процента спад, само защото китайците си наумиха, че леко не ги кефи, евентуално. Биткойн от 1200 и нещо $ беше станал под 400. Мога да се подкрепя с други линкове, всичко си е напълно ясно и достъпно в нета.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X